دسته بندي : استان مرکزی

رئیس ستاد انتخابات شهرستان دلیجان نتایج شمارش آراء چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای این شهرستان را اعلام کرد. 

به گزارش خبر مرکزی محسن اکبری در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با پایان شمارش آراء چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در شهر دلیجان از مجموع 15 هزار و هفت رأی مأخوذه،  غلامحسین منصوری با کسب پنج هزار و 733 رأی، رحمان دلاوری با چهار هزار و 686 رأی، سعید صادقی سه هزار و 963 رأی، بهرام فدایی سه هزار و 420 رأی، علیرضا مهدی دو هزار و 892 رأی، فرشته خسروانی دو هزار و 525 رأی و غلامعلی زمانی‌زاده با دو هزار و 490 رأی به عنوان اعضای اصلی و مهدی اسماعیلی با دو هزار و 379 رأی، کمیل علی‌اکبری با دو هزار و 322 رأی و علی‌اکبر صمدی با دو هزار و 88 رأی به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.

وی ادامه داد: در شهر نراق نیز از مجموع یک‌هزار و 524 رأی مجتبی عابدی با کسب 758 رأی، سید سعید موسوی 557 رأی، خدیجه کریمی‌نراقی 536 رأی، سید عباس حسینی‌نژاد 526 رأی و فهیمه لطفعلی با 481 رأی به عنوان اعضای اصلی و ابوالفضل قجری با 418 رأی و سید صدر موسوی با 385 رأی به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.


دسته بندي : استان مرکزی

فرماندار تفرش نتایج شمارش آرای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای این شهرستان را اعلام کرد. 

به گزارش خبر مرکزی بهروز اردلان‌راد در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: 35 شعبه أخذ رأی روز گذشته جمع‌آوری آرا انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را بر عهده داشتند.

وی تصریح کرد: بر اساس نتایج شمارش آرا علی لطفی با دو هزار و 491 رأی، عبدالناصر ذوالفقاری با یک‌‌هزار و 576 رأی، قدرت‌الله شاه‌علی با یک‌‌هزار و 559 رأی، علی حیدری با یک‌‌هزار و 468 رأی و حبیب عسگری با یک‌‌هزار و 464 رأی به عنوان عضو اصلی به شورای شهر تفرش راه یافتند.

فرماندار تفرش ادامه داد: حسن شفیعی با یک‌‌هزار و 426 رأی، منصوره سعیدی با یک‌‌هزار و 387 رأی و مصطفی حیدری با یک‌هزار و 340 رأی به عنوان عضو علی‌البدل این شورا انتخاب شده‌اند.


دسته بندي : استان مرکزی
فرماندار شهرستان محلات از اعلام اسامی منتخبین و راه یافتگان به شورای اسلامی شهرستان محلات خبر داد.
 
به گزارش خبر مرکزی غلامعلی یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا مرکزی، با اعلام این خبر افزود: پس از شمارش آرای مردم شهرستان محلات هفت نفر راه یافتگان به شورای شهر شهرستان محلات مشخص شدند.
 
وی در ادامه تصریح کرد: بر این اساس قاسم رییس اکبری با 7007 رای بیشترین رای را حائز شد.
 
این مقام مسئول در تکمیل صحبت های خود اظهار داشت : طبق آرای شمارش شده حسن شمس با 3095 رای ، عباس ابراهیمی با 2932 ، مهدی هدایتی با 2892 ، مهدی سروش با 2743 ، محمد رضا علیمحمد با 2362 و محمد صالحی با 2168 رای هفت عضو راه یافته به شورای شهر محلات هستند.
 
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به پایان یافتن انتخابات ریاست جمهوری گفت: از مجموع 23622 آرای ماخوذه در این شهرستان حسن روحانی با 9452 رای ، محمد باقر قالیباف با 4508 ، سعیدجلیلی با 3233 رای ، علی اکبر ولایتی با 3006 رای ، محسن رضایی با 2232 رای و محمد غرضی با 394 رای به ترتیب بیشترین آرا را کسب کردند.
 
یارمحمدی در پایان تصریح کرد: در راستای اجرای ماده 80 قانون انتخابات ریاست جمهوری نمایندگان کاندیداها دو روز فرصت دارند به منظور طرح شکایت های احتمالی به هیات های اجرایی واقع در فرمانداری مراجعه کنند.
 
همچنین در راستای اجرای ماده 52 قانون انتخابات شوراها و ماده 70 آیین نامه اجرایی انتخابات، نمایندگان کاندیداهای شورای شهر نیز دو روز فرصت دارند تا به منظور طرح شکایت های احتمالی به فرمانداری محلات مراجعه کنند.

دسته بندي : استان مرکزی
به گزارش خبر مرکزی ابوالقاسم نصراللهي شامگاه جمعه در گفت و گو با ايرنا افزود: فرآيند راي گيري يازدهمين دوره انتخابات رييس جمهوري و چهارمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي از ساعت هشت صبح امروز ۲۴ اسفند ماه همزمان با سراسر كشور در استان مركزي آغاز شد و به دليل استقبال كم نظير مردم زمان راي گيري بارها تمديد شد.
وي اظهار كرد: آراي واجدين شرايط راي استان مركزي از طريق يكهزار و پنج شعبه جمع آوري شد كه ۵۲۵ شعبه آن روستايي و ۴۸۰ شعبه شهري بود.
رييس ستاد انتخابات استان مركزي اظهار كرد: ۶۵۵ شعبه اخذ راي استان ثابت و مابقي سيار بوده است و در ۳۳ روستاي زير ۲۰ خانوار استان نيز تنها راي گيري براي انتخابات رييس جمهوري انجام شده است.
نصراللهي اظهار كرد: ۲۰ هزار نفر عوامل اجرايي، نظارتي و بازرسي كار برگزاري انتخابات استان مركزي را برعهده دارند.
راي اولي هاي استان مركزي در اين دوره از انتخابات ۳۰ هزار و ۲۷۳ نفر بودند كه ۵۱ درصد آنان پسر و مابقي دختر بودند.

دسته بندي : استان مرکزی

مسوول کمیته تبلیغات ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: 140خبرنگار، عکاس و تصویربردار از خبرگزاری‌ها و صدا و سیما اخبار  انتخابات را در استان مرکزی پوشش می‌دهند.

به گزارش خبر مرکزی کیوان گودرزی‌راد در گفت‌و گو با ایسنا مرکزی، از حضور 140 خبرنگار، عکاس و تصویربردار جهت پوشش خبری اخبار انتخابات در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

وی از صدور مجوز تردد جهت این افراد خبر داد و گفت: با در دست داشتن این کارت، تردد افراد یاد شده در شعب رأی بلامانع است.

وی افزود: علاوه بر واحد سیار صدا و سیما که در ستاد انتخابات استان مستقر است ، خبرنگاران و عکاسان خبرگزاری‌ها نیز براساس هماهنگی به عمل آمده می توانند در ستاد انتخابات استان حضور داشته و مستقیما نسبت به پوشش اخبار و اطلاعیه های ستاد اقدام کنند.

مسوول کمیته تبلیغات ستاد انتخابات استان مرکزی در پایان اظهار کرد: مشارکت پرشور امروز مردم نشان از پایبندی آنان به نظام و ولایت‌مداری آنها دارد.


دسته بندي : استان مرکزی

مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی از  حضور 31 هزار  و 773 رای اولی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوارهای اسلامی شهر و روستا خبر داد.

به گزارش خبر مرکزی مهدی چقایی، در گفت و گو با ایسنا مركزي٬ گفت: افرادی که تاریخ درخواست شناسنامه آنها از 18 خرداد به بعد است، می توانند تا پایان وقت انتخابات به ادارات ثبت احوال این استان مراجعه و شناسنامه تحویل بگیرند.

وی با بیان  اینکه ثبت احوال استان مرکزی از روز شنبه به صورت تمام وقت تا پایان انتخابات به مردم خدمات ارائه می دهد٬ افزود: تمام ادارات این نهاد تا پایان وقت انتخابات به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

مدير كل ثبت احوال استان مركزي با اشاره به این که اطلاعات در دسترس برای شعب اخذ رای به صورت آفلاین است، اضافه کرد: در صورتی که مسوولان ستادهای انتخاباتی نیازمند اطلاعاتی باشند، در تماس با ثبت احوال می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

چقایی با بیان این که در این دوره انتخابات دارا بودن شماره ملی الزامی است، اظهار کرد: براساس قانون جدید افرادی که به هر دلیلی کارت ملی ندارد، با مراجعه و حتی تماس تلفنی با شعب مختلف ثبت احوال استان مرکزی می توانند شماره ملی خود را دریافت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: تعداد واجدین شرایط رای در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوارهای اسلامی شهر و روستا  966 هزار و 554 نفر هستند.

مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی با اشاره به نقش ثبت‌احول در برگزاری انتخابات، تصريح كرد: ثبت‌احوال عضو هیات اجرایی انتخابات و پاسخگوي استعلام چهارگانه و اسناد هویتی در انتخابات است.

چقایی از کاربردی شدن امضاء الکترونیک و کارت‌های هوشمند ملی در این دوره از انتخابات خبر داد و گفت: برای  مجریان انتخابات استان کارت هوشمند ملی صادر و تحویل آنها شده است.

وی اظهار كرد: ثبت احوال پس از انتخابات برای نخستین بار انتخابات را براساس گروه‌های سنی و تفکیک جنسیت مورد تحلیل و ارزیابی قرار خواهد داد.

 مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی در پایان، تصريح كرد: کلیه شعب ثبت احوال تا پایان زمان انتخابات امروز 24 خرداد ماه آماده ارایه خدمات به مردم استان مرکزی است.


دسته بندي : استان مرکزی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی نشان از عزم و اراده عظیم آن‌ها است. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس آیت‌الله دری‌ نجف آبادی صبح امروز و در نخستین دقایق پس از آغاز رأی‌گیری برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها آرای خود را به صندوق انداخت و در جمع خبرنگاران گفت: رمز موفقیت هر ملتی بیداری، آگاهی و عزم و اراده آن ملت است و امروز مردم ایران با حضور خود در پای صندوق‌های رأی عزم و اراده خود را در عرصه‌های بین‌المللی نیز نشان می‌دهند.

وی افزود: مردم با شرکت در انتخابات علاوه بر اینکه سرنوشت کشور را تعیین و سکان‌دار دولت را انتخاب می‌کنند به دشمنان نیز ثابت می‌کنند که این ملت زنده است و به تصمیم‌گیری کشورهای بیگانه چون آمریکا نیاز ندارد.

امام جمعه اراک با بیان این‌که مردم تاریخ‌ساز ایران با عزم و اراده خود در تحقق این انقلاب مسیرهای پرفراز و نشیبی را طی کرده‌اند و امروز نیز با عزمی ملی از تمام گردنه‌ها عبور خواهند کرد.

دری نجف آبادی افزود: ملت بزرگ ایران با حضور همه جانبه خود در پای صندوق‌های رأی نشان خواهند داد که دست دشمن را از کشور قطع کرده و توطئه‌های دشمنان را خنثی و تبلیغات آن‌ها علیه ایران را رسوا خواهند کرد.

وی افزود: مردم آگاه و بصیر ایران امروز در روز جمعه و روز انتظار فرج مهدی موعود با حضوری پر شکوه در انتخابات بار دیگر با رهبر معظم و امام خمینی (ره) و شهیدان تجدید بیعت می‌کنند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: مردم با خلق حماسه‌ای دیگر در سال حماسه سیاسی و اقتصادی ثابت می‌کنند که پای خون شهدا و آرمان شهدا ایستاده‌اند.

وی با بیان این‌که همه مردم در خلق این حماسه نقش‌آفرین هستند به مردم توصیه کرد در اول وقت در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند.

امام جمعه اراک افزود: 240 شعبه و 570 صندوق ثابت و سیار أخذ رأی در شهرستان اراک آماده دریافت آرای مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها است.

علی‌اکبر شعبانی‌فرد دقایقی پیش رأی خود را به صندوق‌‌ شماره 188 انداخت. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس علی‌اکبر شعبانی‌فرد پس از انداختن رأی خود در جمع خبرنگاران گفت: حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های أخذ رأی باعث خواهد شد عزت نظام برای همیشه در تاریخ پایدار بماند.

وی با تبریک اعیاد شعبانیه به مردم عنوان کرد: امروز آزمون بزرگی پیش روی ملت قرار گرفته و همانطور که شاهد هستیم مردم حماسه بی‌نظیر را خلق کردند.

استاندار مرکزی ادامه داد: مردم استان مرکزی بار دیگر ثابت کردند در عرصه‌های مختلف انقلاب حضوری جدی داشته و از دستاوردهای ارزشمند انقلاب تا پای جان پاسداری می‌کنند.

وی با بیان این‌که حضور حداکثری مردم در انتخابات لبیک مجددی به ندای رهبر معظم انقلاب است، گفت: این حضور دشمنان را نابود و امید را در دل دوستداران انقلاب ایجاد می‌کند که به راستی باید قدردان این ملت بود.

شعبانی‌فرد با اشاره به حضور جوانان در پای صندوق‌های أخذ رأی اظهار داشت: مردم و به‌ویژه دختران و پسران جوان از نخستین ساعت انتخابات برای تعیین سرنوشت کشور و شهر و روستای خود در پای صندوق‌های أخذ رأی حضور یافته و به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند.

وی با بیان این‌که بیش از 20 هزار نفر به عنوان مجری انتخابات مسئولیت برگزاری انتخابات را در استان بر عهده دارند، ادامه داد: حضور حداکثری مردم در انتخابات باعث می‌شود عزت نظام پایدار بماند و به برکت خون شهدا امروز به روز اقتدار ایران اسلامی تبدیل شود.

استاندار مرکزی گفت: مردم استان در دوران جنگ با تقدیم بیش از شش هزار و 400 شهید دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کرده و  امروز با انداختن رأی خود به صندوق اعتماد خود را به مسئولان نظام به اثبات رساندند.

شعبانی‌فرد تأکید کرد: مردم به وظیفه خود عمل کردند و مسئولان نیز به عنوان خادمان این مردم باید پاسخگو بوده و این پاسخگویی جز با خدمت به همین مردم وفادار با چیز دیگری جبران نخواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم همیشه در صحنه حاضر و در تمامی مراحل سخت کشور دین‌شان را به انقلاب ادا کردند، افزود: بستر برای حضور قشرهای مختلف مردم در انتخابات آماده است و مردم می‌توانند به نامزد مورد علاقه خود رأی دهند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات درسی فراموش نشدنی به نظام دموکراسی و مدعیان غرب می‌دهد و به آنان ثابت می‌کند مردم پایبند به نظام اسلامی هستند و با وجود فشارها و تحریم‌ها تسلیم اراده دشمنان نخواهند شد.

شعبانی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون تأمین برگه‌های تعرفه گفت: 20 درصد بیش از نیاز استان برگه رأی در اختیار استان قرار گرفته و خوشبختانه با توجه به امکانات مناسبی که در اختیار استان قرار گرفته چنانچه با کمبود برگه رأی مواجه شویم با فراهم بودن امکانات پروازی در فرودگاه اراک بلافاصله از طریق هلی‌کوپتر و یا هواپیما نسبت به تأمین آن اقدام خواهیم کرد.


دسته بندي : استان مرکزی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی نشان از عزم و اراده عظیم آن‌ها است. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس آیت‌الله دری‌ نجف آبادی صبح امروز و در نخستین دقایق پس از آغاز رأی‌گیری برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها آرای خود را به صندوق انداخت و در جمع خبرنگاران گفت: رمز موفقیت هر ملتی بیداری، آگاهی و عزم و اراده آن ملت است و امروز مردم ایران با حضور خود در پای صندوق‌های رأی عزم و اراده خود را در عرصه‌های بین‌المللی نیز نشان می‌دهند.

وی افزود: مردم با شرکت در انتخابات علاوه بر اینکه سرنوشت کشور را تعیین و سکان‌دار دولت را انتخاب می‌کنند به دشمنان نیز ثابت می‌کنند که این ملت زنده است و به تصمیم‌گیری کشورهای بیگانه چون آمریکا نیاز ندارد.

امام جمعه اراک با بیان این‌که مردم تاریخ‌ساز ایران با عزم و اراده خود در تحقق این انقلاب مسیرهای پرفراز و نشیبی را طی کرده‌اند و امروز نیز با عزمی ملی از تمام گردنه‌ها عبور خواهند کرد.

دری نجف آبادی افزود: ملت بزرگ ایران با حضور همه جانبه خود در پای صندوق‌های رأی نشان خواهند داد که دست دشمن را از کشور قطع کرده و توطئه‌های دشمنان را خنثی و تبلیغات آن‌ها علیه ایران را رسوا خواهند کرد.

وی افزود: مردم آگاه و بصیر ایران امروز در روز جمعه و روز انتظار فرج مهدی موعود با حضوری پر شکوه در انتخابات بار دیگر با رهبر معظم و امام خمینی (ره) و شهیدان تجدید بیعت می‌کنند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: مردم با خلق حماسه‌ای دیگر در سال حماسه سیاسی و اقتصادی ثابت می‌کنند که پای خون شهدا و آرمان شهدا ایستاده‌اند.

وی با بیان این‌که همه مردم در خلق این حماسه نقش‌آفرین هستند به مردم توصیه کرد در اول وقت در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند.

امام جمعه اراک افزود: 240 شعبه و 570 صندوق ثابت و سیار أخذ رأی در شهرستان اراک آماده دریافت آرای مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها است.


دسته بندي : استان مرکزی
کارشناس و مبلغ مذهبی با بیان اینکه در این انتخابات باید صحبت ازاعمل کنیم تا اصلح گفت: اعمل یعنی فردی برای ریاست جمهوری توسط مردم انتخاب شود که بیشترین عمل رابرای آنان در دوره های گذشته انجام داده باشد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، : حجت الاسلام ناصر نقویان در بین مردم خمین ظهر روز چهارشنبه با تاکید بر اینکه دیگر فرصت آزمون و خطا نداریم افزود: کشور به کسی نیاز دارد که در دوره های گذشته توانسته در عرصه های اجرایی خوب مدیریت کند.

وی با بیان اینکه تقوا تنها به خواندن نماز شب نیست، اظهارداشت: کسی که بداند دیگری بهتر از او عمل کرده و اصلح تر است اگر در صحنه انتخابات ریاست جمهوری حاضر شود بی تقوایی کرده است.

کارشناس مذهبی ادامه داد: هرکسی بین خود و خدای خود باید حجتی داشته باشد و به فرموده امامان نباید سخنی گفت تا حاجتی داشته باشی و یا حجتی را بخواهی تمام کنی.

وی ادامه داد: مردم در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری دقت لازم را داشته باشند و رزومه و سوابق کاندیدا را نگاه کنند و به صرف وعده و وعید گول نخورند.

حجت الاسلام نقویان ادامه داد: مسئولین هم نباید تا وقتی که سرکارند مردم را فراموش کنند و وقتی حکمشان تمام می شود تازه ملت را بشناسند.

وی ادامه داد: از همین جا فریاد می زنیم کسانی که بر مسند قدرت می نشینند به فرموده امام راحل بدانند با پشتوانه ملت به اینجا رسیدند.

ملبغ مذهبی با اشاره به اینکه کشور ایران جزیره امنی است که دورتا دور آن را ناامنی فرا گرفته است: تنها کشور امن در بین کشورهای همسایه ترکیه  بود که حال می بینیم با اعتراضات مردم و اغتشاشات اخیر این کشور هم به ناامنی دچار شده است.

وی با بیان اینکه ایران از موهبت امنیت برخوردار است تصریح کرد: این امنیت ساده به دست نیامده است و ساده نیز حفظ نشده است و هر یک رای دختران و پسران جوان، در روز 24 خرداد می تواند تاییدی بر این امر باشد.


دسته بندي : استان مرکزی
مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی گفت: نام حسین (ع) در میان نام های مردان در استان بعد از نام محمد و علی رتبه سوم نامهای پسران را داراست.

به گزارش خبر مركزي مهدی چقایی در گفتگو با مهر افزود: هم اکنون تعداد 81 هزار نام حسین و ترکیب آن در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 46 هزار و 552 نام حسین است، اظهار کرد: مابقی نام ها مربوط به ترکیب های نام حسین و کنیه های ایشان است.

چقایی استقبال مردم استان از نام های ائمه را نشان دهنده عشق و علاقه مردم این استان دانست و گفت: طبق آمار به دست آمده از پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ، نام ابوالفضل نیز در بین نام پسران استان مرکزی از ابتدای سالجاری تاکنون رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

125 نوزاد نام ابوالفضل و عباس

وی اظهارداشت: در استان مرکزی از ابتدای سالجاری تاکنون 125 نوزاد نام ابوالفضل و عباس برایشان توسط والدینشان انتخاب شده است. که رتبه پنجم را در بین نام پسران در سالجاری به خود اختصاص داده است.

مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود از از ارائه خدمات از صبح امروز پنجشنبه خبر داد و گفت: تمام ادارات این نهاد از صبح امروز  تا پایان وقت انتخابات به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

تحلیل انتخابات براساس گروه‌های سنی و جنسی برای اولین بار

چقایی اظهار كرد: افرادی که تاریخ درخواست شناسنامه آنها از 18 خرداد به بعد است، می توانند تا پایان وقت انتخابات به ادارات ثبت احوال این استان مراجعه و شناسنامه تحویل بگیرند.

وی از کاربردی شدن امضاء الکترونیک و کارت‌های هوشمند ملی در این دوره از انتخابات خبر داد و گفت: برای مجریان انتخابات استان کارت هوشمند ملی صادر و تحویل آنها شده است.

چقايي اضافه كرد: ثبت احوال پس از انتخابات برای نخستین بار انتخابات را براساس گروه‌های سنی و تفکیک جنسیت مورد تحلیل و ارزیابی قرار خواهد داد.


دسته بندي : سياسي

اختصاصي خبر مركزي: محمد باقر قاليباف كه قرار بود امروز ساعت 9:30 صبح در مسجد الزهرا اراك سخنراني كند،برنامه اش لغو شد.

وي به دليل تاخير در پرواز هايش از حضور در اراك باز ماند.

نمايندگان قاليباف هم كه قصد حضور در اراك را داشتند، به دليل سانحه رانندگي نتوانستند خود را به اراك برسانند.

بر اساس گزارشات طرفداران قاليباف ، در مسجد الزهراء حضور پيدا كرده بودند ولي پس از مدتي انتظار ان مكان را ترك كردند.

يكي از نزديكان شهردار تهران در گفت و گو با خبر مركزي ابراز داشت: انشاءالله آقاي قاليباف پس از راي آوري شان در انتخابات ، در اولين فرصت خدمت مردم شريف و شهيد پرور اراك مي رسد.

لازم به ذكر است كه خبر مركزي ديروز در يك اشتباه كلامي ، سانحه رانندگي را براي شهردار تهران اعلام كرده بود.


دسته بندي : سياسي

اختصاصي خبر مركزي: شهر شهيد پرور اراك فردا صبح ميزبان دكتر محمدباقر قاليباف خواهد بود.

دكتر مهدي عربي رئيس ستاد محمد باقر قاليباف در استان مركزي در گفت و گوي اختصاصي با خبر مركزي  از حضور قاليباف در شهر اراك خبر داد.

وي در تشريح سفر ايشان به شهر اراك گفت: برنامه ي سفر ايشان ، ابتدا استقبال در ميدان امام خميني خواهد بود. سپس دكتر قاليباف به همراه همراهان خودش به گلزار شهدا خواهد رفت و 110 شاخه گل به منظور تكريم و احترام به به شهداي دفاع مقدس هديه خواهند كرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سپس ايشان در مسجد الزهرا اراك حضور پيدا مي كنند و در ميان خيل عظيم طرفدارانشان به سخنراني خواهند پرداخت. اين موضوع از طريق بنر ها و پوستر هاي مختلف به اطلاع شهروندان محترم شهر اراك رسيده است.

وي در ادامه به صحبت هاي يكي از از اعضاي ستاد قاليباف مبني بر حضور نيافتن ايشان در اراك پرداخت و گفت:  ضمن احترام به جبهه پيشرفت و عدالت و و توصيه به دوستان محترم ، شهر اراك مركز استان است و تاثير بسيار زيادي نسبت  به  شهر هاي همجوار دارد. بنده خواهش مي كنم كه اين دوستان در صحبت هاي خودشان دقت بيشتري داشته باشند.

اگر در اين سفر دكتر قاليباف فرصتي پيدا كنند ، حتما به شهرهاي مختلف استان مركزي سفر خواهند كرد ولي اين موضوع قطعي نيست.

بنا بر برنامه ريزي ها آقاي قاليباف در شهر خمين حضور پيدا نمي كنند و يكي از نمايندگان ايشان در شهر خمين سخنراني خواهند كرد.  


دسته بندي : استان مرکزی

جامعه اساتید حوزه علمیه استان مرکزی حمایت خود را از ولایتی اعلام کردند. 

به گزارش خبر مركزي جامعه اساتید حوزه علمیه استان مرکزی در اطلاعیه‌ای که امروز نسخه‌ای از آن به دفتر فارس ارسال شد، حمایت خود را از برنامه‌های دکتر ولایتی اعلام کردند.

بر اساس این گزارش در این اطلاعیه آمده است: در پی درخواست مکرر مردم آگاه از علمای شهرستان‌ها و اساتید حوزه علمیه مبنی بر اعلام موضع نسبت به یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اعضای جامعه اساتید حوزه علمیه استان مرکزی طی جلسه‌ای فوق‌العاده پس از بحث و بررسی نظر حاضرین به حمایت از ولایتی به اجماع رسیده و رأی به وی مورد تصویب قرار گرفت.


دسته بندي : استان مرکزی
با انصراف عارف از نامزدی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اعضای ستاد وی در استان مرکزی به ستاد روحانی پیوستند.

به گزارش خبر مركزي سیدمحی‌الدین هاشمی عضو شورای مرکزی ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام روحانی در استان مرکزی در گفت‌وگو با ايسنا مرکزی، با اعلام این خبر تصریح کرد: شب گذشته دکتر محمدرضا عارف با رهنمودهای حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی مجاب به ترک صحنه انتخابات شدند تا کاندیدای دیگر اصلاح‌طلبان رای بیشتری به خود اختصاص دهد.

وی افزود: با اجماع صورت گرفته، اعضای ستاد عارف در استان مرکزی و اراک با ستاد روحانی هماهنگ شدند و ما با استقبال از اعضای ستاد عارف فعالیت خود را در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی دوچندان خواهیم کرد.

عضو شورای مرکزی ستاد روحانی با بیان اینکه تمام تلاش خود را در دو روز پایانی به کار خواهیم گرفت، گفت: تلاش داریم تبلیغات میدانی و گفت‌وگوی چهره به چهره با مردم داشته باشیم به ویژه با کسبه و بازاریان، و پتانسل خود را براین گذاشته‌ایم که یک فضای گرم و پرشور را مهیا و افرادی که تصمیم بر رای ندارند را مجاب به شرکت در انتخابات کنیم تا کشور از زمستانی که آقای روحانی عنوان کرده‌اند خارج شود و به بهار نزدیک شویم.

وی در خصوص برنامه‌های روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی گفت: امروز عصر همایشی در سالن پامچال تالار آیینه اراک با حضور محسن عبدی فعال سیاسی که حمایت خود را از آقای روحانی اعلام کرده است برگزار خواهد شد این همایش باهماهنگی ستاد جوانان آقای روحانی در استان ترتیب داده شده است.

هاشمی با اشاره به اینکه این دوره شور انتخاباتی زیادی را نمی‌بینیم، افزود: امسال به دلیل انبوه ثبت‌نام‌کنندگان و قشرهای مختلف کاندیداها شرایطی پیش آمده است که اگر انتخابات شوراها برگزار نمی‌شد عملا شاهد شور انتخاباتی نبودیم اما ستاد روحانی تمام تلاش و پتانسیل خود را در این راستا گذاشته است تا انتخابات پرشوری انجام شود.

وی در خصوص مناظره‌های انتخاباتی کاندیداها بیان کرد: مناظره‌ها به دلیل تعداد زیاد کاندیداها چالشی انجام نشد و به نوعی می‌توان گفت مناظره سوم مناظره اول بود چون کاندیداها یکدیگر را به چالش کشیدند ولی در کل خیلی جذاب و پربار نبود.

عضو شورای مرکزی ستاد روحانی در استان انجام مناظره دیگر را لازم دانست و گفت: به دلیل اینکه مناظره‌های قبلی به اعلام و تبیین برنامه‌های کاندیداها کمک چندانی نکرد لازم است که مناظره‌ای دیگر برگزار شود تا کاندیداها به ویژه برنامه‌های خود را در حوزه سیاست داخلی و خارجی و فرهنگی تبیین کنند و مسائل نیمه تمام مانده را به پایان برسانند.


دسته بندي : اجتماعي

همان طور كه به اطلاع شما رسيد پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در آستانه آنتخابات گفتگو با روساي ستاد هاي استاني كانديدا هاي رياست جمهوري را در استان مركزي آغاز كرده است.

لازم به ذكر است كه به منظور شناخت كانديداي اصلح بعضي سوالاتي كه از رئيس ستاد ها پرسيده مي شود يكسان است تا مردم بتوانند به راحتي تصميم بگيرند.

آقاي حجت الله هاشمي ، مسئوليت رياست ستاد مركزي دكتر حسن روحاني را در استان مركزي بر عهده دارند.

وي در اين گفتگو به پرسش هايي در باره ي اولويت انتخاب مديران ، مسائل سال 88 ، رد صلاحيت هاشمي رفسنجاني  و موضوعات گوناگوني پاسخ گفته است.

توجه شما را به گفتگوي جذاب خبر مركزي با حجت الله هاشمي جلب مي نماييم.

 

هدف شما از بر عهده گرفتن ستاد آقاي روحاني چيست؟

هدف بنده از پذيرفتن مسئوليت ستاد حضرت حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي حسن روحاني اين است كه بتوانم در سطح ملي به حضور مردم در انتخابات و براي برون رفت از شرايط كنوني كمك كرده باشم. اين انتخابات هم در عرصه ي داخلي موجب تحول خواهد شد و هم در عرصه ي بين المللي.

