دسته بندي :
احمد صادقی"  با بیان این مطلب اظهار داشت: امیدواریم پروژه راه آهن اراک – ملایر تا شهریور ماه با حضور رییس جمهور افتتاح شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این پروژه به طول 90 کیلومتر است که به راه آهن غرب کشور شهرت دارد.
وی همچنین به موج گفت:: راه آهن اراک- ملایر در ادامه این مسیر به کرمان و سپس به مرز خسروی می رسد و از آنجا تا خانقین در کشور عراق ادامه می یابد که در واقع این مسیر را به کشور عراق متصل می کند؛ به همین جهت یکی از پروژه های مهم ریلی در کشور به شمار می رود.

دسته بندي :
عباس رجایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: تیم فوتبال مهر اراک وابسته به مؤسسه فرهنگی ‌ورزشی مهر اراک، یک تیم کاملا بومی و سمبل اخلاق‌‌مداری و دین‌مداری در عرصه ورزش حرفه‌ای است که به زودی در لیگ دسته سه کشور بازی‌های خود را آغاز می‌کند.
وی تصریح کرد: متاسفانه شهروندان اراکی با تمام توانمندی‌ها و شایستگی‌ها از داشتن ورزشی مستحکم و قدرتمند محروم بوده و امروز بعد از سال‌ها ناکامی و محرومیت در این بخش، موسسه فرهنگی‌ ورزشی مهر اراک می‌رود تا افق‌های روشنی پیش روی ورزش این شهر بگشاید.
رئیس هیئت مدیره موسسه مهر اراک با بیان اینکه دغدغه 10 ساله‌اش در زمینه توسعه ورزش اراک با مشورت و همفکری با صاحب‌نظران و پیشکسوتان با ایجاد و تاسیس این موسسه برطرف  خواهد شد، گفت: بیش از 10 سال به دنبال این بودم که چگونه می‌توان ورزش مستحکم و در عین حال با پشتوانه مردمی و کاملا بومی را در اراک ایجاد کرده و شرایط خوبی را برای آینده ورزش اراک رقم زد که در نهایت جرقه تاسیس موسسه فرهنگی و ورزشی در ذهنم زده شد و خوشبختانه این موسسه فعالیت خود را آغاز کرد.
رجایی ادامه داد: از الزامات مهم در موفق عمل کردن موسسه مهر اراک دولتی نبودن، بهره‌مندی از نیروهای بومی، برخوردار از پشتوانه مردمی و مستقل بودن است که تمام این شرایط در تشکیل این موسسه لحاظ شده است و این موسسه می‌رود که همچون باشگاه‌های معتبر دنیا درخشش‌های خوبی داشته باشد.
وی تاکید کرد: بدون شک رعایت این الزامات موجب خواهد شد که موسسه بتواند از پایداری لازم در برنامه‌ها برخوردار باشد و در ادامه راه دچار چالش نشوند.
نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر حرکتی در مجموعه نظام باید بر اساس ارزش‌های فرهنگی و اسلامی باشد، خاطر نشان کرد: اخلاق در ورزش از موضوعات بسیار مهم و کلیدی است و در کنار سایر مسائل فرهنگی از مطالبات مهم مردم است که در تیم فوتبال مهر اراک به مسائل اخلاقی و فرهنگی و دین‌مداری توجه ویژه خواهد شد.
رجایی گفت: یکی از شروط اصلی کار در موسسه فرهنگی مهر اراک توجه به اخلاق‌مداری و دین‌مداری است که زیربنای تمام فعالیت‌ها خواهد شد.
وی ادامه داد: تاسیس‌کنندگان موسسه فرهنگی و ورزشی مهر اراک به حداقل‌ها بسنده نکرده و ترسیم افق‌های بلندی را در دستور کار خود قرار داده است تا بتوانند سنگ‌بنای حرکتی بزرگ در این شهر را بگذارند.
رئیس هیئت مدیره مؤسسه مهر اراک با اشاره به اینکه توسعه کمی و کیفی ورزش از اهداف موسسه است، اظهار داشت: آغاز کار این موسسه با یک تیم فوتبال است و توسعه همه رشته‌ها در بخش مردان و زنان و فردی و  جمعی در دستور کار موسسه قرار دارد.
رجایی بیان داشت: متاسفانه ورزش در کشور ما به استثنای رشته فوتبال توسعه خوبی نیافته و این در حالی است که در سایر رشته‌ها علاقمندان و استعداد‌های بالایی وجود دارد.
وی حضور در لیگ‌های مختلف دسته یک، دو، سه، لیگ برتر و سوپرلیگ در تمام رشته‌ها را از افق‌های پیش روی موسسه ورزشی مهر اراک عنوان کرد و افزود: شناسایی و پرورش ورزشکاران بومی، ورود به مدارس رشته‌های مختلف ورزشی،‌ ایجاد ساختار جدید در ورزش استان، تربیت ‌ورزشکاران در سطح جهانی و ... از دیگر موضوعات مورد توجه در این موسسه است.
نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استفاده از مربیان و پیشکسوتان بومی در این موسسه گفت: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد شهر اراک در بخش ورزش پیشکسوتان و نیروهای بومی بسیار توانمندی دارد که اکثر آنها در تاسیس و راه‌اندازی باشگاه‌های بزرگ ورزشی در سطح کشور کارنامه درخشان و قابل قبولی از خود ارائه داده‌اند که باید قدر این نیروها را دانست.
رجایی اظهار کرد: شهر اراک در بخش مربیگری دارای مربیان لایق و صاحب‌نامی است که بیشتر آنها دارای گواهینامه سطح A و B آسیا هستند، اما چون همیشه این دیدگاه وجود داشته که داشته‌های خودمان را نادیده بگیریم و به داشته‌های دیگران فکر کنیم، موجب شده که از این نیروهای بومی استفاده نشود که در این موسسه این نگاه شکسته و به نیروهای خوب بها داده می‌شود.
وی با اشاره به تیم فوتبال مهر اراک بیان داشت: سرمربی این تیم محمدرضا قاسمی دارنده گواهینامه A آسیا است که محمد سلیمی و فریدون ربیعی دارندگان گواهینامه B آسیا ایشان را کمک و همراهی می‌کنند.
نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیر فنی این تیم نیز آقای وافق از  پیشکسوتان مطرح ورزش کشور هستند.
رجایی در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه پیاده‌سازی اخلاق‌مداری در باشگاه تاکید کرد: 
ما باید مراقب باشیم حاشیه‌ها و مسائلی که هم اکنون در فوتبال کشور وجود دارد، دامن‌گیر این تیم نشود، معیارهای اخلاقی در کشور ما تعریف شده است که ما باید همه را مد نظر قرار دهیم تا الگوسازی کرده و بتوانیم الگوی موفق و خوبی برای ورزش کشور باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود وجود برخی شایعات مبنی بر تلاش برای آوردن و یا نیاوردن تیم فوتبال نفت تهران به اراک را تکذیب کرد و گفت: انتقال تیم نفت به اراک یکی از مصوبات دولت بوده است و دولت باید پیگیر اجرای مصوبات باشد و من بر خلاف شایعات موجود هیچ نقشی در آمدن و یا نیامدن این تیم به اراک نداشتم.


دسته بندي :
60 لیتر سهمیه بنزین شهریورماه خودروهای شخصی ساعت 24 (31 مردادماه) در کارت‌های سوخت واریز می‌شود.

