دسته بندي : استان مرکزی
استاندار استان مرکزی هنر مدیریت را بالابردن بهره وری نیروهای موجود برشمرد و گفت: اگر نتوانیم از افراد شایسته استفاده كنیم مجددا محكوم به پذیرفتن گفتمان مردم فریب هستیم و در همین راستا باید تلاش كنیم از مدیران مجرب و با سوابق اجرایی خوب استفاده كنیم كه قواعد دولت را پذیرفته باشند.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایلنا، استاندار استان مرکزی با مجمع اصلاح طلبان این استان دیدار کرد. در ابتدا اسداله امینی رئیس مجمع اصلاح طلبان استان مركزی در سخنانی پیروزی دكتر روحانی را نتیجه تلاش جمعی اصلاح طلبان دانست و گفت: با توجه به اینكه برخی در صدد این هستند كه پیروزی آقای روحانی را مصادره به مطلوب كنند باید بگویم در ستاد دكتر روحانی در استان تمامی احزاب و گروههای اصلاح طلب حضور فعال داشتند و هیچ یك از گروههای سیاسی اصولگرا در این ستاد حضور نداشتند. وی همچنین مهندس مقیمی استاندار مركزی را یك چهره ناب اصلاح طلبی خواند و گفت: مهندس مقیمی استانداری با رزومه كاری وزارت هستند و بسیار لطف داشته اند كه مسئولیت استانداری مركزی را پذیرفته اند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت اصلاح طلبان استان در هشت سال گذشته گفت: اصلاح طلبان معتقد به خرد جمعی هستند و در این هشت سال گذشته و بویژه 4 سال اخیر هزینه های زیادی برای بهبود اوضاع كشور داده اند ولی هرگز حتی یك بار هم كار افراطی انجام نداده اند و هرگز برای شهر و استان مشكل امنیتی ایجاد نكرده اند.

امینی سپس با اشاره به نقش همراهی مدیران در پیشبرد اهداف دولت در استان گفت: قطعا اگر مدیران ستادی استانداری و فرمانداران همراه با مجمعه اصلاح طلبان نباشند برای مدیریت استان مشكل ایجاد خواهد شد.

در ادامه نشست برخی از اصلاح طلبان استان به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند سپس مهندس مقیمی استاندار مركزی در سخنانی ضمن تشكر از حمایتهای صورت گرفته از وی گفت: ما باید از گذشته درس بگیریم و كارهایی كه باعث پیشرفت ما شده است را دنبال كنیم و كارهایی كه ما را از پیشرفت وا داشته است كنار بگذاریم و یا اصلاح كنیم

استاندار مركزی خاطر نشان ساخت: رئیس جمهور از من خواسته است تا با همه توان اعتدال را در استان حاكم كنیم و از همه توان نیروهای سیاسی استفاده شود.

وی هنر مدیریت را بالابردن بهره وری نیروهای موجود برشمرد و گفت: اگر نتوانیم از افراد شایسته استفاده كنیم مجددا محكوم به پذیرفتن گفتمان مردم فریب هستیم و در همین راستا باید تلاش كنیم از مدیران مجرب و با سوابق اجرایی خوب استفاده كنیم كه قواعد دولت را پذیرفته باشند.

وی یادآور شد: از مدیران با تفكر حاكم 8 سال گذشته در نیروهای مدیریتی استان استفاده نخواهد شد همانطور كه در مدیران ارشد دولت نیز از مدیران با این تفكر استفاده نشده است ولی راه برای سایر گرایشهای فكری باز است.

مهندس مقیمی خاطر نشان کرد: از نیروهای بازنشسته استفاده نخواهیم كرد و نیروهای جوان را در همه بخشها فعال خواهیم كرد

استاندار مركزی در خصوص تعامل با گروههای سیاسی و تشكلهای مردم نهاد گفت: همه حرفهایی كه در چارچوب دولت روحانی باشد را می پذیریم و عملی می كنیم و تشكلهای مردمی باید در همه عرصه ها همراه و یاور دولت باشند

وی افزود: مردم از ما توقع كار و شغل و عدم تبعیض و برخورد كرامت آمیز دارند و ما باید با خزانه خالی استان را اداره كنیم و جوابگوی خواسته های به حق مردم باشیم.


دسته بندي : استان مرکزی
استاندار استان مرکزی گفت: جبران عقب ماندگی های استان در بخش های مختلف از اولویت های کاری مدیریت جدید استان است.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، محمد حسین مقیمی عصر چهارشنبه با بیان این مطلب در شورای برنامه ریزی استان مرکزی افزود: باید در فرصت باقی مانده سال با توجه به کارهای عقب مانده استان و تلاش در جهت جبران این عقب افتادگی ها استان را در مسیر رشد و تعالی رهنمون ساخت.

وی با اشاره به موقعیت صنعتی استان مرکزی و توانمندیهای بخش کشاورزی است استان گفت: باید با بهره گیری از این توانمندیها و بالفعل کردن آنها جایگاه واقعی استان مرکزی را در کشور تبیین کرد.

استاندار استان مرکزی در ادامه بر ضرورت جمع بندی بودجه سال 93 تا پایان آذرماه امسال تاکید کرد و گفت: تحویل دیرهنگام لایحه بودجه به مجلس از سوی دولت ایرادی بود که طی سالهای اخیر بر دولت وارد می شد و نباید اجازه داد با دیر تهیه شدن بودجه در استان ها و تحویل آن به دولت بار دیگر شاهد این واقعه باشیم.

ممنوعیت پیشنهاد پروزه های عمرانی جدید

مقیمی با بیان این که دستورالعمل بودجه سال 93 به استان های کشور ابلاغ شده تحقق رشد اقتصادی مثبت، کنترل تورم، بهبود وضع رفاهی دهک های متوسط و پایین کشور، ایجاد ثبات اقتصادی و انظباط مالی، کاهش بیکاری و ...را از اهداف کلان این بودجه برشمرد و گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام و ممنوعیت پیشنهاد پروژه های جدید از دیگر موارد موردتاکید در بودجه سال 93 است.

 

 

 

وی در ادامه از سفرهای شهرستانی خود به عنوان یک فرصت برای تدوین بودجه سال 93 شهرستان ها یاد کرد و گفت: با توجه به این که در سفرهای شهرستانی تمام اعضای شورای برنامه ریزی استان ما را همراهی نمی کنند فرمانداران می توانند در صورت نیاز از اعضای شورای برنامه ریزی برای شرکت در این سفرها دعوت کنند.

در این جلسه همچنین معاون برنامه ریزی استانداری استان مرکزی با بیان اینکه، ملاک کار استان در دولت حرکت بر اساس برنامه پنجم توسعه و سند چشم انداز نظام است افزود: کار باید بر اساس برنامه هایی که کارشناسی شده است پیش رود.

محمدرضا عاشوری تصریح کرد: برنامه های در مقاطع مختلف رصد می شود چرا که رصد مستمر هزینه و درآمدهاو شاخص های مهم برنامه ای موجب دیدن نقاط قوت و ضعف و رفع به موقع آن است.

در این نشست گزارش تحلیلی از وضهیت شاخص های اقتصادی و تورم استان و طرح آمایش استان مرکزی ارائه شد.

تعطیلی پنج شنبه های اراک لغو شد

همچنین در این جلسه تعطیلی های پنج شنبه های ادارات و دستگاههای اراک لغو شد.

 

در پی مصوبه هیات دولت مبنی بر افزایش ساعت کاری دستگاه های اجرایی تعطیلی پنج شنبه در اراک شد.

به گزارش خبرنگارمهر، استاندار استان مرکزی عصر روز چهارشنبه با تصویب لغو تعطیلی پنج شنبه ها در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی استان مرکزی گفت: ساعات پیشنهادی هیات دولت در تصویب نامه اخیر خود مبنی بر حضور کارمندان در 6 روز کاری هفته و  پر کردن 44 ساعت کاری  از ساعت 8 صبح لغایت 15 و 30 دقیقه است که تغییر این ساعت در  استان ها بر عهده شورای برنامه ریزی قرار گرفته است.

وی با بیان این که تعطیلی پنج شنبه ها در کلان شهر اراک لغو خواهد بود افزود: ساعت کاری ادارات از ساعت 7 صبح لغایت 14 و 30 دقیقه خواهد بود.

تعطیلی روزهای آلاینده بررسی می شود

استاندار استان مرکزی ادامه داد: با توجه به این که تعطیلی پنج شنبه ها در  کلان شهر اراک در پی آلودگی شدید هوا در این شهر صورت گرفته بود برای کاهش نگرانی ها پیرامون این موضوع بررسی پیشنهاد تاخیر در ساعت شروع کار دستگاههای اجرایی و تغییر ساعت کاری دستگاه ها در روزهای آلوده در دستور کار قرار خواهد گرفت.

مقیمی در ادامه در پاسخ به ایراد نماینده دادگستری کل استان در خصوص لغو تعطیلی پنج شنبه ها و مشکلاتی که در پی این مصوبه برای این مجموعه به لحاظ تعیین وقت دادگاهها تا 6 ماه آینده برای مردم پی می آید گفت: همه باید قبول کنیم که دولت تغییر کرده و دولت جدید مخالف ساعت کاری کاسته شده و تعطیلی های بسیار است.


دسته بندي : استان مرکزی
از استانداری مرکزی خبر می رسد که طی روزهای آینده زندوکیلی بعنوان معاون عمرانی و حسن بیگی بعنوان معاون سیاسی و امنیتی استان مرکزی منصوب خواهند شد. برای گزینه اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی هم از جعفری یاد می شود.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مرکزی دیلی شنیده شده است مهدی زندوکیلی بعنوان معاون عمرانی استانداری مرکزی و شکر الله حسن بیگی نیز بعنوان معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی طی روزهای آینده منصوب خواهند شد.

مهندس زندوکیلی بعنوان معاون مسکن و شهرسازی استان مرکزی و مدیر کل راه و شهرسازی و قائم مقام زیر در استان هرمزگان از متخصصین بومی و توانمند استان محسوب می شوند. حسن بیگی هم از جریانات منسوب به اطلاح طلبان و فرماندار تفرش در دوران ریاست جمهوری خاتمی از نیروهای سابق یک نهاد انقلابی و البته بومی استان مرکزی است که شنیده می شود نامزد خوش اقبال معاونت سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی است.

برای اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی هم از جعفری نام برده می شود که در سابقه خود حضور چند ماهه بعنوان مدیر کل ارشاد کرمانشاه را داراست. نکته ای که در خصوص ایشان شایان ذکر است غیر بومی بودن ایشان و عدم مخالفت نمایندگان استان با انتصاب گزینه غیر بومی بر مسند مدیریت فرهنگی استان است که البته در این خصوص شنیده می شود یکی از نمایندگان استان موافق این انتصاب است و پیگیری های ایشان در این خصوص موجب قوی تر شدن این گمانه شده. گرچه طی روزهای گذشته جعفری با نماینده ولی فقیه در استان هم دیداری داشته که بنوعی این گمانه را تقویت می کند.

اینکه دولت و نماینده رسمی دولت در استان برای انتصاب مدیران همسو با برنامه های دولت محق هستند اصلا موضوع اختلاف نیست ولی امیدواریم انتصاب مدیران توانمند ، با تجربه و خوش سابقه بومی در استان سرلوحه کار مدیران قرار گیرد و از انتصاب مدیران تک بعدی که احیانا ارتباطاتی با مافیا های قدرت و ثروت در استان داشته و یا دارند ممانعت شود چرا که مشکلات استان در دولت های قبلی پابرجا خواهند ماند و شاید به حجم و عمق این مشکلات هم افزوده گردد


دسته بندي : استان مرکزی
عید قربان اهالی روستایی که به زیبایی و گردشگری مشهور است عیدی غمبار بود اهالی روستای سنگک بخش نوبران ساوه ظهر دیروز شاهد وقوع زلزله ای بودند که تاکنون آن را تجربه نکرده بودند زلزله ای که به یکباره 80 درصد خانه هایشان را با خاک یکسان و یا صدمات جدی به آنها وارد کرد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، با وقوع زلزله  اهالی سنگک بلافاصله از خانه های خود خارج شدند و از آنجا که اکثرا به باغات و زمین های کشاورزی شان رفته بودند ، از عفریت مرگ در امان ماندند و سراسیمه به حسینیه مرکزی روستا پناه بردند.

اکیپ ارزیابی هلال احمر ساوه  در اولین دقایق پس از وقوع زلزله در روستا حاضر شد و پس از آن سایر اکیپ های امدادرسان این سازمان وارد سنگک شدند و کار امدادرسانی به اهالی را فورا آغاز کردند.

در محوطه ای خارج روستا، 50 تخته چادر برای اسکان 200 نفر برپا شد . علی رجبی رئیس هلال احمر ساوه اهالی مضطرب را به آرامش و خروج از منازل فرامی خواند و از مردم می خواست تا به سمت محوطه اسکان موقت هلال احمر بروند.

پس از دقایقی نیروی انتظامی وارد روستا شد تا امنیت که برقراری آن مهمترین مولفه در جریان وقوع حوادث غیر مترقبه است را برقرار کند.

 

 

حدود ساعت 5 بعد از ظهر فرماندار ساوه وارد روستای سنگک شد و از  اماکن تخریب شده بازدید کرد . احمد آزاد با حضور در حسینه روستا مردم را به آرامش فراخواند و از اهالی خواست تا از کسانی که در خانه ها مانده اند بخواهند تا به محل اسکان موقت هلال احمر بروند.

مقام ارشد دولت در شهرستان ساوه با ذکر خاطراتی از زلزله بم و دوران دفاع مقدس با مهارت خاصی مردم را آرام کرد و به نوعی رفتار بخشدارش  در نوبران را جبران نمود.

فرماندار ویژه ساوه برای هماهنگی های بیشتر ،  ساعاتی روستای سنگک را به مقصد ساوه ترک کرد.

 

حجم اقدامات و جنب و جوش امدادگران هلال احمر رفته ، رفته با تاریک شدن هوا بیشتر می شد . عوامل اداره برق ، برای تامین گرما و روشنایی چادرهای هلال احمر دست به کار شدند و خیلی سریع روشنایی چادرها برقرار گردید برای دقایقی کار برق رسانی به چادرها به دلیل کمبود سیم و لوازم برقی متوقف شد که با پیگیری رئیس هلال احمر و فرماندار ساوه با تامین تجهیزات برق رسانی ادامه یافت.

با افزایش نگرانی اهالی برای تامین امنیت روستا، سرهنگ طالبی فرمانده انتظامی استان مرکزی شخصا در روستا حاضر و با اهالی اسکان داده شده در چادرهای هلال احمر و حسینه روستا احوالپرسی کرد ورود سرهنگ طالبی اطمینان و آرامش بیشتری به اهالی داد.

با تاریکی هوا ، تعداد بیشتری از مردم روستای سنگک در چادرهای هلال احمر ساکن شدند ، پس از ساعاتی ، اهالی روستا از نبود غذا گلایه مند شدند با توجه به اینکه نماینده دولت در بخش نوبران می توانست برای تعداد 200 نفر غذای گرم فراهم کند ، اما همگی دست به دامان جمعیت هلال احمر شدند و امدادگران اقدام به توزیع نان، آب و کنسرو لوبیا وماهی کردند.

 

 

حدود ساعت 9 مهندس مقیمی استاندار دولت تدبیر و امید در استان مرکزی به همراه فرماندار ساوه به طور سرزده از چادرهای هلال احمر بازدید کردند وی با حضور در چادرها و گفتگو با زلزله دیدگان از نحوه امداد رسانی پرس و جو کرد و با بازدید از چادر فرماندهی و پشتیبانی هلال احمر در گفتگویی اختصاصی با مهر عملکرد هلال احمر و نیروی انتظامی را مثبت و ارزنده ارزیابی نمود.

مهندس مقیمی سپس با حضور در حسینیه روستا با تعداد دیگری از اهالی ، حال و احوال کرد و در سخنانی به سنگکی ها اطمینان داد تا فورا خانه هایشان بازسازی شود.

استاندار مرکزی آرامش و همکاری اهالی با امدادگران و نیروی انتظامی را مهمترین درخواست خود از زلزله زدگان دانست و خطاب به آنان افزود: من تا پایان در کنار شما هستم و به بنیاد مسکن دستور داده ام تا فردا صبح در روستا مستقر و میزان خسارات را ارزیابی و کار بازسازی را شروع کند.

استاندار مرکزی در حین ترک روستا از فرمانده انتظامی شهرستان ساوه خواست تا کلیه راه های ورودی و خروجی روستا اعم از افراد و ماشین ها را بازرسی کند ، دستوری که پس از تایید سرهنگ طالبی موجب شد تا عوامل ناجا به خودروی خبرنگاران مهر نیز رحم نکنند!

ساعت 2 بامداد است ، گشت و گذارمان در روستا حاکی از آرامش و سکوت در سنگک است ، اکثر اهالی در استراحت ، اما امدادگران هلال احمر و عوامل ناجا همچنان بیدارند ، ما هم برای آنکه از اهالی عقب نمانیم در چادری استراحت کردیم و سخت ترین و سردترین شب خبرنگاری خود را تجربه کردیم.

از حاشیه های این زلزله تصویر برداری خبرنگاران صدا و سیما  از مجادله بخشدار نوبران با یکی از اهالی تصویر برداری بود. گویا خبرنگاران صداو سیما می خواستند دل نجف زاده را شاد و برنامه « جهت اطلاع»  بخش خبری 20 و 30 را دیدنی تر کنند.

 

 

 فرماندار ویژه ساوه می خواست برای ساعتی جهت هماهنگی با معاونینش از روستا خارج شود ، اما هرکس را می دید می گفت: من همین بیرون روستا کاری دارم و چند دقیقه دیگر بر می گردم تا نکند روند امدادرسانی و خصوصا برق رسانی به چادرها کند شود.

برخی از اهالی روستا به شدت می گریستند و از اینکه تنها خانه کوچک و چند گوسفندشان تلف شده به شدت افسرده وناراحت بودند.

وجود مترجم به همراه استاندار فارس زبان مرکزی  در روستای ترک زبان سنگک پیش بینی نشده بود. مردم با استاندار ترکی صحبت می کردند و خبرنگار مهر هم دعاهای مردم را ترجمه می کرد.

اهالی سنگک سراغ نماینده شان در مجلس را می گرفتند که خبر رسید ، خانم میرگلوبیات فردا صبح از سنگک بازدید خواهند کرد.

غیبت روسای ادارات خدمات رسان مانند اداره برق نوبران در روستای زلزله زده سنگک بسیار احساس می شد.

حضور شبانه استاندار برای مردم باورکردنی نبود و بسیاری از اهالی از حضور مهندس مقیمی در روستایشان بهت زده  شده بودند و این حیرت را می شد در چهره هایشان به وضوح دید.

.........................................................................


گزارش و عکس: روح الله عالم زاده – حسین کرمی
 


دسته بندي : استان مرکزی

مدیرکل ستاد بحران استان مرکزی گفت: زلزله صبح امروز تفرش خسارت جانی و مالی نداشت. 

به گزارش خبر مرکزی حسینعلی نظیفی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: صبح امروز زلزله‌ای به بزرگی 3.2 ریشتر شهرستان تفرش را لرزاند که خوشبختانه هیچ خسارتی به همراه نداشت.

وی تصریح کرد: این زمین‌لرزه در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داده است.

مدیرکل ستاد بحران استان مرکزی همچنین با اشاره به زمین‌لرزه روز گذشته در شهر نوبران گفت: زمین لرزه نوبران نیز در 55 کیلومتری شهر ساوه رخ داد و پس از آن ساکنین این منطقه شاهد پنج پس‌لرزه بودند.

نظیفی افزود: در پی خسارت‌هایی که زمین لرزه نوبران بر جای گذاشت و منجر به خرابی تعدادی از واحدهای روستایی شد عصر امروز جلسه ستاد بحران در فرمانداری ساوه تشکیل خواهد شد.


دسته بندي : استان مرکزی
به گزارش خبر مرکزی امير انصاري روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: سفر يكروزه دكتر «معصومه ابتكار» با هدف ارزيابي و رسيدگي به معضلات حاد زيست محيطي كلانشهر اراك به ويژه معضل آلودگي هواي اين شهر تدارك شده است.
وي توضيح داد: معاون رييس جمهوري در اين سفر علاوه بر شركت در كارگروه كاهش آلودگي هواي اراك، كميته ملي تالاب ميقان را نيز تشكيل خواهد داد.
مديركل حفاظت محيط زيست استان مركزي اظهار كرد: نشست خانم ابتكار با فعالان، نخبگان و تشكل هاي زيست محيطي و خبرنگاران از ديگر برنامه هاي اين سفر يكروزه است.
كلانشهر اراك يكي از هشت شهر آلوده كشور است كه در سال جاري حدود ۹۰ روز از ايام را با شاخص كيفيت هشدار سپري كرده است.
به گفته كارشناسان ذرات معلق و ازون دو فاكتور اصلي در آلايندگي هواي اراك محسوب مي شوند.
در آيين معارفه استاندار استان مركزي كه امروز (شنبه) با حضور وزير كشور در اراك جريان داشت نيز سفر قريب الوقوع معاون رييس جمهوري با هدف بررسي وساماندهي مشكلات زيست محيطي اراك مورد تاكيد قرار گرفت.
واقع شدن شهر اراك در حاشيه تالاب كويري ميقان و محصور شدن آن از سه سمت ديگر با كوه، وجود صنايع فرسوده و قديمي در محدوده مسكوني و اشكالات زيرساختي در معابر شهري ، ترافيك و خودرو به عنوان عواملي شناخته شده كه در ايجاد و تشديد آلايندگي هواي اراك در كنار ريزگردهاي وارداتي مطرح هستند.

دسته بندي : استان مرکزی

به گزارش خبر مرکزی اراک ۷ نوشت:

تودیع پانزدهمین استاندار مرکزی و معارفه سکاندار استان مرکزی در ایستگاه شانزدهم در سالن پیامبر اعظم استانداری دارای حاشیه هایی بود که خواندن آن خالی از لطف نیست.

* حضور گسترده مدیران و روسای دستگاه ها و پر رنگ تر از آن مدیران شهرستان خمین در این مراسم بسیار وسیع بود به گونه ای که در سالن پیامبر اعظم که ظرفیت بالایی دارد، تعداد زیادی از حضار به صورت ایستاده مراسم معارفه استاندار جدید را پیگیری می کردند.

* در ابتدای ورود وزیر کشو و هیات همراه به استانداری، یک گاو و چندین راس گوسفند قربانی شد که پس از عبور میهمانان با استفاده از یک دستگاه نیسان قربانی ها جمع آوی با با ماشین آتش نشانی خون های ریخته شده در مقابل استانداری شستشو داده شد.

* مسئول یکی از احزاب منحل شده، در سالن پیامبر اعظم به صورت مستمر از یک سوی سالن به سوی دیگر در رفت و آمد بود و با دیدن برخی چهره ها که در انتهای سالن نشسته و یا صندلی برای نشستن نداشتند تعارف می کرد که به قسمت های جلوتر حرکت کنند و در جایی که او برایشان خالی می کند مستقر شوند که این موضوع در نوع خود جالب توجه بود.

* حضور چهره های سیاسی اصلاح طلب پس از سال ها دوری از استانداری در این مراسم نمود داشت.

* استاندار سمنان یکی از میهمانان ویژه این مراسم بود، هر چند که در خیر مقدم گویی های صورت گرفته در پرده همایش نام هوشنگ بازوند استاندار لرستان نیز قید شده بود ولی و در این مراسم حضور نداشت.

* حضور چهره هایی مانند اسداله امینی، محمدرضا امامی( معاون سازمان بنادر و کشتیرانی)، صلاحی نماینده تفرش و آشتیان، عزیزی نماینده شازند، میرگلو بیات نماینده ساوه و زرندیه و آصفری نماینده اراک و کمیجان و خنداب، علی حسنی یکی از گزینه های استانداری مرکزی، حجت اله هاشمی رییس ستاد روحانی و از دیگر گزینه های این پست از حواشی این مراسم بود.

* کمبود جا سبب شده بود برخی خبرنگاران روزی زمین نشسته و گزارش خود را به این شکل تهیه کنند.

* در چینش افراد سهمی به اعضای ستاد انتخاباتی روحانی به عنوان میهمان داه شده بود که این افراد عموما در بخش انتهایی سالن و در میانه آن حضور پیدا کرده بودند که به تناوب با حضور چهره های شاخص تر، سالن را برای نشستن افراد ترک می کردند.

* به دلیل افزایش تعداد حضار در سالن در نهایت برای دقایقی درهای ورودی و خروجی سالن بسته شده و تعدادی از عکاسان خبری برای لحظاتی با مشکل در ورود به سالن رو به رو شدند که با همکاری مردانی مسئول روابط عمومی استاندای این خبرنگاران در کنار مدیرانی که با تاخیر به مراسم آمده بودند موفق شدند در جلسه حضور پیدا کنند.

* پس از پایان مراسم و انجام مصاحبه مطبوعاتی وزیر کشور و مقیمی از درب کناری استانداری خارج شدند و شعبانی فرد استاندار سابق در حلقه اندکی از مدیران و در مقال آسانسور استانداری با پاسخگویی به سوالات خبرنگار صدا و سیما با بغض و عجله خد را به ماشین قرمز رنگ شاسی بلند خود رساند و با دشت آخرین روزنامه محلی استان از دست خبرنگار آن بلافاصله از استانداری خارج شد.

* رحمانی فضلی در حین سخنرانی خود در مراسم به سابقه آشنایی اش با شعبانی فرد و مقیمی اشاره کرد و گفت: این روزها سخت ترین روزهای کاری و زندگی وی است، او همچنین به مقیمی پیشنهاد داد از مدیران موجود و با تجربه دارای مشی اعتدال در مسولیت های استان استفاده کند و بومی بودن را نیز در این مهم مورد توجه قرار دهد.


دسته بندي : استان مرکزی

آسمان استان مرکزی تا اواسط هفته جاری غبار آلود خواهد بود.

به گزارش خبر مرکزی محمد ناصر هاشمی مدیرکل هواشناسی استان مرکزی در گفت‌وگو با ایسنا مرکزی، اظهار داشت: طی هفته گذشته آسمان شهرستان‌های اراک، کمیجان، دلیجان و غرق آباد غبار آلود بود و این روند تا اواسط هفته جاری ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه آسمان استان تا روز سه شنبه صاف همراه وزش باد و غبار محلی خواهد بود، افزود: از روز چهارشنبه از میزان غبارها کاسته می‌شود و روز پنج شنبه آسمان استان صاف خواهد بود. در روز پایانی هفته آسمان نیمه ابری را شاهد هستیم.

مدیرکل هواشناسی استان در خصوص وضعیت دمایی استان گفت: طی روزهای اخیر شاهد کاهش دما در اغلب شهرستان‌های استان بوده‌ایم به نحوی که شازند با 12 درجه کاهش دما در طول هفته گذشته در حال حاضر با دمای سه درجه بالای صفر خنک‌ترین شهرستان استان محسوب می‌شود.

هاشمی اضافه کرد: حداکثر دمای استان طی 24 ساعت آینده مربوط به ساوه با 24 درجه بالای صفر است و دمای اراک در گرم‌ترین ساعت روز به 23 درجه بالای صفر و در خنک‌ترین زمان به 8 درجه بالای صفر خواهد رسید.


دسته بندي : استان مرکزی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


دسته بندي : استان مرکزی
استاندار پیشین استان مرکزی گفت: جایگزینی وحدت به جای واگرایی دربین جامعه مدیریتی میراث به جا مانده مدیریت ارشد استان در 5 سال اخیر برای استان مرکزی است.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، علی اکبر شعبانی فرد با بیان این مطلب ظهر روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی گفت: امروز در حال استان مرکزی را ترک می کنم که انسان های خردمندی در حوزه منابع انسانی تربیت شدند و انتخاب 4 استاندار برای استان های همدان، لرستان، فارس و کهگلویه و بویر احمد از این استان در دولت یازدهم بیانگر این مهم است.

وی با بیان این که استان مرکزی استان فرهیختگان و دانشمندان بزرگی است که حق بزرگی را بر گردن نظام جمهوری اسلامی ایران دارند افزود: سرمایه گذاری بیش از 7 میلیارد تومان طی 5 سال اخیر در استان مرکزی صورت گرفته و باعث شده تا شهرستان دلیجان در این استان امروز همچون نگینی در صنعت الیاف مصنوعی در خاورمیانه بدرخشد.

استاندار سابق استان مرکزی اجرای بیش از  10 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری زیرساختی در بخشهای مختلف آب، برق، گاز و حوزه عمرانی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این سالهاست.

شعبانی فرد اجرای پروژه های بزرگ ملی چون پالایشگاه امام خمینی شازند و تولید 16 میلیون لیتر بنزین یورو ، سد کمال صالح، اجرای مسکن مهر و افزایش تولیدات بخش کشاورزی را از دیگر موفقیت های استان مرکزی در سالهای اخیر برشمرد و گفت: استان مرکزی از امن ترین استان های کشور است و جلب رضایت رهبری در جریانات سال 88 علیرغم سخنرانی های بسیار در استان بیانگر این مهم است.

وی ادامه داد: شرایط سخت تحریم ها در سال اخیر نتوانست چالشی برای 2 هزار و 850 واحد صنعتی فعال در استان مرکزی ایجاد کند و مشکلات موجود نیز با درایت مدیران مرتفع شد.

رکوردارترین استاندار مرکزی بوده ام

استاندار پیشین استان مرکزی با اشاره به حضور 5 سال و 5 ماهه خود در استان مرکزی گفت: میانگین حضور استانداران در استان مرکزی 2 و نیم سال است این در حالیست که من با حضور 5 سال و نیم در استان مرکزی رکورد حضور استانداران در استان مرکزی را از آن خود کرده ام.

شعبانی فرد با بیان این که برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی از آبروی خود وسط گذاشته ام گفت: من اعتقاد به ایفای مسئولیت دارم نه استیفای حق و اعتقاد به انجام تکلیف دارم نه حصول نتیجه.


دسته بندي : استان مرکزی
وزیر کشور گفت: در حوزه سیاست باید به گونه‌ای عمل شود که با شفافیت، مسوولیت‌پذیری، قانون‌مندی و رفتارهای قاعده‌مند سیاسی عرصه سیاست را منطقی‌تر، معقول‌تر، عمیق‌تر و کارآمد‌تر کنیم.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی که در محل استانداری مرکزی برگزار شد اظهار کرد: جابه‌جایی دولت‌ها در حوزه مدیران ارشد و در حوزه سیاسی یک امر پذیرفته شده است و این جابه‌جایی‌ها به معنی ناتوانی و ضعف فرد که تودیع می شود نیست.

وی با بیان اینکه رای مردم در انتخابات ریاست جمهوری، رای به گفتمان‌ها، نگاه‌ها و برنامه‌ها بوده است، گفت: مردم متناسب با رای خود انتظار دارند تغییراتی در حوزه مدیریت ارشد ایجاد شود و افرادی با رویکرد جدید امور را بدست گیرند.

وزیر کشور با بیان اینکه دولت اعتدال، امید و تدبیر با گفتمانی پا به عرصه گذاشته که توانست موجب امید، پویایی و تلاش مردم در صحنه و ناامیدی دشمنان شود، افزود: آثار این امر به خوبی در جامعه احساس  و در نظام بین‌الملل هم دریافت شده است.

وی با اشاره به تحلیل‌های دشمنان مبنی بر ایجاد یک تحول اساسی و شیوع درگیری‌ها و تنش‌های سیاسی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: تحلیل‌های دشمنان غلط از آب درآمد و مردم مثل همیشه با عظمت در انتخابات حاضر شدند و رای خود را به گفتمانی که نتیجه آن اعتدال، تدبیر و امید بود دادند و حمایت خود را از این دولت اعلام کردند.

رحمانی فضلی عنوان کرد: اعتدال به عنوان یک شیوه و روش بیانگر رویکرد دولت در همه فعالیت‌ها و حوزه‌های رفتاری اعم از اعتقادی، اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است. اعتدال توصیه عقل، فطرت، شرع و عرف است.

وزیرکشور افزود: انسان معتدل عاقل، مبتنی بر عقل و شرع رفتار می‌کند و مورد پسند مردم است.

وی اظهار کرد: با رفتار اعتدالی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... تابعیت از عقلانیت و دوری از افراط‌گری را در مسیر کارهایمان قرار دهیم و تابع احساسات و هیجانات زود گذر و گرفتار خشم و عصبانیت نشویم و همه با هم به عنوان یک ید واحد اهداف دولت و نظام را پیگیری کنیم.

رحمانی فضلی ضمن تاکید بر اینکه مردم به عنوان محوری‌ترین اصل دولت باید سرلوحه کارها قرار گیرند، تصریح کرد: اولویت مردم در شرایط کنونی مسائل اقتصادی  است که ناشی از تحریم‌ها، فشارهای بیرونی و ناکارآمدی در اجرای برخی از سیاست‌های داخلی است.

وزیرکشور با بیان اینکه امیدواریم دولت به کمک مردم بتواند در حوزه اقتصادی گام‌های موثرتری بردارد، گفت: می‌بایست زمینه و بستر لازم برای رشد اقتصادی مردم ایجاد شود، اما با شرایط فعلی این امر محقق نمی‌شود مگر اینکه امر تولید و اقتصاد را بیش از گذشته به مردم واگذار کنیم.

وی افزود: می‌بایست سرمایه‌ها، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مدیریتی که در اختیار مردم است را به سمت حوزه‌های اقتصاد سوق دهیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه حتی با رفع تحریم‌ها نیز آن میزان صادرات نفت که هم اکنون قادر به صادرات آن هستیم نمی‌تواند رشد هشت درصدی اقتصادی را محقق کند، گفت: رشد هشت درصدی اقتصاد با رویکرد مردم محورانه در امر تولید و توسعه‌گرایی محقق می‌شود.