يعني شما به دنبال گرفتن پست و مقام در كابينه آقاي روحاني نيستيد؟

طبيعتا اساس خدمت و تلاش براي هر كسي حايز اهميت مي باشد. اگر از بنده خدمتي ساخته باشد كه به صورت منطقي و درست در خدمت مردم عزيز و نظام مقدس جمهوري اسلامي باشم، مطمئنا دريغ نخواهم كرد. اما به اين معنا كه فقط به دليل گرفتن پست و مقام در كابينه ، در ستاد ايشان حضور پيدا كرده باشم، هرگز با اين نيت وارد اين ستاد نشده ام.

آيا مايل به انجام مناظره با ستاد هاي انتخاباتي ساير كانديدا ها هستيد؟

به طور طبيعي اين آمادگي را داريم كه در مناظراتي كه در سطح استان شكل مي گيرد حضور پيدا بكنيم. با هدفي كه بتوانيم به روشنگري و رونق انتخاباتي بپردازيم و در نهايت بتوانيم ايده ها و اهداف آقاي روحاني را تبيين نماييم تا شناخت مرم نسبت به ايشان افزايش بيابد.

برنامه هاي كلي ستاد آقاي روحاني در استان مركزي به چند بخش تقسيم مي شود؟

در استان مركزي آن چه كه وظيفه ي ستاد استاني تبليغات انتخاباتي است. سعي داريم كه در تمام نقاط استان و شهر اراك فعال باشيم.اما به طور كلي قائل به اين هستيم كه تكاليفمان را در اوج سلامت و توفيق به انجام برسانيم.

هم چنين ما وضعيت اقبال عمومي جامعه هم رصد خواهيم كرد. هم چنين بخش مهمي كه در اختيار ما مي باشد، حضور ناظرين بر سر صندوق هاي راي است كه به نظارت صندوق هاي راي بپردازند.

آيا شما آقاي روحاني را صالح مي دانيد؟

من جناب آقاي روحاني را در بين كانديداهاي موجود فردي اصلح مي دانم.

استان ما از غير بومي بودن مديران رنج مي برد. نظر شما در اين باره چيست و آيا اين امر اصلاح خواهد شد؟

اين نگاه يك نگاه تنگ نظرانه به مديريت كشور است. آن چه كه بسيار مفيد و موثر است حضور مديران شايسته در مسند كار ها مي باشد. عقلانيت و اعتدال در مديريت و كارآمدي بايد در يك مدير وجود داشته باشد. خيلي تفاوتي نمي كند كه از كدام استان مي باشد.

ما بايد بپذيريم كه مديريت بايد بر عهده افراد صالح شايسته و كارآمد باشد.خيلي نبايد به بومي بودن و نبودن توجه كنيم.

سخن شما درست است. اما يك مدير كارامد بومي ارجحيتي نسبت به يك مدير كارامد غير بومي ندارد؟

طبيعتا اگر ما به يك گزينه اي رسيديم كه داراي تمام شرايط ذكر شده باشد و بومي هم باشد، اولويت ممكن است با آن فرد بومي باشد ولي من عقيده ندارم كه ما حتما اصرار كنيم كه بومي باشد. ما همگي ايراني هستيم و هر كدام از ما كه در هر قسمت ايران خدمت كنيم به مانند اين است كه به منطقه ي خودمان خدمت كرده ايم.

در داخل ستاد انتخاباتي آقاي روحاني اصولگرايان تا چه مقدار جاي دارند؟

ستاد انتخاباتي آقاي روحاني با شعار تدبير  و اميد و با خصيصه ي اعتدال وارد شده اند. طبيعتا اصولگراياني كه معتدل هستند و ميل و رغبتي نسبت به ايشان دارند حتما در ستاد ما داراي جايگاهي هستند و هم اكنون هم بخشي از اصولگرايان با ما همكاري مي كنند.

از طرفي اصلاح طلبان و كساني هم كه هيچ گرايش سياسي ندارند در ستاد ما حضور دارند.براي ما اهدافي كه آقاي روحاني براي برون رفت از وضعيت كنوني و رسيدن به شرايط مطلوب مطرح كرده اند ،اهميت دارد.

به نظر شما احتمال راي آوري آقاي روحاني چقدر است؟

بنده احتمال قوي مي دهم گه جناب آقاي دكتر حسن روحاني اقبال گسترده اي را در پيش رو دارند و اميدواريم كه بتوانند بر كرسي رياست جمهوري قرار بگيرند و برنامه چهار ساله ي خود را اعمال كنند.

در داخل استان چه گروه هايي از ايشان حمايت مي كند؟

هيچ حزب سياسي از هيچ كانديدايي اعلام حمايت نكرده اند. اما اشخاص اين احزاب از طيف هاي گوناگون حضور دارند و فعاليت مي كنند.

تبليغات گسترده ستاد آقاي روحاني در استان مركزي و شهر اراك از چه زماني آغاز مبي شود؟

با توج به شرايط پيش آمده تبليغات آغاز شده است اما تبليغات پر شور و پر حرارت در هفته ي پاياني انتخابات است كه انشاء الله فعاليت هاي تبليغي در سطح استان آغاز شود.

در روستاها داراي ستاد انتخاباتي هستيد؟

خير اما كساني هستند كه در جمع مردم حضور بيابند و صحبت بكنند و به پرسش هاي آن ها پاسخ بدهند. هم چنين آن ها وظيفه ي پخش اقلام تبليغاتي را نيز بر عهده دارند.

آيا قادر به ايجاد شور و حال انتخاباتي كه در سال 88 اتفاق افتاد، هستيد؟

عوامل مختلفي باعث شد چنين فضايي در آن سال بوجود آيد و علت اصلي آن هم دو قطبي شدن فضاي انتخابات بود. گمان مي كنم بخش عمده اين شور و هيجان به عهده صداو سيما و كانديداهاي رياست جمهوري است.

البته نقش ستاد هاي انتخاباتي را هم پر رنگ مي دانيم و بر اين باور هستيم كه بتوانيم يك نشاط و شوري را ايجاد كنيم تا شاهد حماسه سياسي 24 خرداد باشيم.

برنامه شما براي ايجاد اين هيجان چيست؟

مردم مستحضر هستند كه فعاليت هاي انتخاباتي بايد بر اساس قوانين اعلامي انجام شود. ما بر اساس همين قواعد حركت مي كنيم و اميدواريم كه مردم هم اقبال داشته باشند و براي مقابله با تهاجم دشمن و ايجاد ياس در بين آن ها لازم است كه مردم پاي صندوق هاي راي حاضر بشوند.

يكي از نقاط ضعف 4 سال اخير تعطيلي احزاب سياسي است. برنامه ي آقاي روحاني براي گسترش نقش احزاب در اداره جامعه چيست؟

در صورتي احزاب و طيف هاي مختلف مي توانند به كارشان ادامه دهند و شور و هيجان در انتخابات بوجود آيد، كه شاهد فضاي باز سياسي در جامعه باشيم. بايد در جامعه ظرفيتي باشد كه بتوان از موضوعات مختلف مثل عملكرد دولتمردان انتقاد كرد.

انشاء الله ما شاهد باشيم كه احزاب سياسي بتوانند در چارچوب قانون كارشان را در يك فضاي آرامي انجام بدهند و با هم فكري آن ها مشكلات را از سر راه خودمان كنار بزنيم.

نظر شما درباره رد صلاحيت هاشمي رفسنجاني چيست؟

من تاسف مي خورم كه يك سرمايه بي نظير براي كشور از عرصه انتخابات خارج شد. مردم ما شاهد بودند كه با حضور ايشان همان شور و هيجان قابل توقع پيدا شد و با رفتن ايشان ما يك ركودي را شاهد بوديم.

از نظربنده نظام براي ما و مردم مهم تر از اشخاص هستند. اين موضوع را آقاي هاشمي هم بيان كرده اند. ولي به هر حال آقاي هاشمي و امثال ايشان سرمايه هاي كشور ما هستند و جايگاه خاصي در ميان مردم دارا مي باشند. ما اين توقع را داريم كه آقاي هاشمي با هدايتگري خود وارد عرصه بشوند تا انشاء الله اين اميد را به مردم برگردانند.

با توجه به فراجناحي بودن آقاي روحاني به بيان خودشان، چرا اكثريت كساني كه در اطراف ايشان  قرار دارند و حامي ايشان هستند اصلاح طلبند؟

آقاي روحاني آن چه را كه گفته اند با صداقت فرموده اند. اقبال اصلاح طلبان نسبت به آقاي روحاني يك ضرورت تاريخي است. اگر عقلاني بينديشيم بهترين راه براي برون رفت از فضاي كنوني راي آوري ايشان است. شايد عمده مطالبه اي كه اصلاح طلبان دارند، برنامه هاي آقاي روحاني برآورده كند.

اما بنده بر اين عقيده هستم ميزان تمايل اصلاح طلبان و اصولگرايان نسبت به ايشان به يك مقدار است.مهم ترين دليل بنده هم روشن بودن سوابق ايشان از زمان نهضت امام تاكنون است. فلذا اصولگرايان به خوبي مي دانند كه اولين شخصي كه واژه ي  " امام‌" را براي رهبر كبير انقلاب به كار بردند، ايشان بودند.

كليد حل مشكلات ما همان منش و راه امام است كه بنده فكر مي كنم كه آقاي روحاني اين ويژگي را در خود دارند كه ادامه دهنده ي راه امام باشند.يكي ديگر از ويژگي هاي ديگر ايشان قرابت فكري با آيت الله هاشمي رفسنجاني است. در بين 8 نفري كه در صحنه حضور دارند، آقاي روحاني به آيت الله هاشمي رفسنجاني نزديك تر هستند.اين امر سبب شده است كه هم اصلاح طلبان و هم اصولگرايان و هم انشاء الله تمام مردم عزيز ايران اسلامي نسبت به ايشان اقبال پيدا بكنند.

لازم به ذكر است كه اين نكته را حتما ذكر كنم كه مردم دوباره به سمت روحانيت رجعت كرده اند. اين افتخار بزرگي براي جامعه ي روحانيت است كه فرزندي از اين صنف به پا خيزد و قصد اداره ي مملكت را داشته باشد.

در صورت عدم حمايت آقايان هاشمي و خاتمي آيا آقاي روحاني در صحنه باقي خواهند ماند؟

نگرش هاي سياسي در هيچ زماني قطعي نمي باشد و سياستمداران انسان هاي غير قابل پيش بيني هستند.تا به امروز كه ايشان در صحنه هستند. بنده پيش بيني مي كنم كه در آينده اقبال عمومي زيادي نسبت به ايشان در جامعه به وجود خواهد آمد.

چرا آقاي روحاني را حامي آقازاده ها و ثروتمندان مي دانند؟

بنده اين نكته را نمي پذيرم چرا كه ايشان در كارنامه شان چنين موضوعاتي مشاهد نشده است. ما بر عكس اين سخن را مي گوييم. ايشان نقاط مثبت بسيار بالاي دارند. ما نمي توانيم هيچ نقطه ي ضعفي در وجود ايشان پيدا كنيم.

در چند روز گذشته عكسي از آقاي روحاني منتشر شد كه مردي در حال بوسيدن دست ايشان بود. اين موضوع باعث انتقادات زيادي شد نظر شما در اين بار چيست؟

نه آقاي روحاني اين موضوع را مي پسندند، نه ما و نه جامعه. ولي در جامعه هستند بعضي ها كه عمدا يا سهوا به منظور تقرب يا تخريب دست به اين عمل مي زنند. بنده يقين دارم كه آقاي روحاني چنين شيوه اي را نمي پسندند.

آقاي روحاني را هاشمي2 مي دانيد؟

بله حتما چرا كه قرابت فكري آقاي روحاني نسبت به آيت الله هاشمي رفسنجاني بسيار نزديك است.

و اما سخن پاياني حضرتعالي؟

به اميد تشكيل دولت تدبير و اميد   انشاءالله.


دسته بندي : استان مرکزی
آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري، مدير حوزه‌هاي علميه کشور، در حکمي، مدير جديد حوزه علميه استان مرکزي را منصوب کرد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از موج، مدير حوزه‌هاي علميه کشور با صدور حکمي، حجت الاسلام ‌والمسلمين سيد علي حسيني پور را به مدت يک سال، به عنوان مدير حوزه علميه استان مرکزي منصوب کرد.
آيت الله حسيني بوشهري در اين حکم از مدير حوزه علميه استان مرکزي خواسته‌ است تا بر اساس مقررات، شرح وظايف ابلاغي و بهره‌مندي از نظرات علماي منطقه، در جهت تحقق اهداف سلف صالح و مصالح عالي حوزه، نسبت به رشد و گسترش فرهنگ غني تشيع، با رعايت ضوابط و مقررات و ماموريت‌هاي محوله اقدام نمايند.
برپايه اين گزارش، اجراي مصوبات شوراي عالي، مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه و شوراي حوزه علميه استان، ابلاغ آيين‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌هاي ابلاغي از سوي مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه و مصوبات شوراي استان، پيشنهاد معاونين حوزه علميه استان به شوراي استاني، تاييد و صدور حکم مديران واحد‌هاي آموزشي، پژوهشي و مراکز حوزوي وابسته و نيز تعيين مديران واحد‌هاي تابعه مديريت استان و نظارت بر عملکرد آنها بر اساس آيين‌نامه‌هاي مصوب از جمله ماموريت‌هاي مدير جديد حوزه علميه استان مرکزي به شمار مي‌رود.
همچنين برقراري ارتباط موثر با مديريت‌هاي مرتبط در استان در چارچوب مصوبات، امضاي مدارک تحصيلي طلاب که صدور آنها طبق آيين‌نامه‌هاي مصوب در اختيار مديريت حوزه علميه استان قرار مي گيرد و ارائه گزارش عملکرد به شوراي استاني و مرکز مديريت ‌حوزه‌هاي علميه از ديگر وظايف ابلاغي به اين مدير استاني مي‌باشد.


دسته بندي : استان مرکزی

رییس هیئت کشتی استان مرکزی از درخشش ورزشکاران این استان در مسابقات کشتی آزاد پیشکسوتان کشور خبر داد.

به گزارش خبر مركزي علی محمد طاهری، در گفت و گو با ايسنا مرکزی، ضمن اعلام این خبر گفت: مسابقات كشتي آزاد قهرماني پيشكسوتان كشور و انتخابی تیم ملی پیشکسوتان 18 و 19 خرداد در سالن شهداي هفتم تير تهران برگزار شد.

وی با بیان این که ورزشکاران استان مرکزی در این رقابت ها موفق به کسب 6 مدال شدند، افزود: از این تعداد 2 مدال طلا و 4 برنز از آن کشتی گیران استان مرکزی شد.

سرپرست تیم کشتی اعزامی از استان مرکزی ادامه داد: علی محمد طاهری در وزن 58 کیلوگرم و هوشنگ یداللهی در وزن 63 کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا و احمد حامدی در وزن 69 کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز در گروه F شدند.

طاهری با بیان اینکه در گروهF  استان مرکزی مقام سوم تیمی را از آن خود کرد، گفت: در گروه B سعید آمین در ورزن 58 کیلو گرم، در گروه D خسرو معقولی در وزن 85 کیلوگرم و در گروه  C عليرضا ذوالفعلي در وزن 69 کیلو گرم مدال برنز را کسب کردند.

 وی همچنین به برگزاری مسابقه کشتی در گروه سنی A اشاره کرد و افزود: در این گروه سنی نیز فخرالدین روانبخش عصر دیروز موفق به کسب مقام دوم وزن 63 کیلوگرم شد.

سرپرست تیم کشتی اعزامی از استان مرکزی با بیان این که در این دوره از مسابقات 15 کشتی گیر آزاد استان مرکزی حضور داشتند، اظهار کرد: این تعداد با حضور سه مربی در مسابقات شرکت کردند.

طاهری در پایان با تأکید براینکه استان مرکزی در این بخش تاکنون به این تعداد از مدال دست نیافته بوده است، از برگزاری مسابقات کشتی فرنگی قهرمان کشور و انتخابی تیم ملی پیشکسوتان خبر داد و تصریح کرد: این مسابقات نیز چهارم تا هفتم تیر ماه برگزار خواهد شد.


دسته بندي : استان مرکزی

دکتر قالیباف کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز چهارشنبه 22 خردادماه به خمین سفر می‌کند.

به گزارش خبر مركزي محمود گنجی دبیر ستاد قالیباف در استان مرکزی در گفت و گو با ايسنا مرکزی، از سفر قالیباف به استان مرکزی خبرداد و گفت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده دکتر قالیباف چهارشنبه 9 صبح در مصلی شهر خمین حضور خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: احتمالا به دلیل شلوغی برنامه‌ها فرصتی برای سفر این کاندیدای ریاست جمهوری به اراک وجود نخواهند داشت.


دسته بندي : اراك
اختصاصي خبر مركزي: "ائتلاف نخبگان و توانمندان كلانشهر اراك" اعلام موجوديت كرد.

اين ائتلاف كه متشكل از تمامي نيروهاي نخبه شركت كننده در انتخابات شوراي شهر است، از تخصص هاي مختلفي بهره برده است.

به گزارش خبر مركزي اعضاي اين ليست به همراه سوابق علمي و اجرايي آن ها به شرح زير است:

مهندس كريم مرادي باستاني  - رئيس ساختمان شركت صنايع آذرآب ، مدير سابق اجرايي سازمان همياري و شهرداري ها و مديرعامل سابق تعاوني مسكن آذرآب 

مهندس محمد مصطفوي - عضو اتاق ايران ، عضو شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي كشور و مدير عامل سابق نظام مهندسي استان مركزي

مدرس محمد حسن بياتاني  - نايب رئيس اتحاديه معلمان فيزيك ايران و رئيس انجمن علمي فيزيك استان مركزي

دكتر ليلا جعفري  -  پزشك عمومي و مشاور كانون بانوان بازرگان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي اراك

مهندس رحيم جواهري  -  مدرس دانشگاه علم و صنعت ايران و دبير كميته تخصصي مكانيك سازمان نظام مهندسي ساختمان استان مركزي

مهندس علي چگيني  -  استاد دانشگاه و عضو سازمان نظام مهندسي ساختمان استان مركزي

محمد صادق دوخائي  -  رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان اراك و عضو سابق سپاه پاسداران

مهندس محمد رجائيان  -  استاد دانشگاه ، رئيس سابق هيئت فوتبال استان مركزي و روزنامه نگار

موسي رجبي  -  مشاور حقوقي فرماندار سابق اراك و كارشناس حقوقي بانك هاي صادرات و مهر اقتصاد

فيروز بخت زارع  -  شهردار منطقه ۱ اراك و رئيس شعبه ۲۴۹ شوراي حل اختلاف

مدرس مسعود ستوده نژاد  -  استاد دانشگاه ، معلم نمونه و مدير عامل سابق جامعه نخبگان استان مركزي

مهندس ليلا فتاحي  -  استاد دانشگاه و رئيس هيئت مديره شركنت مهندسين مشاور معمار نقش ساز

مهندس علي حيدر عبدي  -  داراي ۲۰ سال سابقه مديريت در صنعت الومينيوم ايران و مهندس مواد از دانشگاه شريف

مصطفي عرب  -  مسئول دبيرخانه هيئت حل اختلاف شوراهاي اسلامي استان و رئيس گروه اجتماعي و سازمان هاي مردم نهاد استانداري مركزي

مهندس امير فتاح گنجي  -  عضو خانه كارگر و كارشناس بورس و بازار هاي مالي بين الملل


دسته بندي : استان مرکزی

برداشت نیوز- مجمع اندیشه و وحدت اسلامی استان مرکزی ، بعنوان تنها حزب رسمی و قانونی استان مرکزی ، مجوز فعالیت خود را دریافت کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


دسته بندي : اجتماعي

پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در ادامه طرح خود و مصاحبه با روساي ستاد هاي استاني كانديداهاي رياست جمهوري در استان مركزي اين بار به سراغ رئيس ستاد دكتر علي اكبر ولايتي در استان رفته است.

لازم به ذكر است كه به منظور شناخت كانديداي اصلح بعضي سوالاتي كه از رئيس ستاد ها پرسيده مي شود يكسان است تا مردم بتوانند به راحتي تصميم بگيرند.

حميد گودرزي ، مداح اهل بيت، مسئوليت ستاد اين كانديدا در استان مركزي را پذيرفته است.

رئيس ستادي كه شانس پيروزي كانديداي مورد نظرش  را 99 درصد مي داند. كسي كه 30 درصد اعضاي ستادش اصلاح طلب هستند.

توجه شما را به گفتگوي جذاب خبر مركزي با حميد گودرزي جلب مي نماييم.

هدف جنابعالي از تشكيل ستاد ولايتي در استان چه بوده است؟

امسال را رهبر معظم انقلاب سال حماسه سياسي  و حماسه اقتصادي نام گذاري كرده اند.براي ايجاد اين حماسه بعضي ها بايد سربازي كنند. بنا بر وظيفه اي كه داشتيم پا به اين عرصه گذاشتم و براي ايجاد شور و نشاط انتخاباتي  تمام تلاش خود را انجام خواهم داد. خدا را شاكرم كه بنده  مورد اعتماد آقاي ولايتي قرار گرفتم تا بتوانم در اين عرصه خدمت كنم.

يعني به دنبال پست و مقام نيستيد؟

اصلا.ما براي ايجاد حماسه سياسي آبرويمان را در گرو قرار داده ايم و سربازي مي كنيم. ما هيچ چشم داشتي به كابينه آينده آقاي ولايتي نخواهيم داشت و به شايسته سالاري اعتقاد داريم نه اين كه بر فرض بنده رئيس ستاد هستم و حتما بايد پستي را بگيرم.

برنامه هاي ستاد به طور كلي براي راي آوري ايشان به چند بخش تقسيم خواهد شد؟

چهره آقاي ولايتي براي مردم شناخته شده است. ايشان داراي چهره اي جهاني و فرا جناحي هستند. بنابراين بنده  فقط مي توانم اذهان عمومي را به سمت دكتر ولايتي متمايل كنم. هدف ما بيش تر نسل سوم و جوان است چرا كه آن ها كمتر با شخصيت بين المللي ايشان آشنا هستند.

آمادگي مناظره با ساير ستاد هاي انتخاباتي را داريد؟

بنده اصلا متمايل به مناظره نيستم چرا كه اساس مناظره را به جنگ و جدل تبديل كرده اند.بنابراين صلاح نمي دانم در اين روزهاي باقي مانده به حماسه 24 خرداد عامل جنگ و جدل در بين مردم باشم.

شما مي توانيد اگر روش مناظره ها را درست نمي دانيد را با شركت درآنها روش را آموزش دهيد؟

بنده اساسا به مناظره هيچ اعتقادي ندارم.

رنگ انتخاباتي آقاي ولايتي چيست؟

ايشان رنگ انتخاباتي ندارند. بنده اصلا با رنگ انتخاباتي موافق نيستم و اين كارها دردي را از مردم ما دوا نمي كند. صدر برنامه هاي اقاي ولايتي معيشت مردم است. ايشان طبيبي است براي تمام دردهاي جامعه امروز ما. نوع رنگ نوع ، غذا خوردن و اين جور مسائل حاشيه اي در ستاد آقاي ولايتي جايي ندارد.اين كار هاي مجلات زرد است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استان مركزي از وجود مديران غير بومي رنج مي برد.آيا تضمين مي دهيد كه در دوران رياست جمهوري دكتر ولايتي اين اتفاق نيفتد؟

با صحبتي كه با ايشان داشتم عقيده بر اين بود كه به مديران بومي بيشتر توجه شود.انشاء الله  در دولت متمم شاهد بومي بودن مديران در تمام استان ها خواهيم بود.

آيا توانايي ايجاد شور انتخاباتي سال 88 را داريد؟

برنامه آقاي ولايتي در مناظرات روزهاي اينده رنگ و رونق بيشتري به خود مي گيرد. در روزهاي پاياني هم قطعا سعي مي كنيم اين هيجان را ايجاد كنيم اما مطمئنا به شور سال 88 نمي رسد.دليل آن هم اين است كه آن انتخابات منحصر به فرد و همراه با بداخلاقي هاي زيادي بود. ما اين عقيده را نداريم كه بخواهيم با هر بداخلاقي شور هيجان ايجاد كنيم. بنده در انتخابات 88 دو طرف ماجرا را مقصر مي دانم. هم طرف پيروز انتخابات و هم طرفي كه در انتخابات شكست خورد را مقصر مي دانم.

چند درصد احتمال مي دهيد كه آقاي ولايتي رئيس جمهور آينده خواهد بود؟

با جرئت اعلام  مي كنم ايشان با احتمال99 درصد رئيس جمهور آينده ايران اسلامي خواهند بود. اين 99 درصد را هم نظر سنجي ها نشان مي دهند.

چه گروه هاي در داخل استان از آقاي ولايتي حمايت مي كنند؟

حزب موتلفه اسلامي، جبهه پيروان خط امام و رهبري ، جبهه حاميان ولايت استان مركزي  و جامعه ي مهندسين به رياست آقاي باهنر تا به الان اعلام حمايت كرده اند. همان طور كه كه اطلاع داريد آقاي خاتمي هم به عنوان سخنگوي جامعه ي مدرسين از ايشان حمايت كردند.

ايشان برنامه اي براي سفر به اراك خواهند داشت؟

بله در هفته ي آخر انتخابات ايشا حتما به استان مركزي سفرخواهند كرد.

زمان شروع تبليغات گسترده در سطح شهر چه زماني آغاز مي شود؟

از صبح شنبه آغاز مي شود. اين تبليغت بسيار وسيع و چشم گيرخواهد بود و حتما شما مشاهده خواهيد كرد.اابته اين كار را بدون اسراف انجام مي دهيم.

برنامه ي شما براي روستا ها چيست؟

در همه ي روستاها ما ستاد انتخاباتي داريم و حكم هاي آن ها را نيز آماده كرده ايم.

در داخل شهر اراك چند ستاد انتخاباتي وجود دارد؟

هم اكنون 3 ستاد فعال است. ستاد مركزي استان در خيابان شهيد شيرودي است. ستاد شهرستان اراك در خيابان هپكو و ستاد فرهنگيان هم در داخل ميدان شهرجرد موجود مي باشد.

 يكي از نقاط ضعف اين دولت تعطيلي احزاب سياسي است. براي تقويت احزاب چه برنامه اي داريد؟

ما بايد يك نگرش درست نسبت به جامعه داشته باشيم. احزاب نقش مهمي در روند شكل گيري امور سياسي دارند و مي توانند مردم را نسبت به كشور خودشان حساس تر كنند. اشاء الله دكتر ولايتي برنامه اي بسيار  جامعي درباره احزاب سياسي دارند كه در بيانيه اي هنگام ثبت نامشان نيز اين موضوع را اعلام داشتند. دولت متمم يك دولت آرامش دهنده به كشور است چرا كه مردم از جنگ و جدل هايي كه بوجود آمده خسته شده اند.

در داخل ستاد انتخاباتي شما اصلاح طلبان جايي دارند؟

هر اصلاح طلبي كه بيايد و بخواهد در اين ستاد فعاليت كند، من دستش را هم مي بوسم و من احترام ويژه اي براي آن ها قائل هستم.تقريبا حدود 30 درصد نيروهاي ما اصلاح طلب هستند. بنده براي هر 8 نفري كه نامزد شده اند احترام قائل هستم چرا كه هدفشان خدمت به اين نظام و مملكت هستند. در كابينه ايشان هم از همه ي نخبگان استفاده خواهد شد و سليقه ي سياسي آن ها هيچ تاثيري نخواهد داشت. دولت ايشان فراجناحي است.

آقاي ولايتي را فردي صالح مي دانيد؟

اصلح تر از آقاي ولايتي در اين انتخابات نمي شناسم.

برنامه ي 100 روزه ي ايشان براي ترميم اقتصاد اغراق و بزرگ نمايي نيست و شبيه به يك شعار نمي باشد؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خير ايشان تمام جزئيات اين 100 روز را منتشر كرده اند. مطمئن باشيد كه آقاي ولايتي در اين 100 روز مانند يك پزشك تب جامعه را پايين مي آورد و جامعه را درمان مي كند. و حتما هم عملي خواهد شد.

چرا ائتلاف 2+1 به نتيجه نرسيده است؟ مردم مي توانند به كانديدايي كه در همين اول كار خلف وعده كرده است اعتماد كنند؟

پايه گذار ائتلاف اقاي ولايتي بوده اند. موارد ائتلاف نظر علما و نظرسنجي مردم بوده است. تا به الان آقاي ولايتي هم نظر جامعتين را كسب كرده اند و هم در نظر سنجي هاي اكثر استان ها  بالاتر هستند. قطعا در روزهاي پاياني ائتلاف به نتيجه خواهد رسيد و يك نفر از بين 3 نفر باقي مي ماند.

آقاي ولايتي تكنوكرات نيست؟

به هيج وجه.

آيا به دنبال راي همه ي مردم هستيد يا تنها به راي افراد صالح توجه مي كنيد؟

راي همه  ي مردم. روستايي و شهري ، اصولگرا و اصلاح طلب ، ايراني داخل كشور و ايراني داخل كشور ما بين هيچ يك از مردم تفاوت قائل نمي شويم.

در سال 84  اقاي ولايتي به نفع هاشمي رفسنجاني كنار كشيد ولي امسال ايشان در پاسخ به سوالي براي انصراف به نفع آقاي هاشمي پاسخ منفي دادند. اين به معناي دوگانگي افكار نيست؟

در سال 84  ايشان با آيت الله تهراني نشستي داشتند و به توصيه ايشان مبني بر حفظ لباس روحانيت  و شخصيت آقاي هاشمي انصراف دهند. ولي امروز نمي توان شرايط را يكسان دانست. طرز تفكر انسان لحظه به لحظه در حال پيشرفت است.

اما سخن پاياني شما؟

از شما بسيار تشكر مي كنم و اميدوارم موفق باشيد.