دیگر وسایل نقلیه عمومی نیز سهمیه‌ای مشابه سهمیه مرداد ماه دریافت خواهند کرد و بنا بر این هیچ‌گونه تغییر در میزان قیمت و سهمیه سوخت در شهریورماه وجود نخواهد داشت.

همچنین در شهریور ماه 500 لیتر سهمیه بنزین با نرخ آزاد 700 تومانی در کارت‌های سوخت خودروها واریز می‌شود که در صورت اتمام سهمیه 400 تومانی قابل استفاده خواهد بود.
دسته بندي :
خودداری مرکز آمار و بانک مرکزی از ارایه آمارها باعث شده بعضی از مقامات با ارایه ارقام بدون استناد وضع موجود را موفق جلوه دهند. 

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی که در مورد سیاست‌های اشتغال‌زایی دولت منتشر کرده است در مورد سیاست‌های اشتغال‌زادیی دولت در سال 90 می‌نویسد:

هرچند در مورخ 7/1/1390 مکاتبه‌ای با معاون سرمایه انسانی و توسعه اشتغال وزارت کار و امور اجتماعی مبنی بر درخواست مستندات و اهم برنامه‌های دبیرخانه شورای عالی اشتغال در جهت ایجاد 2.5 میلیون شغل در سال 1390 صورت پذیرفته و تاکنون (خرداد سال 90)جواب نامه فوق دریافت نشده است، لکن با مراجعه به رسانه‌ها و مصاحبه وزیر کار و امور اجتماعی در مورخ 22/1/1390 اهم برنامه‌های وزارتخانه مذکور برای ایجاد 2.5 میلیون شغل به شرح ذیل گزارش شده است:

•1- اختصاص 130 میلیارد تومان در کنار 30 هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی

•2- اصلاح قانون کار

•3- تفاهم با استانداری‌ها از سوی وزارت کار به صورتی که هر استان تعهد ایجاد اشتغال داشته باشد

•4- 90 هزار میلیارد تومان منابع بانکی‌، همچنین پرداخت 28 هزار میلیارد تومان مانده منابع زودبازده

•5- تحقق 45 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی

•6- پروژه‌های عمرانی با اعتبار 40 هزار میلیارد تومان

با نگاهی اجمالی به برنامه‌های اعلام شده و نیز مراجعه به بخش‌های مختلف گزارش، نظیر شیوه آمارگیری و نحوه محاسبه جمعیت شاغل و نیز سیاست‌های اقتصادی و متغیر محرک اشتغال و همچنین مراجعه به مستندات برنامه پنجم توسعه تهیه شده از سوی معاونت نظارت راهبردی رئیس‌جمهور که در آن تصریح شده است در صورت اجرای سناریوی مطلوب به طور خوش‌بینانه سالانه 843.2 هزار نفر نیروی کار جدید خواهیم داشت، بنابراین ایجاد 2.5 میلیون شغل یعنی چیزی در حدود 3 برابر عرضه نیروی کار سالانه جدید، این موضوع تا حدی غیرواقعی تلقی می‌شود.

از سوی دیگر در نقد اهم اقدامات به عمل آمده و نیز برنامه‌های ارایه شده از سوی دولت برای ایجاد اشتغال ذکر چند نکته ضروری است:

•1- نکته اول، هرچند وجوه اداره شده ، تسهیلات اعطایی به بنگاه‌های اقتصادی زود بازده و کارآفرین و حساب ذخیره ارزی به عنوان اهم اقدامات انجام شده از سوی دولت در حیطه اشتغال و اشتغال‌زایی معرفی شده است، لکن به دلیل افزایش مطالبات معوق و مانده دیون به سیستم بانکی و نیز عدم وجود فضای مناسب کسب و کار و تولید، این نکتاه استنباط می‌شود که بار اصلی کاهش بیکاری و ایجاد فرصت‌های شغلی برعهده دولت است و این، هزینه مضاعف و پیامدهای اقتصادی منفی در پی دارد. به گونه‌ای که می‌توان گفت مشاغلی که از طریق توزیع اعتبارات به ویژه به صورت خود اشتغالی ایجاد می‌شوند، بیشتر کوتاه مدت بوده و پس از مدتی افراد مذکور با مقداری بدهی به دولت بابت تسهیلات دریافتی به خیل بیکاران کشور اضافه می‌شوند.

•2- نکته دوم به موضوع پایایی و دوام ایجاد فرصت شغلی باز می‌گردد. مطابق تحقیقات صورت گرفته ایجاد فرصت شغلی در کوتاه‌ترین زمان ممکن - به عنوان مثال از طریق تزیرق اعتبار پولی - صرفاً برای یک دوره کوتاه زمانی(مثلا شش ماهه) تواسته نرخ بیکاری را کاهش داده و پس از دوره مذکور مجددا نرخ بیکاری را افزایش داده است.

•3- سوم اینکه یکی از ایرادهای اساسی دولت در نگاه به اشتغال و اشتغال‌زایی‌، مقوله صرف پولی و یا به تعبیری ایجاد اشتغال از منظر صرف اعطای تسهیلات است که در ادبیات تحقیق ارزیابی‌های بازار کار‌، اعطای تسهیلات به نیروی کار برای ایجاد اشتغال یک سیاست منفعل می‌شود‌. مضافا اینکه به شیوه اعلام متوسط هزینه ایجاد هر شغل نیز انتقاد اساسی وارد است. بدین مفهوم که به لحاظ وجود پیچیدگی‌های متعدد در محاسبه هزینه‌های نیروی کار در هر بنگاه نمی‌توان از طریق تقسیم اعتبارهای داده شده بر تعداد شاغلین به هزینه ایجاد اشتغال پی برد، بویژه اگر ایجاد اشتغال پایداری مدنظر باشد و طبعاً روش بیان هزینه متوسط ایجاد اشتغال برای ایجاد شغل پایدار ابهام جدی دارد.

•4- نکته آخر بخاطر خودداری مرکز آمار و بانک مرکزی از ارایه به موقع ارقام مربوط به آمار‌گیری‌ها و برآوردهای نرخ رشد تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری برمی‌گردد، زیرا نزدیک به سه سال است که برخی آمار و اطلاعات کلیدی اقتصادی نظیر رشد تولید ناخالص داخلی، پس اندازناخالص ملی‌، تفکیک سرمایه‌گذاری بخش دولتی و خصوصی ارایه نمی‌شود، همین امر خلاف سبب شده است که بعضی از مقامات با ارایه ارقام بدون استناد مراجع رسمی فوق‌، وضع موجود را موفق جلوه دهند. از حیث نظری نرخ بیکاری با رشد تولید ناخالص داخلی نسبت عکس دارد. برهمین اساس مطابق گزارش سالیانه دولت در سال‌های 1379-1383 و1383-1386 منتشره از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سابق و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی کنونی متوسط نرخ سالیانه رشدGDP در دو مقطع فوق‌الذکر به ترتیب 6.36 و 6.63 درصد بوده است.در عین حال متوسط فرصت شغلی ایجاد شده در دوره 1379-1383 معادل 588600 نفر بوده در سه ساله اول برنامه چهارم (1384-1386) به سصور متوسط 764633 نفر بوده است. با این توصیف نمی‌توان پذیرفت که با نرخ رشد‌های حدود 6 درصد در طی سال‌های اولیه برنامه چهارم سالانه حدود 765 هزار شغل ایجاد شده باشد ولی با نرخ رشد 1 درصد، 1.6 میلیون شغل ایجاد شده باشد. از این منظر ادعای ایجاد 1.5 میلیون شغل در سال 1389 و برنامه ایجاد 2.5 میلیون شغل در سال 90 مورد تردید جدی است.
دسته بندي :

 تقابل شهرداری با ایرانجوان بوشهر 

قرعه کشی فصل جدید جام حذفی چندروز پیش انجام شد. بر اساس قرعه کشی، همه تیم های قدرتمند و سرشناس در یک طرف جدول قرار گرفتند که با این وضعیت فقط یک تیم می تواند به فینال برسد. اما در طرف دیگر تیم های مدعی کار آسان تری دارند.