وزیرکشور افزود: مردم در حوزه تجهیز منابع، تولید، مصرف و بهره‌وری باید در صحنه حاضر شوند و مدیران دولت تدبیر و امید باید با مکانیسم‌ها، ساختار و فرایند موثر، مشارکت‌های مردمی را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه استان مرکزی ظرفیت‌های بسیار مناسبی در امر زیرساخت‌ها، منابع و تولید دارد، گفت: این استان در یک مسابقه که در حوزه تولید و اشتغال ایجاد خواهد شد می‌تواند مقام و رتبه بسیار بالایی را بدست آورد.

رحمانی فضلی ضمن تاکید بر تعیین اولویت‌های استان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی عنوان کرد: برنامه‌های وزارت کشور با رویکرد توسعه‌گرایی و توسعه محوری در امر اقتصاد تدوین شده است و سعی می شود به کمک مردم امر اقتصاد با اولویت تولید، ایجاد اشتغال و افزایش بهره‌وری مسیر درست را طی کند.

وزیرکشور گفت: هنگامی که در قالب استان صحبت می‌کنیم، اولویت‌های اجرایی در استان‌ها مد نظر است و این اولویت‌ها در این استان پیرامون اداره بهینه صنایع، حفظ تولید فعلی و افزایش ظرفیت است.

وی موضوع آلودگی هوای اراک را به عنوان مشکل و معضل اصلی این شهر عنوان کرد و افزود: منابع آبی نیز در حوزه تولید به عنوان یک زیرساخت اساسی محسوب شده و کمبود ان از جمله مشکلات این استان محسوب می‌شود.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصاد می‌بایست اولویت‌های این استان تعیین و مشخص  شود.

وزیرکشور با بیان اینکه وزارت کشور در حوزه سیاست به دنبال مدیریت سیاسی است، اظهار کرد: وزارت کشور یک طرف سیاسی، حزب و یا گروه سیاسی نیست، بنابراین ما در وزارت کشور نه کار سیاسی خواهیم کرد و نه سیاسی کاری خواهیم کرد.

وی گفت: در حوزه سیاست باید به گونه‌ای عمل شود تا با شفافیت، مسوولیت‌پذیری، قانون‌مندی و رفتارهای قاعده‌مند سیاسی عرصه سیاست را منطقی‌تر، معقول‌تر، عمیق‌تر و کارآمد‌تر کنیم.

رحمانی فضلی افزود: همه گروه‌های سیاسی قانونی می‌بایست در وزارت کشور و زیر لقای اجرایی این وزارتخانه احساس امنیت و آرامش کنند.

وزیرکشور گفت: تهذب و رفتار قانونی سیاسی به عنوان اصلی‌ترین و ضروری‌ترین امر در موضوع سیاست باید تحقق یابد.

وی عنوان کرد: احترام به ارزش‌ها و شئونات اسلامی، همگرایی، انسجام، احترام به خانواده به عنوان اصلی‌ترین موضوع فرهنگی جامعه و تقویت قانون‌گرایی و رفتار مناسب در جامعه از اولویت‌های فرهنگی است.

رحمانی فضلی گفت: باید تلاش کنیم همانگونه که به عنوان ملتی مسلمان ارائه حکومت دینی را مبنا قرار داده‌ایم، پشتیبانی فرهنگی این حکومت دینی را با رفتارهای سالم در جامعه به مردم نشان دهیم.

وزیرکشور افزود: نگاه وزارت کشور در حوزه امنیتی دستیابی به بحث امنیت پایدار است و این امر جز با حضور قوی مردم در صحنه‌های مختلف محقق نمی‌شود.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم در حوزه‌های مختلف امنیت را افزایش دهیم، گفت: در حال حاضر در درجه مطلوب و قابل قبولی از امنیت در کشور هستیم و باید دامنه این امنیت را در تمامی حوزه‌ها از جمله سرمایه‌گذاری، تولید، اخلاقی و سیاسی گسترش دهیم.

رحمانی فضلی در پایان خاطرنشان کرد: استاندار جدید می بایست مدیران خود را با استفاده از افراد باتجربه و معتقد به گفتمان اعتدال و برنامه‌های تدبیر و امید و دلسوز مردم و پاکدست انتخاب کند و اگر این مدیران از بطن مدیران موجود در جامعه استان مرکزی و اراک باشد یقینا می‌تواند همگرایی، وحدت و انسجام درونی را بیشتر کند.


دسته بندي : سياسي
 رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: مقیمی به عنوان استاندار مرکزی انتخاب شد.
 
به گزارش خبر مرکزی شهلا میرگلوبیات در گفت و گو با ایسنا مرکزی افزود: از بین گزینه های مطرح شده جهت تصدی سمت استانداری مرکزی مهندس محمد حسین مقیمی به عنوان گزینه نهایی با نظر مجمع نمایندگان استان به وزارت کشور معرفی و از طرف هیئت دولت اعلام شد.
 
وی بیان کرد: امید است با آغاز فعالیت استاندار جدید فصل نويني در تعامل و همراهي تمامي نيروهاي موثر سياسي، اقتصادي، صنعتي و فرهنگي براي توسعه و تعالي استان مركزي فراهم شود.
 
مقیمی در کارنامه خود شهرداری خمین ، معاونت عمرانی وزارت کشور ، استاندار استان های خوزستان و کرمانشاه ، و معاونت استانداری ، سرپرست شهرداری تهران ،رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی ،مدیر عامل شرکت ملی فولاد ایران ، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ، رئیس کمیسیون عمران ، رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس ، عضو فراکسیون ورزش، ناظر بر سفرهای خارجی ، ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای آمایش سرزمین، نماینده کمیسیون عمران و نماینده دولت را دارد.
پایگاه خبری تحلیلی خبر مرکزی برای استاندار جدی استان مرکزی جناب اقای محمد حسین مقیمی که به حق شایسته ی این انتخاب بوده اند تبریک گفته و برای ایشان جهت تحقق شعار های والای دولت اعتدال دکتر حسن روحانی ارزوی موفقیت می کند و امیدوار است ایشان بتوانند با کمک تمام نیرو های نخبه استان مرکزی به اصلاح نقص ها و کاستی های موجود در این استان بپردازند.
به گزارش خبر مرکزی زندگی نامه ی استاندار جدیدی استان مرکزی بدین شرح است:
محمد حسین مقیمی در روزهای  پایانی بهمن ماه ۱۳۲۹ در محله گوشه ی عظیم خمین به دنیا آمد. رشد وتربیت در خانواده ی مذهبی حاج فرزیانی پدر که از کسبه خیر و بنام آن روز خمین بود شور و اشتیاق زیادی برای یادگیری و پرسشگری در وجود او ایجاد نمود همین موضوع سبب شد تا از همان ابتدای تحصیل در دبستان بوعلی خمین تا دانشگاه شیراز همواره دانش آموز و دانشجویی برتر در محل تحصیل خود باشد با پایان یافتن دوره دبیرستان در دانشگاه شیراز پذیرفته شد. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

سال های دانشجویی مقیمی همزمان با رشد آرمانخواهی مردم ایران وتحول خواهی آنان برای پایان دادن به دوران استبداد پهلوی بود و او که از همان کودکی ونوجوانی پرسشگری و جسارت را از پدر وهمچنین در مجالس سخنرانی شهید حجت السلام والمسلمین سید کاظم قریشی در مسجد جامع خمین و سایر علما آموخته بود همراهی و مشارکت در این جوشش مردمی را انتخاب نمود اگرچه فعالیت های او منجر به زندانی شدنش و اعزامش به سربازی اجباری شد و یکی از جرم های ایشان که در دستگیر شدنشان تاثیر داشت تقلید از حضرت امام (ره)بود, اما همه ی این موارد هرگز از اهتمام او به تحصیل و شوق آموختنش نکاهید و درسال ۱۳۵۷با درجه کار شناسی ارشد از دانشگاه شیراز در رشته مهندسی مکانیک فارغ التحصیل شد.

خمین
مهندس مقیمی که در سال های قبل از انقلاب به مانند بسیاری از هموطنان خود تمام همت وتلاشش را صرف توفیق انقلاب کرده بود, پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران فعالیت در عرصه ی دیگر یعنی سازندگی و تلاش برای توسعه کشور را انتخاب نمود.

عشق و علاقه او به خمین سبب شد از همان اولین روزهای پس از پیروزی انقلاب به خمین باز گردد. اعتقاد تخصص وپشتکار او کافی بود تا با شور واشتیاق فراوان و با همراهی دیگران در ایجاد وشکل دهی بسیاری از نهاد ها و راه اندازی سازمان ها در خمین فعالیت نماید. مشارکت در راه اندازی هنرستان شهید چمران جهاد کشاورزی خمین و بنیاد مسکن خمین او را به عنوان فردی آگاه ومصصم معرفی کرد. اقدامات او سبب شد شورای شهر خمین در آبانماه ۱۳۵۸ او را به عنوان شهردارخمین برگزینند.

خمین در آن زمان حداقل در ظاهر تفاوت های بسیاری با شهر های امروزی داشت و توسعه و مرمت آن نیاز تفکر علمی و جهد و تلاش بسیاری بود. از همین رو مهندس مقیمی اری رافرصتی مغتنم برای خدمتگزاری بر شمرد وبا تلاش شبانه روزی در تمام ایام خدمت خود اقدامات موثری را پایه ریزی کرد. پیاده سازی طرح جامع شهری احداث خیابان ها بلوار ها و میادین و طرح های شاخصی مانند میدان مدرس و پارک بوجه از جمله برنامه های وی در طول دوران خدمتش در شهرداری بود و با تلاش در آن سال ها ایشان احساس می کرد که نتوانسته آنطورکه باید ادای دین نماید. این بود که هفته ای چندین ساعت را نیز برای تدریس در دبیرستان های خمین صرف می کرد تا در دو جبهه ی سازندگی و دانش فعالیت کرده باشد.
و نکته ی برجسته ی آن زمان اینکه تجربه ی بدیع ومتفاوت او و همکارانس در بنیاد مسکن خمین و ساخت شهرک بنیاد مسکن که شامل ۷۰۰ واحد مسکن بود که بعد ها مبنایی برای الگوگیری وساخت و توسعه شهرک های اقماری در خمین و بسیاری از شهرک های اقماری در سراسر کشور شد.

مدیریت صنایع در اهواز

سال ۱۳۶۱ و پس از پایان دوره ی شهرداری در خمین، فعالیتها و ارزشهای مهندس مقیمی فراتر از شهر خمین مطرح شد و این موضوع سبب شد تا در دولت مهندس میر حسین موسوی از ایشان خواسته شود که مدیریت شرکت نورد اهواز را به عهده بگیرد. اگر چه شرایط جنگی دشواری بر استان خوزستان در آن زمان حاکم بود، اما مهندس مقیمی نیز به مانند بسیاری از ایرانیان که دفاع از کیان و سرزمین خود را وظیفه ی حتمی و قطعی خود می دانستند، مدیریت این شرکت صنعتی را با افتخار به عهده گرفت. توفیقات او در مدیریت این شرکت منجر به واگذاری مدیریت شرکت های عظیم و نام آشنایی چون فولاد و ذوب آهن اهواز به وی شد.

معاونت وزارت صنایع در تهران

تجارب موفق مهندس مقیمی در اداره ی مجموعه های فوق سبب گردید تا در سال ۱۳۶۵ ایشان علاوه بر معاونت وزیر معادن و فلزات ، مدیریت عاملی و ریاست هیات مدیره ی شرکت فولاد را که مجموعه ای عظیم از صنایع فولاد ایران شامل اکتشاف و استخراج سنگ آهن، زغال سنگ و همچنین ذوب آهن و فولاد سازی است را به عهده گیرد. وی در طول مدت مدیریت خود بر این صنعت مادر توانست با رویکرد علمی و حرفه ای علاوه بر حل مسائل و چالشهای فراروی این صنعت در آن زمان منشاء اقدامات موثری در جهت افزایش کارایی و بهره بری بالا باشد.

بازسازی پس از دفاع مقدس

تجارب مختلف هم در عرصه مدیریت شهری و هم در عرصه صنعت بویژه در سالهای سخت جنگ تحمیلی، او را به مدیری توانمند، متخصص و جامع نگر در سطح ملی تبدیل کرد و حال با پایان یافتن جنگ در سال ۱۳۶۸ او آماده بود همپای دیگران در بازسازی میهن همیشه سرافراز تلاش نماید. از این رو در دولت آقای هاشمی رفسنجانی ، قائم مقامی معاون اجرایی رئسی جمهور را بعهده گرفت و مسئولیت ستاد بازسازی و نوسازی مناطق جنگی به او واگذار گردید. به یاری خداوند متعال و به مدد تجربه قبلی اش تا سال ۱۳۷۲ در این سمت توانست ۵۵ شهر و ۳۰۰۰ روستا را که در طول جنگ، خسارت عمده ای دیده بودند را بازسازی و نوسازی نماید و این سرآغازی بود برای بازگشت ۳ میلیون ایرانی به موطن اصلی و شهر و دیارشان. لازم به ذکر است این طرح به ارزش یکصد و بیست میلیارد ریال تا کنون بزرگترین پروژه ی اجرایی کشور شناخته شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدیریت حوادث غیر مترقبه

هنوز بسیاری خاطره ی تلخ زلزله های بزرگ رودبار ، زنجان-قزوین و بم را که باعث مرگ چندین هزار نفر و ویرانی شهرهای کشور شد در ذهن دارند. مهندس مقیمی به عنوان رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه ی کشور از اولین ساعات وقوع این دو زلزله، مدیریت بحران را به عهده گرفت. به گمان اهل فن سرعت عمل و پیگیری مدام او در ارائه خدمات به زلزله زدگان و همچنین بازسازی پس از آن از جمله اقدامات شاخص و قابل تقدیر وی بود.

استانداری خوزستان

استان خوزستان به واسطه دارا بودن منابع طبیعی غنی بویژه نفت و جایگاه خاص جغرافیایی آن از جمله استانهای استراتژیک کشور است. مهندس مقیمی که این استان را به خوبی می شناخت و قابلیتها و توانمندیهای بسیاری برای توسعه و مرمت آن داشت، مسولیت استان داری این استان را در سال ۱۳۷۲ بعهده گرفت. وی با ماموریت توسعه و بازسازی استان خوزستان ۴ سال فرصت یافت پایه گذار برنامه ها و اقدامات بسیاری در این استان باشد که در میان سفر مقام معظم رهبری به خوزستان و رهنمودهای ایشان سرمایه ای شد برای ادامه مسیر. مجموعه اقدامات وی منجر به سرمایه گذاری ها و اجرای پروژه های مختلف تولیدی شد به گونه ای که استان خوزستان جایگاه برتر در بین استان های کشور را در زمینه ی حجم سرمایه گذاری کسب نمود.

استانداری کرمانشاه

در سال ۱۳۷۶ از مهندس مقیمی خواسته شد تا با حضور در استان کرمانشاه به مسائل و مشکلات این استان سر و سامان بدهد، جایی که با وجود قابلیتهای طبیعی بسیارش هنوز آثار جنگ تحمیلی بر چهره ی آن هوایدا بود. استان کرمانشاه با دارا بودن رقمی معادل ۲۴ درصد نرخ بیکاری، بالاترین میزان بیکاری را در بین استانهای کشور داشت و بی تردید فرصتهای بسیاری برای خدمت گذاری و رفع چهره فقر و محرومیت از این استان برای استاندار مهیا بود. مهندس مقیمی این بار نیز مبتنی بر روش معمولش تلاش نمود تا با مطالعه وسیع و ایجاد همگرایی و نزدیکی بین تمام علما، متخصصان و مردم سخت کوش این استان با تکیه بر خرد جمعی طرح جامعی برای توسعه استان تهیه نماید. اجرای این برنامه که شامل طرحهای مختلف در حوزه های پتروشیمی، تولید قطعات خودرو، صنایع فلزی، کشاورزی و خدمات بود سبب ایجاد بیش از ۷۵۰۰۰ فرصت شغلی گردید.

تحصیل دوباره در رشته مدیریت

مهندس مقیمی اگر چه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک خود را سال ها قبل از دانشگاه شیراز اخذ نموده بود و تجارب متعدد مدیریتی در توشه داشت، اما اعتقاد او به کارهای علمی و حرفه ای و به مقتضای فعالیتهای مدیریتی اش سبب شد یکبار دیگر در سال ۱۳۷۳ با قبولی در کنکور سراسری در دانشگاه امیر کبیر حضور یافته و در رشته مدیریت سیستم و بهره وری در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نماید.

وزارت کشور

فعالیتهای او به عنوان معاون وزیر معادن و فلزات، استانداری استانهای خوزستان و کرمانشاه، مدیریت کارخانه جات عظیم فولاد و مدیریت طرحهای کلان اجرایی و عمرانی کشور و قابلیتهای علمی و عملی اش سبب گردید عهده دار معاونت عمرانی وزارت کشور در سال ۱۳۸۰ شود. رشد کمی و کیفی قابل توجه طرح ها و برنامه های وزارت کشور و همچنین افزایش تعداد شهرداریهای کشور از ۷۵۰ به ۱۰۵۰ شهرداری از جمله نتایج فعالیتهای او بود.

تهران

در همان زمان فعالیت در وزارت کشور، ایشان ماموریت یافت تا سرپرستی شهرداری تهران را به مدت ۴ ماه عهده دار شود که با اجرای برخی طرح ها در همین مدت کوتاه نیز شایستگی خویش را در این عرصه به نمایش گذاشت.

در سال ۱۳۸۴ او دوباره راهی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران شد، جایی که از آن جا مامور به خدمت در وزارت کشور شده بود و حال دوباره فرصت یافته بود در عرصه صنعت و در سازمان عظیم گسترش و نوسازی صنایع ایران ریاست هیات مدیره ی فولاد اسفراین را به عهده گیرد.

خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان خمین

مهندس مقیمی در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم شریف خمین به خانه ملت رفت. اجرای پروژه های مهم زیر بنایی و تصویب طرح های کلیدی برای توسعه و آبادانی خمین و رفع محرومیتها از جمله اقدامات قابل توجه در این دوره بود.

سمت ها و مسئولیتها در مجلس شورای اسلامی

۱-رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی سال ۱۳۸۷

۲-نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از سال ۱۳۸۷ تا سال ۱۳۸۸

۳-رئیس کمیسیون عمران مجلس از سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۸۹

۴-رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس از سال ۱۳۸۷ تا کنون

۵-عضو فراکسیون ورزش، تعاون، آموزش و پرورش، محیط زیست، دانشگاهیان و غدیر

۶- ناظر بر سفرهای خارجی

۷- ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای آمایش سرزمین

۸- نماینده کمیسیون عمران و نماینده دولت در کمیسیون ماده ۲۱۵ معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور


دسته بندي : استان مرکزی
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی از تعیین تکلیف استاندار استان مرکزی ظرف 10 روز آینده خبر داد.

به گزارش خبر مرکزی شهلا میرگلو بیات در گفت‌وگو با ایسنا مرکزی با اشاره به برگزاری نشست نمایندگان استان مرکزی در خصوص انتخاب استاندار افزود: در جلسات مجمع نمایندگان چندین گزینه برای تصدی سمت استانداری استان مرکزی مطرح و پس از انجام بررسی‌های لازم توسط مجمع نمایندگان، به وزارت کشور اعلام و در روزهای آینده گزینه مورد نظر معرفی خواهد شد.

وی همچنین در خصوص مطرح شدن گزینه‌ای جدید برای استاندار مرکزی گفت: طبیعی است با تغییر دولت مسوولان اجرایی استانداران هم تغییر می‌کنند که با این حساب، انتخاب گزینه جدید برای استانداری استان مرکزی دور از ذهن نیست.

وی خاطر نشان کرد: نمایندگان استان گزینه‌های مختلفی را که گمانه زنی‌هایی نیز توسط رسانه ها در مورد آنها شده است مورد بررسی قرار داده‌اند و جمع بندی خود را به وزارت کشور اعلام می‌کنند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه با بیان اینکه وزیر کشور با نظر و دیدگاه نمایندگان مجلس هر استانی استانداران را منصوب می‌کند، اظهار کرد: در سایه چنین رویکرد تعاملی که بین مجلس و وزارت کشور ایجاد شده است هر فردی که علاوه بر تقوا، تعهد، تخصص؛ توان انجام این مسوولیت خطیر را نیز داشته باشد قطعا مورد حمایت مجمع نمایندگان استان خواهد بود.

میرگلوبیات در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر انتظارات نمایندگان استان از استاندار دولت یازدهم گفت: توسعه متوازن نقاط مختلف استان، نگاه عدالت‌محور به توسعه و عمران، ارتقای شاخص‌های افتصادی استان، توجه به زیرساخت‌ها، ارتقای سطح فناوری‌های بنیانی در سطح استان، هماهنگی و همکاری مطلوب با مجمع نمایندگان، استفاده از نیروی حتی الامکان بومی، کارآمد و متخصص در استانداری و مجموعه مدیریتی استان، حرکت در مسیر میانه روی و اعتدال به عنوان شعار دولت یازدهم، پرهیز از ورود به مسایل حزبی و جناحی، پرهیز از انتصاب مدیرانی با سوابق مبهم و غیر متخصص، استفاده از ظرفیت نخبگان و توجه به نخبه پروری از جمله انتظارات مهم از استاندار مرکزی در دولت یازدهم است.


دسته بندي : استان مرکزی

اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره استانی استان مرکزی، با حضور مسوولین و هیئت داوران برگزار شد.
 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی، مهدی قاسمی، معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی، در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر استان مرکزی، گفت:موضوعات 10 اثر راه یافته به جشنواره متنوع بوده و کارگردانان به جنبه های مختلف زشتی و زیبایی جامعه پرداخته است.
 

وی افزود: باید تمامی آثار پیش از جشنواره برای عموم اجرا می شد.
این مقام مسوول درخصوص اجرای نمایش ها در بلک باکس ها، گفت: این طرح برای خیلی از نمایش ها ضروری نبود و این امر سبب اذیت شدن تماشاچی و کاهش ظرفیت سالن ها برای استقبال خیل عظیم مخاطبین اجراها شد.
قاسمی در ادامه اظهار کرد: تئاتر ابزار فاخری در دست متخصصان فن آن است که متعهد است به معضلات، آسیب های اجتماعی و بازشناسی انسان، بپردازد.
معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مرکزی، در پایان گفت: به منظور پیشرفت هنر تئاتر، حمایت متولیان فرهنگ و هنر از هنرمندان و تئاتر کشور ضروری است.
به گزارش ایسنا، علیرضا گلستانی، رئیس انجمن نمایش استان مرکزی، نیز ضمن اشاره به قدرت گروه های نمایش استان، گفت: استان ما هرساله حداقل یک نماینده در تئاتر فجر دارد.
وی ضمن اشاره به همدلی هنرمندان در جشنواره امسال، اظهار کرد: هنرمندان نمایش با امکانات کم استانی نهایت تلاش را در ارائه زیبای آثار خود دارند.
رئیس انجمن نمایش استان مرکزی، در پایان، از مسوولین استانی، خواستار ساخت سالن بلک باکس در تمامی شهرهای استان برای جشنواره آینده شد.
در ادامه مراسم اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره استانی تئاتر، استان مرکزی، اسامی برگزیدگان جشنواره که توسط هیئت سه نفره داوران شامل ایوب آقاخانی، حمیدرضانعیمی و ژوبین غازیانی انتخاب شده اند اعلام شد. 

در بخش موسیقی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ دو میلیون و 500 هزار ریال به «میلاد مشهدی» برای نمایش «کی» تعلق یافت.
در بخش طراحی لباس، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال به  «مهدی محمدی» برای نمایش  «فلان و چنان، حکومت خان جان» تعلق یافت.
در بخش طراحی صحنه، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال به «جواد روستایی» برای نمایش «قطعات جامانده یک جنایت معمولی» تعلق یافت.
در بخش بازیگری زن، رتبه سوم، تندیس جشنواره و مبلغ دو میلیون ریال به هر پنج بازیگر نمایش «فلان و چنان، حکومت خان جان»، مهناز حسینی، نازنین صالحی، نگار سرلک، معصومه باقری و فاطمه قاسمی تعلق یافت.
رتبه دوم بازیگری زن، تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون و 500 هزار ریال به «نفیسه مهری» برای نمایش «هملتک»، «مریم رزازی» برای نمایش «قطعات جامانده یک جنایت معمولی» و «حمیده متولی» برای نمایش «کی» تعلق یافت.
در رتبه اول بازیگری زن، هیئت داوران، انتخابی نداشت.
در بخش بازیگری مرد، رتبه سوم، تندیس جشنواره و مبلغ دو میلیون ریال به «پوریا رضایی» برای نمایش «هملتک» و «عادل عزیزنژاد» برای نمایش «کی» تعلق یافت.
رتبه دوم بازیگری مرد، تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون و 500 هزار ریال به «سعید حران اف» برای نمایش «یاهو پرپا» و «جواد روستایی» برای نمایش « قطعات جامانده یک جنایت معمولی» تعلق یافت.
 رتبه اول بازیگری مرد، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال به «محمدجواد شریفی» برای نمایش «هملتک» تعلق یافت.
در بخش کارگردانی، رتبه سوم، تندیس جشنواره و مبلغ دو میلیون ریال به «شهرام سلطانی» برای نمایش «کی» و «جواد روستایی» برای نمایش «قطعات جامانده یک جنایت معمولی» تعلق یافت.
در بخش کارگردانی، رتبه دوم، تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون و 500 هزار ریال به «افق ایرجی» برای نمایش «هملتک» تعلق یافت.
در بخش کارگردانی، رتبه اول، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال به «مهدی محمدی» برای نمایش «فلان و چنان، حکومت خان جان» تعلق یافت.
در بخش نویسندگی، رتبه سوم، تندیس جشنواره و مبلغ دو میلیون ریال به «قاسم اسماعیلی» برای نمایش «قطعات جامانده یک جنایت معمولی» تعلق یافت.
در بخش نویسندگی، رتبه دوم، تندیس جشنواره و مبلغ سه میلیون و 500 هزار ریال به «محسن ایرجی» برای نمایش «هملتک» تعلق یافت.
در بخش نویسندگی، رتبه اول، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ پنج میلیون ریال به «شهرام سلطانی» برای نمایش «کی» تعلق یافت.
هیئت داوران، دو نمایش «فلان و چنان، حکومت خان جان» از خمین و «هملتک» از اراک به جشنواره منطقه ای راه یافتند.


دسته بندي : استان مرکزی
اختصاصی خبر مرکزی : اين روزها فضاي سياسي جامعه بيشتر درباره ي مديران جديدي است که از طرف دولت تدبير و اميد به سمت هاي مختلف منصوب مي شوند.

به گزارش خبر مرکزی اما از اين بين استان مرکزي هم که يکي از مناطق بسيار مهم کشور محسوب مي شود از اين تغيير  وتحولات بي بهره نمي ماند. از زماني که حسن روحاني با وعده هاي اميد بخشش توانست اعتماد ملت ايران را کسب کند و کليد دار پاستور شود ، گمانه زني ها درباره ي انتخاب استاندار مرکزي نيز آغاز شد که هم اکنون به اوج خود رسيده است.

در افکار عمومي نام هاي مختلفي براي سکانداري استانداري اين استان معرفي شده اند. از زاهدي و مجيدي و شعباني فرد  تا مقيمي و اخوان و ده ها نام ديگر.

اما يکي ديگر از گزينه هاي مطرح براي استانداري مرکزی ، حجت الله هاشمي  رئيس ستاد دکتر حسن روحاني در انتخابات رياست جمهوري سال 92 است. کسي که بيشترين فشار ها و سختی ها را  براي راي آوري رئيس جمهور منتخب در استان مرکزي تحمل کرد.

وي از دانش مديريتي بسيار بالايي بهره مي برد و این ویژگی خود را در عرصه ی عمل نیز بر همگان ثابت کرده است. او در زمان  انتخابات با اتحاد و انسجامي که بين نيرو هاي اصولگرا و اصلاح طلب استان برقرار کرد تواست راي قاطع روحاني را در استان مرکزي تضمين کند. اين همگرايي تا جايي ادامه پيدا کرد که پس از انصراف محمدرضا عارف از انتخابات رياست جمهوري، هاشمي رئيس ستاد عارف در استان مرکزي که در آن زمان داوود باقري این مسئولیت را بر عهده داشت،  به عنوان قائم مقام خود در ستاد حسن روحاني منصوب کرد.

هاشمي در سال هاي انقلاب دوشادوش مردم به مبارزه با حکوت ستمشاهي پرداخت و پس از ان نيز با حضور در جبهه هاي حق عليه باطل به دفاع از عزت و غيرت ملت ايران پرداخت.

رئيس ستاد حسن روحاني در انتخابات رياست جمهوري سال 92 در استان مرکزي هم اکنون رئيس دفتر و نماينده تام الاختيار آيت الله صانعي در استان مرکزي مي باشد.دبيري مجمع روحانيون مبارز و حزب اعتماد ملي، عضويت در شوراي مرکزي حزب اعتماد ملي ، مسئوليت عقيدتي سياسي نيروي انتظامي در استان هاي مرکزي ، فارس و کرمانشاه از سوابق سياسي وي محسوب مي شود.

از ویژگی های مهم هاشمي اين است که مي تواند با توان مديريتي قوي اش دوستي و مودت را به فضاي جامعه ي استان مرکزي بر گرداند و با توجه به دانش ديني اش  توجه بيشتري به مسايل اخلاقي داشته باشد. وی با نفوذ سخن و کلامی که در جامعه دارد خواهد توانست مشکلاتی  را که در عرصه های مختلف وجود دراد را برطرف نماید.

شنيده ها حاکي از آن است که تقريبا حضور حجت الله هاشمي در استانداري مرکزي قطعي شده است و نام او در چند روز آينده معرفي خواهد شد.

لازم به ذکر است که هاشمي قبل از انتخابات رياست جمهوري سال 1392 در گفتگويي اختصاصي که با پايگاه خبري تحليلي خبر مرکزي داشته است نظريات خود را در موضوعات مختلف ارائه نموده است.

وی در آن گفتگو در پاسخ به سوالی درباره ی هدف بر عهده گرفتن مسئولیت ستاد این گونه پاسخ داد: هدف بنده از پذيرفتن مسئوليت ستاد حضرت حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي حسن روحاني اين است كه بتوانم در سطح ملي به حضور مردم در انتخابات و براي برون رفت از شرايط كنوني كمك كرده باشم. اين انتخابات هم در عرصه ي داخلي موجب تحول خواهد شد و هم در عرصه ي بين المللي.

وی درا ادامه افزود: طبيعتا اساس خدمت و تلاش براي هر كسي حايز اهميت مي باشد. اگر از بنده خدمتي ساخته باشد كه به صورت منطقي و درست در خدمت مردم عزيز و نظام مقدس جمهوري اسلامي باشم، مطمئنا دريغ نخواهم كرد. اما به اين معنا كه فقط به دليل گرفتن پست و مقام در كابينه ، در ستاد ايشان حضور پيدا كرده باشم، هرگز با اين نيت وارد اين ستاد نشده ام
.

مخاطبان محترم خبر مرکزی می توانند متن کامل مصاحبه ایشان را در اینجا ملاحظه بفرمایند.


دسته بندي : استان مرکزی
عدم وجود اسپانسر برای حمیت تیم ژیمناستیک استان مرکزی علت اصلی غیبت این تیم و ژیمناستیک کاران در لیگ برتر کشور است.

به گزارش خبر مرکزی رئیس هیات ژیمناستیک استان مرکزی با بیان این مطلب در گفتگو با مهر افزود: ورزش ژیمناستیک استان مرکزی از وضعیت خوبی از لحاظ آمادگی برخوردار است این در حالیست که عدم حمایت هیچ یک از صنایع استان از این هیات به عنوان اسپانسر با عث شده تا جای تیم استان در لیگ برتر ژیمناستیک کشور خالی باشد.

غلامحسین اکبری با اشاره به آمادگی ورزشکاران ژیمناستیک کار استان مرکزی افزود: عدم حضور یک تیم از استان مرکزی در مسابقات لیگ برتر ژیمناستیک باعث شده تا استعدادهای خوب استان برای عرض اندام در میادین ورزی به عضویت تیم های استانی دیگر درآمده و نام استان دیگری غیر از استان مرکزی را بلند آوازه کنند.

وی با بیان این که ورزشکاران ژیمناستیک کای استان مرکزی از آمادگی لازم و کافی برای حضور در رقابت های لیگ برتر برخوردارند گفت: حیف است علیرغم فعالیت واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک در استان مرکزی ورزشکارانی که تربیت یافته این خطه اند به دلیل بی توجهی بخش صنعت به حقوق حقه جوانان به استان‌های دیگر بروند.

رئیس هیات ژیمناستیک استان مرکزی با اشاره به مشکلات مالی پیش روی هیات های ورزشی شهرستان ها گفت: کمبود تجهیزات، نبود مربی، نبود سالن و... از مهمترین مشکلات فراروی هیات ژیمناستیک استان مرکزی برای توسعه این رشته ورزشی در شهرستانهای استان است.

اکبری یادآور شد: اگرچه هیات ژیمناستیک استان مرکزی فعالیتهایی را در بخش درآمدزایی برای هیات انجام داده اما این درآمدزایی نیز نمی تواند نیاز 50 میلیون تومانی هیات های شهرستانی برای تامین تجهیزات و .. تامین کند.


دسته بندي : استان مرکزی
رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه تهران 60 درصد از مرگ و میر کشور را مربوط به چاقی و عوارض ناشی از آن دانست که با از بین بردن زمینه‌های آن می‌توان این درصد را کاهش داد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا، دکتر باقر لاریجانی در حاشیه سینار چاقی و در جمع خبرنگاران گفت: چاقی مشکلات زیادی را برای فرد و جامعه ایجاد می‌کند و با بیماری‌های زیادی در ارتباط است. کسانی که دچار چاقی جدی می‌شوند از مشکلات قلبی عروقی و همچنین مشکلات کیسه صفرا استرس و انوع سرطان‌ها بیشتر از دیگران رنج می‌برند.