دسته بندي : اجتماعي

همان طور كه به خوانندگان پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي اطلاع داديم گفت وگو با روساي ستاد كانديداهاي رياست جمهوري در استان مركزي را در برنامه خود قرار داده ايم.

اين كار را از دكتر مهدي عربي رييس ستاد محمد باقر قاليباف آغاز مي كنيم.

عربي كه در كارنامه خود كانديداتوري نمايندگي مجلس را يدك مي كشد از همكاري با اصلاح طلبان و تكنوكرات نبودن قاليباف سخن گفت. وي برنامه هاي ستاد خود را نيز تشريح كرد و به پرسش هاي مختلفي پاسخ داد.

توجه شما را به گفتگوي جذاب پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي با رييس ستاد دكتر قاليباف در استان مركزي جلب مي نماييم.

آقاي دكتر عربي هدف شما از پذيرفتن رياست ستاد آقاي قاليباف چه بوده است؟

من هدفي جز پيشرفت استان  و كمك به مردم اين استان نداشتم و با اصرار دوستان پا به اين عرصه گذاشتم .لازم به ذكر است كه خودم هم هيچ علاقه اي نداشتم كه اين مسئوليت را بذيرم.

آقاي قاليباف در استان ما مظلوم واقع شده اند. به همين دليل سعي مي كنيم شخصيت ايشان را در بين مردم بيشتر معرفي كنيم. بنده هيچ نيازي به اين پست ندارم  چرا كه استاد دانشگاه هستم.

يعني به دنبال پست و مسئوليت در دولت آقاي قاليباف نيستيد؟

فكر مي كنم كه از سياق سخنم پيداست كه به دنبال هيچ پست و مسئوليتي نيستم.

در سال 88 شور و حال عجيب انتخاباتي در كشور و استانمان بوجود آمد.آيا قادر خواهيد بود كه آن هيجان را دوباره احيا كنيد؟

در سال 88 فضاي انتخاباتي دو قطبي بود در حالي كه هم اكنون اين جور نيست و فضا چند قطبي است.من فكر مي كنم در صورتي كه انتخابات به مرحله دوم برسد آن شور به وجود خواهد آمد.

در مرحله اول سياست ما ايجاد شرايطي است كه مردم از انتخابات متنفر نشوند و دچار  افراط و تفريط نشوند. ايجاد هيجان در جامعه با تنها پوستر چسباندن و شلوغ كردن ديدگان بصري مردم نيست. بخشي از اين فضا به آرامش توام با معنويت و اطلاع رساني بستگي دارد.اما قصد ايجاد موج هاي انتخاباتي سالم را داريم كه در روزهاي آتي مشاهده خواهيد كرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آيا مناظره بين ستاد آقاي قاليباف با ستادهاي مختلف برگزار مي شود؟

ما اين آمادگي را داريم كه نفراتي را به عنوان نماينده خودمان به اين منظور معرفي كنيم.

در چند سال گذشته استان مركزي از غير بومي بودن مديران خود رنج مي برد ديدگاه آقاي قاليباف درباره بومي بودن مديران چيست؟

من به جرئت اعلام مي كنم كه در دولت آقاي قاليباف شايسته سالاري و استفاده از پتانسيل هاي بومي حرف اول را خواهد زد. اگر دولت اقاي قاليباف تشكيل شد و اين اتفاق نيفتاد تمام خبرنگاران و مردم حق انتقاد را دارند.

آيا ستاد انتخاباتي آقاي قاليباف تنها به دنبال راي اصولگرايان است؟

به هيج وجه. راي تمام طيف ها وسلايق براي ما مهم است.

نمونه اش اين است كه در يك سخنراني بعضي ها به من انتقاد كردند كه چرا آقاي هاشمي را تخريب نكردي و از او تمجيد كردي يا چرا از خدمات دولت تشكر كردي. حقيقتا برخي از خدمات دولت راضي كننده است و ما هم راضي هستيم.

بنابراين از تمام طيفها از قبيل روشنفكران ، اصولگرايان ، تكنوكرات ها، اصلاح طلبان و ... استفاده مي كنيم.

چه قدر احتمال مي دهيد آقاي قاليباف رئيس جمهور شود؟

با حاكميت اعلام مي كنم كه در همان مرحله اول آقاي قاليباف راي مردم را كسب  و رئيس جمهور خواهد شد. آخرين نظر سنجي ها هم اين موضوع را اعلام كرده اند.

در داخل استان چه گروه هايي از از ايشان حمايت مي كنند؟

اصولگرايان و بخشي از اصلاح طلبان از ايشان حمايت مي كنند.صنعتگران،روحانيون،كارگران،كارمندان،كشاورزان ، دانشجويان واقشار مختلف مردم حمايت خود را از ايشان اعلام كرده اند.

چه كساني هم اكنون ستاد هاي مردمي را ايجاد كرده اند؟

 در شهرستان ها دوطيف براي آقاي قاليباف كار مي كنند. يك طيف جمعيت پيشرفت و عدالت و توسعه است و طيف ديگر ستاد هاي مردمي است. در داخل شهر اراك 22 ستاد وجود دارد.

برنامه ي سخنراني در جمع عمومي چگونه است؟

در سالن ها ، مساجد،دانشگاه ها،روستاها و مكان هاي ديگر برنامه سخنراني داريم.

ائتلاف 2+1 قرار بود كه يك نفر را به عنوان خروجي معرفي كند اما همگي آن ها اعلام كردند كه  تا آخر مي مانند. آقاي قاليباف  و آن دو نفر ديگر كه در ابتداي كار خلف وعده كرده اند چطور بايد مردم به آنها اعتماد كنند سرونشت كشورشان را به آ نها واگذار نمايند؟

اين سوال بنده هم هست و من از ايشان اين موضوع را پرسيدم.

هدف اين ائتلاف هم افزايي نيروها بود كه كه محقق نشد.نكته دوم اين است كه اين ائتلاف بر پايه 3 مبنا  وشاخص تشكيل شد: كارآمدي ، مقبوليت و مشروعيت. هر 3 آقايان مشروعيت را دارند. 2 شاخص ديگر را نيز مردم تعيين مي كنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قبل از ثبت نام قرار بود كه بر پايه اين شاخص ها تصميم گيري شود. كارآمدي و مقبوليت آقاي قاليباف در نظر سنجي ها بالاتر بوده است.شما انتظار داريد ايشان كنار برود؟ شما بايد اين سوال را از دو كانديداي ديگر بپرسيد كه چرا كناره گيري نكردند. جو عمومي علماي بزرگ نسبت به ايشان كاملا مثبت است پس مشروعيت كاملي  دارند.

آيا شما با اصلاح طلبان همكاري مي كنيد؟

بله . ما داخل ستادمان از اين دوستان استفاده  مي كنيم و در تيم ما هم حضور دارند. .منتها اصلاح طلبي كه معتقد به مباني نظام ، ولايت فقيه و قانون اساسي باشد. در كابينه ي آقاي قاليباف هم اگر شخصي اين 3 مشخصه را داشته باشد مي تواند حضور داشته باشد و از توانايي هايشان استفاده مي گردد و مشكلي ندارد.

آيا دكتر قاليباف را صالح مي دانيد؟

شخص آقاي قاليباف را صالح مي دانم.

ايشان در دوره اي در نيروي انتظامي فعاليت كرده اند. امكان نظامي اداره كردن مملكت توسط ايشان وجود دارد؟

به هيچ وجه.ايشان يك بسيجي بوده اند.كارنامه ايشان در اداره كردن شهرداري تهران مشخص است.اين كار پيش داوري و جفا است. ايشان حتي از اطرافيان و همشهري هاي خود در اداره شهرداري استفاده نكرده است. رتبه ي مشهدي ها در مديريت شهرداري تهران هشتم است در حالي كه رتبه ي اراكي ها چهارم يا پنجم مي باشد.

بي نظم ترين ستاد انتخاباتي استان مركزي از لحاظ مديريت مربوط به ستاد آقاي قاليباف است با 4 رييس ستاد.نظر  شما چيست؟

اين ايراد هم وارد است و هم جفا. جفا از آن جهت كه برخي افراد ارتباط هايي گرفتند و از نام استاني سوء استفاده كردند. از نقطه نظر حزبي يك جمعيت پيشرفت و عدالت و توسعه است كه آن را افراد خاصي پيگيري مي كنند. هركسي كه برگه اي را دريافت مي كند سعي مي كند به استانداري و فرمانداري برود و به عنوان ستاد مردمي حاميان دكتر قاليباف پوشش بگيرد.اين كار اشتباهي است.

ستاد مركزي حاميان مردمي دكتر قاليباف رياستش بر عهده بنده است.

پس آن 3 نفر ديگر كه حكم گرفتند چه وظيفه اي دارند؟

اين سوال را بايد از آن ها بپرسيد. طيف هاي مختلف احكام مختلف دارند و به آن ها تذكر داده شده است كه  از ستاد مركزي تمكين بكنند ولي اين بداخلاقي انجام شده است. آن ها مي توانند در قالب شوراي هماهنگي استان به فعاليت خودشان ادامه دهند.

آيا آقاي قاليباف يك تكنوكرات است؟

اصلا. اما ايشان اعتقاد دارند كه روش علمي در مديريت توام با در نظر گرفتن مباني ارزشي نظام در نظر گرفته شود.اما تكنوكراتي غربي كه هدف پس زدن دين است آقاي قاليباف هيچ اعتقادي به اين موضوع ندارد.

در پايان اگر نكته اي باقي مانده بفرماييد؟

تمام دوستان را به وحدت بين تمام سلايق و كانديداها توصيه مي كنم. همان گونه كه به تمام همكارانم در ستاد هاي مختلف استان ها اعلام كرده ام كه از هر گونه تنش و تخريب دوري بكنند.مسئوليت هر تنشي به عهده ي خودشان است.شيوه ي تبليغي ما سالم است. در ستاد هاي ما اسراف و ولخرجي مشاهده نمي شود و ما از اين كار جلوگيري كرديم. قصد حركت هاي ضد تبليغي هم نداريم.

در پايان از شما هم تشكر مي كنم.


دسته بندي : اجتماعي
پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي ، فعالترين پايگاه خبري استان در سال ۱۳۹۱، اخيرا تصميم گرفته است به منظور افزايش شور انتخاباتي در ميان مردم استان و آشنايي با برنامه هاي ستاد هاي انتخاباتي كانديدا هاي رياست جمهوري و مواضع ان ها در باره موضوعات مختلف گفت و گويي اختصاصي را با روساي ستاد هاي استاني آنها انجام دهد.

 

 

 

 

در همين راستا در نظر داريم كه در روزهاي آينده اين گفتگوها را با آن ها انجام دهيم.در صورت حاضر نشدن هر يك از آقايان اين موضوع را به خوانندگان خبر مركزي اطلاع خواهيم داد.

روساي ستاد استاني كانديداها در استان مركزي بدين شرح است:

آقاي حميد گودرزي رييس ستاد علي اكبر ولايتي

آقاي حجت الله هاشمي رييس ستاد حسن روحاني

آقاي مهدي عربي رييس ستاد محمدباقر قاليباف

آقاي احمد سليم آبادي رييس ستاد محسن رضايي

آقاي داوود باقري رييس ستاد محمدرضا عارف

آقاي احمدرضا نوازني رييس ستاد سعيد جليلي

آقاي احمد سليم آبادي رييس ستاد محسن رضايي


دسته بندي : استان مرکزی
رییس ستاد انتخابات خمین گفت: ستاد تبلیغاتی ˈسعید جلیلیˈ از نامزدهای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در خمین راه اندازی شد.
 
به گزارش خبر مركزيˈعلیرضا کریمیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: مسوول ستاد انتخاباتی این نامزد انتخاباتی حجت الاسلام ˈسعید احمدیˈ است.

وی اظهار کرد: با تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اکنون ستادهای تبلیغاتی محمدباقر قالیباف، محسن رضایی، علی اکبر ولایتی و سعید جلیلی در این شهرستان فعال شده است.

کریمی خاطرنشان کرد: هم اینک کار تبلیغاتی در قالب سخنرانی هواداران و طرفداران نامزدها در مساجد، پخش پوستر، توزیع بروشور، نصب بنر و عکس در این شهرستان درحال انجام است.

رییس ستاد انتخابات خمین به هواداران نامزدهای انتخاباتی توصیه کرد: منافع و آبروی نظام اسلامی را بر هر چیزی ترجیح دهند و در زمان تبلیغات اخلاق اسلامی را رعایت کنند.

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 24 خرداد در سراسر کشور برگزار می شود.
رییس ستاد تبلیغات محلات از آغاز فعالیت رسمی ستاد تبلیغاتی ˈمحمدباقر قالیبافˈ و ˈمحسن رضاییˈ از نامزدهای ریاست جمهوری در این شهرستان خبر داد.
 
ˈغلامعلی یارمحمدیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: با آغاز فعالیت تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری، ستادهای انتخاباتی این دو نامزد ریاست جمهوری در این شهرستان دایر شده است.

وی گفت: ˈغلامرضا معصومی فردˈ مسوولیت ستاد تبلیغاتی قالیبافˈ و ˈغلامعلی حسینیˈ به عنوان رییس ستاد تبلیغاتی رضایی معرفی شده اند.

یارمحمدی افزود: مسوولان ستادهای کاندیداها، تبلیغات خود را در مساجد، ستاد تبلیغاتی، نصب پوستر، بروشور و بنر در سطح شهرستان آغاز کرده اند.

وی گفت: تمام مسوولان، هواداران و نامزدهای انتخاباتی باید با تبعیت از فرمایش رهبرمعظم انقلاب، از تخریب سایر نامزدها بپرهیزند.

فرماندار محلات اضافه کرد: کاندیداها نباید دستاوردهای نظام و دولت را زیر سوال ببرند.
یس ستاد انتخابات دلیجان گفت: ستاد تبلیغاتی ˈمحسن رضاییˈ از کاندیاهای ریاست جمهوری در این شهرستان راه اندازی شد.
 
ˈمحسن اکبریˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون تنها ستاد این نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری در این شهرستان دایر شده است.

وی اظهار کرد: ˈجسینعلی نجفیˈ به عنوان مسوول ستاد انتخاباتی این نامزد انتخاباتی در شهرستان دلیجان معرفی شده و هم اینک کار تبلیغاتی در قالب سخنرانی هواداران و طرفداران این نامزد در این ستاد درحال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: طرفداران نامزدها باید با رعایت چارچوب قوانین و مقرارت به انجام تبلیغات انتخاباتی بپردازند و از تخریب یکدیگر پرهیز کنید.


دسته بندي : استان مرکزی
معاون سيمای استان مركزی از تهيه و پخش ويژه برنامه تريبون آزاد با هدف ايجاد فضای پرشور انتخاباتی از سيمای شبكه افتاب استان خبر داد. 
 
به گزارش خبر مركزي محمد شاهرخی، معاون سيمای استان مركزی در گفت‌وگو با ايكنا مركزی، گفت: برنامه تريبون آزاد عنوان ويژه برنامه‌ای است با رويكرد انتخاباتی كه با ساختار گزارشی و به‌صورت پرسش و پاسخ بين دانشجويان دانشگاه‌های استان تا انتخابات 24 خرداد از سيمای آفتاب تهيه و پخش می‌شود.

وی بيان كرد: اين برنامه در راستای اهميت انتخابات و عمل به فرمايشات مقام معظم رهبری در خلق حماس‌های ديگر، با هدف ايجاد فضای پرشور انتخاباتی و روشنگری در بين نسل جوانان كشور بخصوص دانشجويان دانشگاه‌های استان و فراهم نمودن فضايی آزاد جهت ارائه و تبادل‌نظر دانشجويان پيرامون انتخابات در سيمای شبكه آفتاب استان به روی آنتن می‌رود.

شاهرخی تصريح كرد: ويژه برنامه تريبون آزاد گفتمانی است با محوريت انتخابات، بيان انتظارات و مطالبات دانشجويان در فضايی آزاد و عقلانی، كه تلاش می‌كند بايدها و نبايدهای انتخابات، پيامدهای حضور در انتخابات و معيارهای انتخاب رئيس جمهور اصلح را از زبان اقشار تحصيل كرده جامعه به سمع و نظر مخاطب برساند.

معاون سيمای استان افزود: اين برنامه به تهيه‌كنندگی و كارگردانی جهانگير رزقی شيرسوار با محور‌های موضوعی مختلف چرا رأی دهم، اگر رئيس جمهور می‌شدم و ... هر شب از سيمای شبكه آفتاب استان مسهمان علاقه‌مندان خود می‌شود.

اين مقام مسئول در پايان، ديگر عوامل ساخت برنامه تريبون آزاد را داوود اسفندياری دستيار تهيه، مجيد فراهانی، نوذر خويی، عليرضا قهرمانی و مهدی مرجانی به عنوان تصويربرداران، فاطمه بغدادی تدوين، حسين كاتبی و مظاهر فتاحی‌نسب دستيار تصوير و محمدتقی زيولايی را به‌عنوان صدابردار عنوان كرد.


دسته بندي : استان مرکزی
رییس ستاد انتخابات خمین از آغاز فعالیت رسمی ستاد تبلیغاتی ˈعلی اکبر ولایتیˈ از نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری در شهرستان خمین خبر داد.
 
به گزارش خبر مركزي ˈعلیرضا کریمیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود:ˈمصطفی احسانیان ˈ به عنوان رییس ستاد تبلیغات این نامزد انتخاباتی در شهرستان خمین تعیین شده است.

وی ادامه داد: با تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اکنون ستادهای تبلیغاتی محمدباقر قالیباف، محسن رضایی و علی اکبر ولایتی در این شهرستان دایر شده است.

وی ، با بیان اینکه برای کاندیداهای ریاست جمهوری هیچ محدودیتی در برپایی ستاد انتخاباتی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: کار تبلیغاتی در قالب سخنرانی هواداران و طرفداران نامزدها در مساجد و ستادها درحال انجام است.

کریمی گفت: نامزدها و هواداران آنها بدنبال برگزاری انتخاباتی سالم و به دور از هرگونه جنجال آفرینی باشند.

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 24 خرداد در سراسر کشور برگزار می شود.


دسته بندي : استان مرکزی
قائم مقام ستاد دکتر ولایتی در استان مرکزی از تنظیم منشور اخلاقی ستاد ولایتی و آغاز فعالیت تبلیغاتی از امروز در اراک خبر داد و گفت: در این منشور به بهره برداری از ظرفیت‌های سیاسی و اجتماعی توجه ویژه شده است.

به گزارش خبر مركزي حسین صالحی قائم مقام ستاد دکتر ولایتی در استان مرکزی در گفت و گو با ايسنا مرکزی، اظهار داشت: همزمان با اعلام رسمی فعالیت تبلیغاتی ستادها، فعالیت ستاد دکتر ولایتی در استان مرکزی نیز آغاز شد.

وی اظهار کرد: مسوولان کمیته های مختلف ستاد، مسوولان قسمت‌های هماهنگ کننده ستاد و روسای شهرستان‌ها نیز تعیین شده اند.

قائم مقام ستاد دکتر ولایتی در استان مرکزی ضمن اشاره به تنظیم منشور اخلاقی ستاد گفت: این منشور با هدف ایجاد فضای سالم و پرشور انتخاباتی تنظیم شده است و دارای موارد بسیاری است، در این منشور به اموری مانند تلاش برای خلق حماسه سیاسی و حضور حداکثری مردم، التزام به اصول قانون اساسی، اخلاص در عمل، حفظ حرمت و آبروی افراد، پرهیز از هر گونه رفتار غیر اخلاقی و غیر قانونی و جلوگیری از رفتارها و گفتارهای که منجر به سوء تفاهم خواهد شد توجه ویژه شده است.

وی افزود: در این منشور به بهره برداری از کلیه ظرفیت‌های سیاسی و اجتماعی در راستای پیشرفت اهداف دکتر ولایتی توجه شده است و تمام تلاش خود را داریم که این مسائل رعایت شود، هیچگونه تخریب و توهینی به رقبا انفاق نیفتد و از ایجاد تنش در ستادها و فضای انتخاباتی جلوگیری شود.

صالحی با اعلام فعالیت دو ستاد در خیابان شیرودی و خیابان هپکوی اراک گفت: از روز گذشته فعالیت‌های ستادهای شهرستانی نیز به صورت رسمی آغاز شد و تلاش داریم که علاوه بر دو ستاد فعال در شهر اراک یک ستاد دیگر در خیابان ایت الله غفاری اراک نیز فعال کنیم.

قائم مقام ستاد دکتر ولایتی در استان مرکزی در خصوص تبلیغات در سطح شهر اظهار کرد: براساس تصمیمات جلسات ستاد کل، از امروز فعالیت‌های تبلیغاتی ستاد دکتر ولایتی در سطح شهر اراک آغاز خواهد شد.

علی خدابخشیˈ به عنوان رییس ستاد حمایت های مردمی ˈعلی اکبر ولایتیˈ کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان مرکزی منصوب شد.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ایرنا، حکم انتصاب خدابخشی را ˈنعمت الله حکیمˈ رییس ستاد عالی حمایت های مردمی ولایتی امضا و روز سه شنبه به استان مرکزی ارسال کرده است.

تلاش در جهت عمل نمودن به رهنمودهای مقام معظم رهبری، حضور پرشور حداکثری مردم و ایجاد حماسه سیاسی در انتخابات، رعایت اصول و موارد مندرج ذکر شده با نصب العین قرار دادن تقوای الهی نسبت به سازماندهی آحاد مردم در قالب ستادهای حمایت مردمی از جمله موارد محوله در حکم انتصاب است.

پرهیز جدی از هرگونه تخریب کاندیداهای رقیب و معرفی نامزد اصلح، رعایت الگوی مصرف انتخاباتی با رویکرد مردمی و هماهنگی، همکاری و تعامل با شورای سیاستگذاری انتخاباتی ولایتی در استان از دیگر موارد مطرح شده در این حکم است.

رییس ستاد حمایت های مردمی ولایتی در استان مرکزی گفت: راه اندازی و فعال کردن مکان های مختلف مردمی برای این ستاد در همه شهرستان های استان از برنامه های پیش رو است.

ˈعلی خدابخشیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: تلاش همه جانبه برای تحقق حماسه سیاسی و تشویق و ترغیب قشرهای مختلف مردم برای حضور حداکثری در انتخابات و تبیین و بیان شاخص های رهبری در انتخاب اصلح از دیگر برنامه های ستاد حمایت های مردمی دکتر ولایتی در استان مرکزی است.


دسته بندي : استان مرکزی

رییس ستاد انتخاباتی محسن رضایی در استان مرکزی برای انجام مناظره اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبر مركزي احمد سلیم آبادی در گفت و گو با ايسنا مرکزی، اظهار داشت: ستاد دکتر محسن رضایی در استان مرکزی فعال شده است و کلیه ستادهای شهرستانی نیز سازماندهی شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون سه ستاد در اراک فعال شده است گفت: طبق قانون می‌توانیم شش ستاد در اراک داشته باشیم و تصمیم داریم که این تعداد را افزایش دهیم و تمام تلاش خود را برای گرم شدن فضای انتخابات انجام خواهیم داد که این امر از اولین اهداف ماست.

رئیس ستاد محسن رضایی در استان مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر سعی در معرفی دکتر رضایی به مردم را داریم عنوان کرد: اقداماتی نیز برای برگزاری سخنرانی ها و همایش ها انجام شده است و مردم نیز به جهت آشنایی با دکتر رضایی و همچنین آشنایی با برنامه وی به ستاد مراجعه می‌کنند و عمدتا جلساتی هم در این راستا و در خصوص بحث ایران آینده و سند چشم انداز 20 ساله کشور در ستادها برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ستاد دکتر رضایی نسبت به ستادهای دیگر فعال‌تر است گفت: برای برنامه های آینده سخنرانی هایی هم در مساجد ترتیب داده ایم، به دلیل ضبط برنامه های تلویزیونی و رادیویی دکتر رضایی برای سفر وی به استان مرکزی هنوز برنامه ریزی نشده است البته دکتر رضایی در چند ماهه اخیر سفرهایی به شهرستان‌ها داشته اند و به مشکلات و مسائل شهرستانهای استان واقف هستند اما در تلاش هستیم که در بهترین فرصت به استان مرکزی سفری داشته باشند.

سلیم آبادی در پایان از آمادگی ستاد دکتر رضایی در استان برای انجام مناظره با ستادهای دیگر خبر داد و افزود: آماده پاسخگویی به سوالات در خصوص برنامه های دکتر رضایی هستیم.


دسته بندي : استان مرکزی

طی مراسمی با حضور مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری و معاون اجرایی امور استان‌ها، رئیس جدید حوزه هنری استان مرکزی معرفی شد. 

به گزارش فارس از اراک به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان مرکزی،‌ مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه هنری استان برگزار شد که در این مراسم طی حکمی از سوی مجید صالحی مدیر کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری، رضا میرزایی به عنوان سرپرست حوزه هنری استان مرکزی معرفی و از زحمات سینا دلشادی رئیس سابق حوزه هنری با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

بر اساس این گزارش، دلشادی از این پس به عنوان رئیس حوزه هنری استان مازندران فعالیت خواهد کرد.

رضا میرزایی نیز پیش از این در سمت معاون فرهنگی حوزه هنری استان مرکزی مشغول به فعالیت بوده است.


دسته بندي : استان مرکزی
رییس ستاد انتخابات خمین از آغاز فعالیت رسمی ستاد تبلیغاتی قالیباف و رضایی از کاندیداهای ریاست جمهوری در شهرستان خمینخبر داد.
 
به گزارش خبر مركزي ˈعلیرضا کریمیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: با تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اکنون ستادهای تبلیغاتی محمدباقر قالیباف و محسن رضایی در این شهرستان دایر شده است.

هم اینک ˈعلی محمدی ˈ مسوول ستاد انتخاباتی محسن رضایی و سید ˈطاهر موسویˈ نیز به عنوان مسوول ستاد تبلیغاتی قالیباف در خمین تعیین شده اند.

وی با بیان اینکه برای کاندیداهای ریاست جمهوری هیچ محدودیتی در برپایی ستاد انتخاباتی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: کار تبلیغاتی در قالب سخنرانی هواداران و طرفداران نامزدها در مساجد درحال انجام است.

کریمی گفت: نامزدها و هواداران شان بدنبال برگزاری انتخاباتی سالم و به دور از هرگونه جنجال آفرینی باشند.

وی خاطرنشان کرد: با رعایت چارچوب قوانین و مقرارت به انجام تبلیغات انتخاباتی بپردازند و از تخریب یکدیگر پرهیز کنند.

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 24 خرداد در سراسر کشور برگزار می شود.


دسته بندي : سياسي
اختصاصي خبر مركزي: رئيس شوراي سياست گذاري جنبش" ما‌" ستاد مردمي دكتر محسن رضايي در استان مركزي معرفي شد.

مهدي فرجي از نزديكان اين كانديدا به اين عنوان انتخاب شده است. وي از مدتي قبل فعاليت هاي خود را آغاز كرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جنبش " ما " اصطلاحا به جنبش يك ميليوني حاميان محسن رضايي اطلاق مي شود.


دسته بندي : سياسي
اختصاصي خبر مركزي: مهندس عبدالمحمد زاهدی از طرف ستاد مركزي دكتر محمدرضا عارف به عنوان رئيس ستاد انتخاباتي اين كانديدا در استان مركزي معرفي شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زاهدي كه در دوران اصلاحات استانداري مركزي را بر عهده داشت، پيش از اين به عنوان رئيس ستاد هاشمي رفسنجاني مشخص شده بود.

هنوز جزئياتي از نحوه ي فعاليت اين ستاد اعلام نشده است.


دسته بندي : استان مرکزی
رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان مرکزی با بیان اینکه صلاحیت نزدیک به 99 درصد از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی استان مرکزی احراز شد، گفت: در مجموع پنج هزار و 470 نفر از 6شش هزار و 46 نفر برای چهارمین دوره شوراهای شهر و روستای استان با یکدیگر رقابت می کنند.

به گزارش خبر مركزي محمدحسن آصفری در گفتگو با مهر افزود: این افراد (پنج هزار و 470 نفر) برای به دست آوردن عضویت سه هزار و 200 شورای شهر و روستا با یکدیگر رقابت می کنند.

وی ادامه داد: در مرحله اول شش هزار و 46 نفر برای عضویت شورای شهر و روستا ثبت نام کردند که از این تعداد 98 نفر انصراف دادند و در هیئت های اجرایی 349 نفر رد صلاحیت شدند.

آصفری با بیان اینکه در هیئتهای نظارت نیز 129 نفر صلاحیت انها احراز نشد، اضافه کرد: صلاحیت این افراد برابر با ماده 26، 28 و 29 قانون انتخابات یعنی مدرک تحصیلی، محکومیت در دادگاه و عدم التزام به قانون اساسی صلاحیت انها احراز نشده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین حدود 30 نفر در شهرستان اراک صلاحیت آنها احراز نشده است.

وی با بیان اینکه نامزدها از ۱۶ تا ۲۲ خرداد ماه فرصت دارند نسبت به تبلیغات و معرفی برنامه‌های خود اقدام کنند تاکید کرد: نامزدهایی که صلاحیت آنان تائید شده می توانند از 15 خرداد جاری به مدت یک هفته برای معرفی برنامه های خود تبلیغات کنند.

آصفری با اشاره به اینکه در زمان تبلیغات نیز نامزدها و طرفداران آنان تنها به معرفی برنامه های خود متمرکز کرده و از تخریب یکدیگر پرهیز کنند تصریح کرد: اعضای هیات های نظارت و اجرایی به خوبی فعالیت های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را رصد می کنند و با کسانی که قانون را رعایت نکنند برخورد خواهد شد.