در ربع اول جدول: پرسپولیس در بازی اول احتمالا باید رو در روی مس رفسنجان قرار گیرد. ذوب آهن با برنده استیل آذین و گسترش فولاد روبرو می شود و در مرحله یک هشتم نهایی باید شاهد رویارویی ذوب آهن و پرسپولیس بود. راه آهن با برنده شهرداری بندرعباس و صنعت ساری روبرو می شود و استقلال هم با برنده شیرین فراز و کاوه تهران. در مرحله یک هشتم نهایی احتمالا باید شاهد رویارویی راه آهن و استقلال بود. بدین ترتیب در اولین بازی یک چهارم نهایی می توانیم شاهد یک داربی در تهران باشیم یا رویارویی ذوب آهن و استقلال.

در ربع دوم جدول: سپاهان در همان بازی اول میهمان فولاد خوزستان است. نفت آبادان با برنده نساجی و داماش لرستان روبرو می شود. برنده این بازی با برنده بازی سپاهان و فولاد روبرو می شود.  سایپا با برنده برق شیراز و گل گهر سیرجان روبرو می شود و تراکتورسازی هم روبروی برنده دیدار پاس و شهرداری یاسوج قرار می گیرد. در مرحله یک چهارم نهایی هم باید شاهد رویارویی احتمالی تراکتور- سپاهان یا سایپا- فولاد و یا تراکتور – نفت و . . . بود.

در مرحله نیمه نهایی برنده ربع اول و ربع دوم جدول باهم روبر می شوند.

در ربع سوم جدول: فجر سپاسی با برنده فولاد یزد- اتکا گرگان روبر می شود. مس کرمان نیز باید مقابل برنده استقلال خوزستان- سایپا شمال قرار بگیرد. در مرحله یک هشتم نهایی رویارویی سپاسی و مس کرمان دور از ذهن نخواهد بود. صبا با برنده پیکان- پیام فارس روبرو می شود و مس سرچشمه نیز برنده بازی شهرداری اراک – ایرانجوان بوشهر را پیش رو دارد. در مرحله یک چهارم نهایی داربی مس ها می تواند شکل بگیرد یا . . . . در نهایت از بین چهار تیم لیگ برتری فقط یک تیم راهی نیمه نهایی خواهد شد.

در ربع چهارم جدول: داماش گیلان در اولین بازی میزبان نفت تهران است. شهرداری تبریز با ماشین سازی، آلومینیوم یا تربیت یزد روبرو می شود. . احتمال رویارویی داماش گیلان و شهرداری تبریز در مرحله یک هشتم نهایی وجود دارد.   ملوان نیز با برنده ابومسلم- داماش تهران روبرو می شود. شاهین بوشهر نیز با برنده بازی نیروی زمینی- نفت مسجد سلیمان رو در رو می شود. بنابراین بازی احتمالی شاهین و ملوان در یک هشتم نهایی جام حذفی دور از ذهن نیست. برنده این دو بازی یک هشتم نهایی با هم روبرو می شوند و در نهایت برنده جدول ربع چهارم با برنده ربع سوم در نیمه نهایی روبرو می شود.

نکته: تمام بازی های ذکر شده به جز فولاد- سپاهان و داماش- نفت تهران؛ احتمالی است و ممکن است تیم های دسته دوم یا حتی تیم های استانی شگفتی ساز شده و ترتیب جدول را بهم بزنند.


دسته بندي :

روز شنبه ۲۹/۵/۹۰ بازیکنان نهایی و غربال شده در تمرینات تیم فوتبال شهرداری بعد از جلسه ی تمرین بعدظهر روز شنبه در ساختمان هیئت فوتبال استان مرکزی حاضر شدند و قرارداد های خود با باشگاه شهرداری اراک را به مدت یک سال به ثبت رساندند.

 

اسامی بازیکنان نهایی به شرح زیر است:

 

حمید نشاط جو سعید ابراهیم پور محمدرضا خزایی ابوالفضل قربانی
ابوالفضل کمانی احمد عرب زاد محمد صفری حامد بصیری
حسین جعفری حسین احمدلو میلاد رخشان لفته حمیدی
علی رضوان گران رسول میرطرقی صابرمیرقربانی مرتضی ایزدی
آرش روشنی پور محمودپور اسدلله مرتضی فلاحتی حسین کیانی
محمدجعفر رضی آرمان قاسمی امید شاه مرادی علی جوادی پور
اشکان حسن زاده . . .

 


دسته بندي :
و به نقل از مجنون نیوز ، شنیده ها حاکی از آن است شرکت سرمایه گذاری تراز پی ریز (وابسته به صندوق بازنشستگی کشور- سهامی خاص)به شدت به دنبال انعقاد قرادادی باشهرداری اراک برای اجرای فاز اول پروژه ۵۵ متری اراک(امیر کبیر)به میزان ۱۰۰ میلیارد تومان می باشد.

طبق این توافق نامه شرکت “تراز پی ریز” متعهد می شود در فاز دوم این پروژه ۱۰۰ میلیارد تومان برای تملک زمین و احداث خیابان سرمایه گذاری کند و در مقابل نیز شهرداری اراک نزدیک به ۳۷ درصد سود به این شرکت پرداخت کند .به این معنا که در پایان فاز اول بایستی شهرداری اراک نزدیک به ۱۳۷ میلیارد تومان به این شرکت برگرداند.

پروژه ۵۵ متری اراک که در ۳فاز به بهره برداری خواهد رسید،  فاز اول از میدان ولیعصر تا خیابان شهید رجائی- فاز دوم خیابان شهید رجائی- فاز سوم از خیابان شهید بهشتی تا پل فرنگی می باشد.

بهر حال اجرای این پروژه که نیاز به  تملک معبری با عرض ۱۱۰ متر و طول دو هزار متر از میدان ولیعصر تا ابتدای خیابان سوم شعبان (پل فرنگی) که جمعا حدود ۲۲ هکتار زمین می شود، اعتبار پیش بالغ بر  ۱۰۰۰ میلیارد تومان پیش بینی می شود.


دسته بندي :
اختصاصي پايگاه خبري تحليلي خبر مركزي


دسته بندي :
عضو کمیسیون عمران مجلس از تعطیلی قریب‌الوقوع طرح مسکن مهر به دلیل فقدان اعتبارات لازم خبر داد.

امین شعبانی نماینده سنندج اظهار داشت: در قانون بودجه سال ۹۰، ردیف اعتباری خاصی برای مسکن مهر، منظور نشده است و از آنجا که در قانون برنامه پنجم برداشت از صندوق توسعه ملی توسط دولت فقط حدود ۱۰ درصد و آن هم با مجوز مجلس برای امر تولید در نظر گرفته شده، لذا هیچ ردیف بودجه‌ای برای مسکن مهر معین نشده واین طرح راکد خواهد ماند.