وی توجه به مساله چاقی را ضروری‌تر از بیماری‌های واگیردار دانست و افزود: هزینه بهداشتی در کسانی که بیماری چاقی دارند افزایش پیدا می‌کند و طبق آمار رسمی هفت درصد از هزینه بهداشت و درمان دنیا صرف بیماری‌های چاقی و عوارض آن می‌شود.

رئیس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در بروز چاقی عوامل خانوادگی و ژنتیک می‌توانند نقش داشته باشند اما تغذیه و میزان فعالیت فیزیکی سهم عمده‌تری در تبدیل شدن چاقی به یک بیماری دارد.

وی با تاکید بر سبک زندگی گفت: با وجود زندگی ماشینی در تهران وشهرهای بزرگ 60 درصد افراد فعالیت فیزیکی ندارند و این خود منجر به افزایش چاقی می‌شود.

لاریجانی ادامه داد: براساس مطالعاتی که در پژوهشگاه غدد انجام دادیم وضعیت چاقی را در سال 2015 و شرایط آن پیش بینی کردیم که می‌توان متناسب با آن برنامه ریزی کرد.

وی درباره تفاوت‌های جنسیتی در چاقی گفت: پدیده چاقی و اضافه وزن در زنان شایعتر از مردان است، با وجودی که در سال‌های گذشته آگاهی عمومی نسبت به چاقی و عوارض آن به مردم ارائه شده است باز هم شاهد افزایش سالانه آن هستیم.

لاریجانی با اشاره به پراکندگی چاقی در استا‌ن‌های ایران، گفت: بیشتر استان‌ها درگیر مساله چاقی هستند برخی استان‌ها نظیر سیستان و بلوچستان کمتر و استان‌های تهران و مرکزی به صورت جدی با این مشکل روبررو هستند.

وی در این رابطه افزود: این تفاوت‌ها نشان می‌دهد که علیرغم برنامه کشوری باید متناسب با شرایط استانی برنامه‌های خاصی برای مبارزه با چاقی ارائه شود.


دسته بندي : استان مرکزی

استاندار مرکزی از افتتاح و بهره‌برداری از 223 پروژه همزمان با هفته دولت در این استان خبر داد. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس علی‌اکبر شعبانی‌فرد ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با هفته دولت 223 پروژه با سرمایه گذاری 153 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی یک هزار و 62 نفر در شهرهای مختلف استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: از این تعداد طرح 27 پروژه در نقاط شهری و 185 طرح در نقاط روستایی به بهره‌برداری خواهد رسید.

استاندار مرکزی ادامه داد: همچنین از مجموع این پروژه‌ها 52 مورد در اراک، 4 مورد در زرندیه، 10 مورد محلات، 34 مورد خمین، 14 مورد خنداب، 19 مورد تفرش، 19 مورد کمیجان، 9 مورد فراهان، 6 مورد آشتیان، 14 مورد دلیجان، 3 مورد ساوه و 39 مورد شازند به بهره‌برداری خواهند رسید.

شعبانی‌فرد گفت: این طرح‌ها در بخش‌های بهداشت و درمان و زیرساخت‌های اساسی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: طرح و تجهیز توسعه درمانگاه کاوه، کارخانه خوراک دام، پارک شهرک اندیشه، احداث پنج دستگاه مخزن ذخیره نفت کوره،‌احداث تقاطع غیر هم‌سطح میدان فراهان، احداث واحد پرورش مرغ تخمگذار، احداث گلخانه سبزی و سیفی، احداث چندین گلخانه، مرکز بهداشتی، سالن ورزشی، فاز اول مرکز پایش کیفیت هوای اراک، گاز رسانی به روستاهای گیلی، حسن‌آباد و کودزر و مجتمع گردشگری بخشی از این پروژه‌ها است.

استاندار مرکزی ابراز داشت: بهره‌برداری از پروژه‌های بهسازی معابر، کتابخانه عمومی،  افتتاح پارک بانوان، 378 واحد مسکن مهر در ساوه، ساختمان دهیاری نوده، خورچه، طرح هادی روستایی، ساختمان دهیاری صالح‌آباد و... از دیگر پروژه‌‌های قابل بهره‌برداری در این هفته است.

شعبانی‌فرد همچنین از افتتاح کارخانه نورد پروفیل و آرماتور شهرستان شازند ظرف دو ماه آینده خبر داد و تصریح کرد: این پروژه با اشتغال‌زایی سه هزار نفر و با سرمایه گذاری 450 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در فاز اول یک میلیون تن پروفیل و یک میلیون تن آرماتور تولید و روانه بازار خواهد کرد.

وی با اشاره به افتتاح پنج تقاطع غیر هم‌سطح ظرف سه ماه آینده ابراز داشت: این تقاطع‌ها با اعتباری بالغ بر 145 میلیارد تومان هم اکنون در دست اجرا است که پیش‌بینی می‌شود ظرف دو ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرند.

استاندار مرکزی افزود: همچنین دو روز آینده تقاطع غیر هم‌سطح کمربندی جنوبی اراک واقع در علم‌الهدا و  تقاطع غیر هم‌سطح منقطه سنجان کلنگ‌زنی خواهد شد.

شعبانی‌فرد ادامه داد: از دیگر پروژه‌هایی که ظرف دو ماه آینده اجرا می‌شوند، آغاز عملیات اجرایی پارک 45 هکتاری در کمربندی شمالی است که نقش موثری در ایجاد فضای سبز و کاهش آلودگی هوای شهر اراک دارد، همچنین انتقال آب پساب به دشت اراک از دیگر پروژه‌هایی است که ظرف دو ماه آینده به پایان می‌رسد، دبی این پروژه در فاز اول یک هزار لیتر در ثانیه است که اثرات مثبتی در تثبیت خاک و جلوگیری از افزایش ریزگردها دارد.

به گفته وی به منظور اجرای این پروژه تاکنون اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان هزینه شده است که با استفاده از آن یک هزار و 500 هکتار از زمین‌های اراک زیر کشت می‌رود.

وی ایجاد کارخانه ذوب‌آهن امیرکبیر را از دیگر پروژه‌های آتی این استان عنوان کرد و بیان داشت: این کارخانه به زودی در منطقه خیرآباد با ظرفیت تولید 600 هزار تن بیلت در فاز اول و یک میلیون تن در فازهای بعدی احداث می‌شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: سرمایه گذاری انجام شده به منظور اجرای این پروژه 600 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی آن یک هزار و 200 نفر است.


دسته بندي : استان مرکزی
آیین تجلیل از خبرنگاران استان مرکزی به مناسبت روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی (۱۴مرداد)در اراک برگزار شد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از شبستان، در این مراسم که با حضور اهالی رسانه و مطبوعات از جمله مدیران مسئول، سردبیران و خبرنگاران روزنامه ها، هفته‌نامه‌ها و خبرگزاری‌ها برگزار شد، از 370 خبرنگار این استان تقدیر به عمل آمد.


براساس این گزارش ،‌ برپایی ضیافت افطار و تجلیل از خانواده‌های معظم هشت شهید خبرنگار، سه توزیع کننده پیشکسوت مطبوعات، یک چاپخانه دار و پنج پیشکسوت عرصه خبر و مطبوعات از برنامه های این مراسم بود.
 

همچنین مشایخی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و کارشناسان مطبوعاتی این اداره کل  با خبرنگاران حاضر در مراسم به گپ و گفتی پرداختند


دسته بندي : استان مرکزی
ويژه‌برنامه عيد سعيد فطر عنوان برنامه‌ای است كه به‌مناسبت فرارسيدن عيد رمضان به مدت دو شب روی آنتن سيمای شبكه آفتاب می‌رود.

به گزارش خبر مرکزی محمد شاهرخی، معاون سيمای استان مركزی در گفت‌وگو با ایکنا، گفت: ويژه‌برنامه عيد سعيد فطر عنوان برنامه‌ای است كه به تهيه‌كنندگی محمد گندمی به‌مناسبت فرارسيدن عيد رمضان به مدت دو شب روی آنتن سيمای شبكه آفتاب می‌رود.

وي با اشاره به اينكه اين برنامه با هدف گراميداشت عيد سعيد فطر و شكرگزاری يك ماه روزه‌داری، با تشريح فضايل يك ماه بندگی و روزه‌داری به انعكاس مراسم مردمی عيد سعيد فطر در استان و معرفی تأثيرات مثبت روحی و روانی يك‌ماه عبادت بر انسان و زندگی می‌پردازد، افزود: اين برنامه تلاش می‌كند با دعوت از هنرمندان عرصه موسيقی و ديگر برنامه‌های جداب و ديدنی فضای و شاد و مفرحی را برای بينندگان فراهم كند.

شاهرخي اضافه كرد: ويژه‌برنامه عيد سعيد فطر شامگاه پنجشنبه، 17 مرداد به‌مناسبت روز خبرنگار ميزبان ميهمانانی از خبرنگاران استان و همچنين اجرای موسيقی به‌صورت زنده خواهد پرداخت.

وي اظهار كرد: اين ويژه‌برنامه با دعوت از هنرمندان استان از جمله گروه موسيقی ايل‌سون و خوانندگان استانی تلاش دارد برنامه‌ای مفرح به‌مناسبت اين عيد فرخنده ارائه دهد.

معاون سيماي استان مركزي در پايان خاطرنشان كرد: ويژه‌برنامه عيد سعيد فطر در فضايی شاد و مفرح با بخش‌های جذاب همراه با آيتم‌های طنز و شاد همراه مخاطبان سيمای آفتاب خواهد بود


دسته بندي : استان مرکزی
مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی گفت: استان مرکزی با نرخ 11 در هزار، رتبه نوزدهم کشور را در بحث نرخ ازدواج به خود اختصاص داده است.

مهدی چقایی در گفت‌وگو با ایسنا مرکزی، گفت: نرخ ولادت ثبت شده در سه ماهه اول سال جاری 14.8 در هزار و نرخ فوت ثبت شده 5.5 در هزار است.

وی افزود: بیشترین نرخ ولادت ثبت شده در سه ماهه اول سال جاری مربوط به شهرستان‌های فراهان با 16.2 در هزار و اراک با 15.9 در هزار است.

مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی با اشاره به بحث امید به زندگی در بدو تولد در مناطق شهری و روستایی استان گفت: میزان امید به زندگی در مناطق شهری در مردان 71.55 سال و زنان 73.05 سال است. همچنین این میزان در مردان روستایی 68.08 سال و زنان روستایی 70.08 سال است.

این مقام مسوول عنوان کرد: بیشترین نرخ ازدواج سال گذشته مربوط به شهرستان تفرش با 14.6 در هزار و آشتیان با 14.1 در هزار بوده است.

چقایی بیان کرد: بیشترین نرخ طلاق در سال گذشته نیز در شهرستان‌های استان مربوط به شهرستان دلیجان با 5.7 در هزار و تفرش با 3.2 در هزار بوده است.

مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی در پایان گفت: استان مرکزی در بحث ولادت در سال گذشته با نرخ 15.1 در هزار در سطح کشور رتبه 27 و با نرخ 11 در هزار ازدواج رتبه 19 کشوری را داراست.


دسته بندي : استان مرکزی

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی از آغاز عملیات ساخت یکی از درب‌های حرم حضرت عباس(ع) از هفته آینده در این استان خبر داد. 

به گزارش خبر مرکزی هوشنگ بازوند در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در دیداری که اخیرا با حضرت آیت‌الله سید احمد الصافی تولیت آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس(ع) داشتیم پروژه ساخت یکی از درب‌های حرم حضرت ابوالفضل(ع) به استان مرکزی واگذار شد.

وی تصریح کرد: با موافقت صورت گرفته ساخت یکی از درب‌های حرم حضرت ابوالفضل العبّاس(ع) به نام درب باب الراس که روبه‌روی بین‌الحرمین واقع است، به شهرهای ساوه و زرندیه استان واگذار شد که تا یک هفته آینده عملیات ساخت این درب آغاز خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی ادامه داد: هزینه اولیه این پروژه 6 میلیارد ریال برآورد شده که از محل کمک‌ها و نذورات مردمی تامین خواهد شد.

بازوند افزود: کارگاه ساخت این درب در شهر ساوه مستقر می‌شود و طی آن هنرمندان قلم‌زن و منبت‌کار استان اقدام به ساخت این درب خواهند کرد.

وی بیان داشت: چوب مورد نیاز این در را یکی از خیران ساوه‌ای اهدا کرده است.

به گفته وی به زودی قرارداد این پروژه با ستاد عتبات عالیات کشور تنظیم و منعقد خواهد شد.    

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساخت قسمت‌هایی از ضریح جدید حضرت مسلم(ع)  توسط ستاد استان مرکزی گفت: ظرف چند روز آینده این ضریح مطهر از ایران به نجف اشرف و مسجد کوفه منتقل خواهد شد.    


دسته بندي : استان مرکزی

طی مراسمی با حضور رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور حجت‌الاسلام علی‌اکبر حیدری‌نراقی به عنوان امام جمعه جدید نراق معرفی شد. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس پیش از ظهر امروز و در مراسمی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت‌الاسلام  علی‌اکبر حیدری ‌نراقی را به عنوان امام جمعه جدید نراق معرفی کرد و از خدمات حجت‌الاسلام هدی ایمانی‌ امام جمعه قبلی این شهر قدردانی شد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در این مراسم اظهار داشت: اطاعت، احترام و تکریم امام جمعه به منزله تکریم ولی فقیه است و همه باید به ائمه جمعه احترام بگذارند.

تقوی ادامه داد: ائمه جمعه مربوط به هیچ جناحی نیست و نباید از ائمه جمعه انتظار وابستگی به جریان‌های سیاسی را داشت.

وی تصریح کرد: ائمه جمعه باید به همه گروه‌ها به یک چشم نگاه کنند تا از این طریق بتوانند در راستای اهداف و ارزش‌های والای  انقلاب و رهبری حرکت کنند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوبی برای نشر و تبیین معارف اسلامی، احکام دینی و مسائل شرعی است که ائمه جمعه باید از این فرصت نهایت بهره را ببرد.

وی ادامه داد: ائمه جمعه در ایام ماه مبارک رمضان باید به تبیین معارف اسلامی بپردازند.

تقوی خاطرنشان کرد: نماز جمعه در ایام ماه رمضان در سراسر کشور با شکوه و عظمت خاصی برگزار می‌شود که لازم است ائمه جمعه با هنرمندی خاص خود زمینه حضور نمازگزاران در نماز جمعه سایر ماه‌های سال را نیز فراهم کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نماز جمعه در 720 نقطه از شهرهای کشور برپا می‌شود که تلاش داریم زمینه برگزاری نماز جمعه در نقاطی که از ظرفیت لازم برخوردارند را فراهم کنیم.


دسته بندي : استان مرکزی
فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای 40 میلیارد ریالی در شهرستان تفرش خبر داد.
 
به گزارش فارس به نقل از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، عزیزالله ملکی اظهار داشت: در پی ارجاع پرونده‌ای از بازپرسی شهرستان همدان در خصوص کلاهبرداری فردی در چندین استان کشور، ماموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان تفرش تحقیقات خود را برای دستگیری این فرد شروع کردند.

وی افزود: در تحقیقات کارآگاهان پلیس، متهم در شهرستان تفرش دستگیر شد.

سردار ملکی اضافه کرد: در تحقیقات صورت گرفته از متهم دستگیر شده مشخص شد، وی دارای سوابق متعدد سرقت و کلاهبرداری است و با شگردی خاص و جلب اعتماد شهروندان، دسته چک‌های آنها را در قبال پرداخت وجهی اخذ و بیش از 40 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به روند تکمیلی تحقیقات پرونده کلاهبرداری این فرد از تمامی شهروندان درخواست کرد که تحت هیچ عنوان اسناد و مدارک خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهند زیرا اعتماد بی‌جا بسترساز بسیاری از جرایم است.


دسته بندي : استان مرکزی
آمارها گویای آن است که استان‌های مازندران، تهران، اصفهان، خوزستان و سمنان استان‌هایی هستند که به ترتیب بالاترین ضریب نفوذ‌های اینترنت را دارند.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا، ضریب نفوذ اینترنت در سال 91 حدود 61.06 درصد اعلام شده که در این میان استان مازندران با داشتن ضریب نفوذ 83.85 درصدی پرکاربرترین استان کشور به شمار می‌رود.

هم‌چنین استان‌های تهران با ضریب نفوذ 78.55 و اصفهان با 70.48 درصدی دومین و سومین استان‌های پرنفوذ کشور به‌شمار می‌روند.

هم چنین بنابر آمارهای ارائه شده توسط مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت (متما) استان خوزستان با 68.04 درصد ضریب نفوذ اینترنت چهارمین استان از نظر دسترسی کاربران به ‌شمار می‌رود.

پس از خوزستان استان سمنان با ضریب نفوذ 65.45 درصدی دیگر استانی است که از نظر تعداد کاربران اینترنت در سطح بالایی قرار دارد.

طبق آمارهای ارائه شده از میان ساکنان استان قم نیز 64.71 درصد افراد کاربر اینترنت محسوب می‌شوند و ضریب نفوذ اینترنت در استان گیلان 63.48 درصد است.

ضریب نفوذ اینترنت در سایر استان‌های ایران نیز از این‌ قرار است: فارس 61.33، قزوین 54.24، سیستان و بلوچستان 41.77، همدان 54.01، یزد 57.56، کهکیلویه و بویر‌احمد 45.09، لرستان 43.89، زنجان 53.4، خراسان شمالی 39.57، ایلام 49.56، فارس 61.33، مرکزی 50.9، کرمانشاه 46.21، بوشهر 56.39، زنجان 53.04، کردستان 48.35، کرمان 40.79، خراسان رضوی 59.24، البرز 55.08، خراسان جنوبی 39.82، یزد 57.56، گلستان 60.18، چهارمحال و بختیاری 54.46.

اما طبق این آمارها دسترسی مردم به اینترنت در تمام استان‌ها بیش از 30 درصد است و در کشور 22 استان ضریب نفوذی بین 30 تا 60 درصد و 9 استان هم بین 60 تا 90 درصد ضریب نفوذ دارند و هیچ استانی هم کاربر بیش از 90 درصد را تجربه نکرده است.


دسته بندي : استان مرکزی
مواد مخدر این روزها رتبه دار بسیاری از جرائم و مشکلات شده است و به گفته مدیر کل زندانها و قدامات تامینی استان مرکزی، از بین جرایم زندانیان استان مرکزی مواد مخدر رتبه اول را دارد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، خشایار جمشیدی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: 36 درصد زندانیان به جرم مواد مخدر محکوم به حبس می باشند.

وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد زندانیان استان در بدو ورود به زندان معتاد به مواد مخدر هستند، اظهارداشت: با اقدامات صورت گرفته در راستای پاکسازی زندانهای استان از حیث مواد مخدر زندانهای استان به پاکترین زندانهای کشور تبدیل شده اند.

جمشیدی با اشاره به اینکه 700 نفر از زندانیان هم اکنون تحت پوشش متادون درمانی قرار دارند، تصریح کرد: با اجرای طرح ترک سیگار از ماه مبارک رمضان سال گذشته تا کنون 98 درصد زندانیان استان مرکزی موفق به ترک سیگار شده اند.

مدیر کل زندانها وقدامات تامینی استان مرکزی یادآور شد: طرح ترک سیگار طی یکسال گذشته در زندانهای اراک، دلیجان، خمین، تفرش، محلات و ساوه با توزیع ادامسهای ترک سیگار اجرایی شده است.

 35 درصد زندانیان استان تحت پوشش خدمات روان درمانی

وی در ادامه از ارائه خدمات روان درمانی در زندانهای استان خبر داد و گفت: در حال حاضر 35 درصد زندانیان استان تحت پوشش خدمات روان درمانی قرار دارند.

جمشیدی سهم زندانیان استان را از خدمات روان درمانی دو هزار و 139 نفر برشمرد و گفت: با تلاش صورت گرفته دو هزار و 587 نفر از این خدمات بهره مند شدند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته ستاد دیه اظهارداشت: ستاد دیه استان موفق شد در سال گذشته بستر آزادی 270 نفر را فراهم کند.

مدیر کل زندانها در مجموع بدهی این زندانیان را 19 میلیارد و 600 میلیون تومان برشمرد و گفت: 13 میلیارد و 900 میلیون تومان از این مجموع با اخذ رضایت شاکیان پرداخت شده و دو میلایارد و 520 میلیون تومان توسط ستاد دیه کشور پرداخت شده است.

جمشیدی یاداور شد: هم اکنون 150 نفر زندانی با مبلغ 20 میلیارد تومان در زندانهای استان به سر می برند.


دسته بندي : استان مرکزی
مسوول امور استان‌های ستاد انتخاباتی روحانی با سپاس از اعضای ستاد روحانی در استان مرکزی گفت: انتخاب دکتر روحانی نقطه عطفی در نظام جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی، همایش تقدیر و سپاس از اعضای ستاد حجت‌الاسلام دکتر حسن روحانی رییس جمهور منتخب در کانون امام علی (ع) اراک برگزار شد.

دراین همایش که با حضور علی اکبر شعبانی فرد استاندار مرکزی، معاونین وی و فرماندار اراک برگزار شد، مرتضی بانک مسوول امور استان‌های ستاد و مشاور دکتر حسن روحانی در این همایش اظهار داشت: با انتخاب دکتر حسن روحانی به عنوان رییس قوه مجریه نقطه عطف دیگری در نظام ایجاد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وی افزود: شرایط کشور مشخص است. این شرایط نشان از گسست فرهنگی و اجتماعی جدی در جامعه دارد و این گسست در همه امور تاثیر خود را داشته است و شرایط سختی را به وجود آورده به نحوی که اگر حتی در اقتصاد و سیاست مشکلی نداشتیم این گسست به خودی خود خطرناک بود.

بانک درخصوص رویکرد اقتصادی روحانی افزود: اقتصاد مسئله‌ای است که نه تنها امروز بلکه آینده کشور به آن بستگی دارد و اگر نتوانیم پشتوانه درستی را به آیندگان بدهیم قطعا خیانت کرده‌ایم.

مشاور دکتر روحانی اضافه کرد: فضایی مساعد برای حرکت و بالندگی در همه امور ایجاد شده است و همه به نوعی احساس آرامش را برای ساختن آینده دارند. آرامشی سرنوشت ساز همراه با فکر و اندیشه که مطالبات مردم را هدایت خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حجت‌الاسلام حجت الله هاشمی رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان مرکزی نیز اظهار داشت تلاش و کوشش و فعالیت شبانه روزی اعضای ستاد موج، شور و امید آفرید.

وی افزود: انتخاب مردم در روز 24 خرداد شخصیتی روحانی و از یاران امام (ره) را به عنوان رییس جمهور همراه ملت، به مسند قوه مجریه نشاند که این حرکت جای سپاس دارد.

رییس ستاد انتخاباتی روحانی در استان مرکزی با بیان اینکه تحولی نو و جدی در کشور آغاز شده است تصریح کرد: دکتر روحانی در طول زمان انتخابات در سخنرانی‌ها و همایش‌ها وعده‌هایی را عنوان کرد که یکی از آنها نجات اقتصاد کشور است و گفت به شکلی در حوزه اقتصاد عمل می‌شود که تورم، بیکاری و مسائل اجتماعی و اخلاقی در کشور کاهش یابد و امروز این امید در کشور ایجاد شده است که این وعده‌ها عملی خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وی با اشاره به اینکه دنیا به انتخاب دکتر روحانی به عنوان رییس جمهور اقبال نشان داده است ادامه داد: تلاش خواهد شد که تعامل با دنیا به خوبی انجام شود و پیش‌بینی می‌شود که مشکلات داخلی و خارجی با تدبیر رییس‌جمهور منتخب مردم مرتفع شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هاشمی فضای انتخاباتی دوره یازدهم را سرشار از اخلاق عنوان کرد و گفت: کاندیداها در این دوره، اخلاق مداری سیاسی خود را حفظ کردند و ستادها نیز بسیار اخلاقی رفتار کردند و باید این روند را در جامعه پاسداری کنیم. امروز شرایط و فضای کشور به نحوی است که جوانان به عنوان سرمایه‌های کشور پویا، بالنده و با نشاط هستند و قطعا در طول انتخابات این جوانان بودند که کار اصلی را انجام دادند. جوانانی که با کمترین امکانات موج عظیمی را در استان ایجاد کردند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وی با بیان اینکه باید در برابر جوانان سعه صدر داشت و آنها را تشویق کرد چراکه آنها دلسوز کشورند اضافه کرد: در طول انتخابات این جوانان با رعایت قانون و ضوابط عمل کردند و با بهترین تدبیر امور را پیش بردند به نحوی که در کلیه ازدحام‌ها به درستی و عاقلانه امور را مدیریت کردند و مبنای اصلی حرکت خود را قانون نظام جمهوری اسلامی قرار دادند.

رییس ستاد حسن روحانی در استان با اشاره به فعالیت  20 ستاد در استان در زمان انتخابات خاطر نشان کرد: در طول این مدت همه دلسوزانه کار کردند و ثمره این حرکت یأس دشمنان بود و اعتماد به کشور و نظام در بین مردم زنده شد و انتخاب حسن روحانی باعث شد که بار دیگر یک روحانی بر مسند بنشیند و این امر مایه مباهات حوزه و دانشگاه است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این همایش داود باقری رئیس ستاد دکتر عارف و قائم مقام ستاد دکتر روحانی در استان مرکزی از حضور مردم و فعالیت اعضای ستاد قدردانی کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


دسته بندي : استان مرکزی
سرپرست حوزه هنری استان مركزی از راهيابی آثار هنرمندان اين حوزه در بخش عكس و فيلم به چهل و نهمين جشنواره منطقه‌ای سينمای جوان با عنوان بام ايران خبر داد. 
 
به گزارش خبر مرکزی رضا ميرزايی، سرپرست حوزه هنری استان مركزی در گفت‌‌وگو با ایکنا، از موفقيت هنرمندان عكاس و فيلمساز حوزه هنری خبر داد و گفت: چهل و نهمين جشنواره منطقه‌ای سينمای جوان با هدف بسط و تعميم ارزش‌های والای دينی و تحكيم بنيان خانواده در قالب موضوعات مختلف اجتماعی و فرهنگی از قبيل اميد، عدالت، فرهنگ شهادت و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

وی افزود: اين جشنواره در سه بخش فيلم كوتاه، عكس و فيلم‌نامه به همت انجمن سينمای جوانان ايران و اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختياری برگزار می‌شود.

ميرزايی با اشاره به فراخوان ارسال آثار به جشنواره، اظهار كرد: همزمان با فراخوان، آثار هنرمندان حوزه هنری استان به اين جشنواره ارسال شد كه در مجموع پس از داوری آثار ارسالی، اثر هنرمندان استان در دو بخش فيلم و عكس به جشنواره راه يافت.

سرپرست حوزه هنری استان مركزی ادامه داد: فيلم كوتاه ميزبانی به نويسندگی ياشار قهرمانی و كارگردانی يوسف جعفری از توليدات واحد هنرهای تصويری حوزه هنری موفق شد به بخش فيلم كوتاه اين جشنواره راه يابد.

وی خاطرنشان كرد: همچنين آثار عكاسی امير قادری، محمد وروانی‌فراهانی و مهدی تاج‌آبادی نيز در بخش داوری حائز امتياز شده و به بخش عكس چهل و نهمين جشنواره منطقه سينمای جوان راه يافتند.

اين مقام مسئول در پايان افزود: چهل و نهمين جشنواره منطقه سينمای جوان با عنوان بام ايران از 10 تا 13 تيرماه امسال در شهركرد برگزار می‌شود.


دسته بندي : استان مرکزی
سرپرست مديريت راهداري راه و شهرسازي استان مركزي از اجراي مديريت كنترل سرعت درمحور هاي استان در آينده اي نزديك خبر داد.

به گزارش موج به نقل از روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازي استان مركزي، علي زندي فر ضمن اعلام اين خبر گفت: طرح كنترل مكانيزه و اجراي مديريت سرعت محور هاي استان با همكاري سه جانبه اين اداره كل، پليس راه و اداره كل حمل نقل و پايانه هاي استان بزودي اجرا خواهد شد.
وي افزود: طرح كنترل علمي با استفاده از تجهيزات ITS در تعدادي از محورهاي استان بصورت آزمايشي خواهد شد.
زندي فر در تشريح اين خبراضافه كرد: اين طرح در محورهاي استان با استفاده از دوربين هاي نظارتي، دوربين هاي ثبت تخلف سبقت و سرعت، دستگاههاي ترددشمار، تابلوهاي متغيرVMSوهمچنين با استفاده از تجهيزات نصب شده در مركز مديريت راههاي اداره كل راه و شهرسازي و مركز مديريت راههاي اداره كل حمل و نقل و پايانه ها و نرم افزار هاي EVENT*FMSو با استفاده از دستگاههاي موقعيت ياب (GPS)اجرايي خواهد شد.
وي تصريح كرد: با توجه به اينكه اطلاعات كاملي از وضعيت محورهاي استان از قبيل وضعيت ترافيك، درصد تردد وسايط نقليه سبك و سنگين، ساعتهاي اوج ترافيك، سرعتهاي متوسط درمحورها در ساعات مختلف و همچنين ساعتهايي كه بيشترين تصادفات در آنها بوقوع مي پيوندد هم اكنون موجود است مقرر شد با همكاري وتعامل هرچه بيشترسه دستگاه مذكور در كميته اي مشترك نسبت به تهيه برنامه زمانبندي جهت استقرار تيمهاي پليس راه، تعيين محل استقرار اين تيمها،زمان استفاده از دستگاههاي سرعت سنج، زمان ايجاد محدوديتهاي مقطعي براي برخي از وسايط نقليه سنگين، هدايت وسايط نقليه سنگين به ساير محور هاي جايگزين در مواقع لزوم و ساير اقدامات مورد لزوم پيش بيني و اقدامات لازم صورت خواهد پذيرفت


دسته بندي : استان مرکزی
نماینده‌ی ساوه و زرندیه گفت: با آغاز فصل تابستان تعرفه‌ی برق شهرستان ساوه گرمسیری محاسبه می‌شود.

به گزارش خبر مرکزی «شهلا میرگلوبیات» در گفت‌وگو با ایسنا مرکزی، افزود: اجرا شدن مصوبه‌ی تعرفه‌ی برق گرمسیری از درخواست‌های مردم حوزه‌ی انتخابیه بود که با پیگیری‌ها به تصویب هیئت دولت رسید.

وی با اشاره به این‌که شهرستان ساوه گرمترین شهرستان استان مرکزی است، افزود: پیگیری‌ها بالاخره محقق شد و از این پس در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور نرخ برق در ساوه ارزان‌تر از پیش محاسبه می‌شود.

نماینده‌ی ساوه و زرندیه ادامه داد: بر اساس مصوبه‌ی هیئت دولت مقرر شد علاوه بر شهر ساوه تعرفه‌ی برق در شهر زرندیه نیز به عنوان جزوی از مناطق گرمسیری سطح چهار برای مدت دو ماه در سال (تیر، مرداد) چون مناطق گرمسیری محاسبه شود.

میرگلوبیات تصریح کرد: با محاسبه نرخ برق براساس منطقه‌ی گرمسیری، مردم شاهد کاهش چشمگیر مبلغ قبوض برق خود در فصل تابستان هستند.


دسته بندي : استان مرکزی

رئیس کل دادگستری استان مرکزی از افزایش 13 درصدی پرونده‌های وارده و مختومه دادگستری استان در دو ماهه اول سال جاری ‌نسبت به سال گذشته خبر داد. 

به گزارش  خبر مرکزی به نقل از فارس حجت‌الاسلام حکمت علی مظفری شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران تعداد پرونده‌های وارده به دادگستری استان در دو ماهه سال جاری را 42هزار و 447 فقره عنوان کرد و افزود: این میزان نسبت به دو ماهه سال گذشته که 37 هزار و 548 مورد بوده 13 درصد افزایش داشته است.

وی میزان پرونده های مختومه دو ماهه اول امسال را 41 هزار و 113 مورد عنوان کرد و افزود در دو ماه اول سال گذشته تعداد پرونده های مختومه دادگستری استان 36 هزار 259 مورد بوده است که افزایش 13 درصدی را نشان می دهد.

رئیس دادگستری استان مرکزی از افزایش 3 درصدی پرونده‌های وارده و افزایش شش درصدی پرونده‌های مختومه در سال گذشته در دادگستری استان خبر داد و افزود: در سال 90 تعداد پرونده های وارده به سیستم قضایی استان اعم از دادگستری و شوراهای حل اختلاف 307 هزار و 123 فقره بوده که در سال 91 این میزان به 317 هزار و 594 فقره افزایش یافته است.

وی افزود: تعداد پرونده های مختومه در دادگستری و شوراهای حل اختلاف استان نیز در سال 90، 306هزار و 928 مورد بوده که در سال 91 به 324 هزار و 591 پرونده افزایش یافته است.

مشکلات و نابسامانی های اقتصادی از دلایل افزایش تعداد پرونده ها

مظفری با بیان اینکه مشکلات و نابسامانی های اقتصادی از دلایل افزایش تعداد پرونده های وارده به دادگستری است خاطر نشان کرد:  هر یک از ناملایمات و مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می تواند زمینه ساز افزایش میزان پرونده های عمومی به دستگاه قضایی به عنوان مرکز بازخورد اقدامات دیگر دستگاه ها باشد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته زمان رسیدگی به پرونده ها در شعب دادگستری و دادسرای استان کاهش چشمگیری داشته است افزود:  متوسط زمان رسیدگی به پرونده ها در دادگستری استان با توجه به حجم ورودی و عدم افزایش امکانات دستگاه قضایی استان در داد سراها 34 روز ، در محاکم حقوقی خانواده 80 روز، در محاکم جزایی و انقلاب 55روز و در دادگاه های تجدید نظر48روز می باشد.