دسته بندي : استان مرکزی

به گزارش خبر مركزي به نقل از اراك آنلاين

رئیس ستاد مرکزی حامیان مردمی  : حاج ابوالفضل فخرالاسلام

نائب رئیس ستاد : رضا عزیز آبادی فراهانی

مسئولین ستاد 33گانه

ردیف

نام و نام خانوادگی

عنوان ستادها

1

دکتر سید محمد میرباقری

احزاب

2

حاج علی جعفر محصولی

اصناف و اقشار

3

حجت الله شایان فر

ایثارگران

4

حجت الاسلام الهی

روحانیون

5

........

ورزشکاران

6

علیرضا دهشمند

رسانه ها و ارتباطات

7

حاج علی جمالو

خانواده شهدا

8

حاج نصرت الله حاج محمد حسینی

حوزه های علمیه

9

عمادالدین فتحعلیان

فضای مجازی و IT

10

خانم معصومه ربیعی کرهرودی

بانوان

11

سمیرا رسولی

دانشجویان

12

محمد ابراهیم پوینده

کارمندان

13

دکتر عباس فارسیجانی

اساتید دانشگاه

14

سید سعید میرمحمدی

وکلاء و حقوقدانان

15

اصغر شهبازی

کارگری

16

ابراهیم حسین آبادی

فرهنگیان

17

مهندس علی سعدی

پشتیبانی

18

مهندس مهرداد رهنما

تبلیغات

19

مهندس فریبرز تقی زاده

اطلاع رسانی

20

مهندس محمدرضا زینلی

جوانان

21

مهندس داود قربانی

صنعتگران

22

مهندس داود ادیب پویا

کشاورزان

23

سید عباس اجاقی

بازاریان و تجار

24

مهندس علی احمدلو

نخبگان

25

......

رای اولی ها

26

دکتر عباس رضایی آشتیانی

پزشکان

27

دکتر علی سنایی راد

مهندسین

28

حیدر انصاری

مدیران

29

سید صدرا میرباقری

هنرمندان

30

حجت الاسلام مرادی

هیآت مذهبی

31

عزت الله مهرآبادی

روستائیان

32

رضا حسنی

شرکتها و کارخانه ها

33

.......

هیات امناء مساجد و اماکن متبرکه


دسته بندي : استان مرکزی
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک از اعلام نرخ تعرفه های خدمات پزشکی در حوزه خصوصی در این استان خبر داد.
 
به گزارش خبر مركزي دکتر ˈمحمد جمالیانˈ در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: براساس تعرفه های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، نرخ ویزیت پزشک عمومی 127 هزار ریال، پزشک متخصص 202 هزار ریال، پزشک فوق تخصص 253هزار ریال و فوق تخصص روانپزشکی 273 هزار ریال است.

وی گفت: بر این اساس نرخ ضریب کا جراحی 380 هزار ریال تعیین شده بود که در کمیته استانی تعدیل و نرخ 370 هزار ریال برای اعمال در سطح واحدهای درمانی تعیین شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک نرخ تعرفه بیهوشی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را 216 هزار و 600 ریال بیان کرد و گفت: این تعرفه در استان تعدیل شده و به 190 هزار ریال کاهش یافته است.

دکتر جمالیان اضافه کرد: تعرفه های اعلام شده زیر بخش ها ی خدمات پزشکی و دندانپزشکی بزودی اعلام می شود.

وی عنوان کرد: نرخ تعرفه های جدید از امروز (چهارشنبه) در تمامی مراکز خصوصی درمانی استان لازم الاجرا است.


دسته بندي : استان مرکزی
طرح پژوهشی عملكرد شوراهای اسلامی شهرهای استان مركزی در ادوار گذشته به همت واحد پژوهش جهاددانشگاهی استان مورد بررسی و پژوهش قرار گرفت. 
 
مسعود شهرجردی، مجری طرح پژوهشی نگرش شهروندان، متخصصان و خبرگان نسبت به عملكرد شوراهای اسلامی شهرهای استان‌ مركزی، در گفت‌وگو با ايكنا ‌مركزی، با اشاره به آيه 159 سوره مباركه آل‌عمران «فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ....»، گفت: با توجه به اينكه اصل شورا به‌عنوان شيوه‌ای قابل اجرا در مديريت جامعه اسلامی پذيرفته و بر آن تاكيد شده است، دارای اهميت بالايی است به طوری كه خداوند درآيات سوره مباركه شورا، آل‌عمران، بقره و زمر ميزان اهميت آن را به خوبی نشان می‌دهد.

وی بيان كرد: در قرآن كريم شورا از دو جهت خصوصيات برگرفته از ايمان و جامعه اسلامی و يك فرمان و دستور الهی معرفی شده است و التزام بر شورا را بر پيامبر(ص) مقرر داشته و ضمن تإكيد بر احترام به ديدگاه‌ها و نظارت پيروان مكتب اهل‌بيت(ع) آن را يكی از خصيصه‌های رهبری و رموز پيروزی عنوان می‌كند.

شهرجردی با بيان اينكه در سيره و سنت پيامبر(ص) و همچنين ساير ائمه معصومين(ع) نيز احاديثی در راستای مشورت و شورا بيان شده، افزود: با نگاهی به تاريخچه شورا در جهان و ايران اين اهميت به خوبی به چشم می‌خورد، به‌طوری كه با پيروزی شكوهمند انقلاب اسلامی تشكيل نهاد شوراها به فرموده حضرت امام خمينی(ره) يكی از برنامه‌های اصلی انقلاب در سال 58 قرار گرفت.

مجری طرح پژوهشی نگرش شهروندان به عملكرد شوراهای اسلامی شهرهای استان، ادامه داد: اهميت اين مقوله به حدی بارزست كه در بالاترين سند ملی قانون اساسی كه از آن به عنوان ميثاق ملی ياد می‌شود در بيش از چند اصل به آن پرداخته شده است.

شهرجردی با اشاره به اينكه نحوه نگرش مردم نسبت به چگونگی شكل‌گيری شوراهای اسلامی و سنجش عملكرد آنها تحت‌تاثير عوامل متعددی بوده و دارای اهميت می‌باشد، اظهار كرد: جهاد دانشگاهی استان‌مركزی با هدف بررسی نگرش شهروندان، متخصصان و خبرگان استان مركزی نسبت به عملكرد شوراهای اسلامی شهر در ادوار گذشته، جهت شناخت وضعيت عملكردهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی آموزشی، بهداشتی رفاهی و عمرانی و خدمات شهری، پژوهشی را در شهرهای اراك، ساوه و خمين انجام داده است.

وی ادامه داد: در اين پژوهش از ديد شهروندان بالای 18 سال شهرهای فوق و نيز متخصصان و خبرگان، نگرش شهروندان و متخصصان نسبت به عملكرد شوراهای اسلامی شهرهای مورد مطالعه در ادوار گذشته با توجه به وظايف تصميم‌گيری و نظارت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی آموزشی، بهداشتی رفاهی و عمرانی و خدمات شهری كه در ماده 71 قانون شوراها به آن اشاره شده، مورد ارزيابی قرار گرفته است.

شهرجردی گفت: نتايج اين پژوهش نشان می‌دهد از نظر شهروندان، متخصصان و خبرگان، عملكرد شوراهای اسلامی شهر در ابعاد مختلف در سطح متوسط و يا پائين قرار دارد؛ لذا لازم است تا دستگاه‌های مسئول در توانمندسازی شوراهای اسلامی گام اساسی بر دارند.

وی با اشاره به نتايج حاصل از اين طرح، افزود: محققان اين طرح با توجه به بررسی نتايج خواستار شدند كه شوراهای اسلامی شهرهای استان مركزی در دوره بعدی وظايف نظارتی و برنامه‌ريزی خود را با پرهيز از مسائل سياسی پر رنگ‌تر نموده و دخالت در امور اجرايی را به حداقل رساند و دستگاه‌های مسئول نيز گام‌های اساسی در آگاه ساختن مردم به وظايف و اختيارات شوراهای اسلامی بردارند.

مجری طرح پژوهشی نگرش شهروندان به عملكرد شوراهای اسلامی شهرهای استان، برگزاری برنامه‌های ثابت با محوريت صدا و سيما، برگزاری جلسات عمومی توسط شوراها جهت گزارش عملكرد و همچنين بهره‌گيری از توان علمی دانشگاه‌ها و مراكز علمی، آموزشی برای بهتر و با كيفيت انجام شدن وظايف و برنامه‌ها در صنف های مختلف را از جمله پيشنهادهای راهبردی اين طرح عنوان كرد.

شهرجردی در ادامه اظهار كرد: يكی از محدوديت‌های اين تحقيق، كمبود تحقيقات در خصوص شوراهای اسلامی شهرهای استان مركزی است؛ لذا می‌طلبد مراكز علمی و تحقيقاتی فعاليت‌های علمی خود را از قبيل بررسی علمی افزايش سطح اختيارات شوراها در مجلس شورای اسلامی، در جهت تقويت عملكرد شوراها و يا روش‌های توانمندسازی اعضای شورای اسلامی شهرهای استان مركزی از قبيل دوره‌های آموزشی متناسب با ساختار كميسيون‌های تخصصی و ... را در جهت پيشبرد اين نهاد در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشند.

اين مقام مسئول در پايان افزود: با توجه به اينكه كلان‌شهرها با صفت پيچيدگی روابط و ساختارها معرفی می‌شوند و شهر اراك با توجه به مصوبه اخير كلان شهر شده است؛ لذا دو پيشنهاد راه‌اندازی مركز پشتيبان تصميم‌گيری‌های شوراها شامل مركز پژوهش‌ها و انجام طرح آينده‌پژوهی كلان شهر اراك با توجه به يافته‌های تحقيق مثمرثمر خواهد بود.


دسته بندي : استان مرکزی

مسئول کمیته فرهنگی ستاد ارتحال امام(ره) در استان مرکزی از برگزاری همایش «اندیشه روح‌الله» به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره) در اراک خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس مصطفی مشایخی در جلسه کمیته فرهنگی ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: این همایش هشتم خرداد ماه و با هدف تبیین افکار و اندیشه‌های امام راحل برگزار می‌شود.

به گفته وی این همایش با سخنرانی آیت‌الله محسنی‌اراکی، قرائت پیام آیت‌الله‌العظمی جوادی‌آملی و همچنین با حضور مسئولان ارشد استان مرکزی در اراک برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: مسئولیت کمیته فرهنگی ستاد ارتحال حضرت امام(ره) به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شده و این اداره همانند سال‌های گذشته برنامه‌‌های ویژه‌ای را در سطح استان برگزار خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان داشت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در این کمیته همزمان با سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی  کاروان غم نیز در اراک به حرکت درخواهد آمد.

مشایخی برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام در روز 14 خرداد در مصلی بیت المقدس اراک، برپایی نمایشگاه مجازی عکس با موضوع حضرت خمینی(ره) و خوشنویسی وصیت نامه حضرت امام(ره)، اعزام مبلغ دینی به مساجد شهری و روستایی و اماکن مقدسه،  سخنرانی ائمه جماعت در بین نماز با موضوع وصیت نامه حضرت امام، اجرای طرح ختم یک میلیون صلوات، برگزاری مسابقات قصه‌گویی، نشریه دیواری و مسابقات ادبی و توزیع بسته فرهنگی ویژه زائران مرقد مطهر و بیت قدیمی را از دیگر برنامه‌های تصویب شده در کمیته فرهنگی ستاد ارتحال عنوان کرد.

وی بر لزوم استفاده از تمامی امکانات دستگاه‌ها برای برگزاری این مراسم تأکید و اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران بدون نام امام خمینی(ره) در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست، و امروز معرفی شخصیت امام(ره) برای همه امری ضروری است.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد ارتحال امام(ره) استان مرکزی افزود: ایام 14 و 15 خرداد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که ارج نهادن برای برگزاری هر چه باشکوهتر ویژه برنامه‌های این ایام ضروری است .


دسته بندي : ورزشي

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی از راه‌اندازی باشگاه فرهنگی ورزشی پتروشیمی شازند خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي سعید ملکی در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: در نشستی که اخیرا با مدیران مجموعه پتروشیمی شازند در راستای تحقق ‌بخشی به اهداف کمیته اسپانسرینگ اداره ورزش و جوانان داشتیم، مدیران این مجموعه ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ورزش با راه‌اندازی یک باشگاه فرهنگی و ورزشی نیز موافقت کردند.

وی تصریح کرد: به زودی مجوز راه‌اندازی این باشگاه صادر و امور مربوط به راه‌اندازی 24 رشته مختلف ورزشی در این باشگاه آغاز خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: امید می‌رود با حمایت مدیران بخش صنعت و به ویژه پتروشیمی بتوانیم شاهد رشد و توسعه ورزش در دو شهر شازند و مهاجران باشیم.

ملکی با اشاره به دیدار خود با مدیرعامل شرکت آلومینیوم‌سازی نیز بیان داشت: خوشبختانه در این نشست نیز به نتایج بسیار خوبی در زمینه حمایت از ورزش رسیدیم.

وی افزود: نشست با مدیران بخش صنعت در راستای تعامل و حمایت بخش صنعت از ورزش، هم‌افزایی، بهره‌مندی هر چه بهتر پتانسیل‌های موجود در حوزه ورزش و حمایت از تیم‌های ورزشی در مسابقات برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در ادامه با اشاره به دیدار با مدیر فرهنگسرایی آیینه اراک خاطر نشان ساخت: این دیدار نتایج بسیار خوبی را  هم برای ورزشکاران و هم برای هنرمندان استان به همراه داشت که طی آن هر دو طرف می‌توانند با ارائه خدمات متقابل از امکانات موجود نهایت بهره را ببرند.

ملکی در ادامه از افتتاح پایگاه ورزش قهرمانی استان به مناسبت سوم خرداد ماه خبر داد.


دسته بندي : سياسي
اختصاصي خبر مركزي: با نزديك شدن به زمان ثبت نام كانديدا ها فعالت هاي انتخاباتي در كشور و استان مركزي شدت گرفته است.

پس از معرفي اعضاي ارشد ستاد هاي علي اكبر ولايتي،محسن رضايي و روح الله احمدزاده در استان مركزي مسئول يكي ديگر از ستاد هاي كانديدا ها براي انتخابات رياست جمهوري مشخص شد.

دكتر مهدي عربي از نزديكان شهردار تهران به عنوان رئيس ستاد و مسئول شوراي هماهنگي جبهه مردمي حاميان دكتر محمد باقر قاليباف در استان مركزي انتخاب شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهدي عربي كه سابقه حضور در نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و نامزدي براي تصدي پست شهرداري اراك را در پرونده خود دارد از سوي رضا شيران خراساني رئيس جبهه مردمي حاميان قاليباف اين حكم را دريافت كرده است.

پيش از اين مركزي ديلي حاج بشير روشني را به عنوان رئيس ستاد مردمي قاليباف در استان مركزي معرفي كرده بود.

به گزارش خبر مركزي متن حكم به شرح ذيل است:

 

بسمه تعالي

جناب آقاي دكتر مهدي عربي

 

نظر به تعهد و تخصص و نيز تجارب ارزنده  و روحيه جهادي ، جنابعالي را به عنوان رئيس ستاد و مسئول شوراي هماهنگي جبهه مردمي حاميان دكتر قاليباف در استان مركزي منصوب مي نمايم.

اميد است با اتكال به ذات مقدس حضرت باري تعالي و با توسل به ائمه اطهار عليهم السلام و تاسي از رهبر فرزانه انقلاب و با تدبر و تلاش و بهره گيري از اعتدال و بصيرت ، در راه احقاق اهداف متعالي اين جبهه كه همان منويات مقام معظم رهبري در جهت حضور پرشور و حداكثري مردم در انتخبات رياست جمهوري و نيز رعايت اعتدال در جناح بندي ها و مواضع سياسي است تلاش نماييد.

موفقيت شما را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

 

رضا شيران خراساني

رئيس جبهه مردمي حاميان دكتر قاليباف


دسته بندي : سياسي
اختصاصي خبر مركزي: محسن رضايي در يك سفر نيم روزه شنبه ۱۴ ارديبهشت ماه به شهر اراك مي آيد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام به دعوت انجمن اسلامي دانشگاه اراك از ساعت ۱۵ الي ۱۷ در اين مكان سخنراني مي كند.

محسن رضايي در ادامه ي سفر خود به اين شهر از ساعت ۱۷ در جمع اقشار مختلف مردم و نخبگان و هوادران خود در مصلي اراك حاضر شده و در جمع آن ها به ايراد سخن مي پردازد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اين كانديداي رياست جمهوري پس از اتمام صحبت هايش در مصلي بيت المقدس يك جلسه با حاميان انتخاباتي و اعضاي ستادش خواهد داشت.

شنيده ها نشان  مي دهد كه در اين سفر اعضاي ارشد ستاد محسن رضايي در استان مركزي و شهر اراك قطعي مي شوند.


دسته بندي : استان مرکزی
به گزارش خبر مركزي به نقل از مركزي ديلي طی جلسه ای که عصر سه شنبه در اراک برگزار گردید ، با حضور مهندس درویشی ، حاج بشیر روشنی بعنوان رییس ستاد مردمی دکتر محمد باقر قالیباف در استان مرکزی معرفی شد. در این جلسه اعلام شد که فعالیت های این ستاد زیر نظر شورای مرکزی استان که از طرف رییس ستاد استان معرفی می گردد انجام خواهد شد که همزمان با آغاز رسمی رقابت های انتخابات ریاست جمهوری به فعالیت خواهند پرداخت.

در این جلسه مهندس درویشی ، مدیر مترو تهران به نمایندگی از ستاد مردمی دکتر محمد باقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری ، ضمن حضور در جمع اعضای شورای مرکزی ستاد استان مرکزی و شنیدن نظرات و پیشنهادات حاضران در جلسه ، به تبیین حساسیت و جایگاه انتخابات این دوره ریاست جمهوری پرداخت و به سوالات و ابهامات اعضای شورای مرکزی ستاد پاسخ گفت. در پایان این جلسه آقای حاج بشیر روشنی بعنوان رییس ستاد مردمی استان معرفی گردید و برنامه ستاد استان تشریح گردید.


دسته بندي : استان مرکزی
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: جمعی از مردم استان مرکزی به دیدار مقام معظم رهبری می روند.
 
به گزارش خبر مركزي قربانعلی دری نجف آبادی در حاشیه مراسم کلنگ زنی حوزه علمیه خواهران حضرت صدیقه طاهره (س) شهر غرق آباد از توابع شهرستان ساوه در گفت‌وگو با ايسنا مرکزی، با اعلام این خبر افزود: مردم انقلابی و ولایتمدار استان مرکزی 22 خردادماه همزمان با میلاد حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار و در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به محضر مقام معظم رهبری در حسینیه امام خمینی (ره) تهران شرفیاب خواهند شد.
 
وی بیان کرد: خدای متعال را شاکریم که این توفیق الهی نصیب مردم این دیار شد تا جمعی از عاشقان ولایت از شهرستان های مختلف استان مرکزی به آرزوی قلبی خود رسیده و ضمن زیارت مقام عظمای ولایت از بیانات و رهنمودهای راهگشای معظم له بهره ببرند.
 
وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام این دیدار، اظهار کرد: مقرر شد ستادی متشکل از فرماندهی سپاه استان، معاونت سیاسی استانداری مرکزی، مدیر حوزه های علمیه و مدیر دفتر نماینده ولی فقیه در استان با برنامه ریزی لازم مقدمات انجام این دیدار را فراهم کنند.
 
دری نجف آبادی تصریح کرد: تبعیت از ولایت فقیه رمز پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل دشمنان است.

دسته بندي : استان مرکزی
فرستنده های دیجیتال رادیو و تلویزیون بااعتبار 9 میلیارد ریال در سه شهر جنوبی استان مرکزی شامل خمین، محلات و دلیجان راه اندازی شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، مدیركل صدا و سیمای استان مركزی ظهر روز چهارشنبه در این مراسم در بیت تاریخی امام راحل افزود: با راه اندازی فرستنده دیجیتالی 85 درصد مردم شهرستان های خمین، محلات و دلیجان قادر هستند تا 20 شبكه تلویزیونی و 19 شبكه رادیویی را همزمان با سراسر كشور بر روی فرستنده های دیجیتالی دریافت كنند.

حمیدرضا قربانی جم با بیان اینکه با راه اندازی این فرستنده ها جمعیت بهره بردار از این شبكه  از 40 درصد به 60 درصد افزایش یافت افزود: امیدواریم تا پایان امسال 95 درصد جمعیت استان از فرستنده رادیو و تلویزیون دیچیتالی بهره مند شوند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز  ضمن قدردانی از تلاش صورت گرفته گفت: توسعه کشور در گرو تلاش تک تک مسئولین است.

و ترویج فرهنگ فاطمی از مهمترین وظایف مسلمانان و الگویی كامل برای جامعه اسلامی است.

محمدابراهیم رضایی ضمن تبریک ولادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه (س) افزود: هر جا با فرهنگ فاطمی فاصله گرفتیم، آسیب و خسارت دیدیم و هر كجا با فرهنگ فاطمی پیوستگی داشتیم، موفق شدیم.

وی خاطرنشان کرد: ولایتمداری و دفاع از ولایت مهمترین و بزرگترین پیام فرهنگ فاطمی است كه باید این مهم بیش از پیش در جامعه اسلامی تبیین شود.


دسته بندي : استان مرکزی

عوامل مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» برای تصویربرداری بخش‌های پایانی به مدت دو هفته به ساوه می‌روند. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس «مجتبی وحیدی» مدیر تولید سریال کلاه پهلوی گفت: تصویربرداری بخش‌هایی از سریال کلاه پهلوی باقی مانده است که از فردا ضبط این تصاویر را در ساوه آغاز می‌کنیم.

وحیدی گفت: مسجد جامع ساوه، لوکیشن اصلی ما در ساوه است و سکانس‌های مربوط به تعزیه، شب هفت سیدعلی از جمله سکانس‌هایی است که در مدت دوهفته‌ای که در این شهر هستیم، ضبط می‌کنیم.

وی با بیان اینکه داریوش فرهنگ، امین حیایی، محمدرضا شریفی‌نیا، سیروس گرجستانی و رحمان باقریان در ساوه مقابل دوربین خواهند رفت، افزود: بعد از ساوه به تهران و شهرک سینمایی برمی‌گردیم تا دیگر سکانس‌های باقی مانده کلاه پهلوی را ضبط کنیم.

به گفته وحیدی، لوکیشن خیابان‌های تهران و لاله‌زار که مربوط به قسمت‌های انتهایی سریال است نیز در هفته‌های آینده تصویربرداری می‌شود و  امیرحسین صدیق شریف، نگین محسنی، بهاره کیان افشار، سارا خویینی‌ها و ماه چهره خلیلی  مقابل دوربین می‌روند.

سریال پرستاره و فاخر کلاه پهلوی در ۵4 قسمت 45 دقیقه‌ای ساخته شده و از سریال‌های الف ویژه شبکه یک است که پخش آن تا مهرماه جاری ادامه دارد.

داستان این سریال تاریخی مربوط به زندگی  جوانی است که فرماندار شهر زادگاهش شده و  درست در همین زمان  فرمان کشف حجاب از سوی رضاخان صادر شده و او موظف به اجرای این فرمان است.


دسته بندي : استان مرکزی
اهم برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و 15 خرداد در استان مرکزی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار تشریح شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، ابوالقاسم نصراللهی ظهر روز دوشنبه در نشست اعضای ستاد برگزاری سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و15 خرداد در استاندار مرکزی افزود: برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد باید هر چه با شکوهتر بر گزار شود.

وی با اشاره به تبیین اندیشه های امام راحل در جامعه افزود: برنامه های سالگرد رحلت امام خمینی(ره) باید با حضور گسترده افراد به ویژه جوانان ونوجوانان برگزار شود.

نصراللهی با بیان اینکه برنامه های گرامیداشت 15 خرداد و رحلت امام(ره) در دو بخش کشوری و استانی برگزار می شود٬ خاطر نشان کرد: بخش اول اعزام زائران به مرقد مطهر آن بزرگوار است که یک نگاه بین المللی دارد و هر ساله با حضور گسترده و خود جوش مردم برگزار می شود و بخش دوم برگزاری برنامه در استان و  شهرستان ها به ویژه شهرستان خمین محل تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی وحدت کلمه، شناخت، تقویت ایمان و عمل به آن، داشتن بصیرت و آگاهی و شناختن درست از نادرست را از مهم ترین سیاست های امام خمینی (ره) دانست و گفت: ایشان به خوبی می دانستند که در جامعه آن زمان به چه شکل برخورد کنند.

گفتنی است در این جلسه که با حضور اعضای ستاد برگزار شد٬ هر یک از شرکت کنندگاه نظرات خود را در خصوص برگزاری هر چه بهتر مراسم ارائه دادند و در رابطه با چگونگی برگزاری این دو مراسم بزرگ بحث و تبادل نظر شد.


دسته بندي : استان مرکزی
اهم برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و 15 خرداد در استان مرکزی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار تشریح شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، ابوالقاسم نصراللهی ظهر روز دوشنبه در نشست اعضای ستاد برگزاری سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و15 خرداد در استاندار مرکزی افزود: برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد باید هر چه با شکوهتر بر گزار شود.

وی با اشاره به تبیین اندیشه های امام راحل در جامعه افزود: برنامه های سالگرد رحلت امام خمینی(ره) باید با حضور گسترده افراد به ویژه جوانان ونوجوانان برگزار شود.

نصراللهی با بیان اینکه برنامه های گرامیداشت 15 خرداد و رحلت امام(ره) در دو بخش کشوری و استانی برگزار می شود٬ خاطر نشان کرد: بخش اول اعزام زائران به مرقد مطهر آن بزرگوار است که یک نگاه بین المللی دارد و هر ساله با حضور گسترده و خود جوش مردم برگزار می شود و بخش دوم برگزاری برنامه در استان و  شهرستان ها به ویژه شهرستان خمین محل تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی وحدت کلمه، شناخت، تقویت ایمان و عمل به آن، داشتن بصیرت و آگاهی و شناختن درست از نادرست را از مهم ترین سیاست های امام خمینی (ره) دانست و گفت: ایشان به خوبی می دانستند که در جامعه آن زمان به چه شکل برخورد کنند.

گفتنی است در این جلسه که با حضور اعضای ستاد برگزار شد٬ هر یک از شرکت کنندگاه نظرات خود را در خصوص برگزاری هر چه بهتر مراسم ارائه دادند و در رابطه با چگونگی برگزاری این دو مراسم بزرگ بحث و تبادل نظر شد.


دسته بندي : استان مرکزی

در جلسه شورای اداری استان مرکزی، استاندار مرکزی به عنوان استاندار نمونه کشوری مورد تجلیل قرار گرفت. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس علی‌اکبر شعبانی‌فرد استاندار مرکزی بر اساس اعلام رسمی وزارت کشور در ارزیابی عملکرد استانداران سراسر کشور در سال 91 به عنوان استاندار نمونه کشوری معرفی شد و امروز در حضور مدیران دستگاه‌های مختلف استان مورد تجلیل قرار گرفت.

بر اساس این گزارش همچنین بیش از 33 دستگاه اجرایی در این جلسه به عنوان دستگاه‌های برتر در سال 90 معرفی شدند و مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این ارزیابی که به نیابت از سوی ریاست جمهوری و توسط استاندار مرکزی انجام شده است، دستگاه‌ها بر اساس شاخص‌های از پیش تعیین شده مورد ارزیابی قرار گرفتند. 

در جلسه معاونان توسعه منابع انسانی، سیاسی و امنیتی،‌ اجتماعی، برنامه‌ریزی، امور عمرانی، کمیته عملکرد استاندار مرکزی،‌ شرکت آب و فاضلاب شهری، اقتصاد و دارایی،‌ توزیع نیروی برق،‌ آب و فاضلاب روستایی، هواشناسی، ثبت احوال، آموزش و پرورش؛‌  شرکت برق منطقه‌ای باختر،  بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیریت درمان تامین اجتماعی،‌ نوسازی مدارس، آموزش فنی و حرفه‌ای، بیمه سلامت ایرانیان، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت تعاون روستایی، شرکت آب منطقه‌ای، اداره دامپزشکی، ورزش و جوانان، پزشکی قانونی، راه‌آهن، راه و شهرسازی،‌ مدیریت بانک سپه، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت بیمه ایران، انتقال خون، پخش فرآورده‌های نفتی، شرکت گاز استان، کمیته امداد، امور عشایری، حمل و نقل پایانه‌ها، منابع طبیعی استان مرکزی و صندوق مهر امام رضا(ع) محلات به عنوان دستگاه‌های برتر در سال 90 مورد تجلیل قرار گرفتند.


دسته بندي : استان مرکزی

خبرنگاران عضو تعاونی مسکن خبرنگاران استان مرکزی در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور مشکلات پدید آمده در روند کار این تعاونی را مطرح کرده و خواستار رسیدگی و رفع موانع موجود شدند؛

متن این نامه بدین شرح است:

نامه خبرنگاران محضر رياست محترم جمهور

جناب آقاي دكتر محمود احمدي نژاد

با سلام

به استحضار مي‌رساند اينجانبان خبرنگاران رسانه‌هاي استان مرکزی به منظور خانه‌دار شدن خود و در حاليكه داراي كمترين حقوق و مزايا در ميان مشاغل و سخت‌ترين شرايط كاري هستيم قصد راه‌اندازي يك تعاوني مسكن و رفع مشكل خود را داشتيم و در اين راه دستورات و بيانات جنابعالي در مقاطع مختلف انگيزه‌اي شد تا با جديت اين موضوع را پيگيري نماييم.

در این میان با دلسوزی صورت گرفته از سوی تنی چند از خبرنگاران با سابقه استان و تعیین هیات موسس برای پیگیری موضوع خانه دار شدن خبرنگاران، طي هماهنگي با شهرداري اراك مقرر شد قطعه زميني به مساحت 6000 مترمربع در انتهاي خيابان جهاد اراك جنب منازل مسكن مهر امام صادق (ع) که جنابعالی در آخرین روزهای سال گذشته نسبت به افتتاح واحدهای مسکونی آن برای اقشار کم درآمد جامعه به این مکان عزیمت کردید را با قيمت كارشناسي به اين امر اختصاص دهند كه موضوع با پيگيري در جلسه علني شوراي شهر اراك در مورخ 19/ 10/  1391 با دفاع صورت گرفته از سوی خبرنگاران به تصويب رسيد و مصوبه نيز پس از طی مراحل قانونی لازم در فرمانداري اراك تأييد و براي اجرا به شهرداري اراك ابلاغ شد.