وی ادامه داد: دولت در لایحه‌ی بودجه سال ۹۰، هیچ اشاره‌ای به مسکن مهر و محل اعتبارات آن نکرده است از سوی دیگر تنها ردیف بودجه متعلق به سال ۸۶ بود که خط اعتباری مشخصی تعریف نشده و هر ساله تمدید می‌شد با این اوصاف اکنون دولت فاقد منابع مالی لازم شده است.

این عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: دولت ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای مسکن مهر پیش بینی کرده بود که اکنون به نظر می‌رسد با عدم شناسایی منابع مالی لازم، این طرح راکد خواهد ماند.

وی تصریح کرد: دراساسنامه‌ صندوق توسعه ملی نیز تاکید شده که دولت فقط برای بخش کشاورزی و تولید که منجر به اشتغال زایی می‌شود می‌تواند از این صندوق برداشت داشته باشد از آنجا که در مسکن مهر، پول در اختیار پیمانکار قرار می‌گیرد و طرحی اشتغال‌زا محسوب نمی‌شود لذا نمی‌توان به برداشتی از آن دلخوش بود.

شعبانی از عملکرد فعلی مسکن مهر در برخی استان‌ها نظیر کردستان انتقاد کرد و گفت: مقرر شده بود که با حداقل دریافتی، مسکن مهر در اختیار متقاضیان قرار گیرد ولی با احتساب برخی موارد نظیر هزینه‌ دفترخانه، تعاونی، انشعاب آب و برق و … هر واحد بین ۳۸ تا ۴۰ میلیون تومان برای متقاضیان تمام می‌شود.

نماینده مردم سنندج خواستار شفاف‌سازی بیشتر در خصوص عملکرد صندوق مهر و پیمانکاران آن شد.
دسته بندي :
رئیس كل دادگستری استان لرستان با تاكید بر ضرورت پیشگیری از وقوع جرایم در كشور گفت: تشدید مجازات موجب كاهش جرایم نمی‌شود. 

علی بدری طی سخنانی در مراسم گلریزان زندانیان جرایم غیر عمد استان لرستان با بیان اینكه متاسفانه آمار زندانیان موجود در زندان‌های كشور روز به روز در حال افزایش است، تصریح كرد: آمار زندانیان كشور در سال 58 تنها 10 هزار نفر بوده و این در حالی است كه این میزان امروز به بیش از 250 هزار نفر افزایش یافته است.

وی با بیان اینكه ما نباید دست روی دست بگذاریم تا جرمی رخ دهد و كسی به زندان بیفتد و شخصیت او از بین برود، ادامه داد: این امر باعث می‌شود كه نه تنها خود آن فرد بلكه اعضای خانواده آن زندانی نیز خسارات جبران‌ناپذیر اجتماعی فراوانی را متحمل شوند.

رئیس شورای قضایی استان لرستان با اشاره به دلایل آمار بالای زندانی در زندان‌های كشور، افزود: فقر فرهنگی، بیكاری، تحصیلات پایین و ... از جمله دلایل این امر است.

بدری با اشاره به عواقب سوء زندان، یادآور شد: زیر سوال رفتن شخصیت زندانی برای همیشه، وارد آمدن خسارت به خانواده این افراد و ... از جمله اثرات منفی مجازات حبس است.

وی با بیان اینكه متاسفانه بیشترین آمار اعدامی در كشور مربوط به زندانیان مواد مخدر است، اظهار كرد: به طور حتم تشدید مجازات موجب كاهش جرایم نمی‌شود و در این راستا پس‌لرزه‌های این محكومیت‌ها را نادیده گرفته‌ایم.
دسته بندي :
محمد رجاییان قائم مقام باشگاه همیاری اراک در فصل گذشته با انتقال تیم به شهرداری اراک به عنوان سرپرست جدید معرفی شد. رجاییان از افراد خوشنام فوتبال اراک است که تلاش های صادقانه او در همیاری اراک سبب شد تا با انتقال امتیاز در کادر مدیریتی جای بگیرد.
چندی پیش نیز صحبت از حضور مهندس رجاییان در باشگاه شهرداری با سمت های دیگر بود که به یک باره همه چیز در هاله ای از ابهام قرار گرفت، اما با گذشت مدتی سرانجام مدیریت جدید باشگاه شهرداری تصمیم گرفتند تا از تجربیات چندین ساله وی در تیم فوتبال شهرداری استفاده کنند.

لازم به ذکر است که رجاییان از زمان تشکیل تیم فوتبال صنایع اراک همواره با سمت های مختلف در تیم فوتبال نماینده اراک حضور فعال داشته است، وی همچنین نیز به عنوان نایب رییس در هیئت فوتبال استان مرکزی هم انجام وظیفه می کند. و اکنون نیز امیدواریم تیم شهرداری اراک در پرتو تلاش های ایشان به ساحل موفقیت رهنمون گردد
دسته بندي :

سرانجام،کار به کاردان سپرده شد

مهر اراک با رضا قاسمی در لیگ دسته سه فوتبال کشور

نماینده استان مرکزی در مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال باشگاههای کشور با نام مهر اراک شرکت خواهد کرد.

به گزارش شن سا دلان ، در حالی که در مسابقات لیگ استان تیم ماشین سازی اراک توانسته بود راهی لیگ دسته سوم شود در پی شکایت تیم هپکو ، رقیب این تیم در لیگ استان ، و با اثبات استفاده ماشین سازان از یک بازیکن بدون رضایت نامه مقرر شد پس از کش و قوس فراوان هپکو اراک در لیگ سه شرکت کند اما این تیم قدیمی فوتبال استان به دلیل عدم حمایت مالی کارخانه هپکو امتیاز خود را واگذار کرد و حالا قرار است تیمی جدید با نام مهر ،نماینده اراک در مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال باشگاههای کشور باشد.

بنابر اخبار رسیده سرمربی گری این تیم به رضا قاسمی ، سرمربی کاربلد اراکی سپرده شده است،مربی ای که دارای مدرک معتبر A از کنفدراسیون فوتبال آسیا در زمینه مربیگری می باشد و همواره به عنوان یک مربی اخلاق مدار در فوتبال استان شناخته می شود.

عصر امروز و از ساعت 18 تمرینات این تیم به منظور تست گیری از بازیکنان اراکی در ورزشگاه سردشت آغاز می شود و بدین ترتیب نماینده جدید استان برای حضور در لیگ سه استارت می زند.

گفتنی است مسابقات لیگ دسته سوم قرار است از بیستم شهریور ماه آغاز شود و نماینده استان با قرعه ای نسبتا مناسب در این بازیها مواجه شده است.