افزایش 42 درصدی ورودی پرونده ها به شورای حل اختلاف استان

رئیس دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه سال گذشته حجم عظیمی از پرونده های وارده به دادگستری استان جهت بهره برداری از نقاط قوت مردمی شوراهای حل اختلاف و حل و فصل دعاوی حقوقی و خانواده در شوراهای حل اختلاف استان به میزان 60هزار و 150فقره پرونده وارد شوراهای حل اختلاف استان شد افزود: در سال گذشته 42هزار  و 95 پرونده محاکم حقوقی و خانواده وارد شوراهای حل اختلاف استان شدند که این تعداد افزایش 42 درصدی پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف استان نسبت به سال 90 را نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت‌: این افزایش 42 درصدی بیانگر رویکرد مثبت دادگستری استان در استفاده بهینه از ظرفیت شوراهای حل اختلاف و اعتماد مردم به این شوراها و کم هزینه بودن رسیدگی به پرونده ها در این شوراها است.

*مختومه شدن صددرصدی پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف

مظفری یکی از اهداف تاسیس شوراهای حل اختلاف را کاهش مراجعات مردم به محاکم قضایی دانست و اظهار داشت: در سال گذشته صد در صد پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف استان مختومه شد و در شوراهای حل اختلاف شهرستان‌ها 50درصد پرونده های مانده از سال های قبل نیز رسیدگی شد.

وی افزود: شوراهای حل اختلاف در شهرستان اراک در امر رسیدگی به پرونده‌های مانده سال های قبل نسبت به سایر شهرستان ها پیشتاز بوده و بیش از 69 درصد از پرونده های مانده شوراهای حل اختلاف اراک مختومه شدند.

‌مظفری از برگزاری 86 مورد دوره های آموزشی برای یک هزار و 150 نفر از اعضای شوراهای حل اختلاف استان در سال گذشته خبر داد و افزود: 148 مورد بازرسی آموزشی نظارتی نیز  توسط شورای نظارتی و معاونت آموزشی در سال گذشته صورت گرفته که 91 مورد از این بازرسی ها در مرکز استان بوده است.

رئیس دادگستری استان در ادامه به صدور بیش از 47 هزار رای در شعب شورای حل اختلاف استان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: فقط 12 درصد از 2هزار و287 آرایی که اعتراض شده بود ،در محاکم استان نقض شد که این رقم از کیفیت آرای صادر شده در شعب شورای حل اختلاف به عنوان یک نهاد مردمی و اعتماد و رضایتمندی مردم از نحوه رسیدگی این شوراها به پرونده های وارده حکایت دارد.

وی از جذب و  پرداخت 8 میلیارد ریال اعتبار به صورت پاداش به اعضاء و دبیران شوراهای حل اختلاف استان خبر داد و خاطر نشان کرد در استان 153 شعبه حل اختلاف فعالیت دارند.


دسته بندي : استان مرکزی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی از کاهش ساعت‌کاری کارکنان اداره‌های شهر اراک به دلیل آلودگی هوا خبر داد. 

به گزارش خبر مرکزی امیر انصاری در گفت‌وگو بافارس اظهار داشت: به دلیل آلودگی هوای شهر اراک ساعت کاری اداره‌ها تا ساعت 12 ظهر کاهش یافت.

وی تصریح کرد: بر این اساس امروز و فردا ساعت کاری کارکنان اداره‌ها و ارگان‌های دولتی اراک دو ساعت و نیم کاهش خواهد یافت و اداره‌ها ساعت 12 تعطیل خواهند شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: همچنین به دلیل آلودگی هوا ساعت کاری اداره‌های شهرستان شازند نیز کاهش یافت.

به گفته وی، میزان غلظت لحظه‌ای ریزگردها در ساعت هشت صبح امروز 192 میکروگرم بر مترمکعب بوده که بیش از دو برابر حد مجاز و بیانگر شرایط هشدار است.


دسته بندي : استان مرکزی
به گزارش خبر مرکزی ابوالقاسم نصراللهي شنبه شب در گفت و گو با ايرنا افزود: در اين دوره از انتخابات ۹۶۶ هزار و ۵۵۴ نفر از جميعت استان مركزي واجد شرايط راي دادن بودند كه از اين تعداد ۷۳۰ هزار و ۸۰۸ نفر در انتخابات شركت كردند.
وي اضافه كرد: از كل آراي ماخوذه در اين استان ۷۰۴ هزار و ۳۹۱ راي صحيح و مابقي نيز راي باطله است.
رييس ستاد انتخابات استان مركزي ادامه داد: بيشترين مشاركت در انتخابات يازدهيمن دوره رياست جمهوري اين استان مربوط به شهرستان اراك با ۲۸۱ هزار و ۲۵ راي و كمترين مربوط به شهرستان تفرش با ۱۷ هزار و ۹۹۶ نفر است.
نصراللهي خاطرنشان كرد: يكهزار و پنج شعبه اخذ راي براي جمع آوري آراي مردم استان مركزي ايجاد شده بود و ۲۰ هزار نفر انتخابات را در سلامت و آرامش كامل بدون هيچ گونه مشكل امنيتي برگزار كردند.
وي ادامه داد: در شهرستان آشتيان از مجموع ۱۱ هزار و ۹۹۴ راي ماخوذه، ۱۱ هزار و ۴۱۲ راي ماخوذه صحيح بوده كه حجت الاسلام حسن روحاني چهار هزار و ۸۵۶ راي، محمدباقر قاليباف دو هزار و ۵۳۲ راي، سعيد جليلي يكهزار و ۷۰۱ راي، محسن رضايي ۵۶۱ راي، علي اكبر ولايتي يكهزار و ۵۶۳ راي و محمد غرضي ۱۹۹ راي كسب كرده است.
رييس ستاد انتخابات استان مركزي يادآورشد: در شهرستان اراك از مجموع ۲۸۱ هزار و ۲۵ راي ماخوذه، ۲۷۰ هزار و ۱۴۰ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني ۱۳۱ هزار و ۸۹۲ راي، محمدباقر قاليباف ۴۸ هزار و ۷۵۶ راي، سعيد جليلي ۳۲ هزار و ۶۰۷ راي، محسن رضايي ۲۴هزار و ۹۵ راي، علي اكبر ولايتي ۲۹ هزار و ۳۹راي و محمد غرضي سه هزار و ۷۵۱ راي كسب كرد.
نصراللهي خاطرنشان كرد: در شهرستان تفرش از مجموع ۱۷ هزار و ۹۹۶ راي ماخوذه، ۱۷ هزار و ۳۰۳ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني هفت هزار و ۹۲۵ راي، محمدباقر قاليباف چهار هزار و ۴۰۰ راي، سعيد جليلي دو هزار و ۸۱ راي، محسن رضايي ۹۳۹ راي، علي اكبر ولايتي يكهزار و ۷۴۰ راي و محمد غرضي ۲۱۸ راي كسب كرده است.
وي بيان كرد: در شهرستان خمين از مجموع ۶۰ هزار و ۵۶۸ راي ماخوذه، ۵۸ هزار و ۸۵۸ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني ۲۲ هزار و ۱۳۴ راي، محمدباقر قاليباف ۱۳ هزار و ۴۵راي، سعيد جليلي ۱۱ هزار و ۱۹۰ راي، محسن رضايي هفت هزار و ۲۵ راي، علي اكبر ولايتي چهار هزار و ۷۱۱ راي و محمد غرضي ۷۵۳ راي كسب كرده است.
رييس ستاد انتخابات استان مركزي توضيح داد: در شهرستان خنداب از مجموع ۳۲ هزار و ۹۱۸ راي ماخوذه، ۳۱ هزار و ۷۳۵ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني ۱۲ هزار و ۷۲۶ راي، محمدباقر قاليباف هفت هزار و ۳۸ راي، سعيد جليلي چهارهزار و ۶۹۳ راي، محسن رضايي سه هزار و ۹۷۷ راي، علي اكبر ولايتي دو هزار و ۹۳۵ راي و محمد غرضي ۳۶۶ راي كسب كرده است.
نصراللهي يادآور شد: در شهرستان دليجان از مجموع ۲۵ هزار و ۲۳۸ راي ماخوذه، ۲۴هزار و ۱۰۱ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني ۱۰ هزار و ۷۰۳ راي، محمدباقر قاليباف جهار هزار و ۵۱۰ راي، سعيد جليلي چهار هزار و ۴۹۸ راي، محسن رضايي يك هزار و ۶۳۹ راي، علي اكبر ولايتي دو هزار و ۴۰۸ راي و محمد غرضي ۳۴۳ راي كسب كرده است.
وي اظهار كرد: در شهرستان زرنديه از مجموع ۳۷ هزار و ۱۳۸ راي ماخوذه، ۳۵ هزار و ۹۹۰ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني ۱۴ هزار و ۱۷۷ راي، محمدباقر قاليباف هفت هزار و ۹۳۹ راي، سعيد جليلي پنج هزار و ۸۷ راي، محسن رضايي سه هزار و ۳۲۹ راي، علي اكبر ولايتي پنج هزار و ۱۴ راي و محمد غرضي ۴۴۴ راي كسب كرده است.
رييس ستاد انتخابات استان مركزي يادآور شد: در شهرستان ساوه از مجموع ۱۱۹ هزار و ۳۲۰ راي ماخوذه، ۱۱۵ هزار و ۱۶ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني ۵۶ هزار و ۹۷۴ راي، محمدباقر قاليباف ۲۰ هزار و ۶۷۷ راي، سعيد جليلي ۱۴ هزار و ۷۳۷ راي، محسن رضايي ۱۱ هزار و ۱۳۵ راي، علي اكبر ولايتي ۱۰ هزار و ۹ راي و محمد غرضي يك هزار و ۴۸۴ راي كسب كرده است.
نصراللهي ادامه داد: در شهرستان شازند از مجموع ۷۵ هزار و ۵۳۹ راي ماخوذه، ۷۳ هزار و ۱۰ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني ۳۳ هزار و ۴۸۰ راي، محمد باقر قاليباف ۱۳ هزار و ۶۷۱ راي، سعيد جليلي هفت هزار و ۶۷۳ راي، محسن رضايي هشت هزار ۴۶۲ راي، علي اكبر ولايتي هشت هزار و ۸۴۲ راي و محمد غرضي ۸۸۲ راي كسب كرده است.
وي خاطرنشان كرد: در شهرستان فراهان از مجموع ۲۰ هزار و ۹۹۷ راي ماخوذه، ۲۰ هزار و ۱۶۲ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني ۹ هزار و ۱۳۱ راي، محمدباقر قاليباف جهار هزار و ۶۵۲ راي، سعيد جليلي دو هزار و ۵۹۵ راي، محسن رضايي يك هزار و ۴۲۶ راي، علي اكبر ولايتي دو هزار و ۵۳ راي و محمد غرضي ۳۰۵ راي كسب كرده است.
نصراللهي بيان كرد: در شهرستان كميجان از مجمو ع ۲۴ هزار و ۴۵۳ راي ماخوذه، ۲۳ هزار و ۸۳۸ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني ۱۰ هزار و ۱۷۹ راي، محمدباقر قاليباف پنج هزار و ۴۶۷ راي، سعيد جليلي سه هزار و ۲۴۸ راي، محسن رضايي يك هزار و ۸۰۲ راي، علي اكبر ولايتي دو هزار و ۸۷۲ راي و محمد غرضي ۲۷۰ راي كسب كرده است.
وي خاطرنشان كرد: در شهرستان محلات از مجموع ۲۳ هزار و ۶۲۲ راي ماخوذه، ۲۲ هزار و ۸۲۶ راي ماخوذه صحيح بوده كه حسن روحاني ۹ هزار و ۴۵۴ راي، محمدباقر قاليباف چهار هزار و ۵۰۸ راي، سعيد جليلي سه هزار و ۲۳۳ راي، محسن رضايي دو هزار و ۲۳۱ راي، علي اكبر ولايتي سه هزار و ۶ راي و محمد غرضي ۳۹۴ راي كسب كرده است.
رييس ستاد انتخابات استان مركزي گفت: در مجموع كل آرا در اين استان حسن روحاني ۳۲۳ و ۶۳۱ راي، قاليباف ۱۳۷ هزار و ۱۹۵، جليلي ۹۳ هزار و ۳۴۳، رضايي ۶۶ هزار و ۶۲۱، ولايتي ۷۴ هزار و ۱۹۲ و محمد غرضي ۹ هزار و ۴۰۹ راي كسب كرده است

دسته بندي : استان مرکزی
به گزارش خبر مرکزی اكبر شايسته فرد شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: هادي آشتياني با يكهزار و ۳۴۸ راي، محمد عظيمي يكهزار و ۳۳۶ راي ، كريم جمالي يكهزار و ۹ راي، رضا استرابي ۹۷۹ راي و رضا طهماسبي با ۸۵۷ راي به عنوان اعضاي اصلي به شوراي اسلامي شهر آشتيان راه يافتند.
وي اضافه كرد: سيدجعفر لطفي و حسين اوسطي به ترتيب با ۸۳۰ و ۶۶۰ راي به عنوان اعضاي علي البدلل اين شورا انتخاب شدند.
وي ادامه داد: در شهرستان آشتيان از ۱۳ هزار واجد شرايط راي بيش از ۱۲ هزار نفر آنان در چهارمين دوره انتخابات شوراهاي شهر و روستا شركت كردند

دسته بندي : استان مرکزی
به گزارش خبر مرکزی عليرضا كريمي شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: سيدمهدي ساداتي با هفت هزار و ۸۱۵ راي ،علي بيات پنج هزار و ۷۵۹ راي،علي اكبر پروانه رو پنج هزار و ۱۸۸راي،مهناز نوروزي پنج هزار و ۱۴راي، محمدعلي فرقداني چهار هزار و ۷۴۱ راي، خورشيد هاشمي نيا چهار هزار و ۵۷۶ راي، زهرا خليليچهار هزار و ۱۸۲ راي و داود غلامي سه هزار و ۹۲۳ راي از آراي اين شهر را كسب كردند.
وي ادامه داد: علي حسين براتي زاده، سيد كاظم نصيري، امرالله فرديو محمدرضا كرمي
به عنوان عضو علي البدل شوراي شهر خمين توسط مردم اين شهر انتخاب شدند.
وي ادامه داد: اين شهرستان داراي دو شهر است كه در شهر خمين ۹ نفر به عنوان عضو اصلي و چهار نفر نيز به عنوان عضو علي البدل و براي شهر قورچي باشي نيز پنج نفر اصلي و دو عضو علي البدل به شوراهاي اسلامي شهر راه يافتند.
وي گفت: شمارش آراي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر قورچي باشي ادامه دارد و نتايج آن فردا (يكشنبه) اعلام مي شود.
وي افزود: ۳۳۰ نفر از منتخبين به عنوان اعضاي اصلي و ۲۱۶ نفر به عنوان عضو علي البدل شوراهاي اسلامي شهري و روستايي هستند

دسته بندي : استان مرکزی

رئیس ستاد انتخابات شهرستان دلیجان نتایج شمارش آراء چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای این شهرستان را اعلام کرد. 

به گزارش خبر مرکزی محسن اکبری در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با پایان شمارش آراء چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در شهر دلیجان از مجموع 15 هزار و هفت رأی مأخوذه،  غلامحسین منصوری با کسب پنج هزار و 733 رأی، رحمان دلاوری با چهار هزار و 686 رأی، سعید صادقی سه هزار و 963 رأی، بهرام فدایی سه هزار و 420 رأی، علیرضا مهدی دو هزار و 892 رأی، فرشته خسروانی دو هزار و 525 رأی و غلامعلی زمانی‌زاده با دو هزار و 490 رأی به عنوان اعضای اصلی و مهدی اسماعیلی با دو هزار و 379 رأی، کمیل علی‌اکبری با دو هزار و 322 رأی و علی‌اکبر صمدی با دو هزار و 88 رأی به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.

وی ادامه داد: در شهر نراق نیز از مجموع یک‌هزار و 524 رأی مجتبی عابدی با کسب 758 رأی، سید سعید موسوی 557 رأی، خدیجه کریمی‌نراقی 536 رأی، سید عباس حسینی‌نژاد 526 رأی و فهیمه لطفعلی با 481 رأی به عنوان اعضای اصلی و ابوالفضل قجری با 418 رأی و سید صدر موسوی با 385 رأی به عنوان اعضای علی‌البدل انتخاب شدند.


دسته بندي : استان مرکزی

فرماندار تفرش نتایج شمارش آرای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای این شهرستان را اعلام کرد. 

به گزارش خبر مرکزی بهروز اردلان‌راد در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: 35 شعبه أخذ رأی روز گذشته جمع‌آوری آرا انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را بر عهده داشتند.

وی تصریح کرد: بر اساس نتایج شمارش آرا علی لطفی با دو هزار و 491 رأی، عبدالناصر ذوالفقاری با یک‌‌هزار و 576 رأی، قدرت‌الله شاه‌علی با یک‌‌هزار و 559 رأی، علی حیدری با یک‌‌هزار و 468 رأی و حبیب عسگری با یک‌‌هزار و 464 رأی به عنوان عضو اصلی به شورای شهر تفرش راه یافتند.

فرماندار تفرش ادامه داد: حسن شفیعی با یک‌‌هزار و 426 رأی، منصوره سعیدی با یک‌‌هزار و 387 رأی و مصطفی حیدری با یک‌هزار و 340 رأی به عنوان عضو علی‌البدل این شورا انتخاب شده‌اند.


دسته بندي : استان مرکزی
فرماندار شهرستان محلات از اعلام اسامی منتخبین و راه یافتگان به شورای اسلامی شهرستان محلات خبر داد.
 
به گزارش خبر مرکزی غلامعلی یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا مرکزی، با اعلام این خبر افزود: پس از شمارش آرای مردم شهرستان محلات هفت نفر راه یافتگان به شورای شهر شهرستان محلات مشخص شدند.
 
وی در ادامه تصریح کرد: بر این اساس قاسم رییس اکبری با 7007 رای بیشترین رای را حائز شد.
 
این مقام مسئول در تکمیل صحبت های خود اظهار داشت : طبق آرای شمارش شده حسن شمس با 3095 رای ، عباس ابراهیمی با 2932 ، مهدی هدایتی با 2892 ، مهدی سروش با 2743 ، محمد رضا علیمحمد با 2362 و محمد صالحی با 2168 رای هفت عضو راه یافته به شورای شهر محلات هستند.
 
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به پایان یافتن انتخابات ریاست جمهوری گفت: از مجموع 23622 آرای ماخوذه در این شهرستان حسن روحانی با 9452 رای ، محمد باقر قالیباف با 4508 ، سعیدجلیلی با 3233 رای ، علی اکبر ولایتی با 3006 رای ، محسن رضایی با 2232 رای و محمد غرضی با 394 رای به ترتیب بیشترین آرا را کسب کردند.
 
یارمحمدی در پایان تصریح کرد: در راستای اجرای ماده 80 قانون انتخابات ریاست جمهوری نمایندگان کاندیداها دو روز فرصت دارند به منظور طرح شکایت های احتمالی به هیات های اجرایی واقع در فرمانداری مراجعه کنند.
 
همچنین در راستای اجرای ماده 52 قانون انتخابات شوراها و ماده 70 آیین نامه اجرایی انتخابات، نمایندگان کاندیداهای شورای شهر نیز دو روز فرصت دارند تا به منظور طرح شکایت های احتمالی به فرمانداری محلات مراجعه کنند.

دسته بندي : استان مرکزی
به گزارش خبر مرکزی ابوالقاسم نصراللهي شامگاه جمعه در گفت و گو با ايرنا افزود: فرآيند راي گيري يازدهمين دوره انتخابات رييس جمهوري و چهارمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي از ساعت هشت صبح امروز ۲۴ اسفند ماه همزمان با سراسر كشور در استان مركزي آغاز شد و به دليل استقبال كم نظير مردم زمان راي گيري بارها تمديد شد.
وي اظهار كرد: آراي واجدين شرايط راي استان مركزي از طريق يكهزار و پنج شعبه جمع آوري شد كه ۵۲۵ شعبه آن روستايي و ۴۸۰ شعبه شهري بود.
رييس ستاد انتخابات استان مركزي اظهار كرد: ۶۵۵ شعبه اخذ راي استان ثابت و مابقي سيار بوده است و در ۳۳ روستاي زير ۲۰ خانوار استان نيز تنها راي گيري براي انتخابات رييس جمهوري انجام شده است.
نصراللهي اظهار كرد: ۲۰ هزار نفر عوامل اجرايي، نظارتي و بازرسي كار برگزاري انتخابات استان مركزي را برعهده دارند.
راي اولي هاي استان مركزي در اين دوره از انتخابات ۳۰ هزار و ۲۷۳ نفر بودند كه ۵۱ درصد آنان پسر و مابقي دختر بودند.

دسته بندي : استان مرکزی

مسوول کمیته تبلیغات ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: 140خبرنگار، عکاس و تصویربردار از خبرگزاری‌ها و صدا و سیما اخبار  انتخابات را در استان مرکزی پوشش می‌دهند.

به گزارش خبر مرکزی کیوان گودرزی‌راد در گفت‌و گو با ایسنا مرکزی، از حضور 140 خبرنگار، عکاس و تصویربردار جهت پوشش خبری اخبار انتخابات در استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

وی از صدور مجوز تردد جهت این افراد خبر داد و گفت: با در دست داشتن این کارت، تردد افراد یاد شده در شعب رأی بلامانع است.

وی افزود: علاوه بر واحد سیار صدا و سیما که در ستاد انتخابات استان مستقر است ، خبرنگاران و عکاسان خبرگزاری‌ها نیز براساس هماهنگی به عمل آمده می توانند در ستاد انتخابات استان حضور داشته و مستقیما نسبت به پوشش اخبار و اطلاعیه های ستاد اقدام کنند.

مسوول کمیته تبلیغات ستاد انتخابات استان مرکزی در پایان اظهار کرد: مشارکت پرشور امروز مردم نشان از پایبندی آنان به نظام و ولایت‌مداری آنها دارد.


دسته بندي : استان مرکزی

مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی از  حضور 31 هزار  و 773 رای اولی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوارهای اسلامی شهر و روستا خبر داد.

به گزارش خبر مرکزی مهدی چقایی، در گفت و گو با ایسنا مركزي٬ گفت: افرادی که تاریخ درخواست شناسنامه آنها از 18 خرداد به بعد است، می توانند تا پایان وقت انتخابات به ادارات ثبت احوال این استان مراجعه و شناسنامه تحویل بگیرند.

وی با بیان  اینکه ثبت احوال استان مرکزی از روز شنبه به صورت تمام وقت تا پایان انتخابات به مردم خدمات ارائه می دهد٬ افزود: تمام ادارات این نهاد تا پایان وقت انتخابات به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

مدير كل ثبت احوال استان مركزي با اشاره به این که اطلاعات در دسترس برای شعب اخذ رای به صورت آفلاین است، اضافه کرد: در صورتی که مسوولان ستادهای انتخاباتی نیازمند اطلاعاتی باشند، در تماس با ثبت احوال می توانند اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

چقایی با بیان این که در این دوره انتخابات دارا بودن شماره ملی الزامی است، اظهار کرد: براساس قانون جدید افرادی که به هر دلیلی کارت ملی ندارد، با مراجعه و حتی تماس تلفنی با شعب مختلف ثبت احوال استان مرکزی می توانند شماره ملی خود را دریافت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: تعداد واجدین شرایط رای در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوارهای اسلامی شهر و روستا  966 هزار و 554 نفر هستند.

مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی با اشاره به نقش ثبت‌احول در برگزاری انتخابات، تصريح كرد: ثبت‌احوال عضو هیات اجرایی انتخابات و پاسخگوي استعلام چهارگانه و اسناد هویتی در انتخابات است.

چقایی از کاربردی شدن امضاء الکترونیک و کارت‌های هوشمند ملی در این دوره از انتخابات خبر داد و گفت: برای  مجریان انتخابات استان کارت هوشمند ملی صادر و تحویل آنها شده است.

وی اظهار كرد: ثبت احوال پس از انتخابات برای نخستین بار انتخابات را براساس گروه‌های سنی و تفکیک جنسیت مورد تحلیل و ارزیابی قرار خواهد داد.

 مدیر کل ثبت احوال استان مرکزی در پایان، تصريح كرد: کلیه شعب ثبت احوال تا پایان زمان انتخابات امروز 24 خرداد ماه آماده ارایه خدمات به مردم استان مرکزی است.


دسته بندي : استان مرکزی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی نشان از عزم و اراده عظیم آن‌ها است. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس آیت‌الله دری‌ نجف آبادی صبح امروز و در نخستین دقایق پس از آغاز رأی‌گیری برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها آرای خود را به صندوق انداخت و در جمع خبرنگاران گفت: رمز موفقیت هر ملتی بیداری، آگاهی و عزم و اراده آن ملت است و امروز مردم ایران با حضور خود در پای صندوق‌های رأی عزم و اراده خود را در عرصه‌های بین‌المللی نیز نشان می‌دهند.

وی افزود: مردم با شرکت در انتخابات علاوه بر اینکه سرنوشت کشور را تعیین و سکان‌دار دولت را انتخاب می‌کنند به دشمنان نیز ثابت می‌کنند که این ملت زنده است و به تصمیم‌گیری کشورهای بیگانه چون آمریکا نیاز ندارد.

امام جمعه اراک با بیان این‌که مردم تاریخ‌ساز ایران با عزم و اراده خود در تحقق این انقلاب مسیرهای پرفراز و نشیبی را طی کرده‌اند و امروز نیز با عزمی ملی از تمام گردنه‌ها عبور خواهند کرد.

دری نجف آبادی افزود: ملت بزرگ ایران با حضور همه جانبه خود در پای صندوق‌های رأی نشان خواهند داد که دست دشمن را از کشور قطع کرده و توطئه‌های دشمنان را خنثی و تبلیغات آن‌ها علیه ایران را رسوا خواهند کرد.

وی افزود: مردم آگاه و بصیر ایران امروز در روز جمعه و روز انتظار فرج مهدی موعود با حضوری پر شکوه در انتخابات بار دیگر با رهبر معظم و امام خمینی (ره) و شهیدان تجدید بیعت می‌کنند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: مردم با خلق حماسه‌ای دیگر در سال حماسه سیاسی و اقتصادی ثابت می‌کنند که پای خون شهدا و آرمان شهدا ایستاده‌اند.

وی با بیان این‌که همه مردم در خلق این حماسه نقش‌آفرین هستند به مردم توصیه کرد در اول وقت در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند.

امام جمعه اراک افزود: 240 شعبه و 570 صندوق ثابت و سیار أخذ رأی در شهرستان اراک آماده دریافت آرای مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها است.

علی‌اکبر شعبانی‌فرد دقایقی پیش رأی خود را به صندوق‌‌ شماره 188 انداخت. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس علی‌اکبر شعبانی‌فرد پس از انداختن رأی خود در جمع خبرنگاران گفت: حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های أخذ رأی باعث خواهد شد عزت نظام برای همیشه در تاریخ پایدار بماند.

وی با تبریک اعیاد شعبانیه به مردم عنوان کرد: امروز آزمون بزرگی پیش روی ملت قرار گرفته و همانطور که شاهد هستیم مردم حماسه بی‌نظیر را خلق کردند.

استاندار مرکزی ادامه داد: مردم استان مرکزی بار دیگر ثابت کردند در عرصه‌های مختلف انقلاب حضوری جدی داشته و از دستاوردهای ارزشمند انقلاب تا پای جان پاسداری می‌کنند.

وی با بیان این‌که حضور حداکثری مردم در انتخابات لبیک مجددی به ندای رهبر معظم انقلاب است، گفت: این حضور دشمنان را نابود و امید را در دل دوستداران انقلاب ایجاد می‌کند که به راستی باید قدردان این ملت بود.

شعبانی‌فرد با اشاره به حضور جوانان در پای صندوق‌های أخذ رأی اظهار داشت: مردم و به‌ویژه دختران و پسران جوان از نخستین ساعت انتخابات برای تعیین سرنوشت کشور و شهر و روستای خود در پای صندوق‌های أخذ رأی حضور یافته و به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند.

وی با بیان این‌که بیش از 20 هزار نفر به عنوان مجری انتخابات مسئولیت برگزاری انتخابات را در استان بر عهده دارند، ادامه داد: حضور حداکثری مردم در انتخابات باعث می‌شود عزت نظام پایدار بماند و به برکت خون شهدا امروز به روز اقتدار ایران اسلامی تبدیل شود.

استاندار مرکزی گفت: مردم استان در دوران جنگ با تقدیم بیش از شش هزار و 400 شهید دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کرده و  امروز با انداختن رأی خود به صندوق اعتماد خود را به مسئولان نظام به اثبات رساندند.

شعبانی‌فرد تأکید کرد: مردم به وظیفه خود عمل کردند و مسئولان نیز به عنوان خادمان این مردم باید پاسخگو بوده و این پاسخگویی جز با خدمت به همین مردم وفادار با چیز دیگری جبران نخواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم همیشه در صحنه حاضر و در تمامی مراحل سخت کشور دین‌شان را به انقلاب ادا کردند، افزود: بستر برای حضور قشرهای مختلف مردم در انتخابات آماده است و مردم می‌توانند به نامزد مورد علاقه خود رأی دهند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات درسی فراموش نشدنی به نظام دموکراسی و مدعیان غرب می‌دهد و به آنان ثابت می‌کند مردم پایبند به نظام اسلامی هستند و با وجود فشارها و تحریم‌ها تسلیم اراده دشمنان نخواهند شد.

شعبانی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون تأمین برگه‌های تعرفه گفت: 20 درصد بیش از نیاز استان برگه رأی در اختیار استان قرار گرفته و خوشبختانه با توجه به امکانات مناسبی که در اختیار استان قرار گرفته چنانچه با کمبود برگه رأی مواجه شویم با فراهم بودن امکانات پروازی در فرودگاه اراک بلافاصله از طریق هلی‌کوپتر و یا هواپیما نسبت به تأمین آن اقدام خواهیم کرد.


دسته بندي : استان مرکزی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی نشان از عزم و اراده عظیم آن‌ها است. 

به گزارش خبر مرکزی به نقل از فارس آیت‌الله دری‌ نجف آبادی صبح امروز و در نخستین دقایق پس از آغاز رأی‌گیری برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها آرای خود را به صندوق انداخت و در جمع خبرنگاران گفت: رمز موفقیت هر ملتی بیداری، آگاهی و عزم و اراده آن ملت است و امروز مردم ایران با حضور خود در پای صندوق‌های رأی عزم و اراده خود را در عرصه‌های بین‌المللی نیز نشان می‌دهند.

وی افزود: مردم با شرکت در انتخابات علاوه بر اینکه سرنوشت کشور را تعیین و سکان‌دار دولت را انتخاب می‌کنند به دشمنان نیز ثابت می‌کنند که این ملت زنده است و به تصمیم‌گیری کشورهای بیگانه چون آمریکا نیاز ندارد.

امام جمعه اراک با بیان این‌که مردم تاریخ‌ساز ایران با عزم و اراده خود در تحقق این انقلاب مسیرهای پرفراز و نشیبی را طی کرده‌اند و امروز نیز با عزمی ملی از تمام گردنه‌ها عبور خواهند کرد.

دری نجف آبادی افزود: ملت بزرگ ایران با حضور همه جانبه خود در پای صندوق‌های رأی نشان خواهند داد که دست دشمن را از کشور قطع کرده و توطئه‌های دشمنان را خنثی و تبلیغات آن‌ها علیه ایران را رسوا خواهند کرد.

وی افزود: مردم آگاه و بصیر ایران امروز در روز جمعه و روز انتظار فرج مهدی موعود با حضوری پر شکوه در انتخابات بار دیگر با رهبر معظم و امام خمینی (ره) و شهیدان تجدید بیعت می‌کنند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: مردم با خلق حماسه‌ای دیگر در سال حماسه سیاسی و اقتصادی ثابت می‌کنند که پای خون شهدا و آرمان شهدا ایستاده‌اند.

وی با بیان این‌که همه مردم در خلق این حماسه نقش‌آفرین هستند به مردم توصیه کرد در اول وقت در پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کنند.

امام جمعه اراک افزود: 240 شعبه و 570 صندوق ثابت و سیار أخذ رأی در شهرستان اراک آماده دریافت آرای مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراها است.


دسته بندي : استان مرکزی
کارشناس و مبلغ مذهبی با بیان اینکه در این انتخابات باید صحبت ازاعمل کنیم تا اصلح گفت: اعمل یعنی فردی برای ریاست جمهوری توسط مردم انتخاب شود که بیشترین عمل رابرای آنان در دوره های گذشته انجام داده باشد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، : حجت الاسلام ناصر نقویان در بین مردم خمین ظهر روز چهارشنبه با تاکید بر اینکه دیگر فرصت آزمون و خطا نداریم افزود: کشور به کسی نیاز دارد که در دوره های گذشته توانسته در عرصه های اجرایی خوب مدیریت کند.

وی با بیان اینکه تقوا تنها به خواندن نماز شب نیست، اظهارداشت: کسی که بداند دیگری بهتر از او عمل کرده و اصلح تر است اگر در صحنه انتخابات ریاست جمهوری حاضر شود بی تقوایی کرده است.

کارشناس مذهبی ادامه داد: هرکسی بین خود و خدای خود باید حجتی داشته باشد و به فرموده امامان نباید سخنی گفت تا حاجتی داشته باشی و یا حجتی را بخواهی تمام کنی.

وی ادامه داد: مردم در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری دقت لازم را داشته باشند و رزومه و سوابق کاندیدا را نگاه کنند و به صرف وعده و وعید گول نخورند.

حجت الاسلام نقویان ادامه داد: مسئولین هم نباید تا وقتی که سرکارند مردم را فراموش کنند و وقتی حکمشان تمام می شود تازه ملت را بشناسند.

وی ادامه داد: از همین جا فریاد می زنیم کسانی که بر مسند قدرت می نشینند به فرموده امام راحل بدانند با پشتوانه ملت به اینجا رسیدند.