با ابلاغ این موضوع و اعلام رسانه‌ای آن از سوی اعضای محترم شورای شهر اراک، خبرنگاران نيز با شور و اشتياق از اين موضوع استقبال نموده و بر اين اساس اقدام به ايجاد تعاوني مسكن کرده و حتي مبلغ اوليه را نيز به حساب شركت تعاوني در شرف تأسيس واريز کردند ولی در کمال تعجب در اين مرحله، به دلايل نامشخص از طرف مقامات مسوول در استانداري جلوي كار گرفته شد و پروژه مذكور غيرقابل اجرا اعلام شد و با وعده‌اي نامشخص اجراي كار را به آينده موكول کردند كه این اقدام موجي از يأس و نااميدي  را در ميان خبرنگاران رسانه‌هاي استان برانگيخت و اين سوال جدي را ايجاد کرد كه شهرداري اراك ، شوراي شهر و فرمانداري و ساير دستگاه‌ها كه از قانوني بودن شرايط زمين كاملا آگاه بودند و هيچ منعي در واگذاری این زمین ندیده  بودند تحت‌تأثير چه عامل  یا عواملي بطور ناگهاني از اجراي اين پروژه جلوگیری کرده‌اند؟

برای خبرنگاران استان مرکزی این سوال وجود دارد که اگر اين زمين مشكل قانوني داشت چرا قبلاً اعلام نشد تا اين سير طولاني بررسي، تصويب و تأييد را كه ماه‌ها وقت و هزینه از  خبرنگاران و موجی از نشاط را در میان آنان ایجاد کرده بود به طور بيهوده صرف نشود و خبرنگاران اراك نيز اينگونه دچار دلسردي نشوند ؟

ریاست محترم جمهور

حال از حضرتعالي كه همواره دغدغه حل مشكلات مردم خصوصا خبرنگاران را به عنوان پیشانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به صورت همیشگی داشته ايد تقاضاي عاجل داريم تا به صورت ويژه و فوري دستور رسيدگي  موضوع و بازگرداندن زمین واگذار شده به خبرنگاران را صادر فرماييد تا در اين مقطع زماني موجبات نااميدي در بين اهالي رسانه فراهم نشود .

توفیقات روز افزونتان را ا درگاه ایزد منان خواستاریم.

اعضای تعاونی مسکن خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان مرکزی


دسته بندي : استان مرکزی
استان مرکزی با کسب 42 امتیاز قهرمان مسابقات پیاده روی قهرمانی بزرگسالان کشور شد.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ایرنا، این مسابقات امروز(جمعه) در ورزشگاه شهدای پنجم مرداد اراک به پایان رسید و استان های تهران الف با 22 امتیاز و فارس با 19 امتیاز عنوان های دوم و سوم را آن را به دست آوردند.

در انفرادی این مسابقات، در رده سنی 35 تا 39 سالˈاصغر اکبر زادهˈ و 40 تا 44 سال ˈمحمود کریمیˈ هر دو از فارس و رده سنی 45 تا 49 سال ˈقربانعلی فانیˈ از مرکزی اول شدند.

در رده سنی 50 تا 54 سال ˈابراهیم قلعه نوییˈ ، 55 تا 59 سال ˈحسین عسگریˈ 60 تا 64 سال ˈاکبر عبدالحسینیˈ ، 65 تا 69 سال و 70 تا 74 سال ˈ محمود مذهبیˈ از مرکزی و بالای 75 سال ˈ عبدالکریم حسینیˈ از کردستان عنوان های نخست این مسابقات را کسب کردند.

88 ورزشکار از استان های همدان، مرکزی، یزد، آذربایجان شرقی، اصفهان، گلستان، فارس، کردستان، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، سیستان و بلوچستان، تهران الف، تهران ب و زنجان به مدت دورروز در این مسابقات به رقابت پرداختند.


دسته بندي : استان مرکزی
با پایان یافتن زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان مرکزی، انتخابات در این استان همچون سایر استان های کشور کلید خورد و از سوی دیگر، حرکت ها برای انتخابات ریاست جمهوری با داغ شدن کاسه انتخابات در پایتخت، در استان مرکزی هم جان تازه ای گرفت.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، به گفته رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی، بیش از شش هزار نفر برای رقابت های انتخاباتی در حوزه های شهری و روستایی استان ثبت نام کردند که افزایش حدود هفت درصدی ثبت نام کنندگان نشان از استقبال از انتخابات و رقایت های آن و پرشور بودن فضای انتخاباتی شوراهاست.

ابولقاسم نصرالهی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه، از مجموع کاندیدای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پنج هزار و 765 نفر را کاندیداها مرد و 297 نفر را کاندیداهای زن تشکیل می دهند اضافه کرد: کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی روستایی استان مرکزی در این دوره از انتخابات چهار هزار و 954 نفر و کاندیداهای شوراهای اسلامی شهری در این استان را یک هزار و 108 نفر تشکیل می دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: کار بررسی صلاحیت داوطلبان آغاز شده است و پس از طی مراحل قانونی اسامی تایید صلاحیت شده ها اعلام می شود.

خبرها از ثبت نام داوطلبان شورای شهر اراک نشان می دهد اصولگرایان و اصلاح طلبان هر دو به هماورد انتخابات شوراها آمدند، همچنین علاوه بر ثبت نام اعضای شورای قبلی به جز یک نفر، چهره های مطبوعاتی نیز در مسان داوطلبان دیده می شود.

اهمیت انتخابات 24 خرداد علاوه بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، هم زمانی آن با انتخابات شوراهای شهر و روستا است، در کنار فعالیت ها برای انتخابات شوراها، فعالیت های ستادهای انتخاباتی داوطلبان احتمالی ریاست جمهوری در استان مرکزی هم پنهان و آشکار جان گرفته است.

چهره های سیاسی استان، در مرکز استان که از ماهها قبل با تشکیل جلسات خانگی و محفلی زمینه های ایجاد ستادهای انتخاباتی را فراهم کردند اکنون آشکارتر وارد این عرصه شدند و با گرفتن جا و مکان، در حال مقدمه چینی برای ورود به فعالیت های پرشور انتخاباتی پس از ثبت نام داوطلبان و اعلام صلاحیت ها هستند.

استان مرکزی از جمله استان های آرام و امن کشور است که فضای آرامی را در انتخابات های گذشته سپری کرده است و از سویی همواره مشارکت قابل قبولی را در انتخابات داشته است.

امید آن می رود در این دوره هم با رعایت اخلاق انتخاباتی، مردم استان مرکزی برگ زرین دیگری را در انتخابات پرشور وآگاهانه رقم زنند.


دسته بندي : استان مرکزی
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری مرکزی از وقوع زلزله در چهار شهر این استان در صبح امروز خبر داد.

گزارش خبر مرکزی حسین نظیفی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در پی وقوع زلزله در اصفهان در ساعت هفت و 38 دقیقه صبح امروز چهار شهر استان مرکزی به دلیل همجواری با این استان لرزید که خوشبختانه هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشت.

وی تصریح کرد: تکان‌های ناشی از زلزله اصفهان صبح امروز در شهرهای اراک، خمین، دلیجان و محلات احساس شد.

به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری مرکزی، زلزله‌ امروز اصفهان چهار ریشتر بود که در عمق 21 کیلومتری زمین رخ داد.

دسته بندي : استان مرکزی
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: تعطیلی ادارات و سازمانهای استان مرکزی در روز پنجشنبه 30 درصد کاهش آلودگی هوا را کاهش داد.

به گزارش خبر مرکزی امیر انصاری در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه تعطیلات پنج شنبه ها تا پایان فروردین ماه جاری ادامه خواهد داشت افزود: خوشبختانه تاکنون انتشار گازهای آلاینده شهر اراک با کاهش چشمگیری همراه بوده است.

وی بیان کرد: امید است با همکاری مجموعه شهری، مدیریت شهری و مردم اراک شاهد کاهش آلودگی های ایجاد شده توسط منابع اداری، خانگی و خودروها باشیم.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی همچنین ضمن تشکر از مردم استان مرکزی خبر داد: خوشبختانه در روز طبیعت، محیط زیست استان مرکزی هیچگونه آسیب و خسارتی را به همراه نداشته است.

گفتنی است طرح تعطیلی پنج شنبه ها تا پایان فرودین ماه جاری به صورت آزمایشی ادامه دارد و  مدیران دستگاههای اجرایی می توانند با ارسال نظرات خود در باره تعطیلی پنج شنبه ها به معاونت منابع انسانی استانداری مرکزی اعلام تا تصمیم گیری در خصوص تداوم یا قطع اجرای این طرح صورت گیرد.

در صورت تداوم اجرای این طرح ساعت کاری دستگاه های اجرایی از 7 صبح لغایت 15 عصر خواهد بود.


دسته بندي : استان مرکزی
استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جدید بر لزوم حضور همه جانبه نخبگان و دستگاه های اجرایی در سال حماسی سیاسی و اقتصادی جهت ایجاد زمینه حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تأکید کرد و خواستار استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات شد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی، علی اکبر شعبانی فرد در نخستین نشست شورای اداری سال 92 استان مرکزی با بیان اینکه دشمنان باید بدانند ملت ایران می‌توانند همچنان به پایداری خود بر آرمان ها و خواسته های به حق خود ادامه دهند، گسترش سیاست‌های حمایتی و فضاهای کسب و کار، تکیه بر جهش های نوین علم و فناوری و تقویت تولیدات داخلی را از الزمات دستیابی به تحول اقتصادی عنوان کرد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سخنان آغازین سال نو پیشرفت، تحرک و ورزیدگی ملت ایران را از تأکیدات ایشان عنوان کرد و با بیان اینکه منویات رهبری با حرکت جهادی، بصیرت دینی و سیاسی و برنامه ریزی محقق می شود بر لزوم وجود دیدگاهی رو به جلو و هدفدار تأکید کرد و افزود: لازمه رسیدن به تحول داشتن برنامه‌ریزی و هدف است.

شعبانی فرد اظهار کرد: به حداقل رساندن وابستگی نظام به خارج، فرار از بروکراسی، انجام سریع کارهای مردم، کاهش فشار بر مردم، حمایت از سرمایه‌گذاران، افزایش اشتغال از راهکارهای موثر در رسیدن به حماسه سیاسی و اقتصادی است که باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

وی یکی از میوه‌های شیرین تبدیل تهیددات دشمن به فرصت در سال گذشته را افتتاح طرح توسعه پالایشگاه شازند و بنزین سازی در این واحد دانست.

شعبانی فرد با بیان اینکه استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور و یکی از کانون‌های مهم کشاورزی است و باید در سال 92 به الگویی عملی در تحقق شعار حماسه سیاسی و اقتصادی تبدیل شود و دستگاه‌های اجرایی در سال جدید باید با بازنگری و بازتوانی نیروهای انسانی ضریب بهره وری در کار را ارتقا داده و حوزه نظارتی را در بهبود امور تقویت کنند گفت: تا پایان سال گذشته میزان صادرات انجام شده از این استان بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون دلار بود که هدفگذاری جدید استان حدود پنج میلیارد دلار است.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جدید بر لزوم حضور همه جانبه نخبگان و دستگاه های اجرایی در سال حماسی سیاسی و اقتصادی در راستای ایجاد زمینه حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تأکید کرد و خواستار استفاده از ظرفیت های بومی و محلی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات شد.

شعبانی فرد همچنین با بیان این مطلب که رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی موظف به ترویج و تبیین فرهنگ حماسه در جامعه هستند، مردم را از اصلی‌ترین ارکان تحقق حماسه سیاسی دانست و گفت: حماسه سیاسی مصداق مردم‌سالاری دینی است و برای تحقق آن باید اقدامات حاشیه ای و تفرقه انگیز به حداقل ممکن برسد.

وی با بیان اینکه طی بخشنامه‌ای از تمامی دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی خواسته شده که امکانات خود را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند به پایان یافتن مهلت سه ماهه تعطیلی پنج شنبه ها در 31 فروردین‌ماه اشاره کرد و افزود: دستگاه های اجرایی باید با انجام نظرسنجی، مدیریت ارشد استان را برای تداوم یا لغو این تصمیم یاری دهند. ساعت کاری پیشنهادی نیز که از هفت صبح تا 15 تعیین شده است نیز باید در این نظرسنجی لحاظ شود.


دسته بندي : استان مرکزی
شهلا میرگلوبیات نماینده مردم ساوه و زرندیه رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی شد.

به گزارش خبر مرکزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در گفت‌وگو با ایسنا مرکزی با اعلام این خبر افزود: طی جلسه‌ای که امروز(یکشنبه) با حضور تمامی نمایندگان استان برگزار شد، رئیس مجمع نمایندگان استان برای مدت 6 ماه انتخاب و معرفی شد.

شهلا میرگلوبیات افزود: ریاست مجمع نمایندگان استان به صورت دوره‌ای میان نمایندگان استان تقسیم خواهد شد.

وی اظهار کرد: پیش از این محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی بود.

میرگلوبیات، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم بوده و دبیرفراکسیون نخبگان و نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس است.


دسته بندي : استان مرکزی
مسئول انجمن موسیقی استان مرکزی یکی از معضلات اهالی هنر در این استان را سالنهای موسیقی غیر استاندارد عنوان کرد و گفت: با وجود تمامی این امکانات ضعیف در سال گذشته 53 کنسرت در این استان توسط هنرمندان اجرا شد.

به گزارش خبر مركزي رضا ربیعی در گفتگو با مهر گفت: این کنسرت ها توسط گروه های موسیقی استان و همچنین گروه های برجسته کشوری و خوانندگان محبوب کشور اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در سال 91 ستارگان موسیقی کشور در استان اجرای برنامه داشته اند، افزود: شهرام ناظری، همایون شجریان و سالار عقیلی از بزرگان موسیقی سنتی ایران و فرزاد فرزین، مازیار فلاحی و احسان خواجه امیری ازخوانندگان  پاپ کشور در اراک اجرای زنده برنامه داشته اند.

ربیعی با اشاره به نبود سالن استاندارد موسیقی با ظرفیت بالا در استان اظهار کرد: وجود صوت مناسب،  اکوستیک بودن سالن  صدابردای و نورپردازی مناسب از استانداردهای یک سالن مناسب است که در استان وجود ندارد.

هم اکنون فرهنگسرای آئینه تنها سالن استاندارد استان است

مسئول انجمن موسیقی استان افزود: هم اکنون سالن فرهنگسرای آئینه تنها سالن استاندارد استان است که  ظرفیت پایینی دارد و سالن ستارگان نیز که به تازگی ساخته  شده است، امکانات صوتی مناسب ندارد و همین موارد باعث شده که برخی از اجراها، چون اجرای شهرام ناظری در سالن ورزشی امام خمینی و کنسرت همایون شجریان در شهربازی طوفان برگزار شوند.

نبود نگاه کارشناسانه یکی ازدلایل استاندارد نبودن سالن های موسیقی

ربیعی نبود نگاه کارشناسانه در ساخت مجتمع های فرهنگی، هنری را یکی ازدلایل استاندارد نبودن سالن های استان دانست و ادامه داد: متاسفانه در زمان ساخت چنین سالن ها و مجتمع هایی  نگاه های کارشناسانه وجود ندارد تاتمامی امکانات لازم برای اجرای برنامه های زنده موسیقی و تئاتر در طراحی و تجهیز آن صورت بگیرد.

وی استقبال موسیقی پاپ در استان را بیشتر ارزیابی کرد و ادامه داد: هم اکنون موسیقی پاپ در استان  با استقبال بهتری روبرو است ولی موسیقی سنتی نیز مخاطب خاص خود را دارد.


دسته بندي : استان مرکزی

رئيس ستاد مرکزي سفرهاي کشور از تغيير ماندگاري سفر در استان مرکزي به مدت 2 شبانه روز نسبت به مدت زمان سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی، منوچهر جهانيان ضمن بازيد سرزده از استان مرکزي در جلسه ستاد تسهيلات سفر اين استان حضور يافت و با دريافت ارائه گزارش خادمان نوروزي اين استان از افزايش مدت زمان ماندگاري سفر ابراز رضايت کرد و گفت: اعضاي ستاد تسهيلات سفر استان مرکزي توانسته اند با تمرکز بر معرفي ظرفيت هاي گردشگري، اين استان را به مقصد سفر نوروزي تبديل و مدت زمان ماندگاري مسافران را از يک روز به دو روز تبديل کنند.

وي با اشاره به استقبال قابل توجه گردشگران نوروزي از استان مرکزي به عنوان مقصد سفر، يادآور شد: افزايش 30 درصدي اقامت در مراکز اقامتي استان، حضور در جشنواره صداي بهار، ميزان بازديد از جاذبه هاي گردشگري، فرهنگي و تاريخي در آمار حاصله تاثيرگذار بوده است.

رئيس ستاد مرکزي سفرهاي کشور همچنين در پي نظارت بر فعاليت خادمان نوروزي استان مرکزي از مراکز اطلاع رساني، امداد و نجات، اورژانس، هلال احمر، محل اسکان فرهنگيان اراک، کمپ ها و موزه مردم شناسي مرکزي بازديد و ضمن گفت و گو با مسافران نوروزي، چگونگي خدمتگزاري خادمان ستاد تسهيلات اين استان و ميزان رضايتمندي گردشگران را از نزديک مورد ارزيابي قرار داد.


دسته بندي : استان مرکزی
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: 20 هزار نفر از شهروندان این استان سال گذشته از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بازدید کردند.
 
به گزارش خبر مركزي سردارˈ مهدی صدیقیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: مرحله اول این اردوها از 12مهر ماه سال گذشته آغاز شد وطی آن 10 هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی دفاع‌ مقدس اعزام شدند.

وی ادامه داد: در مرحله دوم این اعزام‌ها نیز بیش از دو هزار و 500 دانشجو از مناطق عملیاتی بازدید کردند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: اعزام دیگر قشرهای مردم از 15 اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و تا 30 فروردین سال جاری ادامه دارد.

سردار صدیقی عنوان کرد: استقبال مردم استان و نیز دانشجویان از این اردوها بسیار چشمگیر بوده است ولی به علت محدودیت میزان سهمیه تعداد محدودی به این مناطق اعزام شده‌اند.

وی اظهار داشت: دهلاویه، چزابه، فکه، اروندکنار، فتح‌المبین، هویزه، طلائیه و شلمچه از جمله مناطقی است که مردم استان مرکزی از آنها بازدید کرده‌اند.


دسته بندي : استان مرکزی

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی از افزایش 200 درصدی کشف جرایم رایانه‌ای در سال گذشته در این استان خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي عزیز‌الله ملکی امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: پلیس فتا طی سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت، به طوری که توانست در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمامی جرایم رایانه‌ای را کشف و شناسایی کند.

وی ادامه داد: در زمینه وقوع جرایم نیز میزان وقوع هفت درصد کاهش داشت که این جرایم شامل کلاهبرداری، نشر اکاذیب، توهین و افترا بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی در ادامه با بیان اینکه جرایم خشن در استان وجود ندارد، گفت: در سال گذشته هیچگونه جرایم خشنی را در استان شاهد نبودیم که این نشان‌دهنده امنیت بالا در این استان است.

ملکی خاطرنشان ساخت: این استان از نظر امنیت رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی، نیروی انتظامی استان مرکزی در سال گذشته موفق به کسب رتبه سوم کشوری از نظر احترام به ارباب رجوع شد.


دسته بندي : استان مرکزی
سفر به استان مرکزی، سفر به تاریخ مردان و زنان بزرگی است که برگ برگ تاریخ ایران عزیز را درخشان کردند، هر گوشه استان مرکزی، زادگاه تاریخ سازان است، استان مرکزی بهشت مفاخر است.
به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر،  سفر به استان مرکزی، سفر به تاریخ تاریخ مردان و زنان بزرگی است که برگ برگ تاریخ ایران عزیر را درخشان کردند، هر گوشه استان مرکزی، زادگاه تاریخ سازان است، استان مرکزی؛ بهشت مفاخر است.
 
لقب استان مرکزی، استان آفتاب است و این لقب به واسطه وجود مفاخری است که از خطه استان مرکزی بلند شده و راه خدمت به کشور و حتی مردم جهان را در پیش گرفتند، بزرگان استان مرکزی موثرترین افراد در حوزه های مختلف علمی و دینی بودند.
 
تاریخ؛ بیشترین نخبگان کشور از استان مرکزی است
به گواه تاریخ و سخنان حداد عادل پژوهشگر، بیشترین موثران در تاریخ معاصر، دین، علم و دانش و جنبش های اسلامی و انقلابی در دو سده اخیر از استان مرکزی بودند و جای جای این استان زادگاه مرد یا زنی است که کمر همت به خدمت به ملک، و مملکت و دین خویش بسته است.
 
بر اساس پژوهش های حداد عادل بیشترین چهره‌های  تاثیر گذار در  تاریخ و نخبگان کشور حداقل در دو سده اخیر از استان مرکزی بوده‌اند.
 
 
امام خمینی؛ معمار انقلاب اسلامی درقله رفیع بزرگان استان مرکزی
از میان نام آوران و نخبه های استان مرکزی به قله های رفیعی چون، امام خمینی، امیرکبیر، پروفسور حسابی، پروین اعتصامی، نظامی گنجوی، طبرسی،اقبال آشتیانی، علامه نراقی، آیت الله اراکی، دکتر چمران و صدها نام دیگر می توان اشاره کرد.
افتخار مردم استان مرکزی است که امام روح الله از خطه آنان است و هر ساله مشتاقان زیادی را به این خطه می خواند.
استان مرکزی دو درصد از خاک و اندکی کمتر از این رقم، جمعیت کشور را در خود جای داده است، اما همین درصد جمعیت، تاثیر زیادی بر جامعه ایرانی و تاریخ، علمی، انقلابی، دینی، فرهنگی و هنری جامعه داشتند.
این استان بیشترین مفاخر کشور را نسبت به استان های دیگر دارد و بسیاری از بزرگان دین و علم، و هنر و فرهنگ در دیار استان مرکزی به دیا آمده، بزرگ شده و مسیر خدمت را در پیش گرفتند.
 
یک چهارم مفاخر کشور از استان مرکزی هستند
 
تاکنون بیش از 4500 نفر با عنوا مفاخر از گذشته تاکنون در کشور شناسایی شدند که یک چهارم آن مربوط به استان مرکزی است و این امر نشانگر اهمیت خطه استان در فرهیخته پروری است امری که اکنون کمتر مورد توجه خانواده ها و جوانان است.
 
رئیس بنیاد ایران شناسی در استان مرکزی با بیان اینکه، با بررسی های انجام شده تعداد مفاخر استان به 1100 نفر افزایش یافته است گفت: اگر ما بخواهیم هر روز از این مفاخر را معرفی کنیم روزهای سال کم است و این امر نشان از قابلیت استان در نخبه پروری است.

مفاخر استان مرکزی شناسنامه دارند
 
وی با اشاره به اینکه، شناسنامه یک سوم مفاخر استان مرکزی تهیه و تدوین شده است گفت:  این شناسنامه برای حدود سه هزار مفاخر استان مرکزی تهیه شده و بزودی در فضای اینترنت برای استفاده علاقمندان ارائه خواهد شد.
 

امام خمینی (ره)، ایت الله اراکی ، امیر کبیر، قائم مقام فراهانی ، پروفسور حسابی، ودکتر قریب از جمله مفاخر استان مرکزی به شمار میروند که دارای شناسنامه شدند.

 
 
 
اما کجا می توان بیشتر با این بزرگان آشنا شد...
 
موزه مفاخر اراک، گنجینه ای کوچک از بزرگان استان برای گردشگران
 
اکنون موزه مفاخراستان مرکزی که دو سالی از افتتاح و راه اندازی آن می گذرد، یکی از جاذبه های فرهنگی استان مرکزی است که اتفاقا در ایام تعطیلات نوروز با استقبال مواجه می شود.
 
ساخت بنای موزه که به منزل خاکباز مشهور است در اواخر دوره قاجاریه توسط سید حسین خاکباز یکی از فرزندان حاج آقا محسن اراکی انجام شد.
 
این بنا واقع در خیابان شهید بهشتی اراک در سال 1379 در فهرست ملی ثبت و در بهمن ماه سال 1388 برای علاقه مندان به فرهنگ و هنر ایران اسلامی تبدیل به موزه مفاخر شد.
 
نقشه این ساختمان توسط یک مهندس روسی تهیه و اجرای کار توسط استاد مراد چمنی اراکی در مدت چهار سال انجام شد.
 
این بنای کوشکی با تزئینات آجری خاص دوره قاجاریه به مساحت سه هزار متر مربع ساخته شده و دارای دو ایوان شرقی و غربی، 11 اتاق، حمام خصوصی قدیمی و دو قنات که یکی در محوطه ساختمان به نام قنات ده و دیگری در زیر آب انبار به نام قنات خان حاکم، است.
 
این بنا در محوطه مشجری قرار دارد که قسمتی از محوطه موزاییک فرش و مقداری به صورت باغچه بندی است.
 
 بخش های موزه مفاخر
 
این موزه از بخش‌های مختلف شامل تالار حضرت امام‌خمینی(ره)، تالار مفاخر مذهبی و دینی، تالار مفاخر علمی و فرهنگی، تالار امیرکبیر، تالار قائم‌مقام فراهانی، تالار مفاخر در قید حیات، تالار سرداران شهید، مرکز اسناد و مدارک مفاخر، کارگاه مرمت و عکاسی، حمام قدیمی و خصوصی خانواده، آب‌انبار و قنات، نگارخانه و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و هنری تشکیل شده است.
 
در این موزه سردیس‌ها به همراه آثار چاپ شده و اسناد، عکس‌ها و گزارش‌های متعلق به امام خمینی(ره)، امیرکبیر، قائم‌مقام فراهانی، پروین اعتصامی، کربلایی کاظم کریمی ساروقی، ملامهدی نراقی، ملا احمد نراقی، میرزا حسن آشتیانی، سلمان ساوجی، پروفسور حسابی، دکتر محمد قریب، آیت‌الله اراکی، علی‌اکبرخان فراهانی، استاد فتحعلی واشقانی فراهانی، شهیدچمران، شهید محلاتی، میرزا عیسی فراهانی، ضیاء‌الدین عراقی، عباس سحاب و فخرالدین عراقی به نمایش درآمده است.
.......................
شکوفه راستین

دسته بندي : استان مرکزی
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: بیش از 450 هزارنفر از گردشگران و مسافران نوروزی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و مذهبی بازدید کردند .

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، مجتبی رضوانی افزود: این بازدیدها از مناطق گردشگری استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت تعداد مسافرینی که وارد استان مرکزی شده اند نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش را نشان می دهد.

رضوانی از بازرسی های مستمر در راستای خدمات رسانی به مسافران خبر داد و گفت: این تعداد بازدید با هدف ارتقای سطح خدمات رسانی به مسافران و گردشگران ورودی به استان مرکزی از هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، دفاتر خدمات مسافرتی، رستوران‌های سنتی و مراکز پذیرایی انجام شده است.

وی افزود: راه‌اندازی پایگاههای اطلاع‌رسانی، چاپ و توزیع بروشور و نقشه راهنمای گردشگری استان در ورودی شهرها و موزه‌های تاریخی، تجهیز و راه‌اندازی گروههای نظارتی سیار با همکاری اداره‌ کل بهداشت و درمان، تعزیرات حکومتی و بازرگانی و بازدید از تاسیسات گردشگری از برنامه‌های این ستاد درایام نوروز است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری ودبیر ستاد تسهیلات سفر استان مرکزی گفت: طبق برنامه ریزی قبلی، از سوی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان مرکزی، جهت رسیدگی به شکایات و کنترل خدمات تاسیسات گردشگری استان همانند هتلها، مسافرخانه ها، دفاتر خدمات مسافرتی،رستوران های سنتی و نیز سایر مراکز پذیرایی، هیات نظارتی ویژه ای متشکل از کارشناسان خبره حقوقی، نمایندگان بخش خصوصی انجمن های صنفی و کارشناسان گردشگری تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: این هیئت در ایام نوروز به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند که از 25 فروردین بیش از 500 بازدید درقالب محسوس و نامحسوس صورت گرفته ودرمجموع 27 تذکر و 9 اخطار و سه مورد تشویق به تاسیسات گردشگری داده شد.

رضوانی خاطرنشان کرد: همچنین مسافران نوروزی استان مرکزی می توانند در صورت بروز هرگونه تخلف با شماره 08613121906و 02166582168 ویا با تلفن گویای 09669 تماس حاصل فرمایند و یا از طریق سامانه پیام کوتاه (استان مرکزی 30005932002222) و( کشوری 2000440)  با کارشناسان هیات نظارتی مذکور ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: شماره های ذکر شده در کلیه راه های مواصلاتی و محل تردد مسافران نصب شده اند تا گردشگران بتوانند از خدمات اطلاع رسانی و رفع مشکلات موجود برخوردار شوند.

گفتنی است هیات رسیدگی به شکایات گردشگران در ایام نوروز به صورت دائمی فعال هستند و در صورت تعدد شکایات جلسات قضایی آنان در محل بروز مشکل تشکیل ورسیدگی می شود.


دسته بندي : استان مرکزی
جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان مرکزی در قالب کاروان راهیان نور در مدت چهار روز اقامت خود در استان خوزستان با یادگارهای هشت سال دفاع مقدس در این مناطق آشنا شدند. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان مرکزی در قالب کاروان راهیان نور در مدت چهار روز اقامت خود در استان خوزستان از یادمان‌های شهدای شلمچه، اروند‌کنار، دهلاویه، شرهانی، فتح‌المبین، مسجد جامع خرمشهر و فکه بازدید کرده و با یادگارهای هشت سال دفاع مقدس در این مناطق آشنا شدند.