دسته بندي :

در ادامه لیگ دسته دوم فوتسال کشور؛

همیاری اراک از مهلکه کاشان گریخت

خبرگزاری فارس: در ادامه مسابقات لیگ دسته دوم فوتسال کشور تیم همیاری اراک در یک بازی حساس و سرنوشت‌ساز از مهلکه کاشان گریخت.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، تیم همیاری اراک در مقابل میزبان خود سایپا کاشان که بامداد امروز برگزار شد توانست با یاری تیرک دروازه و با کسب یک امتیاز این شهرستان را ترک کند تا همچنان برای صعود به مرحله پلی‌آف امیدوار باشد. 
در دقایق آغازین این دیدار زیبا و تماشاگرپسند که پیروزی هر کدام از این تیم‌ها در حکم صعود آنها به مرحله پلی‌آف بود، تیم همیاری اراک در یک غافلگیری با خلق موقیت گلزنی دروازه سایپا کاشان را گشود تا با روحیه دو چندان بازی را کنترل کند.
بازیکنان سایپا بعد از دریافت گل با تمام توان بر روی دروازه همیاری اراک هجوم بردند اما موقعیت‌های گلزنی هر یک پس از دیگری هدر رفت تا اینکه همیاری از روی غفلت و اشتباه جاگیری بازیکنان کاشان بهره جست و با زدن دومین گل فاصله خود را با کاشان زیاد کرد اما بعد از برخورد چندین توپ به تیرک دروازه همیاری اراک که عصبانیت تماشاگران را به همراه داشت محسن شنوفی با خلاقیت خود یکی از گل‌های خورده را جبران کرد تا اختلاف به حداقل برسد.
تیم سایپا که همچنان تشنه گلزنی بود بار دیگر پس از به هدر دادن موقعیت‌های متعدد گلزنی در غیاب ستاره کهنه‌کار خود مسعود حداد به دلیل سه کارته بودن توانست با زیرکی بازیکن خلاق خود عمران سرانجام و جاگیری فوق‌العاده محسن شنوفی برای دومین بار دروازه نماینده اراک را بگشاید و بازی به نتیجه تساوی کشیده شد تا تیم سایپا سوار بر بازی شود و نیمه اول را باگلزنی مهدی صانع‌نژاد با برتری سه بر دو به رختکن برود.
در آغاز نیمه دوم تیم همیاری اراک که تحت تاثیر حضور پرشور تماشگران و حملات متعدد بازیکنان سایپا قرار گرفته بود دروازه خود را برای چهارمین بار گشوده دید اما برای صعود به مرحله پلی‌آف بر شدت حملات خود افزود که این بار اقبال به مدد تیم کاشان آمد و موقعیت گلزنی اراک به هدر رفت تا سرانجام بر اثر اخراج مهدی صانع‌نژاد و چهار نفره شدن تیم کاشان، اراکی‌ها با زدن گل فاصله خود را به حداقل رساندند.
اما حضور عمران سرانجام و محسن شنوفی زوج جدید سایپا بعد از به هدر رفتن چندمین موقعیت گلزنی نتیجه داد تا سایپا پنجمین گل خود را با زیرکی مجتبی احمدی به ثمر رساند اما مصدومیت محسن شنوفی کار را برای سایپا در دو دقیقه پایانی سخت کرد تا فشار بازیکنان ارک بر روی دروازه کاشان نتیجه دهد و با تزلزل دفاعی سایپا دو بار پیاپی توپ به تور دروازه کاشان بوسه بزند تا کاشان بازی برده را در دقایق پایانی با تساوی عوض کند.
به این ترتیب هر دو تیم با کسب یک امتیاز بعد از تیم ملارد کرج که با یک بازی بیشتر و پیروزی در دیدار همزمان خود به صدر جدول صعود کرد در مکان‌های دوم و سوم جدول قرار گرفتند.

 


دسته بندي :

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون هندبال با اعلام اینکه مهلت ثبت نام و ارسال مدارک باشگاه ها برای حضور در لیگ برتر به اتمام رسیده است، گفت: برخی از باشگاه ها از ما مهلت خواسته اند.

به گزارش خبرنگار مهر،  فدراسیون هندبال 25 مردادماه را به عنوان آخرین زمان برای ثبت نام تیم های شرکت کننده در بیست و چهارمین دوره رقابتهای لیگ برتر باشگاه های کشور و دریافت مدارک بازیکنان، مربیان و قراردادها، چک ضمانت و ورودیه لیگ اعلام کرده بود.

با پایان یافتن این مهلت باز هم تعداد تیم های قطعی حاضر در لیگ همان سه تیم (مس کرمان، ثامن الحجج سبزوار و فولاد خوزستان) باقی ماند. البته دانشگاه صنعتی ارومیه و هپکو اراک هم مدارک خود را تحویل داده اند اما هنوز ورودیه لیگ را پرداخت نکرده و چک ضمانت را تحویل فدراسیون نداده اند. تیم های شهرداری کرمان، دو تیم فولاد(نوین و سپاهان) و ذوب آهن اصفهان هم تا پایان هفته مهلت خواسته اند.

علی حیات پور در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تائید این مطلب گفت: مشکلات لیگ همچنان پابرجاست. در پایان مهلت تعیین شده تنها همان سه تیم قبلی به طور رسمی ثبت نام کرده اند.

وی افزود: هرچند که مابقی تیم ها به طور شفاهی اعلام کرده اند که در لیگ شرکت خواهند کرد. ما با تمام تیم ها تماس گرفتیم و دوباره به آنها گفتیم که مهلت ثبت نام در لیگ به اتمام رسیده و منتظر پاسخ نهایی آنها هستیم. اگر وعده مسئولین این باشگاه ها درست باشد باید منتظر باشیم تا 11 تیم در لیگ امسال شرکت کنند.

مسئول بخش قهرمانی باشگاه سپاهان قول هایی را برای دریافت مجوز حضور تیم نوین به فدراسیون هندبال داده است. در کنار آن جلسه هیئت مدیره باشگاه سنگ آهن بافق یزد هم دوشنبه شب برگزار شده و رئیس هیئت هندبال یزد قول داده که پاسخ مثبت آنها را گرفته و مدارک را به زودی برای فدراسیون ارسال کند.

با این حال وعده شفاهی مسئولین تیم های لیگ برتری برای برگزاری لیگی که قرار است در کمتر از 20 روز دیگر برگزار شود کافی نیست!

در این بین ذوب آهن تنها در تماسی با فدراسیون از احتمال حضورش در این رقابتها خبر داده است. حیات پور دراین باره هم گفت: " ذوب آهن تنها تیمی است که باز هم حضورش در لیگ مشخص نیست. تنها مسئولین این تیم به صورت شفاهی به ما اعلام کردند که قصد حضور در لیگ را دارند و تا پایان هفته از ما برای قطعی شدن حضورشان مهلت خواسته اند."

"آیا با این شرایط فدراسیون هندبال مهلتی برای تیم های لیگ برتری اعلام خواهد کرد؟". رئیس کمیته مسابقات فدراسیون هندبال در پاسخ به این پرسش هم گفت: نمی توان گفت مهلتی برای تیم ها تعیین کرده ایم اما همین که با درخواست ارسال مدارک آنها در چند روز آینده موافقت شده، یعنی به آنها مهلت داده ایم."

بیست و چهارمین دوره رقابتهای هندبال لیگ برتر باشگاه های کشور در بخش مردان از 11 شهریور ماه برگزار می شود.


دسته بندي :

رئیس پلیس فرماندهی انتظامی استان مرکزی خبر داد:

کلاهبردار شرکت بیمه اراک در دام پلیس

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: مدیر یکی از نمایندگی‌های بیمه اراک که قصد کلاهبرداری از بیمه‌گذاران را داشت، دستگیر شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک به نقل از معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی، احد احمدی اظهار داشت: با شکایت یکی از شهروندان اراک از مدیر یکی از نماینگی‌های بیمه، موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت.
وی با اشاره به تحقیقات به عمل آمده در این خصوص ادامه داد: با دستگیری متهم ماموران پی بردند وی به صورت غیر قانونی پس از لغو پروانه فعالیت، در دفتر نمایندگی مشغول به کار بوده و با توزیع تعداد زیادی کارت قرعه‌کشی بین بیمه‌گذاران به آنها وعده جوایز ویژه داده است.
وی افزود: متهم در ادامه فعالیت غیر قانونی خود با ارسال پیامک به یکی از مشتریان، وی را برنده هزینه سفر کربلا، تخفیف شش سال بیمه و همچنین هدیه 200 هزار تومانی معرفی و از وی برای دریافت جایزه به شرکت دعوت می‌کند.
احمدی با اشاره به اینکه با مراجعه بیمه‌گذار به دفتر این شرکت متهم از وی درخواست مبلغ250 هزار تومان وجه نقد کرده اضافه کرد: وقتی شاکی با ترفند مدیر این شرکت بیمه برای کلاهبرداری مواجه می‌شود با مراجعه به پلیس از وی شکایت که با سرعت عمل ماموران متهم قبل از هرگونه اقدامی دستگیر می‌شود.