ملبغ مذهبی با اشاره به اینکه کشور ایران جزیره امنی است که دورتا دور آن را ناامنی فرا گرفته است: تنها کشور امن در بین کشورهای همسایه ترکیه  بود که حال می بینیم با اعتراضات مردم و اغتشاشات اخیر این کشور هم به ناامنی دچار شده است.

وی با بیان اینکه ایران از موهبت امنیت برخوردار است تصریح کرد: این امنیت ساده به دست نیامده است و ساده نیز حفظ نشده است و هر یک رای دختران و پسران جوان، در روز 24 خرداد می تواند تاییدی بر این امر باشد.


دسته بندي : استان مرکزی
مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی گفت: نام حسین (ع) در میان نام های مردان در استان بعد از نام محمد و علی رتبه سوم نامهای پسران را داراست.

به گزارش خبر مركزي مهدی چقایی در گفتگو با مهر افزود: هم اکنون تعداد 81 هزار نام حسین و ترکیب آن در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 46 هزار و 552 نام حسین است، اظهار کرد: مابقی نام ها مربوط به ترکیب های نام حسین و کنیه های ایشان است.

چقایی استقبال مردم استان از نام های ائمه را نشان دهنده عشق و علاقه مردم این استان دانست و گفت: طبق آمار به دست آمده از پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ، نام ابوالفضل نیز در بین نام پسران استان مرکزی از ابتدای سالجاری تاکنون رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

125 نوزاد نام ابوالفضل و عباس

وی اظهارداشت: در استان مرکزی از ابتدای سالجاری تاکنون 125 نوزاد نام ابوالفضل و عباس برایشان توسط والدینشان انتخاب شده است. که رتبه پنجم را در بین نام پسران در سالجاری به خود اختصاص داده است.

مدیرکل ثبت احوال استان مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود از از ارائه خدمات از صبح امروز پنجشنبه خبر داد و گفت: تمام ادارات این نهاد از صبح امروز  تا پایان وقت انتخابات به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

تحلیل انتخابات براساس گروه‌های سنی و جنسی برای اولین بار

چقایی اظهار كرد: افرادی که تاریخ درخواست شناسنامه آنها از 18 خرداد به بعد است، می توانند تا پایان وقت انتخابات به ادارات ثبت احوال این استان مراجعه و شناسنامه تحویل بگیرند.

وی از کاربردی شدن امضاء الکترونیک و کارت‌های هوشمند ملی در این دوره از انتخابات خبر داد و گفت: برای مجریان انتخابات استان کارت هوشمند ملی صادر و تحویل آنها شده است.

چقايي اضافه كرد: ثبت احوال پس از انتخابات برای نخستین بار انتخابات را براساس گروه‌های سنی و تفکیک جنسیت مورد تحلیل و ارزیابی قرار خواهد داد.


دسته بندي : سياسي

اختصاصي خبر مركزي: محمد باقر قاليباف كه قرار بود امروز ساعت 9:30 صبح در مسجد الزهرا اراك سخنراني كند،برنامه اش لغو شد.

وي به دليل تاخير در پرواز هايش از حضور در اراك باز ماند.

نمايندگان قاليباف هم كه قصد حضور در اراك را داشتند، به دليل سانحه رانندگي نتوانستند خود را به اراك برسانند.

بر اساس گزارشات طرفداران قاليباف ، در مسجد الزهراء حضور پيدا كرده بودند ولي پس از مدتي انتظار ان مكان را ترك كردند.

يكي از نزديكان شهردار تهران در گفت و گو با خبر مركزي ابراز داشت: انشاءالله آقاي قاليباف پس از راي آوري شان در انتخابات ، در اولين فرصت خدمت مردم شريف و شهيد پرور اراك مي رسد.

لازم به ذكر است كه خبر مركزي ديروز در يك اشتباه كلامي ، سانحه رانندگي را براي شهردار تهران اعلام كرده بود.


دسته بندي : سياسي

اختصاصي خبر مركزي: شهر شهيد پرور اراك فردا صبح ميزبان دكتر محمدباقر قاليباف خواهد بود.

دكتر مهدي عربي رئيس ستاد محمد باقر قاليباف در استان مركزي در گفت و گوي اختصاصي با خبر مركزي  از حضور قاليباف در شهر اراك خبر داد.

وي در تشريح سفر ايشان به شهر اراك گفت: برنامه ي سفر ايشان ، ابتدا استقبال در ميدان امام خميني خواهد بود. سپس دكتر قاليباف به همراه همراهان خودش به گلزار شهدا خواهد رفت و 110 شاخه گل به منظور تكريم و احترام به به شهداي دفاع مقدس هديه خواهند كرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سپس ايشان در مسجد الزهرا اراك حضور پيدا مي كنند و در ميان خيل عظيم طرفدارانشان به سخنراني خواهند پرداخت. اين موضوع از طريق بنر ها و پوستر هاي مختلف به اطلاع شهروندان محترم شهر اراك رسيده است.

وي در ادامه به صحبت هاي يكي از از اعضاي ستاد قاليباف مبني بر حضور نيافتن ايشان در اراك پرداخت و گفت:  ضمن احترام به جبهه پيشرفت و عدالت و و توصيه به دوستان محترم ، شهر اراك مركز استان است و تاثير بسيار زيادي نسبت  به  شهر هاي همجوار دارد. بنده خواهش مي كنم كه اين دوستان در صحبت هاي خودشان دقت بيشتري داشته باشند.

اگر در اين سفر دكتر قاليباف فرصتي پيدا كنند ، حتما به شهرهاي مختلف استان مركزي سفر خواهند كرد ولي اين موضوع قطعي نيست.

بنا بر برنامه ريزي ها آقاي قاليباف در شهر خمين حضور پيدا نمي كنند و يكي از نمايندگان ايشان در شهر خمين سخنراني خواهند كرد.  


دسته بندي : استان مرکزی

جامعه اساتید حوزه علمیه استان مرکزی حمایت خود را از ولایتی اعلام کردند. 

به گزارش خبر مركزي جامعه اساتید حوزه علمیه استان مرکزی در اطلاعیه‌ای که امروز نسخه‌ای از آن به دفتر فارس ارسال شد، حمایت خود را از برنامه‌های دکتر ولایتی اعلام کردند.

بر اساس این گزارش در این اطلاعیه آمده است: در پی درخواست مکرر مردم آگاه از علمای شهرستان‌ها و اساتید حوزه علمیه مبنی بر اعلام موضع نسبت به یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اعضای جامعه اساتید حوزه علمیه استان مرکزی طی جلسه‌ای فوق‌العاده پس از بحث و بررسی نظر حاضرین به حمایت از ولایتی به اجماع رسیده و رأی به وی مورد تصویب قرار گرفت.


دسته بندي : استان مرکزی
با انصراف عارف از نامزدی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اعضای ستاد وی در استان مرکزی به ستاد روحانی پیوستند.

به گزارش خبر مركزي سیدمحی‌الدین هاشمی عضو شورای مرکزی ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام روحانی در استان مرکزی در گفت‌وگو با ايسنا مرکزی، با اعلام این خبر تصریح کرد: شب گذشته دکتر محمدرضا عارف با رهنمودهای حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی مجاب به ترک صحنه انتخابات شدند تا کاندیدای دیگر اصلاح‌طلبان رای بیشتری به خود اختصاص دهد.

وی افزود: با اجماع صورت گرفته، اعضای ستاد عارف در استان مرکزی و اراک با ستاد روحانی هماهنگ شدند و ما با استقبال از اعضای ستاد عارف فعالیت خود را در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی دوچندان خواهیم کرد.

عضو شورای مرکزی ستاد روحانی با بیان اینکه تمام تلاش خود را در دو روز پایانی به کار خواهیم گرفت، گفت: تلاش داریم تبلیغات میدانی و گفت‌وگوی چهره به چهره با مردم داشته باشیم به ویژه با کسبه و بازاریان، و پتانسل خود را براین گذاشته‌ایم که یک فضای گرم و پرشور را مهیا و افرادی که تصمیم بر رای ندارند را مجاب به شرکت در انتخابات کنیم تا کشور از زمستانی که آقای روحانی عنوان کرده‌اند خارج شود و به بهار نزدیک شویم.

وی در خصوص برنامه‌های روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی گفت: امروز عصر همایشی در سالن پامچال تالار آیینه اراک با حضور محسن عبدی فعال سیاسی که حمایت خود را از آقای روحانی اعلام کرده است برگزار خواهد شد این همایش باهماهنگی ستاد جوانان آقای روحانی در استان ترتیب داده شده است.

هاشمی با اشاره به اینکه این دوره شور انتخاباتی زیادی را نمی‌بینیم، افزود: امسال به دلیل انبوه ثبت‌نام‌کنندگان و قشرهای مختلف کاندیداها شرایطی پیش آمده است که اگر انتخابات شوراها برگزار نمی‌شد عملا شاهد شور انتخاباتی نبودیم اما ستاد روحانی تمام تلاش و پتانسیل خود را در این راستا گذاشته است تا انتخابات پرشوری انجام شود.

وی در خصوص مناظره‌های انتخاباتی کاندیداها بیان کرد: مناظره‌ها به دلیل تعداد زیاد کاندیداها چالشی انجام نشد و به نوعی می‌توان گفت مناظره سوم مناظره اول بود چون کاندیداها یکدیگر را به چالش کشیدند ولی در کل خیلی جذاب و پربار نبود.

عضو شورای مرکزی ستاد روحانی در استان انجام مناظره دیگر را لازم دانست و گفت: به دلیل اینکه مناظره‌های قبلی به اعلام و تبیین برنامه‌های کاندیداها کمک چندانی نکرد لازم است که مناظره‌ای دیگر برگزار شود تا کاندیداها به ویژه برنامه‌های خود را در حوزه سیاست داخلی و خارجی و فرهنگی تبیین کنند و مسائل نیمه تمام مانده را به پایان برسانند.


دسته بندي : اجتماعي

همان طور كه به اطلاع شما رسيد پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در آستانه آنتخابات گفتگو با روساي ستاد هاي استاني كانديدا هاي رياست جمهوري را در استان مركزي آغاز كرده است.

لازم به ذكر است كه به منظور شناخت كانديداي اصلح بعضي سوالاتي كه از رئيس ستاد ها پرسيده مي شود يكسان است تا مردم بتوانند به راحتي تصميم بگيرند.

آقاي حجت الله هاشمي ، مسئوليت رياست ستاد مركزي دكتر حسن روحاني را در استان مركزي بر عهده دارند.

وي در اين گفتگو به پرسش هايي در باره ي اولويت انتخاب مديران ، مسائل سال 88 ، رد صلاحيت هاشمي رفسنجاني  و موضوعات گوناگوني پاسخ گفته است.

توجه شما را به گفتگوي جذاب خبر مركزي با حجت الله هاشمي جلب مي نماييم.

 

هدف شما از بر عهده گرفتن ستاد آقاي روحاني چيست؟

هدف بنده از پذيرفتن مسئوليت ستاد حضرت حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي حسن روحاني اين است كه بتوانم در سطح ملي به حضور مردم در انتخابات و براي برون رفت از شرايط كنوني كمك كرده باشم. اين انتخابات هم در عرصه ي داخلي موجب تحول خواهد شد و هم در عرصه ي بين المللي.

يعني شما به دنبال گرفتن پست و مقام در كابينه آقاي روحاني نيستيد؟

طبيعتا اساس خدمت و تلاش براي هر كسي حايز اهميت مي باشد. اگر از بنده خدمتي ساخته باشد كه به صورت منطقي و درست در خدمت مردم عزيز و نظام مقدس جمهوري اسلامي باشم، مطمئنا دريغ نخواهم كرد. اما به اين معنا كه فقط به دليل گرفتن پست و مقام در كابينه ، در ستاد ايشان حضور پيدا كرده باشم، هرگز با اين نيت وارد اين ستاد نشده ام.

آيا مايل به انجام مناظره با ستاد هاي انتخاباتي ساير كانديدا ها هستيد؟

به طور طبيعي اين آمادگي را داريم كه در مناظراتي كه در سطح استان شكل مي گيرد حضور پيدا بكنيم. با هدفي كه بتوانيم به روشنگري و رونق انتخاباتي بپردازيم و در نهايت بتوانيم ايده ها و اهداف آقاي روحاني را تبيين نماييم تا شناخت مرم نسبت به ايشان افزايش بيابد.

برنامه هاي كلي ستاد آقاي روحاني در استان مركزي به چند بخش تقسيم مي شود؟

در استان مركزي آن چه كه وظيفه ي ستاد استاني تبليغات انتخاباتي است. سعي داريم كه در تمام نقاط استان و شهر اراك فعال باشيم.اما به طور كلي قائل به اين هستيم كه تكاليفمان را در اوج سلامت و توفيق به انجام برسانيم.

هم چنين ما وضعيت اقبال عمومي جامعه هم رصد خواهيم كرد. هم چنين بخش مهمي كه در اختيار ما مي باشد، حضور ناظرين بر سر صندوق هاي راي است كه به نظارت صندوق هاي راي بپردازند.

آيا شما آقاي روحاني را صالح مي دانيد؟

من جناب آقاي روحاني را در بين كانديداهاي موجود فردي اصلح مي دانم.

استان ما از غير بومي بودن مديران رنج مي برد. نظر شما در اين باره چيست و آيا اين امر اصلاح خواهد شد؟

اين نگاه يك نگاه تنگ نظرانه به مديريت كشور است. آن چه كه بسيار مفيد و موثر است حضور مديران شايسته در مسند كار ها مي باشد. عقلانيت و اعتدال در مديريت و كارآمدي بايد در يك مدير وجود داشته باشد. خيلي تفاوتي نمي كند كه از كدام استان مي باشد.

ما بايد بپذيريم كه مديريت بايد بر عهده افراد صالح شايسته و كارآمد باشد.خيلي نبايد به بومي بودن و نبودن توجه كنيم.

سخن شما درست است. اما يك مدير كارامد بومي ارجحيتي نسبت به يك مدير كارامد غير بومي ندارد؟

طبيعتا اگر ما به يك گزينه اي رسيديم كه داراي تمام شرايط ذكر شده باشد و بومي هم باشد، اولويت ممكن است با آن فرد بومي باشد ولي من عقيده ندارم كه ما حتما اصرار كنيم كه بومي باشد. ما همگي ايراني هستيم و هر كدام از ما كه در هر قسمت ايران خدمت كنيم به مانند اين است كه به منطقه ي خودمان خدمت كرده ايم.

در داخل ستاد انتخاباتي آقاي روحاني اصولگرايان تا چه مقدار جاي دارند؟

ستاد انتخاباتي آقاي روحاني با شعار تدبير  و اميد و با خصيصه ي اعتدال وارد شده اند. طبيعتا اصولگراياني كه معتدل هستند و ميل و رغبتي نسبت به ايشان دارند حتما در ستاد ما داراي جايگاهي هستند و هم اكنون هم بخشي از اصولگرايان با ما همكاري مي كنند.

از طرفي اصلاح طلبان و كساني هم كه هيچ گرايش سياسي ندارند در ستاد ما حضور دارند.براي ما اهدافي كه آقاي روحاني براي برون رفت از وضعيت كنوني و رسيدن به شرايط مطلوب مطرح كرده اند ،اهميت دارد.

به نظر شما احتمال راي آوري آقاي روحاني چقدر است؟

بنده احتمال قوي مي دهم گه جناب آقاي دكتر حسن روحاني اقبال گسترده اي را در پيش رو دارند و اميدواريم كه بتوانند بر كرسي رياست جمهوري قرار بگيرند و برنامه چهار ساله ي خود را اعمال كنند.

در داخل استان چه گروه هايي از ايشان حمايت مي كند؟

هيچ حزب سياسي از هيچ كانديدايي اعلام حمايت نكرده اند. اما اشخاص اين احزاب از طيف هاي گوناگون حضور دارند و فعاليت مي كنند.

تبليغات گسترده ستاد آقاي روحاني در استان مركزي و شهر اراك از چه زماني آغاز مبي شود؟

با توج به شرايط پيش آمده تبليغات آغاز شده است اما تبليغات پر شور و پر حرارت در هفته ي پاياني انتخابات است كه انشاء الله فعاليت هاي تبليغي در سطح استان آغاز شود.

در روستاها داراي ستاد انتخاباتي هستيد؟

خير اما كساني هستند كه در جمع مردم حضور بيابند و صحبت بكنند و به پرسش هاي آن ها پاسخ بدهند. هم چنين آن ها وظيفه ي پخش اقلام تبليغاتي را نيز بر عهده دارند.

آيا قادر به ايجاد شور و حال انتخاباتي كه در سال 88 اتفاق افتاد، هستيد؟

عوامل مختلفي باعث شد چنين فضايي در آن سال بوجود آيد و علت اصلي آن هم دو قطبي شدن فضاي انتخابات بود. گمان مي كنم بخش عمده اين شور و هيجان به عهده صداو سيما و كانديداهاي رياست جمهوري است.

البته نقش ستاد هاي انتخاباتي را هم پر رنگ مي دانيم و بر اين باور هستيم كه بتوانيم يك نشاط و شوري را ايجاد كنيم تا شاهد حماسه سياسي 24 خرداد باشيم.

برنامه شما براي ايجاد اين هيجان چيست؟

مردم مستحضر هستند كه فعاليت هاي انتخاباتي بايد بر اساس قوانين اعلامي انجام شود. ما بر اساس همين قواعد حركت مي كنيم و اميدواريم كه مردم هم اقبال داشته باشند و براي مقابله با تهاجم دشمن و ايجاد ياس در بين آن ها لازم است كه مردم پاي صندوق هاي راي حاضر بشوند.

يكي از نقاط ضعف 4 سال اخير تعطيلي احزاب سياسي است. برنامه ي آقاي روحاني براي گسترش نقش احزاب در اداره جامعه چيست؟

در صورتي احزاب و طيف هاي مختلف مي توانند به كارشان ادامه دهند و شور و هيجان در انتخابات بوجود آيد، كه شاهد فضاي باز سياسي در جامعه باشيم. بايد در جامعه ظرفيتي باشد كه بتوان از موضوعات مختلف مثل عملكرد دولتمردان انتقاد كرد.

انشاء الله ما شاهد باشيم كه احزاب سياسي بتوانند در چارچوب قانون كارشان را در يك فضاي آرامي انجام بدهند و با هم فكري آن ها مشكلات را از سر راه خودمان كنار بزنيم.

نظر شما درباره رد صلاحيت هاشمي رفسنجاني چيست؟

من تاسف مي خورم كه يك سرمايه بي نظير براي كشور از عرصه انتخابات خارج شد. مردم ما شاهد بودند كه با حضور ايشان همان شور و هيجان قابل توقع پيدا شد و با رفتن ايشان ما يك ركودي را شاهد بوديم.

از نظربنده نظام براي ما و مردم مهم تر از اشخاص هستند. اين موضوع را آقاي هاشمي هم بيان كرده اند. ولي به هر حال آقاي هاشمي و امثال ايشان سرمايه هاي كشور ما هستند و جايگاه خاصي در ميان مردم دارا مي باشند. ما اين توقع را داريم كه آقاي هاشمي با هدايتگري خود وارد عرصه بشوند تا انشاء الله اين اميد را به مردم برگردانند.

با توجه به فراجناحي بودن آقاي روحاني به بيان خودشان، چرا اكثريت كساني كه در اطراف ايشان  قرار دارند و حامي ايشان هستند اصلاح طلبند؟

آقاي روحاني آن چه را كه گفته اند با صداقت فرموده اند. اقبال اصلاح طلبان نسبت به آقاي روحاني يك ضرورت تاريخي است. اگر عقلاني بينديشيم بهترين راه براي برون رفت از فضاي كنوني راي آوري ايشان است. شايد عمده مطالبه اي كه اصلاح طلبان دارند، برنامه هاي آقاي روحاني برآورده كند.

اما بنده بر اين عقيده هستم ميزان تمايل اصلاح طلبان و اصولگرايان نسبت به ايشان به يك مقدار است.مهم ترين دليل بنده هم روشن بودن سوابق ايشان از زمان نهضت امام تاكنون است. فلذا اصولگرايان به خوبي مي دانند كه اولين شخصي كه واژه ي  " امام‌" را براي رهبر كبير انقلاب به كار بردند، ايشان بودند.

كليد حل مشكلات ما همان منش و راه امام است كه بنده فكر مي كنم كه آقاي روحاني اين ويژگي را در خود دارند كه ادامه دهنده ي راه امام باشند.يكي ديگر از ويژگي هاي ديگر ايشان قرابت فكري با آيت الله هاشمي رفسنجاني است. در بين 8 نفري كه در صحنه حضور دارند، آقاي روحاني به آيت الله هاشمي رفسنجاني نزديك تر هستند.اين امر سبب شده است كه هم اصلاح طلبان و هم اصولگرايان و هم انشاء الله تمام مردم عزيز ايران اسلامي نسبت به ايشان اقبال پيدا بكنند.

لازم به ذكر است كه اين نكته را حتما ذكر كنم كه مردم دوباره به سمت روحانيت رجعت كرده اند. اين افتخار بزرگي براي جامعه ي روحانيت است كه فرزندي از اين صنف به پا خيزد و قصد اداره ي مملكت را داشته باشد.

در صورت عدم حمايت آقايان هاشمي و خاتمي آيا آقاي روحاني در صحنه باقي خواهند ماند؟

نگرش هاي سياسي در هيچ زماني قطعي نمي باشد و سياستمداران انسان هاي غير قابل پيش بيني هستند.تا به امروز كه ايشان در صحنه هستند. بنده پيش بيني مي كنم كه در آينده اقبال عمومي زيادي نسبت به ايشان در جامعه به وجود خواهد آمد.

چرا آقاي روحاني را حامي آقازاده ها و ثروتمندان مي دانند؟

بنده اين نكته را نمي پذيرم چرا كه ايشان در كارنامه شان چنين موضوعاتي مشاهد نشده است. ما بر عكس اين سخن را مي گوييم. ايشان نقاط مثبت بسيار بالاي دارند. ما نمي توانيم هيچ نقطه ي ضعفي در وجود ايشان پيدا كنيم.

در چند روز گذشته عكسي از آقاي روحاني منتشر شد كه مردي در حال بوسيدن دست ايشان بود. اين موضوع باعث انتقادات زيادي شد نظر شما در اين بار چيست؟

نه آقاي روحاني اين موضوع را مي پسندند، نه ما و نه جامعه. ولي در جامعه هستند بعضي ها كه عمدا يا سهوا به منظور تقرب يا تخريب دست به اين عمل مي زنند. بنده يقين دارم كه آقاي روحاني چنين شيوه اي را نمي پسندند.

آقاي روحاني را هاشمي2 مي دانيد؟

بله حتما چرا كه قرابت فكري آقاي روحاني نسبت به آيت الله هاشمي رفسنجاني بسيار نزديك است.

و اما سخن پاياني حضرتعالي؟

به اميد تشكيل دولت تدبير و اميد   انشاءالله.


دسته بندي : استان مرکزی
آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري، مدير حوزه‌هاي علميه کشور، در حکمي، مدير جديد حوزه علميه استان مرکزي را منصوب کرد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از موج، مدير حوزه‌هاي علميه کشور با صدور حکمي، حجت الاسلام ‌والمسلمين سيد علي حسيني پور را به مدت يک سال، به عنوان مدير حوزه علميه استان مرکزي منصوب کرد.
آيت الله حسيني بوشهري در اين حکم از مدير حوزه علميه استان مرکزي خواسته‌ است تا بر اساس مقررات، شرح وظايف ابلاغي و بهره‌مندي از نظرات علماي منطقه، در جهت تحقق اهداف سلف صالح و مصالح عالي حوزه، نسبت به رشد و گسترش فرهنگ غني تشيع، با رعايت ضوابط و مقررات و ماموريت‌هاي محوله اقدام نمايند.
برپايه اين گزارش، اجراي مصوبات شوراي عالي، مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه و شوراي حوزه علميه استان، ابلاغ آيين‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌هاي ابلاغي از سوي مرکز مديريت حوزه‌هاي علميه و مصوبات شوراي استان، پيشنهاد معاونين حوزه علميه استان به شوراي استاني، تاييد و صدور حکم مديران واحد‌هاي آموزشي، پژوهشي و مراکز حوزوي وابسته و نيز تعيين مديران واحد‌هاي تابعه مديريت استان و نظارت بر عملکرد آنها بر اساس آيين‌نامه‌هاي مصوب از جمله ماموريت‌هاي مدير جديد حوزه علميه استان مرکزي به شمار مي‌رود.
همچنين برقراري ارتباط موثر با مديريت‌هاي مرتبط در استان در چارچوب مصوبات، امضاي مدارک تحصيلي طلاب که صدور آنها طبق آيين‌نامه‌هاي مصوب در اختيار مديريت حوزه علميه استان قرار مي گيرد و ارائه گزارش عملکرد به شوراي استاني و مرکز مديريت ‌حوزه‌هاي علميه از ديگر وظايف ابلاغي به اين مدير استاني مي‌باشد.


دسته بندي : استان مرکزی

رییس هیئت کشتی استان مرکزی از درخشش ورزشکاران این استان در مسابقات کشتی آزاد پیشکسوتان کشور خبر داد.

به گزارش خبر مركزي علی محمد طاهری، در گفت و گو با ايسنا مرکزی، ضمن اعلام این خبر گفت: مسابقات كشتي آزاد قهرماني پيشكسوتان كشور و انتخابی تیم ملی پیشکسوتان 18 و 19 خرداد در سالن شهداي هفتم تير تهران برگزار شد.

وی با بیان این که ورزشکاران استان مرکزی در این رقابت ها موفق به کسب 6 مدال شدند، افزود: از این تعداد 2 مدال طلا و 4 برنز از آن کشتی گیران استان مرکزی شد.

سرپرست تیم کشتی اعزامی از استان مرکزی ادامه داد: علی محمد طاهری در وزن 58 کیلوگرم و هوشنگ یداللهی در وزن 63 کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا و احمد حامدی در وزن 69 کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز در گروه F شدند.

طاهری با بیان اینکه در گروهF  استان مرکزی مقام سوم تیمی را از آن خود کرد، گفت: در گروه B سعید آمین در ورزن 58 کیلو گرم، در گروه D خسرو معقولی در وزن 85 کیلوگرم و در گروه  C عليرضا ذوالفعلي در وزن 69 کیلو گرم مدال برنز را کسب کردند.

 وی همچنین به برگزاری مسابقه کشتی در گروه سنی A اشاره کرد و افزود: در این گروه سنی نیز فخرالدین روانبخش عصر دیروز موفق به کسب مقام دوم وزن 63 کیلوگرم شد.

سرپرست تیم کشتی اعزامی از استان مرکزی با بیان این که در این دوره از مسابقات 15 کشتی گیر آزاد استان مرکزی حضور داشتند، اظهار کرد: این تعداد با حضور سه مربی در مسابقات شرکت کردند.

طاهری در پایان با تأکید براینکه استان مرکزی در این بخش تاکنون به این تعداد از مدال دست نیافته بوده است، از برگزاری مسابقات کشتی فرنگی قهرمان کشور و انتخابی تیم ملی پیشکسوتان خبر داد و تصریح کرد: این مسابقات نیز چهارم تا هفتم تیر ماه برگزار خواهد شد.


دسته بندي : استان مرکزی

دکتر قالیباف کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز چهارشنبه 22 خردادماه به خمین سفر می‌کند.

به گزارش خبر مركزي محمود گنجی دبیر ستاد قالیباف در استان مرکزی در گفت و گو با ايسنا مرکزی، از سفر قالیباف به استان مرکزی خبرداد و گفت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده دکتر قالیباف چهارشنبه 9 صبح در مصلی شهر خمین حضور خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: احتمالا به دلیل شلوغی برنامه‌ها فرصتی برای سفر این کاندیدای ریاست جمهوری به اراک وجود نخواهند داشت.


دسته بندي : اراك
اختصاصي خبر مركزي: "ائتلاف نخبگان و توانمندان كلانشهر اراك" اعلام موجوديت كرد.

اين ائتلاف كه متشكل از تمامي نيروهاي نخبه شركت كننده در انتخابات شوراي شهر است، از تخصص هاي مختلفي بهره برده است.

به گزارش خبر مركزي اعضاي اين ليست به همراه سوابق علمي و اجرايي آن ها به شرح زير است:

مهندس كريم مرادي باستاني  - رئيس ساختمان شركت صنايع آذرآب ، مدير سابق اجرايي سازمان همياري و شهرداري ها و مديرعامل سابق تعاوني مسكن آذرآب 

مهندس محمد مصطفوي - عضو اتاق ايران ، عضو شوراي مركزي سازمان نظام مهندسي كشور و مدير عامل سابق نظام مهندسي استان مركزي

مدرس محمد حسن بياتاني  - نايب رئيس اتحاديه معلمان فيزيك ايران و رئيس انجمن علمي فيزيك استان مركزي

دكتر ليلا جعفري  -  پزشك عمومي و مشاور كانون بانوان بازرگان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي اراك

مهندس رحيم جواهري  -  مدرس دانشگاه علم و صنعت ايران و دبير كميته تخصصي مكانيك سازمان نظام مهندسي ساختمان استان مركزي

مهندس علي چگيني  -  استاد دانشگاه و عضو سازمان نظام مهندسي ساختمان استان مركزي

محمد صادق دوخائي  -  رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان اراك و عضو سابق سپاه پاسداران

مهندس محمد رجائيان  -  استاد دانشگاه ، رئيس سابق هيئت فوتبال استان مركزي و روزنامه نگار

موسي رجبي  -  مشاور حقوقي فرماندار سابق اراك و كارشناس حقوقي بانك هاي صادرات و مهر اقتصاد

فيروز بخت زارع  -  شهردار منطقه ۱ اراك و رئيس شعبه ۲۴۹ شوراي حل اختلاف

مدرس مسعود ستوده نژاد  -  استاد دانشگاه ، معلم نمونه و مدير عامل سابق جامعه نخبگان استان مركزي

مهندس ليلا فتاحي  -  استاد دانشگاه و رئيس هيئت مديره شركنت مهندسين مشاور معمار نقش ساز

مهندس علي حيدر عبدي  -  داراي ۲۰ سال سابقه مديريت در صنعت الومينيوم ايران و مهندس مواد از دانشگاه شريف

مصطفي عرب  -  مسئول دبيرخانه هيئت حل اختلاف شوراهاي اسلامي استان و رئيس گروه اجتماعي و سازمان هاي مردم نهاد استانداري مركزي

مهندس امير فتاح گنجي  -  عضو خانه كارگر و كارشناس بورس و بازار هاي مالي بين الملل


دسته بندي : استان مرکزی

برداشت نیوز- مجمع اندیشه و وحدت اسلامی استان مرکزی ، بعنوان تنها حزب رسمی و قانونی استان مرکزی ، مجوز فعالیت خود را دریافت کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


دسته بندي : اجتماعي

پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي در ادامه طرح خود و مصاحبه با روساي ستاد هاي استاني كانديداهاي رياست جمهوري در استان مركزي اين بار به سراغ رئيس ستاد دكتر علي اكبر ولايتي در استان رفته است.

لازم به ذكر است كه به منظور شناخت كانديداي اصلح بعضي سوالاتي كه از رئيس ستاد ها پرسيده مي شود يكسان است تا مردم بتوانند به راحتي تصميم بگيرند.

حميد گودرزي ، مداح اهل بيت، مسئوليت ستاد اين كانديدا در استان مركزي را پذيرفته است.

رئيس ستادي كه شانس پيروزي كانديداي مورد نظرش  را 99 درصد مي داند. كسي كه 30 درصد اعضاي ستادش اصلاح طلب هستند.

توجه شما را به گفتگوي جذاب خبر مركزي با حميد گودرزي جلب مي نماييم.

هدف جنابعالي از تشكيل ستاد ولايتي در استان چه بوده است؟

امسال را رهبر معظم انقلاب سال حماسه سياسي  و حماسه اقتصادي نام گذاري كرده اند.براي ايجاد اين حماسه بعضي ها بايد سربازي كنند. بنا بر وظيفه اي كه داشتيم پا به اين عرصه گذاشتم و براي ايجاد شور و نشاط انتخاباتي  تمام تلاش خود را انجام خواهم داد. خدا را شاكرم كه بنده  مورد اعتماد آقاي ولايتي قرار گرفتم تا بتوانم در اين عرصه خدمت كنم.

يعني به دنبال پست و مقام نيستيد؟

اصلا.ما براي ايجاد حماسه سياسي آبرويمان را در گرو قرار داده ايم و سربازي مي كنيم. ما هيچ چشم داشتي به كابينه آينده آقاي ولايتي نخواهيم داشت و به شايسته سالاري اعتقاد داريم نه اين كه بر فرض بنده رئيس ستاد هستم و حتما بايد پستي را بگيرم.

برنامه هاي ستاد به طور كلي براي راي آوري ايشان به چند بخش تقسيم خواهد شد؟

چهره آقاي ولايتي براي مردم شناخته شده است. ايشان داراي چهره اي جهاني و فرا جناحي هستند. بنابراين بنده  فقط مي توانم اذهان عمومي را به سمت دكتر ولايتي متمايل كنم. هدف ما بيش تر نسل سوم و جوان است چرا كه آن ها كمتر با شخصيت بين المللي ايشان آشنا هستند.

آمادگي مناظره با ساير ستاد هاي انتخاباتي را داريد؟

بنده اصلا متمايل به مناظره نيستم چرا كه اساس مناظره را به جنگ و جدل تبديل كرده اند.بنابراين صلاح نمي دانم در اين روزهاي باقي مانده به حماسه 24 خرداد عامل جنگ و جدل در بين مردم باشم.

شما مي توانيد اگر روش مناظره ها را درست نمي دانيد را با شركت درآنها روش را آموزش دهيد؟

بنده اساسا به مناظره هيچ اعتقادي ندارم.