در جریان این بازدید‌ها، راویان وقایع جنگ به ذکر حوادث صورت گرفته در این مناطق عملیاتی پرداختند و خبرنگاران را با حماسه‌های آن دوران در کربلای ایران آشنا کردند.

کاروان خبرنگاران اعم از تصویربرداران و خبرنگاران از رسانه‌های مختلف استان مرکزی به مناطق عملیاتی اعزام شدند تا از نزدیک در جریان عملیات جنگی هشت سال دفاع مقدس قرار گیرند و با قلم‌ها و دوربین‌های خود مناطق جنگی را به رشته تحریر و به تصویر بکشانند.

همچنین برنامه‌های متنوع فرهنگی از قبیل قرائت زیارت عاشورا، نماز جماعت و دعای عهد در این اردو برگزار شد.

این اردو به همت سپاه روح‌الله استان مرکزی و با هدف ترویج فرهنگ دفاع مقدس برای آشنایی با مناطق عملیاتی و تقویت بنیه معنوی آنان و آشنایی بیشتر رسانه‌ها با فداکاری‌ها و ایثارگری‌های شهدا و رزمندگان و مردم غیور و انقلابی جنوب کشور و همچنین شیوه زندگی آنها در مراکز نظامی و به تصویر کشیدن حضور زائران در مناطق برگزار شد.


دسته بندي : استان مرکزی
معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: یک میلیون و 700 هزار خودرو از 25 اسفند سال قبل تاکنون در محورهای استان تردد کرده اند.
 
به گزارش خبر مركزي ˈاکبر سلیمیانˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: تردد خودروهای مسافران نوروزی در محورهای این استان نسبت به مدت مشابه قبل هشت درصد افزایش یافته است.

وی افزود: بیشترین تردد ثبت شده در محورهای اراک - توره و محورهای منتهی به اصفهان صورت گرفته است.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی یادآور شد: 14 دستگاه تردد شمار در استان مرکزی وجود دارد که عبور تمام خودروها در آن ها ثبت می شود.

سلیمیان ادامه داد: بیشتر مسافرت ها نیز به سمت اصفهان و خوزستان بوده و پیش بینی می شود تردد خودروها در موج سوم سفرها که از روز دهم فروردین آغاز می شود افزایش بیشتری یابد.

وی بیان کرد: امسال رعایت نکات ایمنی در سفرها بیشتر از سال قبل است و سوانح رانندگی بیشتر در محورهای فرعی رخ داده است.

وی یادآور شد: استان مرکزی دومین استان در زمینه تردد وسایل سنگین واراک دومین شهر کشور در زمینه بالابودن سرعت وسایل نقلیه است.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی شبکه راه های اصلی استان مرکزی را هشتمین شبکه پرتردد کشور اعلام کرد و گفت: شش هزار و 250 کیلومتر راه در این استان وجود دارد که 2 هزار و 50 کیلومتر آن اصلی و چهار هزار و 200 کیلومتر آن روستایی است.


دسته بندي : استان مرکزی
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی از آغاز طرح تشدید نظارت بر عرضه میوه وتره بار در این استان خبر داد.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از روابط عمومی این سازمان، ˈ علیرضا زاوشیˈ بیان کرد: این طرح با هدف نظارت بر قیمت و عملکرد واحدهای عرضه کننده میوه وتره بار در میادین عمده فروشی و خرده فروشی به صورت همزمان در تمام شهرهای استان مرکزی اجرا می شود.

وی خاطر نشان کرد: گروه های نظارتی مستقر در میدان مرکزی میوه وتره بار اراک بر قیمت و صدور فاکتور نظارت می کنند و تیم های بازرسی و نظارت سیار نیز در شهرهای مختلف در این طرح مشارکت دارند.

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان مرکزی یادآور شد: این طرح با توجه به افزایش تقاضای عمومی برای خرید میوه وتره بار اجرا می شود.

زاوشی ادامه داد: در طرح های نظارتی تثبیت و یا کاهش قیمت برخی کالاها و خدمات به صورت ویژه در دستور کار سازمان صنعت،معدن وتجارت استان مرکزی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، مراتب را از طریق شماره 124به سامانه ستادخبری سازمان صنعت،معدن وتجارت استان مرکزی اطلاع دهند.


دسته بندي : استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: از ابتدای تعطیلات نوروز تاکنون 30 هزار نفر از موزه‌های این استان دیدن کرده‌اند. 

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، مجتبی رضوانی اظهار داشت: موزه‌های چهار فصل، صنایع دستی و مفاخر اراک، چهارسوق ساوه، مردم شناسی خمین و اسناد و مردم شناسی آشتیان از جمله مهم‌ترین موزه‌های این استان هستند.

وی تصریح کرد: مکان موزه حمام چهار فصل، حدود یکصد سال پیش و در دوره قاجاریه توسط حاج ابراهیم خوانساری ساخته شده و چهار سوی این حمام با نقوش چهار فصل سال و مناظر طبیعی و شکارگاه‌ها مصور است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: موزه سلطان‌آباد یکی از موزه‌های این استان است که در بازار اراک و بافت قدیمی شهر واقع شده و مجموعه‌ای نفیس از خطوط مختلف قرون اسلامی از کاتبان مشهور و همچنین تابلوهای نقاشی قهوه‌خانه‌ای و نمونه‌های نفیسی از آثار فلزکاری با کتیبه و خطوط اسلامی در آن موجود است.

رضوانی بیان کرد: ساختمان موزه صنایع دستی حسن‌پور اراک در دوره احمد شاه قاجار و بوسیله حاج علی مشیری از تاجران و بازرگانان فرش سلطان‌آباد بنا شده که در ابتدا به عنوان محل شرکت فرش و بعدها به عنوان مدرسه‌ای با نام مدرسه مجیدی به محل تعلیم و تربیت اختصاص یافت.

وی گفت: این بنا در سال 1374 توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از وارثان حسن‌پور خریداری و در سال 1377 نیز به شماره 1985 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و پس از انجام عملیات مرمت و بازسازی در سال 1382 به موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی تبدیل شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: این خانه در بافت تاریخی اراک و مجموعه بازار در گذر سپهداری به فاصله پنج متری از گذر اصلی مجموعه بازار واقع شده است.

رضوانی ادامه داد: موزه مفاخر اراک نیز با بخش‌های مختلف شامل تالار حضرت امام خمینی(ره)، مفاخر مذهبی، دینی، علمی، فرهنگی و در قید حیات، امیر کبیر، قائم‌مقام فراهانی، سرداران شهید، مرکز اسناد و مدارک مفاخر، کارگاه مرمت و عکاسی، نگارخانه و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و هنری آماده بازدید مسافران و علاقمندان است.

وی اظهار داشت: موزه سالار محتشم خمین، تکیه فرمهین، گنبد چهار سوق و مسجد جامع ساوه، منزل وزیر دفتری و معتمدالدوله آشتیان از دیگر موزه‌های استان مرکزی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: سرچشمه، چشمه‌های آب معدنی و باغات گل و گیاه محلات، سراب‌های شازند، تالاب میقان، غار نخجیر و بافت تاریخی بازار اراک به ترتیب بیشترین بازدید کننده را در ایام نوروزی داشته‌اند.

رضوانی ادامه داد: تعداد مسافران ورودی به این استان از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون 37 درصد و مسافران مقیم در استان 56 درصد افزایش یافته است.

بيت امام خميني(ره) ، امامزادگان آستانه، بافت تاريخي بازار اراک و موزه هاي استان به ترتيب از پربيننده ترين بناهاي استان مرکزي در نوروز امسال بودند.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ميراث آريا(chtn)، همچنين منطقه باستاني آوه از توابع ساوه که بيش از هفت هزار سال قدمت دارد و دومين کانون تشيع در تاريخ ايران به شمار مي رود مورد استقبال گردشگران و مسافران استان مرکزي قرار گرفت.

شهر نراق با حدود 70 کيلومتر مربع وسعت که در مسير دليجان به مشهد اردهال و کاشان واقع شده و داراي جاذبه هاي تاريخي و طبيعي بي شماري است نيز در چند روز گذشته پذيراي گردشگران استان مرکزي بوده است.

بقعه متبرکه امامزادگان شهر آستانه شازند اين استان نيز نگيني درخشنده در يکي از قطب هاي گردشگري مذهبي استان مرکزي است که در ايام سوگواري شهادت حضرت فاطمه(س) مورد توجه مسافرين نوروزي قرار گرفته است.

اعضاي ستاد تسهيلات استان مرکزي از جمله مديرکل ميراث فرهنگي و دبير ستاد تسهيلات سفر و مديرکل آموزش و پرورش استان از مراکز اسکان و اطلاع رساني اراک بازديد کردند.


دسته بندي : استان مرکزی
به گزارش خبر مركزي به نقل از خبر آنلاين تلویزیون یک رسانه سرگرم کننده است که بیشتر مردم دنیا وقت خود را با دیدن برنامه های آن می گذرانند در ایران نیز با راه اندازی شبکه دیجیتال مخاطبان تلویزیون نیز گسترش پیدا کرده انداما این شبکه های تازه تاسیس هنوز در بسیاری از شهر های کشور نرسیده اند

برای مثال میلاد از اراک نوشته:

سلام می خواستم بدانم چرا شهرستان های استان مرکزی به جز اراک از شبکه دیجیتال محروم هستند من 4 میلیون پول تلوزیون دادم که کیفیت داشته باشه نه برفک ببینم.
واما میرزا بیگی مدیر فرستنده های تلویزیونی و fm استان مرکزی در پاسخ به این سوال گفت:ما پیگیر این موضوع هستیم اما باید فرستنده ها از تهران برای ما ارسال شود ویا همکاران فنی  خودشان برای نصب آن ها به اراک بیایند البته کارهای نصب دیجیتال دوشهر دلیجان ومحلات انجام شده است اما سایر شهر های اراک به این زودی راه اندازی نخواهند شد چراکه فعلا با کمبود بودجه روبه رو هستیم وامکان گسترش شبکه های دیجیتال در همه شهر ها را نداریم.


دسته بندي : اجتماعي

به نام خدا

باز هم سال جديد فرا رسيد و شكوفه هاي بهاري كه سر در گريبان فرو برده بودند به يك باره تازه شدند و جهان چروكيده سرشار از زيبايي و عشق و نشاط شد.

در سال جديد خورشيدي اتفاقات مهمي در انتظار كشور و استانمان قرار دارد. يكي از مهم ترين رويداد هايي كه در اين سال در پيش رو داريم انتخابات رياست جمهوري و شورا هاي اسلامي شهر و روستا است. بر همگان واجب است كه در اين دو انتخابات اخلاق را سرلوحه كارشان قرار دهند. رهبر معظم انقلاب هم با اشاره به انتخابات رياست جمهوري، امسال را سال "حماسه سياسي،حماسه اقتصادي" نام گذاري كرده اند.

اما پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در سال 1391 داراي فراز ها و فرود هاي زيادي بوده است. سعي كرديم براي جلب توجه خوانندگانمان و راحتي و آسايش آن ها شكل و قالب اين رسانه را تغيير دهيم به طوري كه تنها با تيتر خبرها روبرو شويد. البته لازم به ذكر است كه اين كار در سيستم وبلاگي به نام بلاگفا بسيار سخت مي باشد و دردسرهاي زيادي دارد اما ما اين مشكلات را تنها به خاطر شما تحمل كرديم.

در ارتباط با مسايل انتخابات شوراي شهر اراك و ستادهاي كانديداهاي مختلف رياست جمهوري و شوراي شهر نكات و هشدار هاي مهمي را در نظر گرفته ايم كه انشاء الله به زودي آن ها را منتشر خواهيم كرد. پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در ايام انتخابات بر اساس اين موارد تصميم گيري خواهد كرد و اداره خواهد شد.

اما به جرئت مي توان گفت كه پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در سال 1391 فعال ترين پايگاه خبري استان مركزي بود. اين موضوع را تمام كساني كه به حق و انصاف باور دارند تصديق مي نمايند. البته با اعلام اين خبر قصد ناراحت كردن همكاران عزيزمان را نداريم . اين ادعايي را كه ما در اوايل سال 1392 مي كنيم بدون تحقيق بدست نيامده است.

بازديد هاي اين پايگاه نسبت به سال گذشته از افزايش چشم گيري برخوردار بود. ميزان اثر گذاري " خبر مركزي" در جامعه استان مركزي و به خصوص در شهر اراك افزايش چشم گيري داشت. اجمالا پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي پيشرفت هاي زيادي در سال 1391 داشت كه مواردي را كه ذكر نموديم تنها نمونه هايي از اين پيشرفت ها بود.

در پايان كلام باز هم تبريك و شادباشمان را عرضه مي كنيم به مردم با فرهنگ استان مركزي.  


دسته بندي : استان مرکزی
استاندار استان مرکزی در پیامی به مناسبت فرا رسیدن عیدسعید نوروز گفت: نوروز موجب همبستگی و هم افزایی بیشتر ایرانیان درجهان شده است.
 
به گزارش خبر مركزي ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ در این پیام که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، آورده است: نوروز نماد همزیستی مسالمت آمیز و انسجام ملی است که تاثیر بسزایی در افزایش نشاط و شادابی اجتماعی دارد.

وی با تبریک فرا رسیدن بهار و عید نوروز باستانی به رهبرمعظم انقلاب اسلامی، دولتمردان، ملت ایران اسلامی و مردم استان مرکزی عنوان کرد: نوروز بهترین فرصت برای تفکر و برنامه ریزی صحیح زندگی است.

استاندار استان مرکزی در ادامه پیام خاطرنشان کرده است: نوروز با ابتکار ایرانیان پایه گذاری شد و پیام آور حقیقتی بزرگ است و این جشن هر سال یادآور امید و یک زندگی جدید و سرشار از اراده و همت است.

وی در بخش دیگری از این پیام یادآور شده است: سال 91 با رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب و بصیرت ملت ولایتمدار در خلق حماسه ای بزرگ و تلاش دولتمردان این نظام در عرصه های مختلف سپری شد.

شعبانی فرد خاطرنشان کرده است: عید نوروز تحولی بزرگ در زندگی ایرانیان است و به آحاد ملت ایران بویژه مردم خوب استان مرکزی این عید را تبریک و تهنیت عرض می کنم.

استاندار استان مرکزی در پایان این پیام افزود: اینجانب به عنوان خدمتگزار کوچک مردم از این همه بصیرت و نکته دانی شما هم استانی های گرامی نهایت سپاس و تشکر را داشته و امیدوارم امروز که در حساب دیروز خویش می نگریم همه وجد و شور و اشتیاق باشد.


دسته بندي : استان مرکزی
استاندار مرکزی گفت: براساس ارزیابی های صورت گرفته، استان مرکزی رتبه اول امنیت کشور را داراست.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ایرنا، ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ یکشنبه در دیدار اعضای شورای تامین و بخشی از دستاوردهای سه ماه گذشته فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود: این توفیق بزرگ با تلاش و ایثارگری شبانه روزی ماموران به دست آمده است.

وی بیان کرد: امنیت مطلوب و قابل قبولی در این استان حاکم است و باید تلاش شود تا علاوه بر حفظ این موقعیت این مهم روز به روز افزایش یابد.

استاندار مرکزی ادامه داد: تلاش ها، خدمات و فعالیت های نیروی انتظامی این استان قابل تقدیر است.

وی اظهار کرد: این نیرو تمام تلاش خود را در ایام نوروز برای ارایه خدمات مطلوب به شهروندان و مسافران نوروزی به کار گیرد و با افراد مجرم نیز برخورد قاطع داشته باشند.

وی عنوان کرد: مردم کشور و این استان در عرصه های مختلف حجت را تمام کرده اند و مسوولان نیز باید از هیچ کاری برای ارایه خدمات به مردم دریغ نکنند.


دسته بندي : استان مرکزی
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی گفت: یک‌هزار و 200 داوطلب استان در آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان‌های فنی ساختمان شرکت کردند. 

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی، غلامحسن الله‌دادی اظهار داشت: این افراد در آزمون‌های اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی، آزمون ورود به حرفه‌ کاردان‌های فنی ساختمان و آزمون تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی شرکت کردند.

وی تصریح کرد: در اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی در رشته‌های معماری، شهرسازی، عمران، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برق، نقشه ‌برداری و ترافیک در محل دانشگاه اراک و زیر نظر سازمان سنجش و وزارت مسکن و شهرسازی برگزار شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مرکزی افزود: همچنین آزمون ورود به حرفه‌ کاردان‌های فنی ساختمان برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به کار کاردانی در رشته‌های معماری، شهرسازی، عمران، نقشه‌برداری، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی و آزمون تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی برگزار ‌شد.

الله‌دادی با اشاره به حضور پرشور بیش از 90 هزار داوطلب در سراسر کشور گفت: در این آزمون یعقوبی حراست اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی ناظر سازمان سنجش کشور، رئیس اداره نظام مهندسی اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی و هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بر اجرای صحیح مقررات نظارت داشتند.


دسته بندي : استان مرکزی
طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند با عنوان طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی (ره) با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر،  اين واحد پالایشگاهی ظرفیت پالایشی روزانه 90 تا 95 هزار بشکه در روز را دارا است اين در حاليست كه پيش از اين بزرگترین واحد RFCC جهان تنها توان ظرفیت پالایش روزانه 45 هزار بشکه نفت را داشته است.

واحد RFCC که به دست نیروهای متخصص ایرانی در کشور ساخته شده است از برترين تکنولوژی روز دنیا بهره می گیرد.

بر اساس اين گزارش، طی دو سال گذشته با راه اندازی واحدهای مختلف فرآیندی طرح توسعه اين پالايشگاه، تولید بنزین از 4.5 به 8 میلیون لیتر در روز افزایش یافته و با افتتاح مرحله دوم طرح توسعه پالايشگاه امام خميني (ره) شازند شامل بهره برداري از واحدهای بنزین‌سازی شامل RCD و RFCC با ظرفيت جديد پالايشي 50 هزار بشکه در روز بنزین با اکتان 95، فردا توسط رييس جمهور، وارد مدار توليد خواهد شد.

با بهره برداری از طرح توسعه پالایشگاه نفت امام خمینی (ره) شازند علاوه بر تحقق افزایش تولید بنزین از 8 به 16 میلیون لیتر در روز، تولید بنزین سوپر نیز روزانه از 1.2 به 3.6 میلیون لیتر افزایش خواهد یافت و عدد اکتان بنزین معمولی این پالایشگاه هم به استاندارد يورو 5 ارتقاء مي يابد.

همچنين در مرحله دوم این طرح LPG (گاز مایع) پالایشگاه از 500 تن به بیش از 2000 تن خواهد رسید که به این ترتیب گاز مايع استان مرکزی و استان‌های همجوار را تامين خواهد كرد.

از دیگر نتایج تکمیل مرحله دوم پروژه بنزین‌سازی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، فعال شدن واحد پروپیلن است که برای نخستین بار در پالایشگاه‌های نفت ایران واحد پروپیلنی خواهیم داشت که میزان تولید آن معادل 1.2 میلیون لیتر در روز است و خوراک بسیاری از واحدهای پتروشیمی را تامین می کند.

مقدار گازوئیلی که در پالایشگاه نفت شازند تولید می شود با راه اندازی واحدهای جدید با افزایش 1.5 میلیون لیتری به ظرفیت 8.9 میلیون لیتر در روز می رسد و ميزان گوگرد آن به زیر 50 پی.پی.ام که مطابق استاندارد اتحاديه اروپا است، خواهد رسید.

ميزان تولید گوگرد پالایشگاه نفت شازند در مرحله نخست 60 تن در روز بوده که با اتمام طرح ها و راه‌اندازی این واحدها این میزان به 700 تن در روز می‌رسد.

يادآور مي شود طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند با سرمایه‌گذاری بیش از 4 میلیارد دلار علاوه بر افزایش ظرفیت تولید با ارتقاء کیفیت نیز همراه خواهد بود و محصولات آن مانند گازوئیل، بنزین، نفت سفید، سوخت هواپیما و ال.پی.جی همگی مطابق با استانداردهاي روز اتحاديه اروپا به بازار عرضه خواهند شد.

84 طرح در حوزه راه سازی استان مرکزی، کنار گذر شمالی اراک و 11 هزار و 200 واحد مسكن مهر استان با حضور رییس جمهور بهره برداری شد.

برای ساخت و تكمیل 84 طرح زیربنایی راه وشهرسازی كه به صورت نمادین به بهره برداری رسیدند در مجموع یك هزار و 536 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

احداث کنارگذر شمالی شهر اراک نیز  با اعتبار 520 میلیارد ریال از طرح های دیگری بود که امروز به بهره برداری رسید. این پروژه تاثیر به سزایی در کاهش آلودگی و روان شدن تردد دارد.

 طول این پروژه 50 كیلومتر و عرض آن 10 متر و نیم است. در این كنارگذر 132 دستگاه پل ایجاد شده و 282 هزار تن آسفالت در آن مصرف شده است.

حجم خاكبرداری این كنار گذر 394 هزار مترمكعب و خاكریزی آن یك هزار و 620 متر مكعب بوده است. این كنارگذر از 20 كیلومتری شهر اراك در منطقه كارچان آغاز و به پالایشگاه شازند ختم می شود. 

11 هزار و 200 واحد مسكن مهر استان مركزی

 11 هزار و 200 واحد مسكن مهر استان مركزی در آیینی نمادین در مجتمع مسكن مهر امام صادق(ع) اراك با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

در مراسم نمادین افتتاح همزمان 11 هزار و 200 واحد مسکن مهر استان مرکزی که در اراک برگزار شد مجتمع یک هزار و 440 واحدی امام رضای این شهر مورد افتتاح قرار گرفت.

 واحدهای بهره برداری شده مسكن مهر استان مركزی شامل هشت هزار و 200 واحد در شهرهای با جمعیت بیش از 25 هزار نفر و سه هزار واحد در شهرهای با جمعیت كمتر از 25 هزار نفر است.

برای ساخت و آماده سازی این واحدها چهار هزار و 480 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

از این تعداد، چهار هزار و 32 واحد مسكن مهر در اراك، یك هزار و 478 واحد در شهر مهاجران، 919 واحد در خمین، 642 واحد در محلات، 363 واحد در دلیجان، 767واحد در ساوه و مابقی در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت احداث شده است.

یكهزار و 440 واحد مسكن مهر امام صادق (ع) اراك با سرمایه گذاری 576 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 113 هزار و 61 مترمربع با زیربنای كل 176 هزار و 613 مترمربع در قالب 32 بلوك است كه كار ساخت این واحدها از سال 89 آغاز شده است.


دسته بندي : استان مرکزی
پزشک ساوه ای غده ای به وزن 11 و نیم کیلوگرم را در یک عمل جراحی از شکم زنی 56 ساله در بیمارستان مدرس خارج کرد.
 
متخصص جراحی عمومی بیمارستان مدرس ساوه، انجام این عمل در کشور را کم نظیر دانست و گفت: این غده به صورت توده های متعدد کیستیک همراه با بافت های دیگر در شکم این بیمار رشد کرده بود.

به گزارش خبر مركزي دکتر سید ˈروح الله میریˈ شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این بیمار با داشتن علائم بزرگی محسوس شکم، کمر درد مزمن، مشکلات حاد ادراری و دستگاه گوارشی به پزشک مراجعه کرد و پس از انجام سونوگرافی و تشخیص تومورها بلافاصله عمل جراحی روی وی انجام شد.

وی بیان کرد: غده حجیم در شکم این بیمار با موفقیت برداشته شد و هم اکنون حال عمومی وی مساعد است.

وی گفت: کیست های تخمدان ناشی از ضایعات هورمونی از شایع ترین بیماری های زنان میانسال و سنین بالاتر است و بانوان باید با حساسیت بیشتری معاینات دوره ای را جدی گرفته و مباحث پیشگیرانه و تشخیص زودرس را به شکل منظم در برنامه سلامتی خود قرار دهند.

وی، سرطان پستان، دهانه رحم و تخمدان را از سرطان های شایع زنان دانست و افزود: تقویت حلقه اطلاع رسانی و افزایش آگاهی زنان در این خصوص به کمک نهادهای آموزشی، تشکل های غیردولتی و رسانه ها ضروری است.


دسته بندي : استان مرکزی
طرح توزیع و عرضه میوه شب عید از امروز به همت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در سراسر استان آغاز شد. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس این طرح از امروز و با هدف تنظیم بازار میوه شب عید و جلوگیری از افزایش قیمت میوه در شهرهای مختلف استان به مرحله اجرا در آمد.

بر اساس این گزارش در این طرح بیش از 2 هزار و 800 تن میوه بین شهروندان توزیع می‌شود که از این میزان یک‌هزار و 200 تن سیب و یک‌هزار و 500 تن پرتقال است.

ستاد تنظیم بازار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی قیمت هر کیلوگرم پرتقال و سیب را به ترتیب 14 و 15 هزار ریال تعیین کرده است.

بیش از 100 مرکز در سطح استان کار توزیع میوه‌‌های شب عید را بر عهده دارند.


دسته بندي : استان مرکزی
مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی، گفت: همزمان با حضور رییس‌جمهور 84 پروژه در حوزه‌های راه و مسکن و شهرسازی افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی،"غلامرضا خرمی" در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از افتتاح 84 پروژه در حوزه‌های راهداری و راهسازی، مسکن و شهرسازی با اعتبار 154 میلیارد تومانی همزمان با سفر رییس جمهور خبر داد.

وی در ادامه گفت: 11 هزار و 200 واحد مسکن مهر با هزینه 448 میلیارد تومان آماده افتتاح است و پروژه 1440 واحدی مسکن مهر امام صادق(ع) به صورت پایلوت توسط رییس جمهور افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: بیش از 40 هزار واحد مسکن مهر در استان مرکزی در حال ساخت است که از این تعداد 24 هزار واحد سهم شهرهای بالای 25 هزار نفر است و همه طرح‌های مسکن مهر تا پایان سال 92 در مقاطع زمانی مختلف افتتاح خواهند شد.

خرمی خاطرنشان کرد: متوسط پروژه‌های مسکن مهر بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود: مسکن مهر 1440 واحدی امام صادق(ع) نیز که توسط رییس‌جمهور افتتاح خواهد شد دارای 14 درصد پارکینگ، 15 درصد مسجد و 24 درصد فضای سبز است.

خرمی افزود: با توجه به وضعیت اعتباری که دارا بودیم توانستیم که پروژه‌ها را به خوبی به اتمام برسانیم، برای همه پروژه‌های مسکن مهر امکانات آموزشی یا ساخته شده و یا در حال احداث است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی، گفت: روشنایی جاده اراک، راهجرد به طول 42 کیلومتر آماده افتتاح است.

وی افزود: این پروژه در سال 89 آغاز شده و در سال 91 آماده افتتاح است، بیش از 1020 تیر روشنایی در این مسیر ایجاد شده و اعتبار هزینه شده برای تکمیل پروژه در حدود 50 میلیارد ریال است.

خرمی با بیان این‌که تقاطع غیر هم سطح بسیج به عنوان یکی از زیباترین تقاطع‌های کشور آماده افتتاح است، گفت: این تقاطع با طول 307 متر و عرض 13 متر و با اعتباری باغ بر هشت میلیارد تومان احداث شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی در مورد راه‌های روستایی نیز گفت: حدود 110 کیلومتر راه روستایی نیز آماده افتتاح توسط رییس‌جمهور است.

وی گفت: 32 پروژه راه روستایی با 22 میلیارد تومان اعتبار انجام شده است، که هم اکنون 98 درصد از جمعیت روستایی از نعمت آسفالت برخوردار هستند. 97 درصد از روستاهای بالای 50 خانوار و 95 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار نیز آسفالت شده‌اند.

وی گفت: در حوزه آسفالت راه‌های روستایی در حدود 14 درصد از نرم کشوری بالاتر هستیم و باید توجه داشت که از 6300 کیلومتر راه در حدود 4300 کیلومتر راه روستایی هستند و می‌توان گفت که 75 درصد از طول راه‌های روستایی استان آسفالت شده‌اند.


دسته بندي : استان مرکزی
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی از توقیف یک خودروی بنز سواری به دلیل 230 کیلومتر سرعت در اراک خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي مهدی حسنی امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در کیلومتر 55 محور اراک- سلفچگان به یک دستگاه خودروی بنز که با سرعت 230 کیلومتر در ساعت در حال حرکت بود، فرمان ایست داد که راننده بدون توجه به فرمان ایست ماموران اقدام به فرار کرد.

وی تصریح کرد: این خودرو که به عنوان دومین خودرو با بیشترین سرعت غیر مجاز در کشور روز گذشته متوقف شد، پس از فرمان ایست ماموران با حرکات مخاطره ‌آمیز، نمایشی و لایی کشی‌های پی در پی از محل متواری شد که ماموران پلیس‌راه به تعقیب آن پرداخته و در نهایت موفق شدند پس از تعقیب و گریز و ثبت سرعت 230 کیلومتر در ساعت برای این خودرو، آن را در کیلومتر دو اراک سلفچگان متوقف کنند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان داشت: راننده این خودرو در طول مسیر به چند دستگاه وسیله نقلیه خسارت وارد کرد و بارها قصد زیر کردن ماموران انتظامی را داشت که پس از مدتی متوقف و دو سرنشین آن دستگیر شدند که راننده پس از دستگیری از ارائه گواهینامه خودداری کرد.

حسنی گفت: متاسفانه راننده و سرنشین آن مواد مخدر صنعتی مصرف کرده بودند که خودروی آنان به پارکینگ منتقل شد.

به گفته وی در بازرسی از داخل خودرو مقادیری ماده مخدر از نوع شیشه به همراه یک وسیله استعمال مواد مخدر کشف و ضبط شد.


دسته بندي : استان مرکزی
رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: 13 تصادف به علت بارش برف و لغزندگی جاده های استان رخ داده است.
 