دسته بندي :

اراك - مديركل تربيت بدني استان مركزي از برگزاري سيزدهمن دوره مسابقات تور بين المللي دوچرخه سواري ميلاد دو نور از دهم شهريور ماه امسال در اين استان خبر داد. 
  
 
'خسرو قمري' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين مسابقات به مدت 5 روز به مسافت 530 كيلومتر در شهرهاي اراك، خمين، مهاجران، شازند، هندودرو فراهان برگزار مي شود.
وي افزود: 8 تيم خارجي براي حضور در اين مسابقات دعوت شده اند كه تا كنون پنج تيم اعلام آمادگي كرده اند و پيش بيني مي شود اين رقابتها در مجموع با حضور 14 تيم داخلي و خارجي برگزار شود.
وي گفت: درجه تور بين المللي ميلاد دو نور استان مركزي 2-2 است و احتمالا ناظر فدراسيون جهاني دوچرخه سواري براي اين تور از كشور فرانسه خواهد بود.
قمري افزود: برگزاري اين مسابقه يكي از رخدادهاي مهم ورزشي استان محسوب مي شود كه در تقويم فدراسيون دوچرخه سواري جهان ثبت شده است.
وي گفت: استان مركزي يكي از قطب هاي مطرح در رشته دوچرخه سواري است و برترين دوچرخه سواران آسيا از اين استان است.
تور بين المللي دوچرخه سواري ميلاد دو نور با عنوان گراميداشت تولد حضرت زهرا و (س) و امام خميني (ره) هر ساله در استان مركزي برگزار مي شود.
 

 

دسته بندي :

عطریاس: هميشه به خودم مي گفتم چرا شهربازي طوفان كه بزرگترين شهربازي سرپوشيده ايران است فقط 50-60 متر فضاي بازي كودكان دارد. ولي هيچ وقت كسي به من جواب درستي نداد. چرا اين شهربازي اين قدر زمين خالي داره؟ تازه جديدا شنيدم كه پيست ماشين سواريش هم تعطيل شده. بالاخره تكليف اين شهر بازي چي ميشه، مال بزرگترهاست يا مال بچه هاست؟ به نظر من اصلا اين شهربازي در حد يك شهربازي بزرگ سرپوشيده در ايران نيست و اسم اين شهربازي رو بايد در حد همين استان انتخاب مي كردن. راستي تا يادم نرفته مي خواستم بگم كه شهربازي هاي ديگه اراك هم وضع بهتري ندارند. انگار همه شهربازي هاي اراك را براي بزرگترها ساختن. به نظر شما شهربازي بايد يك شهري باشه كه توش بازي انجام بشه يا اينكه پرواز وسيله هاي خطرناك بزرگترها باشه!


دسته بندي :
توربين المللي دوچرخه سواري در استان مركزي برگزار مي شود
اراك - مديركل تربيت بدني استان مركزي از برگزاري سيزدهمن دوره مسابقات تور بين المللي دوچرخه سواري ميلاد دو نور از دهم شهريور ماه امسال در اين استان خبر داد. 
  
 
'خسرو قمري' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين مسابقات به مدت 5 روز به مسافت 530 كيلومتر در شهرهاي اراك، خمين، مهاجران، شازند، هندودرو فراهان برگزار مي شود.
وي افزود: 8 تيم خارجي براي حضور در اين مسابقات دعوت شده اند كه تا كنون پنج تيم اعلام آمادگي كرده اند و پيش بيني مي شود اين رقابتها در مجموع با حضور 14 تيم داخلي و خارجي برگزار شود.
وي گفت: درجه تور بين المللي ميلاد دو نور استان مركزي 2-2 است و احتمالا ناظر فدراسيون جهاني دوچرخه سواري براي اين تور از كشور فرانسه خواهد بود.
قمري افزود: برگزاري اين مسابقه يكي از رخدادهاي مهم ورزشي استان محسوب مي شود كه در تقويم فدراسيون دوچرخه سواري جهان ثبت شده است.
وي گفت: استان مركزي يكي از قطب هاي مطرح در رشته دوچرخه سواري است و برترين دوچرخه سواران آسيا از اين استان است.
تور بين المللي دوچرخه سواري ميلاد دو نور با عنوان گراميداشت تولد حضرت زهرا و (س) و امام خميني (ره) هر ساله در استان مركزي برگزار مي شود. 

 

دسته بندي :
رییس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان اراک گفت: نیاز سالانه مسکن در کشور یک میلیون و 500 هزار واحد مسکونی است که با توجه به راکد بودن معاملات در چند سال اخیر، سازندگان مسکن حدود 30 درصد این نیاز را ساخته‌اند.

علی غلامی در گفت‌و‌گو با  خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه مرکزی، با بیان این مطلب افزود: از سویی 80 درصد ساخت و سازها در اختیار مستاجران قرار می‌گیرد که به علت نبود ساخت ساز و افزایش تقاضا و کاهش عرضه، قیمت‌ها افزایش یافته است

وی ادامه داد: البته تعدادی از واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شده که این کاهش تقاضا را به همراه دارد اما، تمام نیاز مردم در مسکن مهر هنوز پاسخ داده نشده است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان اراک تصریح کرد: قیمت مسکن طبق آمارها در بازار حدود 20 درصد افزایش نشان می‌دهد.

غلامی خاطرنشان کرد: ما از افزایش یافتن قیمت مسکن راضی نیستیم زیرا با افرایش قیمت مسکن، قدرت خرید مردم کاهش می یابد که این تعداد معاملات ما را کم می کند.


دسته بندي :
دولت با توجه به شرايط خاص جغرافيايي منطقه و در راستاي ارتقاي ارايه سطح خدمات به مناطق مختلف كشور با دو تغيير در نقشه تقسيمات كشوري استان مركزي موافقت كرد.

به گزارش اراک آنلاین به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، با تصويب وزيران عضو كميسيون سياسي و دفاعي و بنا به پيشنهاد وزارت كشور و به استناد ماده (13) قانون تعاريف و ضوابط تقسيمات كشوري ـ مصوب1362 ـ روستاهاي پندرجان، سنجدك و ماهورزان از توابع دهستان حمزه‌لو بخش مركزي شهرستان خمين در استان مركزي با يكديگر تجميع و به عنوان روستاي سده حمزه‌لو شناخته مي‌شود. بر اين اساس، مركز دهستان باقرآباد از توابع بخش مركزي شهرستان محلات در استان مركزي از روستاي باقرآباد به روستاي نخجيروان تغيير مي‌يابد. محمدرضا رحيمي معاون اول رييس جمهوري اين تصويـب‌نامه را پس از تأييد رييس جمهوري براي اجرا ابلاغ كرد.


دسته بندي :

مهلت ثبت نام باشگاه ها در رقابتهای لیگ برتر سال جاری عصر سه شنبه در حالی به پایان رسید که تنها سه تیم برای حضور در این دیدارها ثبت نام کرده اند!