رنگ انتخاباتي آقاي ولايتي چيست؟

ايشان رنگ انتخاباتي ندارند. بنده اصلا با رنگ انتخاباتي موافق نيستم و اين كارها دردي را از مردم ما دوا نمي كند. صدر برنامه هاي اقاي ولايتي معيشت مردم است. ايشان طبيبي است براي تمام دردهاي جامعه امروز ما. نوع رنگ نوع ، غذا خوردن و اين جور مسائل حاشيه اي در ستاد آقاي ولايتي جايي ندارد.اين كار هاي مجلات زرد است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استان مركزي از وجود مديران غير بومي رنج مي برد.آيا تضمين مي دهيد كه در دوران رياست جمهوري دكتر ولايتي اين اتفاق نيفتد؟

با صحبتي كه با ايشان داشتم عقيده بر اين بود كه به مديران بومي بيشتر توجه شود.انشاء الله  در دولت متمم شاهد بومي بودن مديران در تمام استان ها خواهيم بود.

آيا توانايي ايجاد شور انتخاباتي سال 88 را داريد؟

برنامه آقاي ولايتي در مناظرات روزهاي اينده رنگ و رونق بيشتري به خود مي گيرد. در روزهاي پاياني هم قطعا سعي مي كنيم اين هيجان را ايجاد كنيم اما مطمئنا به شور سال 88 نمي رسد.دليل آن هم اين است كه آن انتخابات منحصر به فرد و همراه با بداخلاقي هاي زيادي بود. ما اين عقيده را نداريم كه بخواهيم با هر بداخلاقي شور هيجان ايجاد كنيم. بنده در انتخابات 88 دو طرف ماجرا را مقصر مي دانم. هم طرف پيروز انتخابات و هم طرفي كه در انتخابات شكست خورد را مقصر مي دانم.

چند درصد احتمال مي دهيد كه آقاي ولايتي رئيس جمهور آينده خواهد بود؟

با جرئت اعلام  مي كنم ايشان با احتمال99 درصد رئيس جمهور آينده ايران اسلامي خواهند بود. اين 99 درصد را هم نظر سنجي ها نشان مي دهند.

چه گروه هاي در داخل استان از آقاي ولايتي حمايت مي كنند؟

حزب موتلفه اسلامي، جبهه پيروان خط امام و رهبري ، جبهه حاميان ولايت استان مركزي  و جامعه ي مهندسين به رياست آقاي باهنر تا به الان اعلام حمايت كرده اند. همان طور كه كه اطلاع داريد آقاي خاتمي هم به عنوان سخنگوي جامعه ي مدرسين از ايشان حمايت كردند.

ايشان برنامه اي براي سفر به اراك خواهند داشت؟

بله در هفته ي آخر انتخابات ايشا حتما به استان مركزي سفرخواهند كرد.

زمان شروع تبليغات گسترده در سطح شهر چه زماني آغاز مي شود؟

از صبح شنبه آغاز مي شود. اين تبليغت بسيار وسيع و چشم گيرخواهد بود و حتما شما مشاهده خواهيد كرد.اابته اين كار را بدون اسراف انجام مي دهيم.

برنامه ي شما براي روستا ها چيست؟

در همه ي روستاها ما ستاد انتخاباتي داريم و حكم هاي آن ها را نيز آماده كرده ايم.

در داخل شهر اراك چند ستاد انتخاباتي وجود دارد؟

هم اكنون 3 ستاد فعال است. ستاد مركزي استان در خيابان شهيد شيرودي است. ستاد شهرستان اراك در خيابان هپكو و ستاد فرهنگيان هم در داخل ميدان شهرجرد موجود مي باشد.

 يكي از نقاط ضعف اين دولت تعطيلي احزاب سياسي است. براي تقويت احزاب چه برنامه اي داريد؟

ما بايد يك نگرش درست نسبت به جامعه داشته باشيم. احزاب نقش مهمي در روند شكل گيري امور سياسي دارند و مي توانند مردم را نسبت به كشور خودشان حساس تر كنند. اشاء الله دكتر ولايتي برنامه اي بسيار  جامعي درباره احزاب سياسي دارند كه در بيانيه اي هنگام ثبت نامشان نيز اين موضوع را اعلام داشتند. دولت متمم يك دولت آرامش دهنده به كشور است چرا كه مردم از جنگ و جدل هايي كه بوجود آمده خسته شده اند.

در داخل ستاد انتخاباتي شما اصلاح طلبان جايي دارند؟

هر اصلاح طلبي كه بيايد و بخواهد در اين ستاد فعاليت كند، من دستش را هم مي بوسم و من احترام ويژه اي براي آن ها قائل هستم.تقريبا حدود 30 درصد نيروهاي ما اصلاح طلب هستند. بنده براي هر 8 نفري كه نامزد شده اند احترام قائل هستم چرا كه هدفشان خدمت به اين نظام و مملكت هستند. در كابينه ايشان هم از همه ي نخبگان استفاده خواهد شد و سليقه ي سياسي آن ها هيچ تاثيري نخواهد داشت. دولت ايشان فراجناحي است.

آقاي ولايتي را فردي صالح مي دانيد؟

اصلح تر از آقاي ولايتي در اين انتخابات نمي شناسم.

برنامه ي 100 روزه ي ايشان براي ترميم اقتصاد اغراق و بزرگ نمايي نيست و شبيه به يك شعار نمي باشد؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خير ايشان تمام جزئيات اين 100 روز را منتشر كرده اند. مطمئن باشيد كه آقاي ولايتي در اين 100 روز مانند يك پزشك تب جامعه را پايين مي آورد و جامعه را درمان مي كند. و حتما هم عملي خواهد شد.

چرا ائتلاف 2+1 به نتيجه نرسيده است؟ مردم مي توانند به كانديدايي كه در همين اول كار خلف وعده كرده است اعتماد كنند؟

پايه گذار ائتلاف اقاي ولايتي بوده اند. موارد ائتلاف نظر علما و نظرسنجي مردم بوده است. تا به الان آقاي ولايتي هم نظر جامعتين را كسب كرده اند و هم در نظر سنجي هاي اكثر استان ها  بالاتر هستند. قطعا در روزهاي پاياني ائتلاف به نتيجه خواهد رسيد و يك نفر از بين 3 نفر باقي مي ماند.

آقاي ولايتي تكنوكرات نيست؟

به هيج وجه.

آيا به دنبال راي همه ي مردم هستيد يا تنها به راي افراد صالح توجه مي كنيد؟

راي همه  ي مردم. روستايي و شهري ، اصولگرا و اصلاح طلب ، ايراني داخل كشور و ايراني داخل كشور ما بين هيچ يك از مردم تفاوت قائل نمي شويم.

در سال 84  اقاي ولايتي به نفع هاشمي رفسنجاني كنار كشيد ولي امسال ايشان در پاسخ به سوالي براي انصراف به نفع آقاي هاشمي پاسخ منفي دادند. اين به معناي دوگانگي افكار نيست؟

در سال 84  ايشان با آيت الله تهراني نشستي داشتند و به توصيه ايشان مبني بر حفظ لباس روحانيت  و شخصيت آقاي هاشمي انصراف دهند. ولي امروز نمي توان شرايط را يكسان دانست. طرز تفكر انسان لحظه به لحظه در حال پيشرفت است.

اما سخن پاياني شما؟

از شما بسيار تشكر مي كنم و اميدوارم موفق باشيد.


دسته بندي : اجتماعي

همان طور كه به خوانندگان پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي اطلاع داديم گفت وگو با روساي ستاد كانديداهاي رياست جمهوري در استان مركزي را در برنامه خود قرار داده ايم.

اين كار را از دكتر مهدي عربي رييس ستاد محمد باقر قاليباف آغاز مي كنيم.

عربي كه در كارنامه خود كانديداتوري نمايندگي مجلس را يدك مي كشد از همكاري با اصلاح طلبان و تكنوكرات نبودن قاليباف سخن گفت. وي برنامه هاي ستاد خود را نيز تشريح كرد و به پرسش هاي مختلفي پاسخ داد.

توجه شما را به گفتگوي جذاب پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي با رييس ستاد دكتر قاليباف در استان مركزي جلب مي نماييم.

آقاي دكتر عربي هدف شما از پذيرفتن رياست ستاد آقاي قاليباف چه بوده است؟

من هدفي جز پيشرفت استان  و كمك به مردم اين استان نداشتم و با اصرار دوستان پا به اين عرصه گذاشتم .لازم به ذكر است كه خودم هم هيچ علاقه اي نداشتم كه اين مسئوليت را بذيرم.

آقاي قاليباف در استان ما مظلوم واقع شده اند. به همين دليل سعي مي كنيم شخصيت ايشان را در بين مردم بيشتر معرفي كنيم. بنده هيچ نيازي به اين پست ندارم  چرا كه استاد دانشگاه هستم.

يعني به دنبال پست و مسئوليت در دولت آقاي قاليباف نيستيد؟

فكر مي كنم كه از سياق سخنم پيداست كه به دنبال هيچ پست و مسئوليتي نيستم.

در سال 88 شور و حال عجيب انتخاباتي در كشور و استانمان بوجود آمد.آيا قادر خواهيد بود كه آن هيجان را دوباره احيا كنيد؟

در سال 88 فضاي انتخاباتي دو قطبي بود در حالي كه هم اكنون اين جور نيست و فضا چند قطبي است.من فكر مي كنم در صورتي كه انتخابات به مرحله دوم برسد آن شور به وجود خواهد آمد.

در مرحله اول سياست ما ايجاد شرايطي است كه مردم از انتخابات متنفر نشوند و دچار  افراط و تفريط نشوند. ايجاد هيجان در جامعه با تنها پوستر چسباندن و شلوغ كردن ديدگان بصري مردم نيست. بخشي از اين فضا به آرامش توام با معنويت و اطلاع رساني بستگي دارد.اما قصد ايجاد موج هاي انتخاباتي سالم را داريم كه در روزهاي آتي مشاهده خواهيد كرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آيا مناظره بين ستاد آقاي قاليباف با ستادهاي مختلف برگزار مي شود؟

ما اين آمادگي را داريم كه نفراتي را به عنوان نماينده خودمان به اين منظور معرفي كنيم.

در چند سال گذشته استان مركزي از غير بومي بودن مديران خود رنج مي برد ديدگاه آقاي قاليباف درباره بومي بودن مديران چيست؟

من به جرئت اعلام مي كنم كه در دولت آقاي قاليباف شايسته سالاري و استفاده از پتانسيل هاي بومي حرف اول را خواهد زد. اگر دولت اقاي قاليباف تشكيل شد و اين اتفاق نيفتاد تمام خبرنگاران و مردم حق انتقاد را دارند.

آيا ستاد انتخاباتي آقاي قاليباف تنها به دنبال راي اصولگرايان است؟

به هيج وجه. راي تمام طيف ها وسلايق براي ما مهم است.

نمونه اش اين است كه در يك سخنراني بعضي ها به من انتقاد كردند كه چرا آقاي هاشمي را تخريب نكردي و از او تمجيد كردي يا چرا از خدمات دولت تشكر كردي. حقيقتا برخي از خدمات دولت راضي كننده است و ما هم راضي هستيم.

بنابراين از تمام طيفها از قبيل روشنفكران ، اصولگرايان ، تكنوكرات ها، اصلاح طلبان و ... استفاده مي كنيم.

چه قدر احتمال مي دهيد آقاي قاليباف رئيس جمهور شود؟

با حاكميت اعلام مي كنم كه در همان مرحله اول آقاي قاليباف راي مردم را كسب  و رئيس جمهور خواهد شد. آخرين نظر سنجي ها هم اين موضوع را اعلام كرده اند.

در داخل استان چه گروه هايي از از ايشان حمايت مي كنند؟

اصولگرايان و بخشي از اصلاح طلبان از ايشان حمايت مي كنند.صنعتگران،روحانيون،كارگران،كارمندان،كشاورزان ، دانشجويان واقشار مختلف مردم حمايت خود را از ايشان اعلام كرده اند.

چه كساني هم اكنون ستاد هاي مردمي را ايجاد كرده اند؟

 در شهرستان ها دوطيف براي آقاي قاليباف كار مي كنند. يك طيف جمعيت پيشرفت و عدالت و توسعه است و طيف ديگر ستاد هاي مردمي است. در داخل شهر اراك 22 ستاد وجود دارد.

برنامه ي سخنراني در جمع عمومي چگونه است؟

در سالن ها ، مساجد،دانشگاه ها،روستاها و مكان هاي ديگر برنامه سخنراني داريم.

ائتلاف 2+1 قرار بود كه يك نفر را به عنوان خروجي معرفي كند اما همگي آن ها اعلام كردند كه  تا آخر مي مانند. آقاي قاليباف  و آن دو نفر ديگر كه در ابتداي كار خلف وعده كرده اند چطور بايد مردم به آنها اعتماد كنند سرونشت كشورشان را به آ نها واگذار نمايند؟

اين سوال بنده هم هست و من از ايشان اين موضوع را پرسيدم.

هدف اين ائتلاف هم افزايي نيروها بود كه كه محقق نشد.نكته دوم اين است كه اين ائتلاف بر پايه 3 مبنا  وشاخص تشكيل شد: كارآمدي ، مقبوليت و مشروعيت. هر 3 آقايان مشروعيت را دارند. 2 شاخص ديگر را نيز مردم تعيين مي كنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قبل از ثبت نام قرار بود كه بر پايه اين شاخص ها تصميم گيري شود. كارآمدي و مقبوليت آقاي قاليباف در نظر سنجي ها بالاتر بوده است.شما انتظار داريد ايشان كنار برود؟ شما بايد اين سوال را از دو كانديداي ديگر بپرسيد كه چرا كناره گيري نكردند. جو عمومي علماي بزرگ نسبت به ايشان كاملا مثبت است پس مشروعيت كاملي  دارند.

آيا شما با اصلاح طلبان همكاري مي كنيد؟

بله . ما داخل ستادمان از اين دوستان استفاده  مي كنيم و در تيم ما هم حضور دارند. .منتها اصلاح طلبي كه معتقد به مباني نظام ، ولايت فقيه و قانون اساسي باشد. در كابينه ي آقاي قاليباف هم اگر شخصي اين 3 مشخصه را داشته باشد مي تواند حضور داشته باشد و از توانايي هايشان استفاده مي گردد و مشكلي ندارد.

آيا دكتر قاليباف را صالح مي دانيد؟

شخص آقاي قاليباف را صالح مي دانم.

ايشان در دوره اي در نيروي انتظامي فعاليت كرده اند. امكان نظامي اداره كردن مملكت توسط ايشان وجود دارد؟

به هيچ وجه.ايشان يك بسيجي بوده اند.كارنامه ايشان در اداره كردن شهرداري تهران مشخص است.اين كار پيش داوري و جفا است. ايشان حتي از اطرافيان و همشهري هاي خود در اداره شهرداري استفاده نكرده است. رتبه ي مشهدي ها در مديريت شهرداري تهران هشتم است در حالي كه رتبه ي اراكي ها چهارم يا پنجم مي باشد.

بي نظم ترين ستاد انتخاباتي استان مركزي از لحاظ مديريت مربوط به ستاد آقاي قاليباف است با 4 رييس ستاد.نظر  شما چيست؟

اين ايراد هم وارد است و هم جفا. جفا از آن جهت كه برخي افراد ارتباط هايي گرفتند و از نام استاني سوء استفاده كردند. از نقطه نظر حزبي يك جمعيت پيشرفت و عدالت و توسعه است كه آن را افراد خاصي پيگيري مي كنند. هركسي كه برگه اي را دريافت مي كند سعي مي كند به استانداري و فرمانداري برود و به عنوان ستاد مردمي حاميان دكتر قاليباف پوشش بگيرد.اين كار اشتباهي است.

ستاد مركزي حاميان مردمي دكتر قاليباف رياستش بر عهده بنده است.

پس آن 3 نفر ديگر كه حكم گرفتند چه وظيفه اي دارند؟

اين سوال را بايد از آن ها بپرسيد. طيف هاي مختلف احكام مختلف دارند و به آن ها تذكر داده شده است كه  از ستاد مركزي تمكين بكنند ولي اين بداخلاقي انجام شده است. آن ها مي توانند در قالب شوراي هماهنگي استان به فعاليت خودشان ادامه دهند.

آيا آقاي قاليباف يك تكنوكرات است؟

اصلا. اما ايشان اعتقاد دارند كه روش علمي در مديريت توام با در نظر گرفتن مباني ارزشي نظام در نظر گرفته شود.اما تكنوكراتي غربي كه هدف پس زدن دين است آقاي قاليباف هيچ اعتقادي به اين موضوع ندارد.

در پايان اگر نكته اي باقي مانده بفرماييد؟

تمام دوستان را به وحدت بين تمام سلايق و كانديداها توصيه مي كنم. همان گونه كه به تمام همكارانم در ستاد هاي مختلف استان ها اعلام كرده ام كه از هر گونه تنش و تخريب دوري بكنند.مسئوليت هر تنشي به عهده ي خودشان است.شيوه ي تبليغي ما سالم است. در ستاد هاي ما اسراف و ولخرجي مشاهده نمي شود و ما از اين كار جلوگيري كرديم. قصد حركت هاي ضد تبليغي هم نداريم.

در پايان از شما هم تشكر مي كنم.


دسته بندي : اجتماعي
پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي ، فعالترين پايگاه خبري استان در سال ۱۳۹۱، اخيرا تصميم گرفته است به منظور افزايش شور انتخاباتي در ميان مردم استان و آشنايي با برنامه هاي ستاد هاي انتخاباتي كانديدا هاي رياست جمهوري و مواضع ان ها در باره موضوعات مختلف گفت و گويي اختصاصي را با روساي ستاد هاي استاني آنها انجام دهد.

 

 

 

 

در همين راستا در نظر داريم كه در روزهاي آينده اين گفتگوها را با آن ها انجام دهيم.در صورت حاضر نشدن هر يك از آقايان اين موضوع را به خوانندگان خبر مركزي اطلاع خواهيم داد.

روساي ستاد استاني كانديداها در استان مركزي بدين شرح است:

آقاي حميد گودرزي رييس ستاد علي اكبر ولايتي

آقاي حجت الله هاشمي رييس ستاد حسن روحاني

آقاي مهدي عربي رييس ستاد محمدباقر قاليباف

آقاي احمد سليم آبادي رييس ستاد محسن رضايي

آقاي داوود باقري رييس ستاد محمدرضا عارف

آقاي احمدرضا نوازني رييس ستاد سعيد جليلي

آقاي احمد سليم آبادي رييس ستاد محسن رضايي


دسته بندي : استان مرکزی
رییس ستاد انتخابات خمین گفت: ستاد تبلیغاتی ˈسعید جلیلیˈ از نامزدهای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در خمین راه اندازی شد.
 
به گزارش خبر مركزيˈعلیرضا کریمیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: مسوول ستاد انتخاباتی این نامزد انتخاباتی حجت الاسلام ˈسعید احمدیˈ است.

وی اظهار کرد: با تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اکنون ستادهای تبلیغاتی محمدباقر قالیباف، محسن رضایی، علی اکبر ولایتی و سعید جلیلی در این شهرستان فعال شده است.

کریمی خاطرنشان کرد: هم اینک کار تبلیغاتی در قالب سخنرانی هواداران و طرفداران نامزدها در مساجد، پخش پوستر، توزیع بروشور، نصب بنر و عکس در این شهرستان درحال انجام است.

رییس ستاد انتخابات خمین به هواداران نامزدهای انتخاباتی توصیه کرد: منافع و آبروی نظام اسلامی را بر هر چیزی ترجیح دهند و در زمان تبلیغات اخلاق اسلامی را رعایت کنند.

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 24 خرداد در سراسر کشور برگزار می شود.
رییس ستاد تبلیغات محلات از آغاز فعالیت رسمی ستاد تبلیغاتی ˈمحمدباقر قالیبافˈ و ˈمحسن رضاییˈ از نامزدهای ریاست جمهوری در این شهرستان خبر داد.
 
ˈغلامعلی یارمحمدیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: با آغاز فعالیت تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری، ستادهای انتخاباتی این دو نامزد ریاست جمهوری در این شهرستان دایر شده است.

وی گفت: ˈغلامرضا معصومی فردˈ مسوولیت ستاد تبلیغاتی قالیبافˈ و ˈغلامعلی حسینیˈ به عنوان رییس ستاد تبلیغاتی رضایی معرفی شده اند.

یارمحمدی افزود: مسوولان ستادهای کاندیداها، تبلیغات خود را در مساجد، ستاد تبلیغاتی، نصب پوستر، بروشور و بنر در سطح شهرستان آغاز کرده اند.

وی گفت: تمام مسوولان، هواداران و نامزدهای انتخاباتی باید با تبعیت از فرمایش رهبرمعظم انقلاب، از تخریب سایر نامزدها بپرهیزند.

فرماندار محلات اضافه کرد: کاندیداها نباید دستاوردهای نظام و دولت را زیر سوال ببرند.
یس ستاد انتخابات دلیجان گفت: ستاد تبلیغاتی ˈمحسن رضاییˈ از کاندیاهای ریاست جمهوری در این شهرستان راه اندازی شد.
 
ˈمحسن اکبریˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون تنها ستاد این نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری در این شهرستان دایر شده است.

وی اظهار کرد: ˈجسینعلی نجفیˈ به عنوان مسوول ستاد انتخاباتی این نامزد انتخاباتی در شهرستان دلیجان معرفی شده و هم اینک کار تبلیغاتی در قالب سخنرانی هواداران و طرفداران این نامزد در این ستاد درحال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: طرفداران نامزدها باید با رعایت چارچوب قوانین و مقرارت به انجام تبلیغات انتخاباتی بپردازند و از تخریب یکدیگر پرهیز کنید.


دسته بندي : استان مرکزی
معاون سيمای استان مركزی از تهيه و پخش ويژه برنامه تريبون آزاد با هدف ايجاد فضای پرشور انتخاباتی از سيمای شبكه افتاب استان خبر داد. 
 
به گزارش خبر مركزي محمد شاهرخی، معاون سيمای استان مركزی در گفت‌وگو با ايكنا مركزی، گفت: برنامه تريبون آزاد عنوان ويژه برنامه‌ای است با رويكرد انتخاباتی كه با ساختار گزارشی و به‌صورت پرسش و پاسخ بين دانشجويان دانشگاه‌های استان تا انتخابات 24 خرداد از سيمای آفتاب تهيه و پخش می‌شود.

وی بيان كرد: اين برنامه در راستای اهميت انتخابات و عمل به فرمايشات مقام معظم رهبری در خلق حماس‌های ديگر، با هدف ايجاد فضای پرشور انتخاباتی و روشنگری در بين نسل جوانان كشور بخصوص دانشجويان دانشگاه‌های استان و فراهم نمودن فضايی آزاد جهت ارائه و تبادل‌نظر دانشجويان پيرامون انتخابات در سيمای شبكه آفتاب استان به روی آنتن می‌رود.

شاهرخی تصريح كرد: ويژه برنامه تريبون آزاد گفتمانی است با محوريت انتخابات، بيان انتظارات و مطالبات دانشجويان در فضايی آزاد و عقلانی، كه تلاش می‌كند بايدها و نبايدهای انتخابات، پيامدهای حضور در انتخابات و معيارهای انتخاب رئيس جمهور اصلح را از زبان اقشار تحصيل كرده جامعه به سمع و نظر مخاطب برساند.

معاون سيمای استان افزود: اين برنامه به تهيه‌كنندگی و كارگردانی جهانگير رزقی شيرسوار با محور‌های موضوعی مختلف چرا رأی دهم، اگر رئيس جمهور می‌شدم و ... هر شب از سيمای شبكه آفتاب استان مسهمان علاقه‌مندان خود می‌شود.

اين مقام مسئول در پايان، ديگر عوامل ساخت برنامه تريبون آزاد را داوود اسفندياری دستيار تهيه، مجيد فراهانی، نوذر خويی، عليرضا قهرمانی و مهدی مرجانی به عنوان تصويربرداران، فاطمه بغدادی تدوين، حسين كاتبی و مظاهر فتاحی‌نسب دستيار تصوير و محمدتقی زيولايی را به‌عنوان صدابردار عنوان كرد.


دسته بندي : استان مرکزی
رییس ستاد انتخابات خمین از آغاز فعالیت رسمی ستاد تبلیغاتی ˈعلی اکبر ولایتیˈ از نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری در شهرستان خمین خبر داد.
 
به گزارش خبر مركزي ˈعلیرضا کریمیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود:ˈمصطفی احسانیان ˈ به عنوان رییس ستاد تبلیغات این نامزد انتخاباتی در شهرستان خمین تعیین شده است.

وی ادامه داد: با تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اکنون ستادهای تبلیغاتی محمدباقر قالیباف، محسن رضایی و علی اکبر ولایتی در این شهرستان دایر شده است.

وی ، با بیان اینکه برای کاندیداهای ریاست جمهوری هیچ محدودیتی در برپایی ستاد انتخاباتی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: کار تبلیغاتی در قالب سخنرانی هواداران و طرفداران نامزدها در مساجد و ستادها درحال انجام است.

کریمی گفت: نامزدها و هواداران آنها بدنبال برگزاری انتخاباتی سالم و به دور از هرگونه جنجال آفرینی باشند.

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 24 خرداد در سراسر کشور برگزار می شود.


دسته بندي : استان مرکزی
قائم مقام ستاد دکتر ولایتی در استان مرکزی از تنظیم منشور اخلاقی ستاد ولایتی و آغاز فعالیت تبلیغاتی از امروز در اراک خبر داد و گفت: در این منشور به بهره برداری از ظرفیت‌های سیاسی و اجتماعی توجه ویژه شده است.

به گزارش خبر مركزي حسین صالحی قائم مقام ستاد دکتر ولایتی در استان مرکزی در گفت و گو با ايسنا مرکزی، اظهار داشت: همزمان با اعلام رسمی فعالیت تبلیغاتی ستادها، فعالیت ستاد دکتر ولایتی در استان مرکزی نیز آغاز شد.

وی اظهار کرد: مسوولان کمیته های مختلف ستاد، مسوولان قسمت‌های هماهنگ کننده ستاد و روسای شهرستان‌ها نیز تعیین شده اند.

قائم مقام ستاد دکتر ولایتی در استان مرکزی ضمن اشاره به تنظیم منشور اخلاقی ستاد گفت: این منشور با هدف ایجاد فضای سالم و پرشور انتخاباتی تنظیم شده است و دارای موارد بسیاری است، در این منشور به اموری مانند تلاش برای خلق حماسه سیاسی و حضور حداکثری مردم، التزام به اصول قانون اساسی، اخلاص در عمل، حفظ حرمت و آبروی افراد، پرهیز از هر گونه رفتار غیر اخلاقی و غیر قانونی و جلوگیری از رفتارها و گفتارهای که منجر به سوء تفاهم خواهد شد توجه ویژه شده است.

وی افزود: در این منشور به بهره برداری از کلیه ظرفیت‌های سیاسی و اجتماعی در راستای پیشرفت اهداف دکتر ولایتی توجه شده است و تمام تلاش خود را داریم که این مسائل رعایت شود، هیچگونه تخریب و توهینی به رقبا انفاق نیفتد و از ایجاد تنش در ستادها و فضای انتخاباتی جلوگیری شود.

صالحی با اعلام فعالیت دو ستاد در خیابان شیرودی و خیابان هپکوی اراک گفت: از روز گذشته فعالیت‌های ستادهای شهرستانی نیز به صورت رسمی آغاز شد و تلاش داریم که علاوه بر دو ستاد فعال در شهر اراک یک ستاد دیگر در خیابان ایت الله غفاری اراک نیز فعال کنیم.

قائم مقام ستاد دکتر ولایتی در استان مرکزی در خصوص تبلیغات در سطح شهر اظهار کرد: براساس تصمیمات جلسات ستاد کل، از امروز فعالیت‌های تبلیغاتی ستاد دکتر ولایتی در سطح شهر اراک آغاز خواهد شد.

علی خدابخشیˈ به عنوان رییس ستاد حمایت های مردمی ˈعلی اکبر ولایتیˈ کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان مرکزی منصوب شد.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ایرنا، حکم انتصاب خدابخشی را ˈنعمت الله حکیمˈ رییس ستاد عالی حمایت های مردمی ولایتی امضا و روز سه شنبه به استان مرکزی ارسال کرده است.

تلاش در جهت عمل نمودن به رهنمودهای مقام معظم رهبری، حضور پرشور حداکثری مردم و ایجاد حماسه سیاسی در انتخابات، رعایت اصول و موارد مندرج ذکر شده با نصب العین قرار دادن تقوای الهی نسبت به سازماندهی آحاد مردم در قالب ستادهای حمایت مردمی از جمله موارد محوله در حکم انتصاب است.

پرهیز جدی از هرگونه تخریب کاندیداهای رقیب و معرفی نامزد اصلح، رعایت الگوی مصرف انتخاباتی با رویکرد مردمی و هماهنگی، همکاری و تعامل با شورای سیاستگذاری انتخاباتی ولایتی در استان از دیگر موارد مطرح شده در این حکم است.

رییس ستاد حمایت های مردمی ولایتی در استان مرکزی گفت: راه اندازی و فعال کردن مکان های مختلف مردمی برای این ستاد در همه شهرستان های استان از برنامه های پیش رو است.

ˈعلی خدابخشیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: تلاش همه جانبه برای تحقق حماسه سیاسی و تشویق و ترغیب قشرهای مختلف مردم برای حضور حداکثری در انتخابات و تبیین و بیان شاخص های رهبری در انتخاب اصلح از دیگر برنامه های ستاد حمایت های مردمی دکتر ولایتی در استان مرکزی است.


دسته بندي : استان مرکزی

رییس ستاد انتخاباتی محسن رضایی در استان مرکزی برای انجام مناظره اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبر مركزي احمد سلیم آبادی در گفت و گو با ايسنا مرکزی، اظهار داشت: ستاد دکتر محسن رضایی در استان مرکزی فعال شده است و کلیه ستادهای شهرستانی نیز سازماندهی شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون سه ستاد در اراک فعال شده است گفت: طبق قانون می‌توانیم شش ستاد در اراک داشته باشیم و تصمیم داریم که این تعداد را افزایش دهیم و تمام تلاش خود را برای گرم شدن فضای انتخابات انجام خواهیم داد که این امر از اولین اهداف ماست.

رئیس ستاد محسن رضایی در استان مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر سعی در معرفی دکتر رضایی به مردم را داریم عنوان کرد: اقداماتی نیز برای برگزاری سخنرانی ها و همایش ها انجام شده است و مردم نیز به جهت آشنایی با دکتر رضایی و همچنین آشنایی با برنامه وی به ستاد مراجعه می‌کنند و عمدتا جلساتی هم در این راستا و در خصوص بحث ایران آینده و سند چشم انداز 20 ساله کشور در ستادها برگزار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه ستاد دکتر رضایی نسبت به ستادهای دیگر فعال‌تر است گفت: برای برنامه های آینده سخنرانی هایی هم در مساجد ترتیب داده ایم، به دلیل ضبط برنامه های تلویزیونی و رادیویی دکتر رضایی برای سفر وی به استان مرکزی هنوز برنامه ریزی نشده است البته دکتر رضایی در چند ماهه اخیر سفرهایی به شهرستان‌ها داشته اند و به مشکلات و مسائل شهرستانهای استان واقف هستند اما در تلاش هستیم که در بهترین فرصت به استان مرکزی سفری داشته باشند.

سلیم آبادی در پایان از آمادگی ستاد دکتر رضایی در استان برای انجام مناظره با ستادهای دیگر خبر داد و افزود: آماده پاسخگویی به سوالات در خصوص برنامه های دکتر رضایی هستیم.


دسته بندي : استان مرکزی

طی مراسمی با حضور مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری و معاون اجرایی امور استان‌ها، رئیس جدید حوزه هنری استان مرکزی معرفی شد. 

به گزارش فارس از اراک به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان مرکزی،‌ مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه هنری استان برگزار شد که در این مراسم طی حکمی از سوی مجید صالحی مدیر کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری، رضا میرزایی به عنوان سرپرست حوزه هنری استان مرکزی معرفی و از زحمات سینا دلشادی رئیس سابق حوزه هنری با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

بر اساس این گزارش، دلشادی از این پس به عنوان رئیس حوزه هنری استان مازندران فعالیت خواهد کرد.

رضا میرزایی نیز پیش از این در سمت معاون فرهنگی حوزه هنری استان مرکزی مشغول به فعالیت بوده است.


دسته بندي : استان مرکزی
رییس ستاد انتخابات خمین از آغاز فعالیت رسمی ستاد تبلیغاتی قالیباف و رضایی از کاندیداهای ریاست جمهوری در شهرستان خمینخبر داد.
 
به گزارش خبر مركزي ˈعلیرضا کریمیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: با تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اکنون ستادهای تبلیغاتی محمدباقر قالیباف و محسن رضایی در این شهرستان دایر شده است.

هم اینک ˈعلی محمدی ˈ مسوول ستاد انتخاباتی محسن رضایی و سید ˈطاهر موسویˈ نیز به عنوان مسوول ستاد تبلیغاتی قالیباف در خمین تعیین شده اند.

وی با بیان اینکه برای کاندیداهای ریاست جمهوری هیچ محدودیتی در برپایی ستاد انتخاباتی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: کار تبلیغاتی در قالب سخنرانی هواداران و طرفداران نامزدها در مساجد درحال انجام است.

کریمی گفت: نامزدها و هواداران شان بدنبال برگزاری انتخاباتی سالم و به دور از هرگونه جنجال آفرینی باشند.

وی خاطرنشان کرد: با رعایت چارچوب قوانین و مقرارت به انجام تبلیغات انتخاباتی بپردازند و از تخریب یکدیگر پرهیز کنند.

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 24 خرداد در سراسر کشور برگزار می شود.


دسته بندي : سياسي
اختصاصي خبر مركزي: رئيس شوراي سياست گذاري جنبش" ما‌" ستاد مردمي دكتر محسن رضايي در استان مركزي معرفي شد.

مهدي فرجي از نزديكان اين كانديدا به اين عنوان انتخاب شده است. وي از مدتي قبل فعاليت هاي خود را آغاز كرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جنبش " ما " اصطلاحا به جنبش يك ميليوني حاميان محسن رضايي اطلاق مي شود.