به گزارش خبر مركزي سرهنگ ˈمهدی حسنیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: در این تصادفات که از شب گذشته تا صبح امروز (پنج شنبه) رخ داد، هیچ کس کشته نشده است.

وی گفت: در یک حادثه یک دستگاه اتوبوس بنز 302 در کیلومتر هفت محور قدیم ساوه - تهران به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه و لغزندگی مسیر از جاده خارج شد و چهار سرنشین آن مجروح و به بیمارستان مدرس ساوه انتقال یافتند.

وی ادامه داد: تصادفات دیگر در حوزه راه های ساوه و زرندیه به قوع پیوستتند و خوشبختانه تلفاتی در بر نداشتند.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: همراه داشتن تجهیزات زمستانی برای رانندگان در محورهای مختلف استان ضروری است.


دسته بندي : استان مرکزی
معاون عمرانی استانداری استان مرکزی گفت: این استان در 24 اسفند جاری میزبان رییس جمهوری و جمعی از اعضای هیات دولت است.
 
به گزارش خبر مركزي ˈهوشنگ بازوندˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده رییس جمهوری در این سفر یک روزه 11 هزار و 200 واحد مسکن مهر را با سرمایه گذاری چهار هزار و 480 میلیارد ریال در استان مرکزی افتتاح می کند.

وی توضیح داد: برنامه نمادین بهره برداری از این واحدها با حضور رییس جمهوری در شهرستان اراک با مجموعه چهار هزار و 532 واحد مسکن مهر امام صادق (ع) و سرمایه گذاری دو هزار و 412 میلیارد ریال است.

معاون عمرانی استانداری استان مرکزی اضافه کرد: در این مراسم به طور همزمان 226 واحد مسکن مهر در آشتیان، 130 واحد در تفرش، 919 واحد در خمین، یکصد واحد در خنداب، 363 واحد در دلیجان، 450 واحد در زرندیه، 967 واحد در ساوه، یکهزار و 928 واحد در شازند، 408 واحد در فراهان، 190 واحد در کمیجان و 762 واحد در محلات به متقاضیان تحویل می شود.

بازوند خاطر نشان کرد: در این سفر همچنین کنارگذر شمالی اراک به طول 50 کیلومتر و اعتبار 520 میلیارد ریال زیربار ترافیک خواهد رفت.

وی عنوان کرد: در این سفر طرح توسعه شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند به عنوان بزرگترین طرح بنزین سازی از مازوت در جهان با سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد ریال به دست رییس جمهوری افتتاح می شود.

معاون عمرانی استانداری استان مرکزی یادآور شد: بیش از 90 درصد عملیات اجرایی این طرح حیاتی به عنوان افتخار ملی توسط متخصصان داخلی انجام شده و شامل 15 واحد تولید محصولات و میعانات است.

بازوند تصریح کرد: در این سفر به صورت همزمان از 110 کیلومتر راه روستایی آسفالته با سرمایه گذاری 220 میلیارد ریال و جمعیت بهره بردار دو هزار و 700 نفر بهره برداری می شود.

وی یادآور شد: بهره برداری از روشنایی 42 کیلومتر از محور اراک - قم با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریال از دیگر طرح های پیش بینی شده برای این سفر است.

معاون عمرانی استانداری استان مرکزی گفت: تقاطع غیرهمسطح میدان بسیج اراک با اعتبار 80 میلیارد ریال یکی دیگر از طرح های پیش بینی شده برای سفر رییس جمهوری به این استان است.

بازوند ادامه داد: با بهره برداری از این تقاطع غیرهمسطح یکی از نقاط حادثه خیز در کریدور شمال به جنوب کشور حذف شده و در ورودی شهر اراک روان سازی ترافیک انجام می شود.

وی بیان کرد: رییس جمهوری در این سفر علاوه بر افتتاح طرح های عمرانی مذکور نشستی با اعضای شورای اداری استان مرکزی نیز خواهد داشت.


دسته بندي : استان مرکزی

دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با چند تغییر در جغرافیای استان مرکزی موافقت کرد.

 به گزارش رجانيوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری -مصوب 1362- تصویب کرد؛ روستای ده ذولفقار و نقطه جمعیتی برج عیوض از دهستان زالیان منتزع و به دهستان هندو در بخش سربند الحاق می شود.
 
همچنین نام روستای "عمروآباد" از توابع دهستان مشک آباد بخش معصومیه به "امر آباد" تغییر می یابد.
 
بر این اساس، نام روستای "خارپهلو" از توابع دهستان جاروسیان بخش قره چای به "نعمتیه" تغییر می یابد.
 
این مصوبه پس از تأیید رئیس جمهور، از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

دسته بندي : اراك
فرمانده انتظامی استان مرکزی از کسب رتبه دوم امنیت مطلوب استان در نظر سنجی وزارت کشور در بین دیگر استان‌ها خبر داد. 

به گزارش  فارس به نقل از معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، عزیزالله ملکی اظهار داشت: ناجا با توجه به نوع ماموریت‌هایی که برعهده دارد در تمام عرصه‌ها حضور نمایان و محسوس دارد و با توجه به تدابیر صورت گرفته اثر بخشی مطلوبی نیز در برنامه‌هایش داشته است.

وی صیانت از کارکنان را یک اولویت اساسی و ضرورتی مهم در ناجا دانست و افزود: پیچیدگی ماموریت‌های ناجا و تعاملات با سطوح مختلف اجتماعی، آسیب‌ها و چالش‌های گوناگونی در مسیر ماموریت‌های کارکنان قرار می‌دهد که لازم است با ارتقاء سطح آگاهی و دانش کارکنان در مسیر کاهش آسیب‌ها حرکت کنیم.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به رویکرد حفاظت اطلاعات در استان مبنی بر حفظ سرمایه‌های سازمانی اقدامات بسیار اثر بخشی در کاهش آسیب‌ها برداشته شده است.

ملکی برگزاری کلاس‌های آموزشی برای کارکنان و خانواده‌های آنان و تداوم اجرای دوره‌های بصیرت را یکی از اثر بخش‌ترین برنامه‌ها در راستای صیانت از کارکنان برشمرد و بیان داشت: اثربخشی برنامه‌های صورت گرفته از جمله دوره‌های بصیرت و کلاس‌های آموزشی در سال جاری با کاهش جرایم آسیب‌های کارکنان نسبت به سال قبل کاملا مشهود است و در سال جدید نیز به عنوان یک ضرورت تداوم خواهد یافت.


دسته بندي : استان مرکزی
 نماینده جراید کثیرالانتشار در ساوه و زرندیه گفت: سارق یا سارقان، محموله روزنامه های سراسری ساوه را یکجا سرقت کردند.

عباس کریمی در گفت‌وگو با ايسنا مرکزی، افزود: صبح امروز یکشنبه وقتی به روال روزهای گذشته برای توزیع روزنامه به دفتر کار خود رفتیم متوجه شدیم مقادیر انبوهی از محموله روزنامه‌های سراسری کشور از قبیل روزنامه های ایران، همشهری، کیهان، کار و کارگر، رسالت و ... به سرقت رفته است.

وی بیان کرد: این روزنامه ها که نیاز روزانه مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه و شهر صنعتی کاوه را تأمین می کرد برای اولین بار و به طور کاملا بی سابقه توسط فرد یا افرادی به سرقت رفته است و من از این حادثه بسیار شگفت زده شدم.

کریمی اظهار کرد:  از مقامات مسوول تقاضا دارم عاملین این سرقت نادر و بی سابقه را پیدا کنند. دو ماه پیش نیز دفتر نشریه صبح ساوه مورد سرقت قرار گرفت و اموال آن به ارزش تقریبی 70 میلیون ریال به سرقت رفت.


دسته بندي : استان مرکزی
معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت معدن و تجارت گفت: با توجه به شرایط موجود تشکل‌ها اقدامی برای تأمین پسته 30 هزار تومانی انجام نمی‌دهند.

به گزارش خبر مركزي معاون بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در گفت‌وگو با ايسنا مرکزی، با بیان این که هنوز تشکل‌های صنفی برای خرید پسته از مرجع اقدامی نکرده اند کفت: هم اکنون پسته 30 هزار تومانی در استان مرکزی وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر پسته 30 هزار تومانی در نمایشگاه های بهاره استان وجود ندارد و قیمت پسته عرضه شده در این نمایشگاه ها بین 34 تا 47 هزار تومان است.

صدیقی در ادامه گفت: سهمیه تخصیص داده شده استان مرکزی 222 تن است،اما به دلیل این که پسته در نظر گرفته شده شفافیت کمی و کیفی مشخصی ندارد اتحادیه‌ها اقدامی برای خرید آن انجام نداده‌اند و طبق تصمیم اتحادیه تولید کنندگان پسته، قیمت پسته در مبدأ که استان کرمان است 30 هزار تومان است.

وی گفت: با توجه به این که هزینه های حمل و نقل و نگه داری نیز به فروشندگان تحمیل می شود، در نتیجه تمایلی برای خرید این محصول ندارند. 

وی گفت: پیگیری های زیادی انجام شده است ولی علیرغم اینکه تفاهم نامه خرید مابین سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین اتحادیه تولیدکنندگان پسته به امضا رسیده است ولی هم اکنون شاهد هستیم که پسته 30 هزار تومانی در بازار نیست و یکی از مهم ترین دلایل آن عدم مشخص بودن کیفیت و اندازه آن است و همین باعث شده که فروشندگان اقدامی برای خرید انجام ندهند.


دسته بندي : استان مرکزی

در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر احمدرضا ربانی موفق به کسب رأی اعتماد این شورا جهت ریاست بر دانشگاه تفرش شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی، در اين جلسه دكتر احمدرضا رباني به عنوان رئيس دانشگاه تفرش، دكتر محمود سخايي به عنوان رئيس دانشگاه نيشابور، دكتر حسين محبي به عنوان رئيس دانشگاه تحصيلات تكميلي و فناوري پيشرفته كرمان و دكتر پرويز آژيده به عنوان رئيس دانشگاه تبريز موفق به كسب رأي اعتماد از شوراي عالي انقلاب فرهنگي شدند.

ربانی پیش از این در سمت سرپرست دانشگاه تفرش انجام وظیفه می‌کرد.


دسته بندي : استان مرکزی
ستاد ویژه پیشگیری از تخلفات انتخاباتی استان مرکزی در اراک تشکیل جلسه داد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی، ابوالقاسم نصرالهی معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی در این نشست گفت: در روند نظارت این ستاد گرایش­های سیاسی وجود ندارد و با توجه به حساسیت­های موجود و فشار دشمنان همه تلاش این ستاد برای جلوگیری از مخدوش شدن انتخابات است.

وی اظهار داشت: در سه دهه گذشته دشمن رویکردهای متفاوتی برای مقابله با جمهوری اسلامی داشته است که در دهه اول با به راه انداختن جنگ در پی براندازی بود، در دهه دوم به دنبال تغییر در رفتار جمهوری اسلامی و در دهه سوم تمام طرح­های خود را بر مبنای جنگ نرم پیگیری می­کند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی در پایان با اشاره به استقبال از حضور قوه قضائیه در بحث نظارت بر انتخابات خاطرنشان کرد: برای آنکه در سلامت انتخابات رخنه وارد نشود از حضور قوه قضائیه در حوزه نظارت انتخابات استقبال می­کنیم و امیدواریم بتوانیم در عرصه نظارت و اجرای انتخابات در مسیر سلامت انتخاباتی حرکت کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حکمت­علی مظفری رئیس دادگستری استان و رئیس ستاد ویژه پیشگیری از تخلفات انتخابی استان مرکزی در اولین جلسه این ستاد که با حضور نماینده شورای نگهبان، معاون سیاسی امنیتی استاندار، بازرس کل استان، فرماندار اراک و دیگر اعضای این ستاد برگزار شد گفت: با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در سال آینده، طبق قوانین مربوط به انتخابات ریاست جمهوری و تاکیدات رهبر انقلاب و دستور رئیس قوه قضائیه این ستاد با ریاست دادستانی استان ها برای پیشگیری و نظارت بر انتخابات آینده تشکیل شده است.

وی اظهار داشت: سه مرحله مهم در انتخابات آتی مورد نظارت قرار خواهد گرفت که شامل مرحله قبل، زمان انتخابات و بعد از آن است و تلاش اعضای این ستاد برای برگزاری انتخاباتی آرام و با کمترین تخلفات است.

حجت الاسلام مظفری با متفاوت خواندن انتخابات پیش رو با انتخابات قبلی گفت: این انتخابات از انتخابات قبلی متفاوت بوده و از حساسیت بیشتری برخوردار است زیرا در شرایط سخت تحریم­ها قرار داریم هرچند مردم همواره حمایت خود را از نظام نشان داده­اند اما بایستی تلاش شود تا حضور مردم در عرصه انتخابات پرشورتر از قبل باشد.

وی با تاکید بر عدم ورود در مسائل سیاسی و دخالت در انتخابات بیان کرد: این ستاد به هیچ عنوان گرایش­های سیاسی یا برخوردهای سیاسی ندارد و هرگز در انتخابات دخالت نخواهد کرد و تنها وظیفه پیشگیری از تخلفات انتخابانی و بررسی نظارتی بر انتخابات دارد که امیدواریم با عملکرد قابل قبول خود سه مرحله حساس انتخابات پیش رو را با موفقیت طی کنیم.

رئیس ستاد ویژه پیشگیری از تخلفات انتخاباتی استان مرکزی در پایان با اشاره به اعضای این ستاد خاطرنشان کرد: اعضای این ستاد شامل نهادهای قضایی، اجرایی و امنیتی استان شامل دادستانی استان مرکزی، دادستانی نظامی، مسوول امنیتی سیاسی استانداری، ستاد اجرایی برگزاری انتخابات، فرمانداری­ها، حفاظت اطلاعات، سپاه، نیروی انتظامی، بازرسی کل استان، صدا و سیما و هیات نظارت بر انتخابات است.

در این نشست برخی اعضا به بیان نظرات خود پرداخته و چند دستورالعمل برای پیگیری در دستور کار قرار گرفت.


دسته بندي : استان مرکزی
رییس مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: آلودگی هوا اثرات نامطلوبی بر پوست بدن دارد و شهروندان باید در شرایط آلوده از پوست خود به صورت ویژه مراقبت کنند.
 
به گزارش خبر مركزي دکتر ˈبابک عشرتیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: تماس و رسوب مواد سمی بر سطح و منافذ پوست شرایط جذب آن را در بدن فراهم می کند که با شست وشوی به موقع می توان از شدت اثرات زیان بار آن کاست.

وی اظهار کرد: مواد سمی جذب شده به وسیله پوست به راحتی قابل دفع نبوده و منجر به عوارض آنی و درازمدت در پوست می شود.

وی توضیح داد: آلایندگی هوا می تواند بستر ایجاد خارش، کهیر، خشکی، تغییر رنگ طبیعی پوست به ویژه در اطفال و سالخودگان، اگزمای دست و صورت، ایجاد زخم های سطحی، قرمزی و خارش پلک چشم، بروز جوش های چرکی، چین و چروک و خشکی و ترک لب ها را فراهم کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: قرار گرفتن پوست بدن در معرض آلودگی هوا با عوارض بروز چین و چروک و پیری زودرس، ریزش غیر طبیعی موها، گودی و تیرگی اطراف چشم، لک های قهوه ای در صورت، التهاب و زخم های مزمن در تنه و اندام و به ویژه کشاله ران و زیربغل همراه است.

دکتر عشرتی اظهار کرد: بدترین عارضه آلودگی هوا در دراز مدت ایجاد و گسترش بثورات بدخیم پوستی به ویژه در میانسالی و پیری است که با مراقبت های مستمر می توان تا حد زیادی از آن پیشگیری کرد.

وی ادامه داد: درحال حاضر سرطان پوست رتبه نخست الگوی سرطان های مردان و زنان استان مرکزی را به خود اختصاص داده اما مطالعات علمی خاص در خصوص عوامل ایجادی آن در استان انجام نشده است.

رییس مرکز بهداشت استان مرکزی توصیه کرد: با توجه به رابطه اثبات شده نور شدید خورشید و آلودگی با بیماری های پوستی رعایت نکات بهداشتی پیشگیرانه در این خصوص الزامی است.

دکتر عشرتی ادامه داد: استفاده از دستکش و لباس نخی سبک به رنگ روشن ، شستشوی پوست با آب و صابون ملایم در شرایط هوای آلوده از راهکار های مناسب کاهش عوارض آلایندگی بر پوست است.

وی یادآور شد: شستشوی دقیق نواحی چین ها، بینی، پلک ها و اطراف چشم، گوش و دهان، زیر ناخن ها و لای انگشتان هنگام استحمام ودر شرایط آلوده امری ضروری است.

رییس مرکز بهداشت استان مرکزی بیان کرد: استفاده از مرطوب کننده های ملایم و مصرف آنتی اکسیدان ها در روزهای آلوده در کاهش اثرات سوء آلاینده ها بر اعضای بدن مهم است و شهروندان باید در شرایط هوای آلوده خوردن ویتامین C ، A ، روی و شیر را فراموش نکنند.

دکتر عشرتی اظهار کرد: افرادی که حساسیت های پوستی دارند در روزهای آلوده باید کمتر در محیط های باز حضور پیدا کنند و پوست خود را تمیز نگه دارند.


دسته بندي : استان مرکزی
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: طرح روان سازی ترافیک هسته مرکزی شهر اراک در روزهای پایانی سال با جدیت تمام دنبال می شود.
 
به گزارش خبر مركزي سرهنگ ˈابوالفضل امیدیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا تمام نیروهای ستادی، تجهیزات و امکانات پلیس به کار گرفته شده تا مردم در روزهای پایانی سال با مشکلات کمتری در رفت و آمد مواجه شوند.

وی، از مردم خواست تا حد امکان از آوردن خودروهای شخصی در مسیرهای پرتردد و مرکز شهر خودداری و بیشتر از خوردهای عمومی استفاده کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: چهار گشت نامحسوس برای نظارت بر ترافیک در نقاط حاشیه شهر اراک فعال شده است

سرهنگ امیدی اظهار کرد: ایجاد آلودگی صوتی، پارک خودرو در نقاط توقف ممنوع و یا به صورت دوبل از مواردی است که پلیس به طور جدی با آنها برخورد می کند.

وی گفت: برخورد قاطع با موتورسیکلت سواران متخلف و بدون کلاه ایمنی نیز در دستور کار ویژه پلیس قرار دارد.


دسته بندي : استان مرکزی
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان مرکزی از افزایش 20 درصدی قیمت بلیت‌های اتوبوس در ایام نوروز خبر داد.
به گزارش خبر مركزي مشرفی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اراک گفت: هر ساله در ایام نوروز به دلیل افزایش مسافرت‌ها، قیمت بلیت‌های اتوبوس با افزایش 20 درصدی مواجه می‌شوند.

وی تصریح کرد: این افزایش قیمت تنها مختص به بازه زمانی 24 اسفند تا 16 فروردین ماه سال آینده است و پس از این تاریخ قیمت‌ها به حالت قبل باز می‌گردند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان مرکزی ادامه داد: پیش فروش حضوری بلیت‌های نوروزی از اول ماه جاری آغاز شده و شهروندان می‌توانند برای دریافت بلیط به باجه‌های بلیت فروشی مراجعه کنند.

مشرفی هدف از اجرای طرح پیش ‌فروش بلیت‌های نوروزی را جلوگیری از ازدحام غیرمنطقی در پایانه‌های مسافربری عنوان کرد و افزود: در حال حاضر 53 شرکت مسافربری در استان فعالیت دارند که کار جابه‌جایی مسافر را با استفاده از اتوبوس، مینی‌بوس و سواری انجام می‌دهند.

وی خاطر نشان ساخت: از شهروندان درخواست داریم در صورت امکان از وسایل نقلیه عمومی برای مسافرت‌ استفاده کنند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان مرکزی اظهار داشت: خوشبختانه در حال حاضر صد درصد ناوگان اتوبوسرانی استان نوسازی شده و از آمادگی کامل برای جابه جایی مسافران برخوردار است./


دسته بندي : استان مرکزی

اسامي نهايي 17 نفر منتخب ششمين دوره انتخابات هيئت مديره سازمان نظام پزشكي شهرستان اراك اعلام شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی، انتخابات هيئت مديره نظام پزشكي شهرستان اراك همزمان با سراسر كشور در ستاد دانشگاه علوم پزشكي اراك در شش گروه مجزا شامل گروه پزشكان، دندانپزشكان، داروسازان،  ماماها، متخصصان علوم آزمايشگاهي و گروه‌هاي پروانه‌دار برگزار شد.

در شهر اراك از مجموع اين شش گروه 17 نفر شامل 10 پزشك، دو دندانپزشك، دو داروساز، يك نفر ماما، يك نفر متخصص علوم آزمايشگاهي و يك نفر از بين گروه ليسانسيه‌هاي پروانه‌دار انتخاب شدند كه نمايندگان هر يك از اين گروه ها را اعضاي جامعه همان گروه انتخاب مي‌كنند.

در ششمين دوره انتخابات نظام پزشكي اراك در مجموع 427 نفر رأي خود را به صندوق ريختند كه از اين تعداد 312  نفر پزشك، 57 نفر دندانپزشك، 19 نفر داروساز، 14 نفر متخصص علوم آزمايشگاهي، 8 نفر ماما و 17 نفر از  گروه ليسانسه‌هاي پروانه دار بودند.

براساس نتايج نهايي اين انتخابات در اراك در گروه پزشكي آقايان دكتر بابك عدلي، حسن طاهر احمدي، عليرضا رضايي آشتياني، عباس يوسفي، محسن دالوندي، مجيد خرمن‌بيز، محمود اميني، عليرضا محمدي، اردوان بيات و احسان ستوده به ترتيب با كسب بيشترين آرا به عنوان اعضاي جديد هيئت مديره نظام پزشكي اراك انتخاب شدند؛ همچنين در گروه دندانپزشكان كاوه فلك‌افلاكي و محمد عسگري بيشترين آرا را به دست آوردند، در گروه داروسازان  نيز رحيم معصومي و مجيد اسماعيليان انتخاب شدند.

همچنین، در گروه متخصصين علوم آزمايشگاهي محمدحسين محمدي، در گروه ماماها نعيمه اكبري تركستاني و در گروه ليسانسيه‌هاي پروانه‌دار نيز زهرا مرادي بيشترين رأي را كسب كردند.

نتايج قطعي انتخابات پس از بررسي شكايات واصله در 19 اسفندماه توسط هيات اجرائي شهرستان اعلام و در روز 20 اسفندماه اعتبارنامه اعضاي هيات مديره از سوي هيات مركزي نظارت صادر و اولين جلسه هيات مديره و انتخاب رييس در تاريخ 27 اسفندماه برگزار خواهد شد.

دومین دوره انتخابات نظام پزشکی دلیجان و محلات با حضور فرماندار، جمعی از مسوولان و نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در مرکز بهداشت دلیجان برگزار شد.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ایرنا، انتخابات نظام پزشکی با حضور 13 داوطلب عضویت در نظام پزشکی در قالب پنج صنف داروسازان، علوم آزمایشگاهی، مامایی، لیسانس های پروانه دار پزشکی، پزشکان و دندانپزشکان برگزار شد.

در گروه صنف پزشکان دکتر ˈمحمد حلاج مفردˈ، ˈعباس احمدیˈ، ˈحمیدرضا جلالیˈ، ˈرحمان ابراهیمیˈ، ˈعلیرضا کبراییˈ، ˈمحمدعلی اسحاقیˈ بیشترین آرا را کسب کردند.

ˈعبدالرحیم فردوسیˈ نماینده لیسانس های پروانه دار پزشکی، ˈمعصومه برخوردارˈ از صنف داندانپزشکان، از گروه مامایی ˈسهیلا انصارزادهˈ و ˈعلیرضا لطفی کیانˈ از صنف علوم آزمایشگاهی و ˈمحمدرضا منصوریˈ از گروه داروسازلان به عنوان اعضای اصلی نظام پزشکی انتخاب شدند.

ˈسعیده دلاوریˈ و ˈبهرام کربلایی امینیˈ نیز به عنوان اعضای علی البدل نظام پزشکی دلیجان انتخاب شدند.

شهرستان دلیجان و محلات دارای یک نظام پزشکی است که انتخابات آن هر چهار سال یکبار برگزار می شود


دسته بندي : استان مرکزی
دبیر هیئت بدمینتون استان مرکزی اسامی برترین‌های بدمینتون پیشکسوتان استان را اعلام کرد. 

به گزارش خبر مركزي مرتضی آزادخانی امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: مسابقات پیشکسوتان بدمینتون استان در سه رده سنی و به میزبانی دلیجان برگزار شد.

وی تصریح کرد: در این دوره از رقابت‌ها در رده سنی 30 تا 39 سال احمدرضا حری از اراک به مقام قهرمانی دست یافت، مسعود حسینی از دلیجان دوم شد و محمد یوسفی از اراک بر سکوی سوم ایستاد.

دبیر هیئت بدمینتون استان مرکزی ادامه داد: در رده سنی 40 تا 49 سال مرتضی آزادخانی از اراک به مقام قهرمانی دست یافت، پرویز ابراهیمی از دلیجان دوم شد و علی عباسی از دلیجان عنوان سومی را از آن خود کرد.

به گفته وی در رده سنی 50 سال محمدعلی طیبی‌راد از ساوه اول شد، ماشاءالله محمدزاده از دلیجان به مقام نائب قهرمانی دست یافت و محسن خوش‌اخلاق از ساوه بر سکوی سوم ایستاد.


دسته بندي : استان مرکزی
نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی و رئیس هیئت اجرایی انتخابات شهرستان اراک از برگزاری انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی استان خبر داد و گفت: 5 شهرستان از استان مرکزی در این انتخابات ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبر مركزي عاطفه صالح فرد در گفتگو با مهر افزود: انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام پزشکی استان مرکزی روز جمعه چهارم اسفند ماه ساعت 8 الی 16 عصر همزمان با سراسر کشور در استان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: بر اساس قانون انتخابات، شهرستان هایی که مشمول ماده چهار باشند در انتخابات شرکت می کنند که در حوزه انتخابی اراک (کمیجان، تفرش، آشتیان)، ساوه (زرندیه)، دلیجان (محلات)، خمین و شازند مشمول این قانون است.

صالح فرد اظهار داشت: افراد شاغل در گروه پزشکی پزشکان، دندان پزشکان، داروسازان، دکترای علوم آزمایشگاهی، ماماها، لیسانسه های پروانه دار مشمول شرکت در انتخابات هستند.

وی همچنین بیشترین ثبت نامی برای کاندیداتوری هیئت مدیره را شهرستان اراک با 36 نفر و کمترین آمار ثبت نام را شهرستان شازند عنوان کرد.

رئیس هیئت انتخابی شهرستان اراک اذعان داشت: تأیید صلاحیت کاندیدها توسط هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان های مربوطه انجام می گیرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در شهرستان اراک یک شعبه در ستاد دانشگاه علوم پزشکی و دیگر شهرستان ها هر کدام یک شعبه در شبکه یا بیمارستان آن شهر مستقر می باشند که شمارش آرا نیز در شعبه های مذکور انجام می شود.


دسته بندي : استان مرکزی
بالاخره پس از ماهها کش و قوس پیرامون سوخت نیروگاه شازند اراک که یکی از دلایل آلودگی هوای دو شهر اراک و شازند است، جلسه ای در مجلس برپا شد و بر تغییر سوخت این نیروگاه تا 15 استفند ماه امسال تاکید شد.

به گزارش خبر مركزي نماینده مردم شازند در گفتگویی با مهر در اراک، خبر تصویب تغییر سوخت نیروگاه شازند به عنوان جدیدترین مصوبه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی خبر داد و گفت: در این جلسه تغییر سوخت نیروگاه از مازوت به گاز تصویب شد.

قاسم عزیزی افزود: این جلسه که تا شامگاه سه شنبه، در مجلس ادامه داشت، با حضور وزیر نیرو، معاونین مربوطه، معاونین وزارت نفت، حفاظت محیط زیست و مدیرکل دادگستری استان مرکزی به ریاست رجایی نماینده مردم اراک برگزار شد و  آلایندگی نیروگاه شازند مود بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ابعاد مختلف آلایندگی نیروگاه شازند به دلیل سوخت مازوت مورد بررسی قرار گرفت، اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد حداقل 50 درصد سوخت نیروگاه، به گاز تبدیل شود و از منابع گازی تامین شود و مابقی  همچنان مازوت پالایشگاه شازند تامین شود که البته مازوت تولید شده توسط پالایشگاه شازند که آلایندگی کمتری نسبت به سایر مازوت های موجود کشور دارد.

عزیزی ادامه داد: سوخت مازوت در واحد RFCC شازند تولید می شود و مطابق با استانداردهای یورو چهار و گوگرد زدایی شده است.

وی با بیان اینکه واحدهای موجود نیروگاه شازند به سیستم گوگرد زدایی مجهز می شوند اظهارداشت: مطالعات انجام این طرح از سوی وزارت نیرو انجام شده است همچنین آگهی فراخوان پیمانکار نیز برگزار شده که عملیات اجرایی ان از سال 92 اغاز می شود.

عزیزی گفت: این دستگاه با هزینه 200 میلیارد تومان نصب و راه اندازی می شود.

نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: همچنین طرح توسعه نیروگاه شازند با تجهیز سیستم گوگردزدایی باید شروع شود و بهره برداری از واحدهای جدید منوط به تجیهز سیستم گوگردزدایی شد.

پالایشگاه شازند اولین واحدی در کشور خواهد بود که گوگردزدایی در آن انجام می شود

وی با تاکید بر اینکه پالایشگاه شازند اولین واحد در کشور خواهد بود که گوگردزدایی در آن انجام می شود تصریح کرد: با تصویت مصوبات این کمیسیون که از 15 اسفند ماه باید اجرایی شود آلایندگی پالایشگاه کمتر شده و به صفر می رسد.

گفتنی است استفاده از مازوت (نفت کوره) در پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند علاوه بر آلوده کردن هوای دو شهر اراک و شازند سبب مشکلات زیست محیطی و کشاورزی شده بود و مشکلاتی را در استان ایجاد کرد.