 فدراسیون هندبال ایران 25 مردادماه را به عنوان آخرین زمان برای ثبت نام تیم های شرکت کننده در بیست و چهارمین دوره رقابتهای لیگ برتر باشگاه های کشور و دریافت مدارک بازیکنان، مربیان و قراردادها، چک ضمانت و ورودیه لیگ اعلام کرده بود.

با پایان یافتن این مهلت باز هم تعداد تیم های قطعی حاضر در لیگ همان سه تیم باقی ماند! سه تیم مس کرمان، خوزستان و سبزوار با پرداخت حق ورودیه لیگ حضورشان در مسابقات امسال را قطعی کردند اما هیچ کدام از تیم ها مدارکشان را ارسال نکرده اند. این در حالی است که آئین قرعه کشی این مسابقات 5 مردادماه با حضور 12 تیم برگزار شده است.

در بین این تیم ها حضور تیم ذوب آهن اصفهان منتفی شده است. تیم‌های نوین سپاهان اصفهان، فولاد مبارکه سپاهان اصفهان، سنگ آهن بافق یزد، هپکو اراک، پارسیان تهران، شهرداری زرند کرمان، دانشگاه صنعتی ارومیه و نماینده خوزستان  و راه و ترابری اراک دیگر تیم هایی هستند که در قرعه کشی لیگ حاضر بوده اند.

بیست و چهارمین دوره رقابتهای هندبال لیگ برتر باشگاه های کشور در بخش مردان از 11 شهریور ماه برگزار می‌شود.

 


دسته بندي :

كار هنر تعطيل بردار نيست
چرا همزمان با ماه مبارک رمضان برنامه هاي موسیقی و تئاتر در اراك  تعطيل مي شود؟!

نامه امیر: در استان مركزي همزمان با ماه رمضان گويي زنگ تعطيلي فرهنگ و هنر هم نواخته مي شود و به يكباره سكوتي حزن انگيز بر فضاي شهر حاكم مي شود. معلوم نيست قانون هاي نانوشته اين شهر از كجا مي آيد كه جمله وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز بر آن بي اثر است! وزير فرهنگ ارشاد اسلامي با بيان اينكه در هر زماني متناسب با خودش، توليد و اجراي برنامه هاي گوناگون هنري بايد جريان داشته باشد، از هنر به عنوان حرفه اي ياد كرد كه در كار آن هيچ وقت تعطيلي وجود ندارد. و همه اينها در حاليست كه در شهر ما هنر كاملا تعطيل بردارست! و شما در اين ماه هيچ فعاليت،برنامه و اجرايي را نخواهيد ديد. حرف زدن از موسيقي كه لابد دل شير مي خواهد وشايد جالب باشد كه بدانيد تالار وحدت همزمان با ماه مبارک رمضان میزبان استادان و پیشکسوتان حوزههای نقالی، شاهنامه خوانی، موسیقی نواحی و نمایشهای سنتی ایران میشود. پاتوق سنتی تالار وحدت با برنامه آیین های نمایشی و موسیقیایی "رخصت" در بخش جنبی ویژه برنامههای ماه مبارک رمضان که تحت عنوان "دلشدگان" در تالار وحدت برگزار خواهد شد، میزبان علاقمندان خواهد بود.

اما ما در اين ماه نه تنها بخش های متنوعی همچون نقالی، شاهنامه خوانی، نقل موسیقیایی، موسیقی نواحی ایران، نمایش های سنتی ایران، آیین های ویژه ماه رمضان در قوم های مختلف و ... را نمي بينيم! بلكه از ساده ترين اجرها، همايش ها هم محروميم و بازاین در حالی است که براي تهراني ها تمامی این برنامه ها در درون بازی "ترنا" که بازی ویژه شب های ماه مبارک رمضان است تدارک دیده شده و به اجرا در می آید. محوطه باز و حتي لابي فرهنگسراي آيينه بهترین مکان برای دایر کردن فضای سنتی مناسبی است که میتواند با بهرهگیری از برنامههای متنوع و آیینی فضای مناسبی برای حضور علاقمندان و مخاطبان تئاتر و خانوادهها در ساعات پیش از افطار باشد. در ایام ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای مدیران تئاتری و هنرمندان نمایشهای آیینی و سنتی ایجاد میشود که در تعاملی مناسب با یکدیگر فضایی هنری و متناسب با ماه مبارک رمضان را در سالنها ي تئاتری شکل دهند. در شرایطی که در تهران نمایشهای مجموعه تئاتر شهر بعد از مراسم افطار و ساعت 21 به صحنه میروند برگزاری مراسمی مشابه در شهر اراك با كجاي قانون نانوشته اين شهر در تضاد است؟


دسته بندي :

شهردار اراك، از اجراي عمليات بتن ريزي عرشه اول پل تقاطع غير همسطح ميدان انقلاب اين شهر خبر داد.

 

سيد 'مرتضي ميري' افزود: در اين عمليات دو هزار تن بتن در عرشه اول پل ريخته شده و طي يك ماه آينده نيز محوطه زير پل تخليه و يكي از مسيرهاي دسترسي آن زير بار ترافيكي مي رود.
وي اظهار داشت: پروژه‌هاي شهري اراك با سرعت مطلوبي در حال اجرا هستند و امسال با اقداماتي كه خادمين مردم در شهرداري و شوراي اسلامي شهر انجام مي‌دهند شاهد افتتاح پروژه‌هاي بزرگ شهري خواهيم بود.
وي گفت: پروژه ميدان محيط زيست نيز با بيش از 75درصد پيشترفت فيزيكي در موعد مقرر افتتاح مي شود.

 


دسته بندي :