دسته بندي : سياسي
اختصاصي خبر مركزي: مهندس عبدالمحمد زاهدی از طرف ستاد مركزي دكتر محمدرضا عارف به عنوان رئيس ستاد انتخاباتي اين كانديدا در استان مركزي معرفي شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زاهدي كه در دوران اصلاحات استانداري مركزي را بر عهده داشت، پيش از اين به عنوان رئيس ستاد هاشمي رفسنجاني مشخص شده بود.

هنوز جزئياتي از نحوه ي فعاليت اين ستاد اعلام نشده است.


دسته بندي : استان مرکزی
رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان مرکزی با بیان اینکه صلاحیت نزدیک به 99 درصد از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی استان مرکزی احراز شد، گفت: در مجموع پنج هزار و 470 نفر از 6شش هزار و 46 نفر برای چهارمین دوره شوراهای شهر و روستای استان با یکدیگر رقابت می کنند.

به گزارش خبر مركزي محمدحسن آصفری در گفتگو با مهر افزود: این افراد (پنج هزار و 470 نفر) برای به دست آوردن عضویت سه هزار و 200 شورای شهر و روستا با یکدیگر رقابت می کنند.

وی ادامه داد: در مرحله اول شش هزار و 46 نفر برای عضویت شورای شهر و روستا ثبت نام کردند که از این تعداد 98 نفر انصراف دادند و در هیئت های اجرایی 349 نفر رد صلاحیت شدند.

آصفری با بیان اینکه در هیئتهای نظارت نیز 129 نفر صلاحیت انها احراز نشد، اضافه کرد: صلاحیت این افراد برابر با ماده 26، 28 و 29 قانون انتخابات یعنی مدرک تحصیلی، محکومیت در دادگاه و عدم التزام به قانون اساسی صلاحیت انها احراز نشده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین حدود 30 نفر در شهرستان اراک صلاحیت آنها احراز نشده است.

وی با بیان اینکه نامزدها از ۱۶ تا ۲۲ خرداد ماه فرصت دارند نسبت به تبلیغات و معرفی برنامه‌های خود اقدام کنند تاکید کرد: نامزدهایی که صلاحیت آنان تائید شده می توانند از 15 خرداد جاری به مدت یک هفته برای معرفی برنامه های خود تبلیغات کنند.

آصفری با اشاره به اینکه در زمان تبلیغات نیز نامزدها و طرفداران آنان تنها به معرفی برنامه های خود متمرکز کرده و از تخریب یکدیگر پرهیز کنند تصریح کرد: اعضای هیات های نظارت و اجرایی به خوبی فعالیت های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را رصد می کنند و با کسانی که قانون را رعایت نکنند برخورد خواهد شد.


دسته بندي : استان مرکزی

به گزارش خبر مركزي به نقل از اراك آنلاين

رئیس ستاد مرکزی حامیان مردمی  : حاج ابوالفضل فخرالاسلام

نائب رئیس ستاد : رضا عزیز آبادی فراهانی

مسئولین ستاد 33گانه

ردیف

نام و نام خانوادگی

عنوان ستادها

1

دکتر سید محمد میرباقری

احزاب

2

حاج علی جعفر محصولی

اصناف و اقشار

3

حجت الله شایان فر

ایثارگران

4

حجت الاسلام الهی

روحانیون

5

........

ورزشکاران

6

علیرضا دهشمند

رسانه ها و ارتباطات

7

حاج علی جمالو

خانواده شهدا

8

حاج نصرت الله حاج محمد حسینی

حوزه های علمیه

9

عمادالدین فتحعلیان

فضای مجازی و IT

10

خانم معصومه ربیعی کرهرودی

بانوان

11

سمیرا رسولی

دانشجویان

12

محمد ابراهیم پوینده

کارمندان

13

دکتر عباس فارسیجانی

اساتید دانشگاه

14

سید سعید میرمحمدی

وکلاء و حقوقدانان

15

اصغر شهبازی

کارگری

16

ابراهیم حسین آبادی

فرهنگیان

17

مهندس علی سعدی

پشتیبانی

18

مهندس مهرداد رهنما

تبلیغات

19

مهندس فریبرز تقی زاده

اطلاع رسانی

20

مهندس محمدرضا زینلی

جوانان

21

مهندس داود قربانی

صنعتگران

22

مهندس داود ادیب پویا

کشاورزان

23

سید عباس اجاقی

بازاریان و تجار

24

مهندس علی احمدلو

نخبگان

25

......

رای اولی ها

26

دکتر عباس رضایی آشتیانی

پزشکان

27

دکتر علی سنایی راد

مهندسین

28

حیدر انصاری

مدیران

29

سید صدرا میرباقری

هنرمندان

30

حجت الاسلام مرادی

هیآت مذهبی

31

عزت الله مهرآبادی

روستائیان

32

رضا حسنی

شرکتها و کارخانه ها

33

.......

هیات امناء مساجد و اماکن متبرکه


دسته بندي : استان مرکزی
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک از اعلام نرخ تعرفه های خدمات پزشکی در حوزه خصوصی در این استان خبر داد.
 
به گزارش خبر مركزي دکتر ˈمحمد جمالیانˈ در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: براساس تعرفه های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، نرخ ویزیت پزشک عمومی 127 هزار ریال، پزشک متخصص 202 هزار ریال، پزشک فوق تخصص 253هزار ریال و فوق تخصص روانپزشکی 273 هزار ریال است.

وی گفت: بر این اساس نرخ ضریب کا جراحی 380 هزار ریال تعیین شده بود که در کمیته استانی تعدیل و نرخ 370 هزار ریال برای اعمال در سطح واحدهای درمانی تعیین شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک نرخ تعرفه بیهوشی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی را 216 هزار و 600 ریال بیان کرد و گفت: این تعرفه در استان تعدیل شده و به 190 هزار ریال کاهش یافته است.

دکتر جمالیان اضافه کرد: تعرفه های اعلام شده زیر بخش ها ی خدمات پزشکی و دندانپزشکی بزودی اعلام می شود.

وی عنوان کرد: نرخ تعرفه های جدید از امروز (چهارشنبه) در تمامی مراکز خصوصی درمانی استان لازم الاجرا است.


دسته بندي : استان مرکزی
طرح پژوهشی عملكرد شوراهای اسلامی شهرهای استان مركزی در ادوار گذشته به همت واحد پژوهش جهاددانشگاهی استان مورد بررسی و پژوهش قرار گرفت. 
 
مسعود شهرجردی، مجری طرح پژوهشی نگرش شهروندان، متخصصان و خبرگان نسبت به عملكرد شوراهای اسلامی شهرهای استان‌ مركزی، در گفت‌وگو با ايكنا ‌مركزی، با اشاره به آيه 159 سوره مباركه آل‌عمران «فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ....»، گفت: با توجه به اينكه اصل شورا به‌عنوان شيوه‌ای قابل اجرا در مديريت جامعه اسلامی پذيرفته و بر آن تاكيد شده است، دارای اهميت بالايی است به طوری كه خداوند درآيات سوره مباركه شورا، آل‌عمران، بقره و زمر ميزان اهميت آن را به خوبی نشان می‌دهد.

وی بيان كرد: در قرآن كريم شورا از دو جهت خصوصيات برگرفته از ايمان و جامعه اسلامی و يك فرمان و دستور الهی معرفی شده است و التزام بر شورا را بر پيامبر(ص) مقرر داشته و ضمن تإكيد بر احترام به ديدگاه‌ها و نظارت پيروان مكتب اهل‌بيت(ع) آن را يكی از خصيصه‌های رهبری و رموز پيروزی عنوان می‌كند.

شهرجردی با بيان اينكه در سيره و سنت پيامبر(ص) و همچنين ساير ائمه معصومين(ع) نيز احاديثی در راستای مشورت و شورا بيان شده، افزود: با نگاهی به تاريخچه شورا در جهان و ايران اين اهميت به خوبی به چشم می‌خورد، به‌طوری كه با پيروزی شكوهمند انقلاب اسلامی تشكيل نهاد شوراها به فرموده حضرت امام خمينی(ره) يكی از برنامه‌های اصلی انقلاب در سال 58 قرار گرفت.

مجری طرح پژوهشی نگرش شهروندان به عملكرد شوراهای اسلامی شهرهای استان، ادامه داد: اهميت اين مقوله به حدی بارزست كه در بالاترين سند ملی قانون اساسی كه از آن به عنوان ميثاق ملی ياد می‌شود در بيش از چند اصل به آن پرداخته شده است.

شهرجردی با اشاره به اينكه نحوه نگرش مردم نسبت به چگونگی شكل‌گيری شوراهای اسلامی و سنجش عملكرد آنها تحت‌تاثير عوامل متعددی بوده و دارای اهميت می‌باشد، اظهار كرد: جهاد دانشگاهی استان‌مركزی با هدف بررسی نگرش شهروندان، متخصصان و خبرگان استان مركزی نسبت به عملكرد شوراهای اسلامی شهر در ادوار گذشته، جهت شناخت وضعيت عملكردهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی آموزشی، بهداشتی رفاهی و عمرانی و خدمات شهری، پژوهشی را در شهرهای اراك، ساوه و خمين انجام داده است.

وی ادامه داد: در اين پژوهش از ديد شهروندان بالای 18 سال شهرهای فوق و نيز متخصصان و خبرگان، نگرش شهروندان و متخصصان نسبت به عملكرد شوراهای اسلامی شهرهای مورد مطالعه در ادوار گذشته با توجه به وظايف تصميم‌گيری و نظارت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی آموزشی، بهداشتی رفاهی و عمرانی و خدمات شهری كه در ماده 71 قانون شوراها به آن اشاره شده، مورد ارزيابی قرار گرفته است.

شهرجردی گفت: نتايج اين پژوهش نشان می‌دهد از نظر شهروندان، متخصصان و خبرگان، عملكرد شوراهای اسلامی شهر در ابعاد مختلف در سطح متوسط و يا پائين قرار دارد؛ لذا لازم است تا دستگاه‌های مسئول در توانمندسازی شوراهای اسلامی گام اساسی بر دارند.

وی با اشاره به نتايج حاصل از اين طرح، افزود: محققان اين طرح با توجه به بررسی نتايج خواستار شدند كه شوراهای اسلامی شهرهای استان مركزی در دوره بعدی وظايف نظارتی و برنامه‌ريزی خود را با پرهيز از مسائل سياسی پر رنگ‌تر نموده و دخالت در امور اجرايی را به حداقل رساند و دستگاه‌های مسئول نيز گام‌های اساسی در آگاه ساختن مردم به وظايف و اختيارات شوراهای اسلامی بردارند.

مجری طرح پژوهشی نگرش شهروندان به عملكرد شوراهای اسلامی شهرهای استان، برگزاری برنامه‌های ثابت با محوريت صدا و سيما، برگزاری جلسات عمومی توسط شوراها جهت گزارش عملكرد و همچنين بهره‌گيری از توان علمی دانشگاه‌ها و مراكز علمی، آموزشی برای بهتر و با كيفيت انجام شدن وظايف و برنامه‌ها در صنف های مختلف را از جمله پيشنهادهای راهبردی اين طرح عنوان كرد.

شهرجردی در ادامه اظهار كرد: يكی از محدوديت‌های اين تحقيق، كمبود تحقيقات در خصوص شوراهای اسلامی شهرهای استان مركزی است؛ لذا می‌طلبد مراكز علمی و تحقيقاتی فعاليت‌های علمی خود را از قبيل بررسی علمی افزايش سطح اختيارات شوراها در مجلس شورای اسلامی، در جهت تقويت عملكرد شوراها و يا روش‌های توانمندسازی اعضای شورای اسلامی شهرهای استان مركزی از قبيل دوره‌های آموزشی متناسب با ساختار كميسيون‌های تخصصی و ... را در جهت پيشبرد اين نهاد در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته باشند.

اين مقام مسئول در پايان افزود: با توجه به اينكه كلان‌شهرها با صفت پيچيدگی روابط و ساختارها معرفی می‌شوند و شهر اراك با توجه به مصوبه اخير كلان شهر شده است؛ لذا دو پيشنهاد راه‌اندازی مركز پشتيبان تصميم‌گيری‌های شوراها شامل مركز پژوهش‌ها و انجام طرح آينده‌پژوهی كلان شهر اراك با توجه به يافته‌های تحقيق مثمرثمر خواهد بود.


دسته بندي : استان مرکزی

مسئول کمیته فرهنگی ستاد ارتحال امام(ره) در استان مرکزی از برگزاری همایش «اندیشه روح‌الله» به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره) در اراک خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس مصطفی مشایخی در جلسه کمیته فرهنگی ستاد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: این همایش هشتم خرداد ماه و با هدف تبیین افکار و اندیشه‌های امام راحل برگزار می‌شود.

به گفته وی این همایش با سخنرانی آیت‌الله محسنی‌اراکی، قرائت پیام آیت‌الله‌العظمی جوادی‌آملی و همچنین با حضور مسئولان ارشد استان مرکزی در اراک برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: مسئولیت کمیته فرهنگی ستاد ارتحال حضرت امام(ره) به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شده و این اداره همانند سال‌های گذشته برنامه‌‌های ویژه‌ای را در سطح استان برگزار خواهد کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان داشت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در این کمیته همزمان با سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی  کاروان غم نیز در اراک به حرکت درخواهد آمد.

مشایخی برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام در روز 14 خرداد در مصلی بیت المقدس اراک، برپایی نمایشگاه مجازی عکس با موضوع حضرت خمینی(ره) و خوشنویسی وصیت نامه حضرت امام(ره)، اعزام مبلغ دینی به مساجد شهری و روستایی و اماکن مقدسه،  سخنرانی ائمه جماعت در بین نماز با موضوع وصیت نامه حضرت امام، اجرای طرح ختم یک میلیون صلوات، برگزاری مسابقات قصه‌گویی، نشریه دیواری و مسابقات ادبی و توزیع بسته فرهنگی ویژه زائران مرقد مطهر و بیت قدیمی را از دیگر برنامه‌های تصویب شده در کمیته فرهنگی ستاد ارتحال عنوان کرد.

وی بر لزوم استفاده از تمامی امکانات دستگاه‌ها برای برگزاری این مراسم تأکید و اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران بدون نام امام خمینی(ره) در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست، و امروز معرفی شخصیت امام(ره) برای همه امری ضروری است.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد ارتحال امام(ره) استان مرکزی افزود: ایام 14 و 15 خرداد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که ارج نهادن برای برگزاری هر چه باشکوهتر ویژه برنامه‌های این ایام ضروری است .


دسته بندي : ورزشي

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی از راه‌اندازی باشگاه فرهنگی ورزشی پتروشیمی شازند خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي سعید ملکی در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: در نشستی که اخیرا با مدیران مجموعه پتروشیمی شازند در راستای تحقق ‌بخشی به اهداف کمیته اسپانسرینگ اداره ورزش و جوانان داشتیم، مدیران این مجموعه ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ورزش با راه‌اندازی یک باشگاه فرهنگی و ورزشی نیز موافقت کردند.

وی تصریح کرد: به زودی مجوز راه‌اندازی این باشگاه صادر و امور مربوط به راه‌اندازی 24 رشته مختلف ورزشی در این باشگاه آغاز خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی ادامه داد: امید می‌رود با حمایت مدیران بخش صنعت و به ویژه پتروشیمی بتوانیم شاهد رشد و توسعه ورزش در دو شهر شازند و مهاجران باشیم.

ملکی با اشاره به دیدار خود با مدیرعامل شرکت آلومینیوم‌سازی نیز بیان داشت: خوشبختانه در این نشست نیز به نتایج بسیار خوبی در زمینه حمایت از ورزش رسیدیم.

وی افزود: نشست با مدیران بخش صنعت در راستای تعامل و حمایت بخش صنعت از ورزش، هم‌افزایی، بهره‌مندی هر چه بهتر پتانسیل‌های موجود در حوزه ورزش و حمایت از تیم‌های ورزشی در مسابقات برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی در ادامه با اشاره به دیدار با مدیر فرهنگسرایی آیینه اراک خاطر نشان ساخت: این دیدار نتایج بسیار خوبی را  هم برای ورزشکاران و هم برای هنرمندان استان به همراه داشت که طی آن هر دو طرف می‌توانند با ارائه خدمات متقابل از امکانات موجود نهایت بهره را ببرند.

ملکی در ادامه از افتتاح پایگاه ورزش قهرمانی استان به مناسبت سوم خرداد ماه خبر داد.


دسته بندي : سياسي
اختصاصي خبر مركزي: با نزديك شدن به زمان ثبت نام كانديدا ها فعالت هاي انتخاباتي در كشور و استان مركزي شدت گرفته است.

پس از معرفي اعضاي ارشد ستاد هاي علي اكبر ولايتي،محسن رضايي و روح الله احمدزاده در استان مركزي مسئول يكي ديگر از ستاد هاي كانديدا ها براي انتخابات رياست جمهوري مشخص شد.

دكتر مهدي عربي از نزديكان شهردار تهران به عنوان رئيس ستاد و مسئول شوراي هماهنگي جبهه مردمي حاميان دكتر محمد باقر قاليباف در استان مركزي انتخاب شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهدي عربي كه سابقه حضور در نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و نامزدي براي تصدي پست شهرداري اراك را در پرونده خود دارد از سوي رضا شيران خراساني رئيس جبهه مردمي حاميان قاليباف اين حكم را دريافت كرده است.

پيش از اين مركزي ديلي حاج بشير روشني را به عنوان رئيس ستاد مردمي قاليباف در استان مركزي معرفي كرده بود.

به گزارش خبر مركزي متن حكم به شرح ذيل است:

 

بسمه تعالي

جناب آقاي دكتر مهدي عربي

 

نظر به تعهد و تخصص و نيز تجارب ارزنده  و روحيه جهادي ، جنابعالي را به عنوان رئيس ستاد و مسئول شوراي هماهنگي جبهه مردمي حاميان دكتر قاليباف در استان مركزي منصوب مي نمايم.

اميد است با اتكال به ذات مقدس حضرت باري تعالي و با توسل به ائمه اطهار عليهم السلام و تاسي از رهبر فرزانه انقلاب و با تدبر و تلاش و بهره گيري از اعتدال و بصيرت ، در راه احقاق اهداف متعالي اين جبهه كه همان منويات مقام معظم رهبري در جهت حضور پرشور و حداكثري مردم در انتخبات رياست جمهوري و نيز رعايت اعتدال در جناح بندي ها و مواضع سياسي است تلاش نماييد.

موفقيت شما را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

 

رضا شيران خراساني

رئيس جبهه مردمي حاميان دكتر قاليباف


دسته بندي : سياسي
اختصاصي خبر مركزي: محسن رضايي در يك سفر نيم روزه شنبه ۱۴ ارديبهشت ماه به شهر اراك مي آيد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام به دعوت انجمن اسلامي دانشگاه اراك از ساعت ۱۵ الي ۱۷ در اين مكان سخنراني مي كند.

محسن رضايي در ادامه ي سفر خود به اين شهر از ساعت ۱۷ در جمع اقشار مختلف مردم و نخبگان و هوادران خود در مصلي اراك حاضر شده و در جمع آن ها به ايراد سخن مي پردازد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اين كانديداي رياست جمهوري پس از اتمام صحبت هايش در مصلي بيت المقدس يك جلسه با حاميان انتخاباتي و اعضاي ستادش خواهد داشت.

شنيده ها نشان  مي دهد كه در اين سفر اعضاي ارشد ستاد محسن رضايي در استان مركزي و شهر اراك قطعي مي شوند.


دسته بندي : استان مرکزی
به گزارش خبر مركزي به نقل از مركزي ديلي طی جلسه ای که عصر سه شنبه در اراک برگزار گردید ، با حضور مهندس درویشی ، حاج بشیر روشنی بعنوان رییس ستاد مردمی دکتر محمد باقر قالیباف در استان مرکزی معرفی شد. در این جلسه اعلام شد که فعالیت های این ستاد زیر نظر شورای مرکزی استان که از طرف رییس ستاد استان معرفی می گردد انجام خواهد شد که همزمان با آغاز رسمی رقابت های انتخابات ریاست جمهوری به فعالیت خواهند پرداخت.

در این جلسه مهندس درویشی ، مدیر مترو تهران به نمایندگی از ستاد مردمی دکتر محمد باقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری ، ضمن حضور در جمع اعضای شورای مرکزی ستاد استان مرکزی و شنیدن نظرات و پیشنهادات حاضران در جلسه ، به تبیین حساسیت و جایگاه انتخابات این دوره ریاست جمهوری پرداخت و به سوالات و ابهامات اعضای شورای مرکزی ستاد پاسخ گفت. در پایان این جلسه آقای حاج بشیر روشنی بعنوان رییس ستاد مردمی استان معرفی گردید و برنامه ستاد استان تشریح گردید.


دسته بندي : استان مرکزی
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: جمعی از مردم استان مرکزی به دیدار مقام معظم رهبری می روند.
 
به گزارش خبر مركزي قربانعلی دری نجف آبادی در حاشیه مراسم کلنگ زنی حوزه علمیه خواهران حضرت صدیقه طاهره (س) شهر غرق آباد از توابع شهرستان ساوه در گفت‌وگو با ايسنا مرکزی، با اعلام این خبر افزود: مردم انقلابی و ولایتمدار استان مرکزی 22 خردادماه همزمان با میلاد حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار و در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به محضر مقام معظم رهبری در حسینیه امام خمینی (ره) تهران شرفیاب خواهند شد.
 
وی بیان کرد: خدای متعال را شاکریم که این توفیق الهی نصیب مردم این دیار شد تا جمعی از عاشقان ولایت از شهرستان های مختلف استان مرکزی به آرزوی قلبی خود رسیده و ضمن زیارت مقام عظمای ولایت از بیانات و رهنمودهای راهگشای معظم له بهره ببرند.
 
وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام این دیدار، اظهار کرد: مقرر شد ستادی متشکل از فرماندهی سپاه استان، معاونت سیاسی استانداری مرکزی، مدیر حوزه های علمیه و مدیر دفتر نماینده ولی فقیه در استان با برنامه ریزی لازم مقدمات انجام این دیدار را فراهم کنند.
 
دری نجف آبادی تصریح کرد: تبعیت از ولایت فقیه رمز پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل دشمنان است.

دسته بندي : استان مرکزی
فرستنده های دیجیتال رادیو و تلویزیون بااعتبار 9 میلیارد ریال در سه شهر جنوبی استان مرکزی شامل خمین، محلات و دلیجان راه اندازی شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، مدیركل صدا و سیمای استان مركزی ظهر روز چهارشنبه در این مراسم در بیت تاریخی امام راحل افزود: با راه اندازی فرستنده دیجیتالی 85 درصد مردم شهرستان های خمین، محلات و دلیجان قادر هستند تا 20 شبكه تلویزیونی و 19 شبكه رادیویی را همزمان با سراسر كشور بر روی فرستنده های دیجیتالی دریافت كنند.

حمیدرضا قربانی جم با بیان اینکه با راه اندازی این فرستنده ها جمعیت بهره بردار از این شبكه  از 40 درصد به 60 درصد افزایش یافت افزود: امیدواریم تا پایان امسال 95 درصد جمعیت استان از فرستنده رادیو و تلویزیون دیچیتالی بهره مند شوند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز  ضمن قدردانی از تلاش صورت گرفته گفت: توسعه کشور در گرو تلاش تک تک مسئولین است.

و ترویج فرهنگ فاطمی از مهمترین وظایف مسلمانان و الگویی كامل برای جامعه اسلامی است.

محمدابراهیم رضایی ضمن تبریک ولادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه (س) افزود: هر جا با فرهنگ فاطمی فاصله گرفتیم، آسیب و خسارت دیدیم و هر كجا با فرهنگ فاطمی پیوستگی داشتیم، موفق شدیم.

وی خاطرنشان کرد: ولایتمداری و دفاع از ولایت مهمترین و بزرگترین پیام فرهنگ فاطمی است كه باید این مهم بیش از پیش در جامعه اسلامی تبیین شود.


دسته بندي : استان مرکزی

عوامل مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» برای تصویربرداری بخش‌های پایانی به مدت دو هفته به ساوه می‌روند. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس «مجتبی وحیدی» مدیر تولید سریال کلاه پهلوی گفت: تصویربرداری بخش‌هایی از سریال کلاه پهلوی باقی مانده است که از فردا ضبط این تصاویر را در ساوه آغاز می‌کنیم.

وحیدی گفت: مسجد جامع ساوه، لوکیشن اصلی ما در ساوه است و سکانس‌های مربوط به تعزیه، شب هفت سیدعلی از جمله سکانس‌هایی است که در مدت دوهفته‌ای که در این شهر هستیم، ضبط می‌کنیم.

وی با بیان اینکه داریوش فرهنگ، امین حیایی، محمدرضا شریفی‌نیا، سیروس گرجستانی و رحمان باقریان در ساوه مقابل دوربین خواهند رفت، افزود: بعد از ساوه به تهران و شهرک سینمایی برمی‌گردیم تا دیگر سکانس‌های باقی مانده کلاه پهلوی را ضبط کنیم.

به گفته وحیدی، لوکیشن خیابان‌های تهران و لاله‌زار که مربوط به قسمت‌های انتهایی سریال است نیز در هفته‌های آینده تصویربرداری می‌شود و  امیرحسین صدیق شریف، نگین محسنی، بهاره کیان افشار، سارا خویینی‌ها و ماه چهره خلیلی  مقابل دوربین می‌روند.

سریال پرستاره و فاخر کلاه پهلوی در ۵4 قسمت 45 دقیقه‌ای ساخته شده و از سریال‌های الف ویژه شبکه یک است که پخش آن تا مهرماه جاری ادامه دارد.

داستان این سریال تاریخی مربوط به زندگی  جوانی است که فرماندار شهر زادگاهش شده و  درست در همین زمان  فرمان کشف حجاب از سوی رضاخان صادر شده و او موظف به اجرای این فرمان است.


دسته بندي : استان مرکزی
اهم برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و 15 خرداد در استان مرکزی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار تشریح شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، ابوالقاسم نصراللهی ظهر روز دوشنبه در نشست اعضای ستاد برگزاری سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و15 خرداد در استاندار مرکزی افزود: برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد باید هر چه با شکوهتر بر گزار شود.

وی با اشاره به تبیین اندیشه های امام راحل در جامعه افزود: برنامه های سالگرد رحلت امام خمینی(ره) باید با حضور گسترده افراد به ویژه جوانان ونوجوانان برگزار شود.

نصراللهی با بیان اینکه برنامه های گرامیداشت 15 خرداد و رحلت امام(ره) در دو بخش کشوری و استانی برگزار می شود٬ خاطر نشان کرد: بخش اول اعزام زائران به مرقد مطهر آن بزرگوار است که یک نگاه بین المللی دارد و هر ساله با حضور گسترده و خود جوش مردم برگزار می شود و بخش دوم برگزاری برنامه در استان و  شهرستان ها به ویژه شهرستان خمین محل تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی وحدت کلمه، شناخت، تقویت ایمان و عمل به آن، داشتن بصیرت و آگاهی و شناختن درست از نادرست را از مهم ترین سیاست های امام خمینی (ره) دانست و گفت: ایشان به خوبی می دانستند که در جامعه آن زمان به چه شکل برخورد کنند.

گفتنی است در این جلسه که با حضور اعضای ستاد برگزار شد٬ هر یک از شرکت کنندگاه نظرات خود را در خصوص برگزاری هر چه بهتر مراسم ارائه دادند و در رابطه با چگونگی برگزاری این دو مراسم بزرگ بحث و تبادل نظر شد.


دسته بندي : استان مرکزی
اهم برنامه‌های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و 15 خرداد در استان مرکزی با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار تشریح شد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، ابوالقاسم نصراللهی ظهر روز دوشنبه در نشست اعضای ستاد برگزاری سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و15 خرداد در استاندار مرکزی افزود: برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد باید هر چه با شکوهتر بر گزار شود.

وی با اشاره به تبیین اندیشه های امام راحل در جامعه افزود: برنامه های سالگرد رحلت امام خمینی(ره) باید با حضور گسترده افراد به ویژه جوانان ونوجوانان برگزار شود.

نصراللهی با بیان اینکه برنامه های گرامیداشت 15 خرداد و رحلت امام(ره) در دو بخش کشوری و استانی برگزار می شود٬ خاطر نشان کرد: بخش اول اعزام زائران به مرقد مطهر آن بزرگوار است که یک نگاه بین المللی دارد و هر ساله با حضور گسترده و خود جوش مردم برگزار می شود و بخش دوم برگزاری برنامه در استان و  شهرستان ها به ویژه شهرستان خمین محل تولد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان مرکزی وحدت کلمه، شناخت، تقویت ایمان و عمل به آن، داشتن بصیرت و آگاهی و شناختن درست از نادرست را از مهم ترین سیاست های امام خمینی (ره) دانست و گفت: ایشان به خوبی می دانستند که در جامعه آن زمان به چه شکل برخورد کنند.

گفتنی است در این جلسه که با حضور اعضای ستاد برگزار شد٬ هر یک از شرکت کنندگاه نظرات خود را در خصوص برگزاری هر چه بهتر مراسم ارائه دادند و در رابطه با چگونگی برگزاری این دو مراسم بزرگ بحث و تبادل نظر شد.


دسته بندي : استان مرکزی

در جلسه شورای اداری استان مرکزی، استاندار مرکزی به عنوان استاندار نمونه کشوری مورد تجلیل قرار گرفت. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس علی‌اکبر شعبانی‌فرد استاندار مرکزی بر اساس اعلام رسمی وزارت کشور در ارزیابی عملکرد استانداران سراسر کشور در سال 91 به عنوان استاندار نمونه کشوری معرفی شد و امروز در حضور مدیران دستگاه‌های مختلف استان مورد تجلیل قرار گرفت.

بر اساس این گزارش همچنین بیش از 33 دستگاه اجرایی در این جلسه به عنوان دستگاه‌های برتر در سال 90 معرفی شدند و مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این ارزیابی که به نیابت از سوی ریاست جمهوری و توسط استاندار مرکزی انجام شده است، دستگاه‌ها بر اساس شاخص‌های از پیش تعیین شده مورد ارزیابی قرار گرفتند. 

در جلسه معاونان توسعه منابع انسانی، سیاسی و امنیتی،‌ اجتماعی، برنامه‌ریزی، امور عمرانی، کمیته عملکرد استاندار مرکزی،‌ شرکت آب و فاضلاب شهری، اقتصاد و دارایی،‌ توزیع نیروی برق،‌ آب و فاضلاب روستایی، هواشناسی، ثبت احوال، آموزش و پرورش؛‌  شرکت برق منطقه‌ای باختر،  بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیریت درمان تامین اجتماعی،‌ نوسازی مدارس، آموزش فنی و حرفه‌ای، بیمه سلامت ایرانیان، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت تعاون روستایی، شرکت آب منطقه‌ای، اداره دامپزشکی، ورزش و جوانان، پزشکی قانونی، راه‌آهن، راه و شهرسازی،‌ مدیریت بانک سپه، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شرکت بیمه ایران، انتقال خون، پخش فرآورده‌های نفتی، شرکت گاز استان، کمیته امداد، امور عشایری، حمل و نقل پایانه‌ها، منابع طبیعی استان مرکزی و صندوق مهر امام رضا(ع) محلات به عنوان دستگاه‌های برتر در سال 90 مورد تجلیل قرار گرفتند.


دسته بندي : استان مرکزی

خبرنگاران عضو تعاونی مسکن خبرنگاران استان مرکزی در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور مشکلات پدید آمده در روند کار این تعاونی را مطرح کرده و خواستار رسیدگی و رفع موانع موجود شدند؛

متن این نامه بدین شرح است:

نامه خبرنگاران محضر رياست محترم جمهور

جناب آقاي دكتر محمود احمدي نژاد

با سلام

به استحضار مي‌رساند اينجانبان خبرنگاران رسانه‌هاي استان مرکزی به منظور خانه‌دار شدن خود و در حاليكه داراي كمترين حقوق و مزايا در ميان مشاغل و سخت‌ترين شرايط كاري هستيم قصد راه‌اندازي يك تعاوني مسكن و رفع مشكل خود را داشتيم و در اين راه دستورات و بيانات جنابعالي در مقاطع مختلف انگيزه‌اي شد تا با جديت اين موضوع را پيگيري نماييم.

در این میان با دلسوزی صورت گرفته از سوی تنی چند از خبرنگاران با سابقه استان و تعیین هیات موسس برای پیگیری موضوع خانه دار شدن خبرنگاران، طي هماهنگي با شهرداري اراك مقرر شد قطعه زميني به مساحت 6000 مترمربع در انتهاي خيابان جهاد اراك جنب منازل مسكن مهر امام صادق (ع) که جنابعالی در آخرین روزهای سال گذشته نسبت به افتتاح واحدهای مسکونی آن برای اقشار کم درآمد جامعه به این مکان عزیمت کردید را با قيمت كارشناسي به اين امر اختصاص دهند كه موضوع با پيگيري در جلسه علني شوراي شهر اراك در مورخ 19/ 10/  1391 با دفاع صورت گرفته از سوی خبرنگاران به تصويب رسيد و مصوبه نيز پس از طی مراحل قانونی لازم در فرمانداري اراك تأييد و براي اجرا به شهرداري اراك ابلاغ شد.