در حال حاضر بزرگ‌ترین واحد RFCC و بزرگترین واحد بنزین‌ساز جهان در پالایشگاه نفت امام خمینی شازند با ظرفیت 90 تا 95 بشکه در روز در این پالایشگاه در حال راه اندازی است.در نتیجه بهره‌برداری از این پروژه تولید روزانه بنزین از 4.5 به 16 میلیون لیتر در سالجاری افزایش می یابد.

واحدهای RCD و RFCC که خوراکشان نفت‌کوره است، با ظرفیت تولید 95 هزار بشکه بنزین با اکتان 95 تولید می کنند که مقرر شده است بخشی از تولیدات مازوت این واحدهای در حال راه اندازی به مصرف خود پالایشگاه برسد.


دسته بندي : استان مرکزی
استاندار مرکزی گفت: باتوجه به تمهیدات انجام شده مرغ منجمد باید در كل استان مركزي به قيمت 4700 تومان به فروش برسد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مركزي، علي اكبر شعباني فرد استاندار مركزي در جلسه تنظيم بازار كه با حضور مسوولان اقتصادي استان و فرمانداران شهرستان‌ها در استانداري مركزي برگزار شد اظهار داشت: با توجه به فرمايشات مقام معظم رهبري بايد تحول بزرگي در كشور و استان ها ايجاد شود.

وي افزود: دراين سال ها هجمه هاي فراواني به كشور شده است، 8 سال جنگ تحميلي، جنگ فرهنگي، فعاليت 700 شبكه عليه ايران و امروز هم دشمنان جنگ اقتصادي را شروع كرده اند و استراتژي دشمن اين است كه مردم از نظام جدا شوند و وظيفه مسوولين نیز اين است كه فضاي كشور را مديريت كنيم، دشمن به دنبال آن است كه كارخانه هاي ما از كار بایستد و كارگران ما به خيابان‌ها بريزند ولی ما باید بازار را مديريت كنيم.

استاندار مركزي تصريح كرد: علیرغم اخير كه براي همه تلخ بود، اما، مردم در راهپيمايي 22 بهمن شركت كردند و حق اين مردم نيست كه به آنها ظلم شود بايد امروز پا روي هواي نفس خود بگذاريم و شرايط را به سمتي هدايت كنيم كه مشكلات حل شود بايد همت كنيم و اول بخاطر خدا و براساس تعهد شرعي و اخلاقي عمل كنيم، براي حل مشكلات بايد مدل ارائه شود همفكري كنيم تا همه آحاد مردم تحت پوشش قرار گيرند و نياز است كه در خصوص مسائل اقتصادي و شرايط امروزي جامعه مردم را توجيه كنيم و با تدبير در مسیر كار و نظارت مستمر حرکت کنیم.

وي در خصوص وضعيت استان در توليد مرغ گفت: در ايام دهه فجر توليد مرغ استان دو ميليون قطعه ديگر افزايش يافت و با پرداخت 180 ميليارد تومان ظرفيت توليد مرغ استان به دو برابر رسيد. با انجام اين كار در استان 60 هزار تن مرغ مازاد خواهيم داشت و با وجود ذخيره شش هزار تن مرغ، مرغ منجمد در سراسر استان بايد به قيمت 4700 تومان به فروش برسد.

شعباني فرد  گفت: دستگاه هاي نظارتي، تعزيرات، بازرسان و اصناف بايد شبكه توزيع داشته باشند بايد راهكارهايي را براي تنظيم بازار و كنترل آن در نظر گيرند و لازم است كه در سراسر استان قيمت ها يكسان باشد.

وی افزود: فرمانداران شهرستان ها نباید به هيچ وجه اجازه خروج مرغ از شهرستان خود را به سمت استان هاي همجوار بدهند و مكلفند كه جلوي اين كار را بگيرند و در جلسه شوراي تامين هم با نيروي انتظامي دراين خصوص توافق خواهد شد.

استاندارمركزي در اين جلسه از مدير جهاد كشاورزي استان خواست تا فردا قيمت تمام شده مرغ گرم را اعلام كند تا براساس آن قيمت مرغ گرم در بازار تعيين شود.

به گزارش ايسنا، عليرضا زاوشي مدير كل صنعت، معدن و تجارت استان مركزي نیز در اين جلسه اظهار داشت: براي حفظ و تنظيم بازار دو كار بايد انجام شود، تامين مواد كه با اين كار قيمت ها پايين خواهد آمد و همچنين نظارت و بازرسي بر اجرای برنامه هاي طراحي شده كه در اين حوزه در خصوص كالاهاي اساسي و برگزاری نمايشگاه بهاره و تأمين ميوه شب عيد تصميماتي اتخاذ شده است.

وي افزود: در حوزه كالاهاي اساسي مردم، 400 تن برنج وارداتي با قيمت هزار و 750 تومان در نمايشگاه عرضه خواهد شد و همچنين هزار تن برنج هندي با قيمت سه هزار و 850 تومان نیز در نظر گرفته شده است كه 200 تن آن در استان موجود است و مابقي در حال تامين است.

مدير كل صنعت، معدن و تجارت استان مركزي در خصوص گوشت قرمز گفت: هفت هزار رأس دام در اين رابطه درنظر گرفته شده است كه با قيمت 26 هزار و 500 تومان عرضه خواهد شد. همچنین 500 تن گوشت منجمد گاو نیز در استان موجود است كه 180 تن آن در نمايشگاه بهاره عرضه خواهد شد و درصورت نياز مابقي آن نیز توزيع مي شود.

وي اضافه كرد: ميوه هم دراستان ذخيره شده است، هزار و 600 تن پرتقال ذخيره شده است كه به قميت هزار و 450 تومان عرضه خواهد شد و در نمايشگاه بهاره استان که از پنجم تا بيست و پنجم اسفندماه فعال خواهد بود جهت دایر شدن 944 غرفه اعلام آمادگي شده است.

زاوشي در خصوص پسته گفت: پسته در سال گذشته در نمايشگاه ها حدود 20 هزار تومان به فروش رسيد (در كل حدود 20 دلار) اما امسال با توجه به قيمت ارز همه تمايل به صادرات پيدا كردند اما به دليل سخت گيري در خصوص صادرات در حال حاضر قيمت آن روند نزولي دارد.

 در اين جلسه كريمی فرماندار خمين در خصوص گراني هاي اخير گفت: چرا كالا از مرجع توليد يا واردات رصد نمي‌شود؟ كالا يا با ارز مبادله اي و يا ارز مرجع خريداري مي شود. در چند وقت اخير قيمت مرغ به تدريج بالا رفت و اين در حالي بود كه قيمت خوراك دام و طيور افزايش نداشت. اين درست نيست كه بخواهيم با جريمه كردن مرغ فروشان قيمت مرغ را كنترل كنيم بلكه بايد ريشه اين عمل درست شود و به سراغ مرغداران برويم، نظام توزيع اين نيست كه كالا جمع كنيم و شب عيد گران بفروشيم نظام توزيع در بازرگاني رها شده است اين فرايند معيوبي است كه بايد در حوزه مديريت به آن توجه شود.


دسته بندي : استان مرکزی
اولين يادواره 98 شهيد زن استان مركزی، امروز، دوم اسفندماه در كانون امام علي(ع) اراك برگزار شد.

 
سردار مصطفی افشار، فرمانده گروه مهندسی 42 قدر استان مركزی 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ايكنا مركزی، سردار مصطفی افشار، فرمانده گروه مهندسی 42 قدر استان مركزی در اولين يادواره 98 شهيد استان مركزی با بيان اينكه تا قبل از قرون وسطی در جامعه غرب برای زنان هيچ جايگاه و ارزشی قائل نبودند و حتی آنها را به‌عنوان شهروند نمی‌شناختند، گفت: پس از قرون وسطی در جامعه غرب انقلابی در راستای مبارزه با ارزش‌های حاكم در آن زمان از جمله بی‌توجهی به جايگاه زن برپا شد.

وی با بيان اينكه مهم‌ترين خواسته انقلابيون آزادی زنان بود، گفت: در پی رسيدن به اين خواسته، روز به روز بر آزادی بی‌حد و حصر زنان افزوده شد و به‌دنبال اين امر، جامعه غرب دچار فسادهای عظيم در عرصه‌های اخلاقی و اجتماعی شد.

افشار با بيان اينكه دين اسلام برای زن جايگاه و ارزش والا و مقدسی قائل است، اظهار كرد: با نزول سوره مباركه كوثر بر پيامبر اكرم(ص)، جايگاه متعالی زن در جامعه مشخص شد.

وی با بيان اينكه زنان در جريان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش ارزنده و اساسی داشتند، گفت: شير زنان انقلاب اسلامی چه در صحنه‌های سياسی و تظاهرات بر ضد رژيم شاهنشاهی و چه در دوران جنگ تحميلی حضوری مؤثر و چشمگير داشتند.

اين مقام مسئول در پايان با بيان اينكه امروز نيز زنان ايران اسلامی نقش عظيمی در سازندگی و پيشرفت جامعه دارند، گفت: زنان با الگوگيری از حضرت زهرا(س) عفيف و باتقوا در عرصه‌های اجتماعی ظاهر شده و الگويی برای زنان ساير كشورهای جهان شده‌اند.


دسته بندي : استان مرکزی
مدیر گروه بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: 24 و شش صدم درصد از جمعیت مردان این استان سیگار مصرف می کنند که این مهم زنگ خطری برای سلامت آنان است.
 
به گزارش خبر مركزي دکتر ˈجواد جواهریˈ سه شنبه به مناسبت هفته سلامت مردان (اول تا هفتم اسفند) در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده، هم اکنون 12 و 57 صدم درصد از کل جمعیت استان مرکزی سیگاری هستند، درحالی که میانگین کل جمعیت سیگاری های کشور 11 و 23 صدم درصد است.

وی با بیان این که جمعیت مردان سیگاری کشور براساس آمار اعلام شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 21 و سه دهم درصد است، توضیح داد: آمار مردان سیگاری استان مرکزی حدود سه درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

مدیر گروه بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت استان مرکزی اظهار کرد: آمار مصرف روزانه سیگار در جمعیت شهری استان مرکزی 11 و 37 صدم درصد و در جمعیت روستایی 14 و 62 صدم درصد است.

وی یادآور شد: ارزیابی ها بیانگر آن است که 92 دهم درصد از جمعیت استان مرکزی نیز قلیان مصرف می کنند که یک و 38 صدم درصد قلیان در جمعیت مردان و 45 صدم درصد را در جمعیت زنان شامل می شود.

وی اظهار کرد: مصرف قلیان در بین جمعیت شهری 84 صدم درصد و در جمعیت روستایی یک درصد است.

مدیرگروه بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت استان مرکزی خاطرنشان کرد: میانگین جمعیت مصرف کنندگان قلیان کشور دو و هفت دهم درصد است که براساس این آمار دو و نیم درصد جمعیت شهری و سه درصد جمعیت روستایی کشور قلیانی هستند.

طبق تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در هر هشت ثانیه یک نفر در دنیا به علت استعمال دخانیات جان خود را از دست می دهند.

دکتر جواهری اظهار کرد: بیش از ٤٠ عنصر سرطان زا در دود سیگار وجود دارد و رابطه مستقیم مصرف مواد دخانی با انواع سرطان ها شامل سرطان زبان و دهان، غدد بزاقی، حلق و گلو، مری، حنجره، معده، کلیه، لوزالمعده،پوست، کلون و روده بزرگ ثابت شده است.

مدیرگروه بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت استان مرکزی بیان کرد: مصرف سیگار با کاهش ایمنی و مقاومت بدن، افزایش خطر ابتلا به بیماری های فشارخون، قلب و عروق، ریزش موی سر و بروز زودرس علایم پیری در ارتباط است.

وی تصریح کرد: افراد سیگاری ٤٠ درصد بیش از سایر افراد در معرض ابتلا به آب مروارید، کدر شدن عدسی چشم و ممانعت از عبور نور و در نهایت نابینایی هستند و سه برابر بیش از افراد غیرسیگاری به عفونت گوش میانی دچار می شوند.

وی تصریح کرد: تحقیقات علمی نشان می دهد که افراد سیگاری یک و نیم مرتبه بیشتر از افراد غیرسیگاری در معرض خطر از دست دادن زودرس دندانها هستند.

مدیر گروه بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت استان مرکزی خاطرنشان کرد: منواکسید کربن یکی از اصلی ترین گازهای سمی دود حاصله از مواد دخانی است که این گاز باعث کاهش قدرت عمل اکسیژن در خون افراد سیگاری حرفه ای به میزان ١٥ درصد می شود.

دکتر جواهری ادامه داد: استخوان های افراد سیگاری تراکم خود را از دست داده و به راحتی شکسته می شود و زمان التیام یافتن استخوان های شکسته نیز در سیگاری ها تا ٨٠ درصد افزایش پیدا می کند.

وی عنوان کرد: زخم معده، سقط جنین در زنان، تغییر شکل دادن سلول های جنسی در مردان و افزایش ریسک ناباروری از دیگر عوارض مصرف مواد دخانی است.

مدیرگروه مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت استان مرکزی فرهنگ سازی به کمک رسانه ها، تشکل های مردمی و نهادهای آموزشی در پیشگیری از مصرف مواد دخانی و آگاهی دادن به جامعه به ویژه مردان در خصوص عوارض آن بر سلامت را یکی از اولویت های مهم برنامه های هفته سلامت مردان در استان مرکزی عنوان کرد.


دسته بندي : استان مرکزی
معاون وزیر ارشاد گفت: سرای روزنامه نگاران یک تشکل صنفی یا سیاسی نیست بلکه یک موسسه فرهنگی است که به ظرفیت‌های ارشاد اضافه شده است و به زودی اولین شماره نشریه سرای روزنامه نگاران ایران در سطح کشوری منتشر می شود.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی، محمدجعفرمحمد زاده، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاح سرای روزنامه نگاران ایران در استان مرکزی از شهدا به عنوان رسانه های برتر برای هدایت بشر یاد کرد و گفت: با نگاه به نقش شهدا در طول تاریخ متوجه نقش برجسته شهدا در حرکت و تکامل انسان می شویم که با سوختن خود راه را برای تکامل انسان ها روشن کردند.

وی با بیان اینکه شهدای انقلاب اسلامی رسانه های ماندگار انقلاب هستند، اظهار کرد: همانطور که شهادت حضرت اباعبدالله بن حسین(ع) به عنوان رسانه ماندگار تاریخ تشیع و اسلام است، شهدای انقلاب اسلامی هم همین نقش را دارند و ماندگاری شهدای انقلاب اسلامی نیز به برکت خون شهدا است.

محمدزاده با اشاره به شهدای عرصه قلم و با بیان اینکه اولین خبرنگاران هدایت بشر، انبیاء هستند، عنوان کرد: خبررسانی کاری است پیامبرگونه و معنی لغوی نبی به معنای خبرآورنده است و انبیاء نیز جمع نبی است و به معنای خبرآورندگان یا خبرنگاران است.

جهان منهای فرایند اطلاع‌رسانی جهانی ایستا و غیرپویاست

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهان منهای خبر و فرایند اطلاع رسانی را جهانی ایستا و غیر پویا عنوان کرد و گفت: ظرف سالیان گذشته حرکت‌های متفاوت و خوبی در حوزه مطبوعات و رسانه های کشور انجام شده است و این اقدامات شامل سه بخش توسعه کمی، توسعه کیفی و تهذیب رسانه است که به عنوان راهکار در نظر گرفته شده است و برمبنای آن حرکت کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در بخش توسعه کمی تعداد نشریات در سراسر کشور به صورت متوازن و عادلانه توزیع شده است، افزود: به طوری که امروزه هر استان و شهرستان دارای نشریات بومی و مختص به خود است.

محمد زاده با بیان اینکه در بخش نشریات استانی و شهرستانی توسعه بسیار خوبی انجام گرفته است، گفت: در بخش نشریات تخصصی و دانشگاهی نیز رشد بسیار مطلوبی داشته ایم و از لحاظ کمی هیچ نقصی در بخش رسانه ها نداریم و کشور ما در بین کشور های منطقه خاورمیانه و حتی در بین بسیاری از کشورهای دنیا از جهت تعداد و تنوع مطبوعات و رسانه ها یکی از کشورهای منحصر به فرد است.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: بهترین حالت برای رسانه های کشور حالتی است که مردم با آنها ارتباط جدی داشته باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در ظرف دو سال گذشته قریب به 70 جلد کتاب در حوزه آموزش روزنامه نگاری منتشر شده است که هر کدام از اینها فضایی برای توسعه کیفی مطبوعات ایجاد کرده‌اند.

محمد زاده توجه به روزنامه نگاری اسلامی در بخش تهذیب رسانه را یکی از نیازهای جدی بخش مطبوعات عنوان کرد و افزود: عموما متونی که در دانشگاه‌های ما تدریس می شود برگرفته از متون غربی است و این در حالی است که در قرآن و متون دینی ما متناسب با نیازهای جامعه ایران به اندازه کافی مطلب در خصوص چگونگی نوشتن و صحبت کردن وجود دارد.

معاون وزیر، تأسیس سرای روزنامه نگاران را از جمله اقدامات در بخش توسعه کیفی مطبوعات عنوان کرد و گفت: ظرف مدت کمی که از افتتاح هشت سرای روزنامه نگاری گذشته می گذرد در سرای استان‌ها شاهد نشست های تخصصی، پایگاه‌های آموزشی و نمایشگاه‌های مختلف بوده‌ایم و امیدواریم تا پایان سال نیز در استان مرکزی یک دوره آموزشی تخصصی برگزار شود.

وی متذکر شد: برخی فکر می کنند سرای روزنامه نگاران یک تشکل سیاسی است و بر این باورند که بین تشکل های صنفی در مطبوعات و سرای روزنامه نگاران تقابل ایجاد شده است و به اصطلاح رقیبی برای آنها درست شده است که مطلقا اینگونه نیست بلکه تشکل های صنفی نیاز جدی و ضروری جامعه مطبوعات ماست.

محمدزاده ادامه داد: اگر تشکل های صنفی در مطبوعات استان وجود ندارد باید حتما ایجاد شود زیرا که تشکل‌ها یک بازوی توانمند برای مدیران اجرایی هستند.

/خبرگزاری سرای روزنامه‌نگاران به زودی آغاز به کار می‌کند/

محمد زاده گفت: خبرگزاری سرای روزنامه نگاران به عنوان باشگاه روزنامه نگاران به زودی آغاز به کار می کند.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به چاپ دانشنامه مطبوعات جهان اسلام و ایران، گفت: جلد اول دانشنامه مطبوعات ایران در یک فضای غیرسیاسی در حال تدوین است که تا پایان دولت منتشر خواهد شد.

وی افزود: دانشنامه مطبوعات جهان اسلام نیز برون سپاری شده است و به گنجینه دانشنامه های کشور اضافه می شود.

در ادامه این مراسم نشان ویژه سرای روزنامه نگاران به خانواده های شهدای خبرنگار، شهید نهرمیانی، ابراهیم عسگریان، حبیب قاسمی، گودرزی نیا و علیرضا شاملو اهدا شد.

همچنین از سه تن از خبرنگاران استان سپیده کامیانی، مهدی عظیمی نژاد و زهره ترکمانی که در جشنواره های مختلف مطبوعاتی عناوین برتر راکسب کرده بودند نشان ویژه اهدا شد.

آرزو حیدری نیز از تاریخ اول بهمن ماه طی حکمی به سرپرستی سرای روزنامه نگاران ایران در استان مرکزی انتخاب شد.

در پایان، سرای روزنامه نگاران استان مرکزی به دست معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور مدیرعامل سرای روزنامه نگاران ایران، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی افتتاح شد.


دسته بندي : استان مرکزی
مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی از آغاز ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی استان مرکزی از پنجم تا 20 اسفند ماه سال جاری خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي سیف‌الله کریم‌زاده امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک گفت: آزمون استعدادهای درخشان (سمپاد) و نمونه دولتی برای ورود به پایه‌های اول راهنمایی و اول دبیرستان در اردیبهشت ماه سال 92 برگزار خواهد شد.

وی افزود: آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای ورود به دبیرستان روز پنج شنبه 19 اردیبهشت و آزمون ورود به دوره راهنمایی این مدارس در روز جمعه 20 اردیبهشت ماه سال 92 برگزار خواهد شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی ادامه داد: هم اکنون 22 مدرسه نمونه دولتی و 15 مدرسه تیزهوشان در استان وجود دارد.

کریم‌زاده افزود: پس از برگزاری آزمون یک هزار و 210 نفر از قبول‌شدگان به مدارس تیزهوشان و دو هزار و 574 نفر هم به مدارس نمونه دولتی استان راه خواهند یافت.

وی خاطر نشان ساخت: دانش‌آموزان علاقمند برای شرکت در آزمون ورودی این مدارس از پنجم تا 20 اسفند ماه سال ‌جاری، فرصت دارند تا با مراجعه به سایت www.azmoonedu.ir  برای آزمون مدارس فوق ثبت‌نام کنند.


دسته بندي : استان مرکزی
شهردار نراق خبر داد: بزرگترین موزه استان مرکزی نوروز 92 در شهر نراق به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبر مركزي مرادی در گفت‌وگو با ايسنا مرکزی، با اعلام این خبر اظهار کرد: موزه مردم شناسی نراق در عید نوروز افتتاح می‌شود و میزبان مردم نراق و گردشگران خواهد بود.

وی افزود: ساخت این موزه از سال 1389 آغاز شده است و با متراژ 500 مترمربع بزرگترین موزه مردم‌شناسی استان خواهد بود که فاز اول آن به مساحت 250 مترمربع در عید نوروز به بهره‌برداری می‌رسد، آثاری که در این موزه ارایه می‌شود اغلب اسناد و مدارک تاریخی است.

شهردار نراق اضافه کرد: تاکنون برای این موزه 70 میلیون تومان هزینه شده است که از طریق شهرداری و با مشارکت میراث فرهنگی استان تامین شده و برای اجرای فاز دوم آن 100 میلیون تومان نیاز است.

مرادی در پایان گفت: شهرستان نراق به دلیل داشتن 20 هکتار بافت تاریخی و آثار تاریخی فراوان مانند ابنیه در مقیاس شهری، خانه‌های تاریخی و آب انبارها و ... گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند و پیش بینی می‌شود امسال 100 هزار نفر برای بازدید از این آثار به این شهر سفر کنند.


دسته بندي : استان مرکزی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: اصلاح عادتهای غلط زندگی، مهمترین برنامه هفته سلامت مردان از یکم تا هفتم اسفند ماه در این استان است.
 
به گزارش خبر مركزي دکتر ˈبابک عشرتیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اکنون 715 هزار و 527 نفر از جمعیت استان مرکزی را مردان تشکیل می دهند که ارتقای سطح بهداشت و درمان آنان در دستور کار حوزه سلامت استان قرار دارد.

و بیان کرد: در چند دهه اخیر الگوی بیماری ها از واگیر به سمت سرطان ها ، سکته های قلبی و مغزی، بیماریهای روانی ، دیابت و حوادث ترافیکی تغییر یافته که مردان به دلیل ماهیت کار و وظایفشان بیشتر در معرض خطر هستند.

دکتر عشرتی خاطرنشان کرد: حساس سازی مردان به سلامتشان به عنوان یکی از سیاست های مهم دنبال می شود و شعار امسال هفته سلامت مردان نیز ˈبا خودمراقبتی یک برنده باشیمˈ تعیین شده است.

وی اظهار کرد: برای هر روز از ایام این هفته برنامه های متنوعی با موضوعات عوامل تهدید تغذیه ناسالم ، اهمیت فعالیت بدنی، ترک مواد دخانی و اعتیاد، پایبندی به روابط خانوادگی، کنترل عوامل خطر بیماری ها، رعایت ایمنی در کار و رانندگی و کنترل استرس تدارک شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک عنوان کرد: تبیین جایگاه فرهنگی سلامت مردان در جامعه و ایجاد فرهنگ توجه به سلامتی قبل از بیماری، بهبود تغذیه، افزایش دسترسی مردان به اطلاعات از طریق رسانه ها و افزایش سلامت روانی، مهارت های زندگی خودمراقبتی و بهداشت باروی از اهداف برنامه های این هفته در استان است.

دکتر عشرتی افزود: شاخص امید به زندگی در سال 1390 برای مردان استان 72 و یک صدم سال بوده درحالیکه این شاخص برای زنان 74 و شش صدم سال اعلام شده و پر کردن این فاصله به تقویت برنامه های فرهنگی و مداخلات سلامت برای مردان نیاز دارد.

وی اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان، حوادث ترافیکی در مردان پنج برابر، اعتیاد حدود 10برابر و سقوط حدود سه برابر زنان است.

رئیس مرکز بهداشت استان مرکزی توضیح داد: قتل و خشونت، بیماری های مزمن انسدادی ریه و قلبی، خودکشی، آسم، سوختگی، اسکیزوفرنی و ایدز نیز در مردان ایرانی با فاصله معناداری از زنان ثبت می شود.

دکتر عشرتی خاطرنشان کرد: نتایج گزارش اول نظام مراقبت عوامل خطر بیمارهای غیر واگیر استان مرکزی در سال 88 بیانگر آن است که حدود 34درصد مردان این استان دارای اضافه وزن و شش درصد چاق هستند و 15 و نیم درصد نیز هیچ فعالیت فیزیکی در اوقات فراغت ندارند.

وی ادامه داد: این بررسی نشان داده که 23 و هفت صدم درصد مردان استان دخانیات مصرف می کنند که این امر یکی از عوامل جدی در بروز انواع سرطان ها است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: هم اکنون سرطان های شایع در مردان استان مرکزی به ترتیب پوست، معده، روده بزرگ و مثانه است که در سامانه ثبت سرطان هر سال روند صعودی داشته و نگران کننده است.

دکتر عشرتی اظهار کرد: توجه دادن مردان به رعایت ایمنی در محیط کار و حین رانندگی یکی از اهداف مهم در این هفته است.


دسته بندي : استان مرکزی
رقابت‌های کاراته قهرمانی نوجوانان کشور در بخش کومیته با قهرمانی تیم مرکزی به پایان رسید.

به گزارش خبر مركزي به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، این مسابقات از صبح روز پنجشنبه (26 بهمن) با حضور 241 کاراته‌کا در شهرستان اراک برگزار شد که در پایان تیم استان مرکزی با کسب 2 مدال طلا و 1 نقره بالاتر از تیم‌های دیگر بر سکوی نخست ایستاد، تیم استان البرز با کسب یک طلا و یک نقره دوم شد و تیم‌های آذربایجان غربی و خراسان شمالی با یک مدال طلا به صورت مشترک سوم شدند. گیلان و کرمانشاه نیز عناوین چهارم و پنجم را به خود اختصاص دادند.

نفرات برتر اوزان مختلف به ترتیب ذیل هستند:

وزن 52- کیلوگرم: محمدرضا بیات از مرکزی اول شد،علی مشکینی از کرمانشاه در مکان دوم ایستاد، رضا عنایتی از مازندران و محمد شاد از گیلان در مکان سوم مشترک قرار گرفتند.

وزن 57-کیلوگرم: صابر پوریان از آذربایجان غربی صاحب مدال طلا شد، محمد حسن‌زاده از البرز در جای دوم قرار گرفت، امیررضا میرزایی از قزوین و امیر حسین سهرابی از گیلان سوم مشترک شدند.

وزن 63-کیلوگرم: امین ساکت‌زاده از خراسان شمالی جایگاه نخست را به خود اختصاص داد، اسحاق ربیعی از گیلان در مکان دوم ایستاد، امیر حسین عطایی از تهران و محمد مهدی بلورگردان از کرمانشاه در جای سوم مشترک قرار گرفتند.

وزن 70- کیلوگرم: صالح اباذری از مرکزی مقام نخست را به دست آورد، مجید نیکوهمت از مرکزی مدال نقره را کسب کرد، حمیدرضا نجاتی از قم و بهزاد تیشه‌گران از هرمزگان عنوان سوم مشترک را به خود اختصاص دادند.

وزن 70+کیلوگرم: سیدعلی حسینی از البرز مدال طلا را از آن خود کرد، علیرضا فتاحی از گیلان دوم شد، سعید تقی‌نسب از آذربایجان شرقی و سیدرضا خوش‌کلام از گیلان بر سکوی سوم مشترک ایستادند.


دسته بندي : استان مرکزی
استاندار مرکزی گفت: خروج دام زنده و مرغ از استان ممنوع است و تخلف محسوب مي شود.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مركزي، علی‌اکبر شعبانی‌فرد در جمع خبرنگاران گفت: براساس تصميمات دولت و سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري مقرر شده است در مورد مشكلات معيشتي مردم تصميم گيري شود  و دولت خودش را مكلف مي داند كه وارد اين عرصه شود.

وی افزود: ستاد تنظيم بازار استانداری  تشكيل شده است و به صورت جدي به دنبال كنترل و نظارت نرخ ها هستيم و در حوزه واردات گوشت قرمز و مرغ و همچنین بر توليدات داخلی نظارت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه منابع مالي مورد نیاز را در اختيار توليد كنندگان قرار خواهيم داد و خوراك مورد نياز آنها نیز تأمين شده و دليلي براي افزايش قيمت وجود ندارد تصریح کرد:  توليد كنندگان متعهد هستند كه در مقابل مواد اولیه‌ای كه دریافت می‌کنند گوشت سفيد و پروتئين تأمين كنند و مركز پشتيباني امور دام موظف است كه گوشت سفيد را خريداري كند.

شعبانی‌فرد گفت: مايحتاج ضروري مردم همچون گوشت قرمز و سفيد و خشكبار  تأمين شده است و با ايجاد نمايشگاه‌ها و كنترل بازار مشكلات رفع می‌شود.

استاندار تأكيد كرد: به طور كلي خروج دام زنده و طيور از استان ممنوع شده و استانداران مكلف شده‌اند كه بر مديريت عرضه و توليد نظارت داشته باشند.