با ابلاغ این موضوع و اعلام رسانه‌ای آن از سوی اعضای محترم شورای شهر اراک، خبرنگاران نيز با شور و اشتياق از اين موضوع استقبال نموده و بر اين اساس اقدام به ايجاد تعاوني مسكن کرده و حتي مبلغ اوليه را نيز به حساب شركت تعاوني در شرف تأسيس واريز کردند ولی در کمال تعجب در اين مرحله، به دلايل نامشخص از طرف مقامات مسوول در استانداري جلوي كار گرفته شد و پروژه مذكور غيرقابل اجرا اعلام شد و با وعده‌اي نامشخص اجراي كار را به آينده موكول کردند كه این اقدام موجي از يأس و نااميدي  را در ميان خبرنگاران رسانه‌هاي استان برانگيخت و اين سوال جدي را ايجاد کرد كه شهرداري اراك ، شوراي شهر و فرمانداري و ساير دستگاه‌ها كه از قانوني بودن شرايط زمين كاملا آگاه بودند و هيچ منعي در واگذاری این زمین ندیده  بودند تحت‌تأثير چه عامل  یا عواملي بطور ناگهاني از اجراي اين پروژه جلوگیری کرده‌اند؟

برای خبرنگاران استان مرکزی این سوال وجود دارد که اگر اين زمين مشكل قانوني داشت چرا قبلاً اعلام نشد تا اين سير طولاني بررسي، تصويب و تأييد را كه ماه‌ها وقت و هزینه از  خبرنگاران و موجی از نشاط را در میان آنان ایجاد کرده بود به طور بيهوده صرف نشود و خبرنگاران اراك نيز اينگونه دچار دلسردي نشوند ؟

ریاست محترم جمهور

حال از حضرتعالي كه همواره دغدغه حل مشكلات مردم خصوصا خبرنگاران را به عنوان پیشانی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به صورت همیشگی داشته ايد تقاضاي عاجل داريم تا به صورت ويژه و فوري دستور رسيدگي  موضوع و بازگرداندن زمین واگذار شده به خبرنگاران را صادر فرماييد تا در اين مقطع زماني موجبات نااميدي در بين اهالي رسانه فراهم نشود .

توفیقات روز افزونتان را ا درگاه ایزد منان خواستاریم.

اعضای تعاونی مسکن خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان مرکزی


دسته بندي : استان مرکزی
استان مرکزی با کسب 42 امتیاز قهرمان مسابقات پیاده روی قهرمانی بزرگسالان کشور شد.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از ایرنا، این مسابقات امروز(جمعه) در ورزشگاه شهدای پنجم مرداد اراک به پایان رسید و استان های تهران الف با 22 امتیاز و فارس با 19 امتیاز عنوان های دوم و سوم را آن را به دست آوردند.

در انفرادی این مسابقات، در رده سنی 35 تا 39 سالˈاصغر اکبر زادهˈ و 40 تا 44 سال ˈمحمود کریمیˈ هر دو از فارس و رده سنی 45 تا 49 سال ˈقربانعلی فانیˈ از مرکزی اول شدند.

در رده سنی 50 تا 54 سال ˈابراهیم قلعه نوییˈ ، 55 تا 59 سال ˈحسین عسگریˈ 60 تا 64 سال ˈاکبر عبدالحسینیˈ ، 65 تا 69 سال و 70 تا 74 سال ˈ محمود مذهبیˈ از مرکزی و بالای 75 سال ˈ عبدالکریم حسینیˈ از کردستان عنوان های نخست این مسابقات را کسب کردند.

88 ورزشکار از استان های همدان، مرکزی، یزد، آذربایجان شرقی، اصفهان، گلستان، فارس، کردستان، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، سیستان و بلوچستان، تهران الف، تهران ب و زنجان به مدت دورروز در این مسابقات به رقابت پرداختند.


دسته بندي : استان مرکزی
با پایان یافتن زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاهای استان مرکزی، انتخابات در این استان همچون سایر استان های کشور کلید خورد و از سوی دیگر، حرکت ها برای انتخابات ریاست جمهوری با داغ شدن کاسه انتخابات در پایتخت، در استان مرکزی هم جان تازه ای گرفت.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از مهر، به گفته رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی، بیش از شش هزار نفر برای رقابت های انتخاباتی در حوزه های شهری و روستایی استان ثبت نام کردند که افزایش حدود هفت درصدی ثبت نام کنندگان نشان از استقبال از انتخابات و رقایت های آن و پرشور بودن فضای انتخاباتی شوراهاست.

ابولقاسم نصرالهی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه، از مجموع کاندیدای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پنج هزار و 765 نفر را کاندیداها مرد و 297 نفر را کاندیداهای زن تشکیل می دهند اضافه کرد: کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی روستایی استان مرکزی در این دوره از انتخابات چهار هزار و 954 نفر و کاندیداهای شوراهای اسلامی شهری در این استان را یک هزار و 108 نفر تشکیل می دهند.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: کار بررسی صلاحیت داوطلبان آغاز شده است و پس از طی مراحل قانونی اسامی تایید صلاحیت شده ها اعلام می شود.

خبرها از ثبت نام داوطلبان شورای شهر اراک نشان می دهد اصولگرایان و اصلاح طلبان هر دو به هماورد انتخابات شوراها آمدند، همچنین علاوه بر ثبت نام اعضای شورای قبلی به جز یک نفر، چهره های مطبوعاتی نیز در مسان داوطلبان دیده می شود.

اهمیت انتخابات 24 خرداد علاوه بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، هم زمانی آن با انتخابات شوراهای شهر و روستا است، در کنار فعالیت ها برای انتخابات شوراها، فعالیت های ستادهای انتخاباتی داوطلبان احتمالی ریاست جمهوری در استان مرکزی هم پنهان و آشکار جان گرفته است.

چهره های سیاسی استان، در مرکز استان که از ماهها قبل با تشکیل جلسات خانگی و محفلی زمینه های ایجاد ستادهای انتخاباتی را فراهم کردند اکنون آشکارتر وارد این عرصه شدند و با گرفتن جا و مکان، در حال مقدمه چینی برای ورود به فعالیت های پرشور انتخاباتی پس از ثبت نام داوطلبان و اعلام صلاحیت ها هستند.

استان مرکزی از جمله استان های آرام و امن کشور است که فضای آرامی را در انتخابات های گذشته سپری کرده است و از سویی همواره مشارکت قابل قبولی را در انتخابات داشته است.

امید آن می رود در این دوره هم با رعایت اخلاق انتخاباتی، مردم استان مرکزی برگ زرین دیگری را در انتخابات پرشور وآگاهانه رقم زنند.


دسته بندي : استان مرکزی
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری مرکزی از وقوع زلزله در چهار شهر این استان در صبح امروز خبر داد.

گزارش خبر مرکزی حسین نظیفی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در پی وقوع زلزله در اصفهان در ساعت هفت و 38 دقیقه صبح امروز چهار شهر استان مرکزی به دلیل همجواری با این استان لرزید که خوشبختانه هیچ گونه خسارت جانی و مالی نداشت.

وی تصریح کرد: تکان‌های ناشی از زلزله اصفهان صبح امروز در شهرهای اراک، خمین، دلیجان و محلات احساس شد.

به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری مرکزی، زلزله‌ امروز اصفهان چهار ریشتر بود که در عمق 21 کیلومتری زمین رخ داد.

دسته بندي : استان مرکزی
مدیرکل محیط زیست استان مرکزی گفت: تعطیلی ادارات و سازمانهای استان مرکزی در روز پنجشنبه 30 درصد کاهش آلودگی هوا را کاهش داد.

به گزارش خبر مرکزی امیر انصاری در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه تعطیلات پنج شنبه ها تا پایان فروردین ماه جاری ادامه خواهد داشت افزود: خوشبختانه تاکنون انتشار گازهای آلاینده شهر اراک با کاهش چشمگیری همراه بوده است.

وی بیان کرد: امید است با همکاری مجموعه شهری، مدیریت شهری و مردم اراک شاهد کاهش آلودگی های ایجاد شده توسط منابع اداری، خانگی و خودروها باشیم.

مدیرکل محیط زیست استان مرکزی همچنین ضمن تشکر از مردم استان مرکزی خبر داد: خوشبختانه در روز طبیعت، محیط زیست استان مرکزی هیچگونه آسیب و خسارتی را به همراه نداشته است.

گفتنی است طرح تعطیلی پنج شنبه ها تا پایان فرودین ماه جاری به صورت آزمایشی ادامه دارد و  مدیران دستگاههای اجرایی می توانند با ارسال نظرات خود در باره تعطیلی پنج شنبه ها به معاونت منابع انسانی استانداری مرکزی اعلام تا تصمیم گیری در خصوص تداوم یا قطع اجرای این طرح صورت گیرد.

در صورت تداوم اجرای این طرح ساعت کاری دستگاه های اجرایی از 7 صبح لغایت 15 عصر خواهد بود.


دسته بندي : استان مرکزی
استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جدید بر لزوم حضور همه جانبه نخبگان و دستگاه های اجرایی در سال حماسی سیاسی و اقتصادی جهت ایجاد زمینه حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تأکید کرد و خواستار استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات شد.

به گزارش خبر مرکزی به نقل از ایسنا مرکزی، علی اکبر شعبانی فرد در نخستین نشست شورای اداری سال 92 استان مرکزی با بیان اینکه دشمنان باید بدانند ملت ایران می‌توانند همچنان به پایداری خود بر آرمان ها و خواسته های به حق خود ادامه دهند، گسترش سیاست‌های حمایتی و فضاهای کسب و کار، تکیه بر جهش های نوین علم و فناوری و تقویت تولیدات داخلی را از الزمات دستیابی به تحول اقتصادی عنوان کرد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در سخنان آغازین سال نو پیشرفت، تحرک و ورزیدگی ملت ایران را از تأکیدات ایشان عنوان کرد و با بیان اینکه منویات رهبری با حرکت جهادی، بصیرت دینی و سیاسی و برنامه ریزی محقق می شود بر لزوم وجود دیدگاهی رو به جلو و هدفدار تأکید کرد و افزود: لازمه رسیدن به تحول داشتن برنامه‌ریزی و هدف است.

شعبانی فرد اظهار کرد: به حداقل رساندن وابستگی نظام به خارج، فرار از بروکراسی، انجام سریع کارهای مردم، کاهش فشار بر مردم، حمایت از سرمایه‌گذاران، افزایش اشتغال از راهکارهای موثر در رسیدن به حماسه سیاسی و اقتصادی است که باید مورد توجه مسوولان قرار گیرد.

وی یکی از میوه‌های شیرین تبدیل تهیددات دشمن به فرصت در سال گذشته را افتتاح طرح توسعه پالایشگاه شازند و بنزین سازی در این واحد دانست.

شعبانی فرد با بیان اینکه استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور و یکی از کانون‌های مهم کشاورزی است و باید در سال 92 به الگویی عملی در تحقق شعار حماسه سیاسی و اقتصادی تبدیل شود و دستگاه‌های اجرایی در سال جدید باید با بازنگری و بازتوانی نیروهای انسانی ضریب بهره وری در کار را ارتقا داده و حوزه نظارتی را در بهبود امور تقویت کنند گفت: تا پایان سال گذشته میزان صادرات انجام شده از این استان بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون دلار بود که هدفگذاری جدید استان حدود پنج میلیارد دلار است.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جدید بر لزوم حضور همه جانبه نخبگان و دستگاه های اجرایی در سال حماسی سیاسی و اقتصادی در راستای ایجاد زمینه حضور پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها تأکید کرد و خواستار استفاده از ظرفیت های بومی و محلی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات شد.

شعبانی فرد همچنین با بیان این مطلب که رسانه‌ها و نهادهای فرهنگی موظف به ترویج و تبیین فرهنگ حماسه در جامعه هستند، مردم را از اصلی‌ترین ارکان تحقق حماسه سیاسی دانست و گفت: حماسه سیاسی مصداق مردم‌سالاری دینی است و برای تحقق آن باید اقدامات حاشیه ای و تفرقه انگیز به حداقل ممکن برسد.

وی با بیان اینکه طی بخشنامه‌ای از تمامی دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی خواسته شده که امکانات خود را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند به پایان یافتن مهلت سه ماهه تعطیلی پنج شنبه ها در 31 فروردین‌ماه اشاره کرد و افزود: دستگاه های اجرایی باید با انجام نظرسنجی، مدیریت ارشد استان را برای تداوم یا لغو این تصمیم یاری دهند. ساعت کاری پیشنهادی نیز که از هفت صبح تا 15 تعیین شده است نیز باید در این نظرسنجی لحاظ شود.


دسته بندي : استان مرکزی
شهلا میرگلوبیات نماینده مردم ساوه و زرندیه رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی شد.

به گزارش خبر مرکزی نماینده مردم ساوه و زرندیه در گفت‌وگو با ایسنا مرکزی با اعلام این خبر افزود: طی جلسه‌ای که امروز(یکشنبه) با حضور تمامی نمایندگان استان برگزار شد، رئیس مجمع نمایندگان استان برای مدت 6 ماه انتخاب و معرفی شد.

شهلا میرگلوبیات افزود: ریاست مجمع نمایندگان استان به صورت دوره‌ای میان نمایندگان استان تقسیم خواهد شد.

وی اظهار کرد: پیش از این محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی بود.

میرگلوبیات، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نهم بوده و دبیرفراکسیون نخبگان و نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس است.


دسته بندي : استان مرکزی
مسئول انجمن موسیقی استان مرکزی یکی از معضلات اهالی هنر در این استان را سالنهای موسیقی غیر استاندارد عنوان کرد و گفت: با وجود تمامی این امکانات ضعیف در سال گذشته 53 کنسرت در این استان توسط هنرمندان اجرا شد.

به گزارش خبر مركزي رضا ربیعی در گفتگو با مهر گفت: این کنسرت ها توسط گروه های موسیقی استان و همچنین گروه های برجسته کشوری و خوانندگان محبوب کشور اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در سال 91 ستارگان موسیقی کشور در استان اجرای برنامه داشته اند، افزود: شهرام ناظری، همایون شجریان و سالار عقیلی از بزرگان موسیقی سنتی ایران و فرزاد فرزین، مازیار فلاحی و احسان خواجه امیری ازخوانندگان  پاپ کشور در اراک اجرای زنده برنامه داشته اند.

ربیعی با اشاره به نبود سالن استاندارد موسیقی با ظرفیت بالا در استان اظهار کرد: وجود صوت مناسب،  اکوستیک بودن سالن  صدابردای و نورپردازی مناسب از استانداردهای یک سالن مناسب است که در استان وجود ندارد.

هم اکنون فرهنگسرای آئینه تنها سالن استاندارد استان است

مسئول انجمن موسیقی استان افزود: هم اکنون سالن فرهنگسرای آئینه تنها سالن استاندارد استان است که  ظرفیت پایینی دارد و سالن ستارگان نیز که به تازگی ساخته  شده است، امکانات صوتی مناسب ندارد و همین موارد باعث شده که برخی از اجراها، چون اجرای شهرام ناظری در سالن ورزشی امام خمینی و کنسرت همایون شجریان در شهربازی طوفان برگزار شوند.

نبود نگاه کارشناسانه یکی ازدلایل استاندارد نبودن سالن های موسیقی

ربیعی نبود نگاه کارشناسانه در ساخت مجتمع های فرهنگی، هنری را یکی ازدلایل استاندارد نبودن سالن های استان دانست و ادامه داد: متاسفانه در زمان ساخت چنین سالن ها و مجتمع هایی  نگاه های کارشناسانه وجود ندارد تاتمامی امکانات لازم برای اجرای برنامه های زنده موسیقی و تئاتر در طراحی و تجهیز آن صورت بگیرد.

وی استقبال موسیقی پاپ در استان را بیشتر ارزیابی کرد و ادامه داد: هم اکنون موسیقی پاپ در استان  با استقبال بهتری روبرو است ولی موسیقی سنتی نیز مخاطب خاص خود را دارد.


دسته بندي : استان مرکزی

رئيس ستاد مرکزي سفرهاي کشور از تغيير ماندگاري سفر در استان مرکزي به مدت 2 شبانه روز نسبت به مدت زمان سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبر مركزي به نقل از ايسنا مرکزی، منوچهر جهانيان ضمن بازيد سرزده از استان مرکزي در جلسه ستاد تسهيلات سفر اين استان حضور يافت و با دريافت ارائه گزارش خادمان نوروزي اين استان از افزايش مدت زمان ماندگاري سفر ابراز رضايت کرد و گفت: اعضاي ستاد تسهيلات سفر استان مرکزي توانسته اند با تمرکز بر معرفي ظرفيت هاي گردشگري، اين استان را به مقصد سفر نوروزي تبديل و مدت زمان ماندگاري مسافران را از يک روز به دو روز تبديل کنند.

وي با اشاره به استقبال قابل توجه گردشگران نوروزي از استان مرکزي به عنوان مقصد سفر، يادآور شد: افزايش 30 درصدي اقامت در مراکز اقامتي استان، حضور در جشنواره صداي بهار، ميزان بازديد از جاذبه هاي گردشگري، فرهنگي و تاريخي در آمار حاصله تاثيرگذار بوده است.

رئيس ستاد مرکزي سفرهاي کشور همچنين در پي نظارت بر فعاليت خادمان نوروزي استان مرکزي از مراکز اطلاع رساني، امداد و نجات، اورژانس، هلال احمر، محل اسکان فرهنگيان اراک، کمپ ها و موزه مردم شناسي مرکزي بازديد و ضمن گفت و گو با مسافران نوروزي، چگونگي خدمتگزاري خادمان ستاد تسهيلات اين استان و ميزان رضايتمندي گردشگران را از نزديک مورد ارزيابي قرار داد.


دسته بندي : استان مرکزی
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: 20 هزار نفر از شهروندان این استان سال گذشته از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بازدید کردند.
 
به گزارش خبر مركزي سردارˈ مهدی صدیقیˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: مرحله اول این اردوها از 12مهر ماه سال گذشته آغاز شد وطی آن 10 هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی دفاع‌ مقدس اعزام شدند.

وی ادامه داد: در مرحله دوم این اعزام‌ها نیز بیش از دو هزار و 500 دانشجو از مناطق عملیاتی بازدید کردند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان کرد: اعزام دیگر قشرهای مردم از 15 اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و تا 30 فروردین سال جاری ادامه دارد.

سردار صدیقی عنوان کرد: استقبال مردم استان و نیز دانشجویان از این اردوها بسیار چشمگیر بوده است ولی به علت محدودیت میزان سهمیه تعداد محدودی به این مناطق اعزام شده‌اند.

وی اظهار داشت: دهلاویه، چزابه، فکه، اروندکنار، فتح‌المبین، هویزه، طلائیه و شلمچه از جمله مناطقی است که مردم استان مرکزی از آنها بازدید کرده‌اند.


دسته بندي : استان مرکزی

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی از افزایش 200 درصدی کشف جرایم رایانه‌ای در سال گذشته در این استان خبر داد. 

به گزارش خبر مركزي عزیز‌الله ملکی امروز در گفت‌وگو با فارس در اراک اظهار داشت: پلیس فتا طی سال گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت، به طوری که توانست در کوتاه‌ترین زمان ممکن تمامی جرایم رایانه‌ای را کشف و شناسایی کند.

وی ادامه داد: در زمینه وقوع جرایم نیز میزان وقوع هفت درصد کاهش داشت که این جرایم شامل کلاهبرداری، نشر اکاذیب، توهین و افترا بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی در ادامه با بیان اینکه جرایم خشن در استان وجود ندارد، گفت: در سال گذشته هیچگونه جرایم خشنی را در استان شاهد نبودیم که این نشان‌دهنده امنیت بالا در این استان است.

ملکی خاطرنشان ساخت: این استان از نظر امنیت رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی، نیروی انتظامی استان مرکزی در سال گذشته موفق به کسب رتبه سوم کشوری از نظر احترام به ارباب رجوع شد.


دسته بندي : استان مرکزی
سفر به استان مرکزی، سفر به تاریخ مردان و زنان بزرگی است که برگ برگ تاریخ ایران عزیز را درخشان کردند، هر گوشه استان مرکزی، زادگاه تاریخ سازان است، استان مرکزی بهشت مفاخر است.
به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر،  سفر به استان مرکزی، سفر به تاریخ تاریخ مردان و زنان بزرگی است که برگ برگ تاریخ ایران عزیر را درخشان کردند، هر گوشه استان مرکزی، زادگاه تاریخ سازان است، استان مرکزی؛ بهشت مفاخر است.
 
لقب استان مرکزی، استان آفتاب است و این لقب به واسطه وجود مفاخری است که از خطه استان مرکزی بلند شده و راه خدمت به کشور و حتی مردم جهان را در پیش گرفتند، بزرگان استان مرکزی موثرترین افراد در حوزه های مختلف علمی و دینی بودند.
 
تاریخ؛ بیشترین نخبگان کشور از استان مرکزی است
به گواه تاریخ و سخنان حداد عادل پژوهشگر، بیشترین موثران در تاریخ معاصر، دین، علم و دانش و جنبش های اسلامی و انقلابی در دو سده اخیر از استان مرکزی بودند و جای جای این استان زادگاه مرد یا زنی است که کمر همت به خدمت به ملک، و مملکت و دین خویش بسته است.
 
بر اساس پژوهش های حداد عادل بیشترین چهره‌های  تاثیر گذار در  تاریخ و نخبگان کشور حداقل در دو سده اخیر از استان مرکزی بوده‌اند.
 
 
امام خمینی؛ معمار انقلاب اسلامی درقله رفیع بزرگان استان مرکزی
از میان نام آوران و نخبه های استان مرکزی به قله های رفیعی چون، امام خمینی، امیرکبیر، پروفسور حسابی، پروین اعتصامی، نظامی گنجوی، طبرسی،اقبال آشتیانی، علامه نراقی، آیت الله اراکی، دکتر چمران و صدها نام دیگر می توان اشاره کرد.
افتخار مردم استان مرکزی است که امام روح الله از خطه آنان است و هر ساله مشتاقان زیادی را به این خطه می خواند.
استان مرکزی دو درصد از خاک و اندکی کمتر از این رقم، جمعیت کشور را در خود جای داده است، اما همین درصد جمعیت، تاثیر زیادی بر جامعه ایرانی و تاریخ، علمی، انقلابی، دینی، فرهنگی و هنری جامعه داشتند.
این استان بیشترین مفاخر کشور را نسبت به استان های دیگر دارد و بسیاری از بزرگان دین و علم، و هنر و فرهنگ در دیار استان مرکزی به دیا آمده، بزرگ شده و مسیر خدمت را در پیش گرفتند.
 
یک چهارم مفاخر کشور از استان مرکزی هستند
 
تاکنون بیش از 4500 نفر با عنوا مفاخر از گذشته تاکنون در کشور شناسایی شدند که یک چهارم آن مربوط به استان مرکزی است و این امر نشانگر اهمیت خطه استان در فرهیخته پروری است امری که اکنون کمتر مورد توجه خانواده ها و جوانان است.
 
رئیس بنیاد ایران شناسی در استان مرکزی با بیان اینکه، با بررسی های انجام شده تعداد مفاخر استان به 1100 نفر افزایش یافته است گفت: اگر ما بخواهیم هر روز از این مفاخر را معرفی کنیم روزهای سال کم است و این امر نشان از قابلیت استان در نخبه پروری است.

مفاخر استان مرکزی شناسنامه دارند
 
وی با اشاره به اینکه، شناسنامه یک سوم مفاخر استان مرکزی تهیه و تدوین شده است گفت:  این شناسنامه برای حدود سه هزار مفاخر استان مرکزی تهیه شده و بزودی در فضای اینترنت برای استفاده علاقمندان ارائه خواهد شد.
 

امام خمینی (ره)، ایت الله اراکی ، امیر کبیر، قائم مقام فراهانی ، پروفسور حسابی، ودکتر قریب از جمله مفاخر استان مرکزی به شمار میروند که دارای شناسنامه شدند.

 
 
 
اما کجا می توان بیشتر با این بزرگان آشنا شد...
 
موزه مفاخر اراک، گنجینه ای کوچک از بزرگان استان برای گردشگران
 
اکنون موزه مفاخراستان مرکزی که دو سالی از افتتاح و راه اندازی آن می گذرد، یکی از جاذبه های فرهنگی استان مرکزی است که اتفاقا در ایام تعطیلات نوروز با استقبال مواجه می شود.
 
ساخت بنای موزه که به منزل خاکباز مشهور است در اواخر دوره قاجاریه توسط سید حسین خاکباز یکی از فرزندان حاج آقا محسن اراکی انجام شد.
 
این بنا واقع در خیابان شهید بهشتی اراک در سال 1379 در فهرست ملی ثبت و در بهمن ماه سال 1388 برای علاقه مندان به فرهنگ و هنر ایران اسلامی تبدیل به موزه مفاخر شد.
 
نقشه این ساختمان توسط یک مهندس روسی تهیه و اجرای کار توسط استاد مراد چمنی اراکی در مدت چهار سال انجام شد.
 
این بنای کوشکی با تزئینات آجری خاص دوره قاجاریه به مساحت سه هزار متر مربع ساخته شده و دارای دو ایوان شرقی و غربی، 11 اتاق، حمام خصوصی قدیمی و دو قنات که یکی در محوطه ساختمان به نام قنات ده و دیگری در زیر آب انبار به نام قنات خان حاکم، است.
 
این بنا در محوطه مشجری قرار دارد که قسمتی از محوطه موزاییک فرش و مقداری به صورت باغچه بندی است.
 
 بخش های موزه مفاخر
 
این موزه از بخش‌های مختلف شامل تالار حضرت امام‌خمینی(ره)، تالار مفاخر مذهبی و دینی، تالار مفاخر علمی و فرهنگی، تالار امیرکبیر، تالار قائم‌مقام فراهانی، تالار مفاخر در قید حیات، تالار سرداران شهید، مرکز اسناد و مدارک مفاخر، کارگاه مرمت و عکاسی، حمام قدیمی و خصوصی خانواده، آب‌انبار و قنات، نگارخانه و فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و هنری تشکیل شده است.
 
در این موزه سردیس‌ها به همراه آثار چاپ شده و اسناد، عکس‌ها و گزارش‌های متعلق به امام خمینی(ره)، امیرکبیر، قائم‌مقام فراهانی، پروین اعتصامی، کربلایی کاظم کریمی ساروقی، ملامهدی نراقی، ملا احمد نراقی، میرزا حسن آشتیانی، سلمان ساوجی، پروفسور حسابی، دکتر محمد قریب، آیت‌الله اراکی، علی‌اکبرخان فراهانی، استاد فتحعلی واشقانی فراهانی، شهیدچمران، شهید محلاتی، میرزا عیسی فراهانی، ضیاء‌الدین عراقی، عباس سحاب و فخرالدین عراقی به نمایش درآمده است.
.......................
شکوفه راستین

دسته بندي : استان مرکزی
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: بیش از 450 هزارنفر از گردشگران و مسافران نوروزی از جاذبه های تاریخی، طبیعی و مذهبی بازدید کردند .

به گزارش خبر مركزي به نقل از مهر، مجتبی رضوانی افزود: این بازدیدها از مناطق گردشگری استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 16 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت تعداد مسافرینی که وارد استان مرکزی شده اند نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش را نشان می دهد.

رضوانی از بازرسی های مستمر در راستای خدمات رسانی به مسافران خبر داد و گفت: این تعداد بازدید با هدف ارتقای سطح خدمات رسانی به مسافران و گردشگران ورودی به استان مرکزی از هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، دفاتر خدمات مسافرتی، رستوران‌های سنتی و مراکز پذیرایی انجام شده است.

وی افزود: راه‌اندازی پایگاههای اطلاع‌رسانی، چاپ و توزیع بروشور و نقشه راهنمای گردشگری استان در ورودی شهرها و موزه‌های تاریخی، تجهیز و راه‌اندازی گروههای نظارتی سیار با همکاری اداره‌ کل بهداشت و درمان، تعزیرات حکومتی و بازرگانی و بازدید از تاسیسات گردشگری از برنامه‌های این ستاد درایام نوروز است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری ودبیر ستاد تسهیلات سفر استان مرکزی گفت: طبق برنامه ریزی قبلی، از سوی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان مرکزی، جهت رسیدگی به شکایات و کنترل خدمات تاسیسات گردشگری استان همانند هتلها، مسافرخانه ها، دفاتر خدمات مسافرتی،رستوران های سنتی و نیز سایر مراکز پذیرایی، هیات نظارتی ویژه ای متشکل از کارشناسان خبره حقوقی، نمایندگان بخش خصوصی انجمن های صنفی و کارشناسان گردشگری تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: این هیئت در ایام نوروز به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند که از 25 فروردین بیش از 500 بازدید درقالب محسوس و نامحسوس صورت گرفته ودرمجموع 27 تذکر و 9 اخطار و سه مورد تشویق به تاسیسات گردشگری داده شد.

رضوانی خاطرنشان کرد: همچنین مسافران نوروزی استان مرکزی می توانند در صورت بروز هرگونه تخلف با شماره 08613121906و 02166582168 ویا با تلفن گویای 09669 تماس حاصل فرمایند و یا از طریق سامانه پیام کوتاه (استان مرکزی 30005932002222) و( کشوری 2000440)  با کارشناسان هیات نظارتی مذکور ارتباط برقرار کنند.

وی ادامه داد: شماره های ذکر شده در کلیه راه های مواصلاتی و محل تردد مسافران نصب شده اند تا گردشگران بتوانند از خدمات اطلاع رسانی و رفع مشکلات موجود برخوردار شوند.

گفتنی است هیات رسیدگی به شکایات گردشگران در ایام نوروز به صورت دائمی فعال هستند و در صورت تعدد شکایات جلسات قضایی آنان در محل بروز مشکل تشکیل ورسیدگی می شود.


دسته بندي : استان مرکزی
جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان مرکزی در قالب کاروان راهیان نور در مدت چهار روز اقامت خود در استان خوزستان با یادگارهای هشت سال دفاع مقدس در این مناطق آشنا شدند. 

به گزارش خبر مركزي به نقل از فارس جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان مرکزی در قالب کاروان راهیان نور در مدت چهار روز اقامت خود در استان خوزستان از یادمان‌های شهدای شلمچه، اروند‌کنار، دهلاویه، شرهانی، فتح‌المبین، مسجد جامع خرمشهر و فکه بازدید کرده و با یادگارهای هشت سال دفاع مقدس در این مناطق آشنا شدند.

در جریان این بازدید‌ها، راویان وقایع جنگ به ذکر حوادث صورت گرفته در این مناطق عملیاتی پرداختند و خبرنگاران را با حماسه‌های آن دوران در کربلای ایران آشنا کردند.

کاروان خبرنگاران اعم از تصویربرداران و خبرنگاران از رسانه‌های مختلف استان مرکزی به مناطق عملیاتی اعزام شدند تا از نزدیک در جریان عملیات جنگی هشت سال دفاع مقدس قرار گیرند و با قلم‌ها و دوربین‌های خود مناطق جنگی را به رشته تحریر و به تصویر بکشانند.

همچنین برنامه‌های متنوع فرهنگی از قبیل قرائت زیارت عاشورا، نماز جماعت و دعای عهد در این اردو برگزار شد.

این اردو به همت سپاه روح‌الله استان مرکزی و با هدف ترویج فرهنگ دفاع مقدس برای آشنایی با مناطق عملیاتی و تقویت بنیه معنوی آنان و آشنایی بیشتر رسانه‌ها با فداکاری‌ها و ایثارگری‌های شهدا و رزمندگان و مردم غیور و انقلابی جنوب کشور و همچنین شیوه زندگی آنها در مراکز نظامی و به تصویر کشیدن حضور زائران در مناطق برگزار شد.


دسته بندي : استان مرکزی
معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: یک میلیون و 700 هزار خودرو از 25 اسفند سال قبل تاکنون در محورهای استان تردد کرده اند.
 
به گزارش خبر مركزي ˈاکبر سلیمیانˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: تردد خودروهای مسافران نوروزی در محورهای این استان نسبت به مدت مشابه قبل هشت درصد افزایش یافته است.

وی افزود: بیشترین تردد ثبت شده در محورهای اراک - توره و محورهای منتهی به اصفهان صورت گرفته است.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی یادآور شد: 14 دستگاه تردد شمار در استان مرکزی وجود دارد که عبور تمام خودروها در آن ها ثبت می شود.

سلیمیان ادامه داد: بیشتر مسافرت ها نیز به سمت اصفهان و خوزستان بوده و پیش بینی می شود تردد خودروها در موج سوم سفرها که از روز دهم فروردین آغاز می شود افزایش بیشتری یابد.

وی بیان کرد: امسال رعایت نکات ایمنی در سفرها بیشتر از سال قبل است و سوانح رانندگی بیشتر در محورهای فرعی رخ داده است.

وی یادآور شد: استان مرکزی دومین استان در زمینه تردد وسایل سنگین واراک دومین شهر کشور در زمینه بالابودن سرعت وسایل نقلیه است.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی شبکه راه های اصلی استان مرکزی را هشتمین شبکه پرتردد کشور اعلام کرد و گفت: شش هزار و 250 کیلومتر راه در این استان وجود دارد که 2 هزار و 50 کیلومتر آن اصلی و چهار هزار و 200 کیلومتر آن روستایی است.


دسته بندي : استان مرکزی
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان مرکزی از آغاز طرح تشدید نظارت بر عرضه میوه وتره بار در این استان خبر داد.
 
به گزارش خبر مركزي به نقل از روابط عمومی این سازمان، ˈ علیرضا زاوشیˈ بیان کرد: این طرح با هدف نظارت بر قیمت و عملکرد واحدهای عرضه کننده میوه وتره بار در میادین عمده فروشی و خرده فروشی به صورت همزمان در تمام شهرهای استان مرکزی اجرا می شود.

وی خاطر نشان کرد: گروه های نظارتی مستقر در میدان مرکزی میوه وتره بار اراک بر قیمت و صدور فاکتور نظارت می کنند و تیم های بازرسی و نظارت سیار نیز در شهرهای مختلف در این طرح مشارکت دارند.

رییس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان مرکزی یادآور شد: این طرح با توجه به افزایش تقاضای عمومی برای خرید میوه وتره بار اجرا می شود.

زاوشی ادامه داد: در طرح های نظارتی تثبیت و یا کاهش قیمت برخی کالاها و خدمات به صورت ویژه در دستور کار سازمان صنعت،معدن وتجارت استان مرکزی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، مراتب را از طریق شماره 124به سامانه ستادخبری سازمان صنعت،معدن وتجارت استان مرکزی اطلاع دهند.