پزشکان می گویند اگر با بیماری درست برخورد نشود ممکن است مزمن شود یا حتی شکل آن تغییر یابد وضعیتی که مشابه آن را در پدیده دستفروشی و سد معبر اراک شاهد هستیم.
دستفروشی و سد معبر یکی از بیماریهای شهر نشینی است که اگر چه شکل اولیه آن ممکن است ساده و برای به دست آوردن لقمه نانی باشد لیکن درصورت عدم برخورد مناسب همانند بیماری مزمن شده و تغییر شکل داده و به نوعی سود جویی تبدیل می گردد.
این پدیده با توجه به بافت شهری اراک و داشتن هسته مرکزی آن، ظاهری زننده را بوجود می آورد ضمن اینکه با توجه به معابر تنگ این محدوده، عبور و مرور افراد را نیز مشکل می سازد. طبق یک قانون نا نوشته از گذشته فعالیت آنها در مرکز شهراراک منطقه بندی شده بطوریکه پیاده رو ضلع شمالی خیابان امام محل فعالیت عرضه کنندگان تره بار در پیاده رو و ضلع جنوبی برای عرضه خواروبار و فعالیت کوپن فروشها در نظر گرفته شده. البته شمال زیر پل خیبر برای عرضه اجناس و لوازم منزل کوچک و البسه دست دوم و جنوب این پل برای عرضه مرغ و خروس و سایر حیوانات اهلی و وحشی کوچک و ذبح و قربانی آنها می باشد. البته به دلیل ریسک بالای فعالیت در ضلع شمالی خیابان امام، به تازگی و در یک اقدام شجاعانه عده ای از عرضه کنندگان تره بار به ضلع جنوبی و شرقی نقل مکان کرده اند که ظاهرا از امنیت بالاتری برخوردار است. در حاشیه میدان شهدا نیز فعالیت دست فروشان از تنوع کافی برخوردار است ولی در ابتدای خیابان شهید بهشتی تنها عرضه البسه نو صورت می گیرد که در نوع خود قابل تقدیر است. اگر جریانات فصلی کولی ها ، فالگیران، عرضه کنندگان مواد محترقه، فیلم و غیره را هم به پایه های ثابت اضافه کنیم آنوقت به یکی از زشت ترین مراکز شهری در کشور می رسیم یعنی مرکز کلان شهر من اراک.سالها است که شاهد برخورد کج دار و مریض شهرداری با این پدیده در مرکز شهر اراک هستیم. با خنکی هوای عصر، خودرو های شهرداری و افراد بیسیم به دستی در برخی معابر مرکز شهر عرض اندام کرده و سیل دست فروشان را میبینی که به هر سو فرار می کنند و صحنه های تاسف برانگیز شکار یکی از آنها و ضبط اموال و دلسوزی رهگذران و وساطت آنها و یا پلمپ برخی مغازه ها و مشاغل مزاحم و بازگشایی مجدد  آنها بدون اینکه تاثیری در کل ماجرا داشته باشد ولی این داستان تمامی ماجرا نیست. دست فروشان امروز مرکز شهر دیگر افراد بیکار و محتاج لقمه نان گذشته نیستند. بسیاری از آنها به شکلی کاملا حرفه ای عمل می کنند و وضع مالی مناسبی هم دارند.آنها را از نظر شکل فعالیت به دو دسته وابسته و مستقل می توان تقسیم کرد. انواع وابسته کسانی هستند که مرتبط با برخی مغازه ها هستند و جلوی آنها فعالیت می کنند. این افراد از پوشش حفاظتی بهتری در برابر مامورین شهرداری برخوردارند و در مواقع خطر به سرعت به داخل مغازه مربوطه می گریزند اما انواع مستقل اعتماد به نفس بالایی داشته یا از روشهای دیگری برای مصونیت در برابر مامورین شهرداری استفاده می کنند. این افراد وانت بارهای مملو از تره بار خود را در کوچه های پشت معابر پارک کرده و خرده خرده آنها را به پیاده رو منتقل کرده و به فروش می رسانند.

اما راهکار چیست؟ بعید است که برای حل این مشکل یا تخفیف آن راهی وجود نداشته باشد. در بسیاری از شهر ها بازارچه های محلی یا روزانه را برای فعالیت  دستفروشان در نظر می گیرند و معمولا با توجه به قیمت کمتر اجناس در آنها مورد استقبال مردم نیز قرار می گیرد. انتقال مشاغل مزاحم نیز راهکار دیگری است.در گذشته شاهد بودیم که شهرداری توانست عرضه کنندگان  آلایش خوراکی  را از گذر اول بازار جمع کند. همه بر این عقیده هستند که عرضه میوه و تره بار در مرکز شهر اراک وضعیت مناسبی ندارد. کرایه های میلیونی این مغازه ها از جیب من و شما تامین می شود و کثافت بر جای مانده از فعالیت آنها سلامتی را به خطر می اندازدو مشکل سد معبر و آلودگی صوتی هم که هیچ. البته یک راهکار دیگر هم وجود دارد که شهردار سوار بر گریدر روزی سه بار پیاده روها را تیغ بیاندازد.

اگر تا به حال این وضع را دیده و تحمل می کردیم از این پس دیگر شایسته و زیبنده ما نیست چرا؟ چون در مرکز استانی زندگی می کنیم که استاندارش نمونه کشور است پس ای مسوولین شهری اراک اگر تا به حال به فکر شهروندان اراکی نبودید به خاطر حفظ عنوان استاندار استان مرکزی هم که شده آبروداری کنید و مرکز اراک را سامان دهید.منبع:اراك كلانشهر من


دسته بندي :

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری به دنبال مشکلات مالی اراک برای برگزاری تور بین‌المللی میلاد، گفت: اکثر استانهای ما برای برگزاری تورهای بین المللی با مشکل مالی روبرو هستند.

علی زنگی آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب گفت: هرچند ما به استان مرکزی برای برگزاری تور بین المللی اراک مهلت دادیم اما می دانیم که این روزها استان ها برای برگزاری تورهای بین المللی پول ندارند.

وی افزود: این خیلی بد است که ما برای برگزاری یک تور اعلام آمادگی اولیه کنیم از فدراسیون جهانی درخواست تعیین زمان کنیم اما در نهایت به خاطر عدم حمایت از این رشته و نبود حامیان مالی مرتبا درخواست تغییر زمان کنیم. اگر روال بر این باشد بهتر است اصلا تور را برگزار نکنیم!

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با گلایه از بخش خصوصی گفت: متاسفانه بخش خصوصی تنها فوتبال را می بیند حالا می خواهد این فوتبال در چه سطح و درجه ای باشد مهم نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تلویزیون و رسانه ها به دوچرخه سواری توجه نمی کنند، بیان کرد: 9 شب است بعد از افطار شاهد برگزاری رقابتهای لیگ دوچرخه سواری هستیم اما رسانه ها به سراغ فوتبال در همین نزدیکی ما می‌روند و به مسابقه ما سر نمی‌زنند. حتی در این شبها یک بار هم مسابقات ما پخش مستقیم تلویزیونی نشده است.

زنگی آبادی تاکید کرد: به طور قطع تا زمانیکه به فوتبال اهمیت می دهیم نمی توانیم در دیگر رشته ها موفق شویم.

وی در پاسخ به این پرسش که "چه راهکاری برای حل مشکل استان ها در جهت برگزاری تورهای بین المللی شان دارید؟"، گفت: باید تمام مجموعه استان با هم همکاری کنند. این طور نیست که بار مسابقات بر گردن هیئت یا تربیت بدنی باشد باید همه کمک کنند.


دسته بندي :
 

عضو اتحادیه خرده فروشان میوه و تره بار شهرستان اراک گفت: کیفیت و میزان میوه موجود در میدان در سال جاری نسبت به سال گذشته بیشتر است.

محمدعلی آقاخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، افزود: میوه فروشانی که میوه‌های با کیفیت و گرانتر از دیگر میوه‌ها عرضه می‌کنند در واقع آن میوه را گرانتر هم خریداری کرده‌اند اما، میوه فروشانی که به صورت درهم بار میوه خود را خریداری می‌کنند با قیمت کمتر هم میوه می‌فروشند.

وی  با اشاره به قیمت برخی میوه‌ها در میدان و سطح بازار بیان کرد: خیار در میدان با قیمت هر کیلوگرم 250 تومان و در بازار با قیمت 350 تا 500 تومان یافت می‌شود. قیمت هر کیلوگرم خیار محلی نیز در میدان 350 تا 500 تومان و در بازار 450 تا 600 تومان است.

عضو اتحادیه خرده فروشان میوه و تره بار شهرستان اراک ادامه داد: همچنین یک کیلوگرم خربزه مشهدی در میدان با قیمت 400 تا 700 تومان و در بازار با قیمت حدود 500 تا 900 تومان به فروش می‌رسد.

آقاخانی افزود: قیمت هلو انجیری  نیز در میدان بین 500 تا یک هزار تومان و در بازار بین 600 تا یک هزار و 200 تومان است. شلیل نیز با قیمت 400 تا 800 تومان در میدان و 500 تا یک هزار تومان در بازار یافت می‌شود.

وی اظهار کرد: قیمت گلابی هم در میدان حدود 1500 تا 2 هزار تومان است و در بازار با قیمت یک هزار و 700 تا 2 هزار و 300 تومان به دست مصرف کننده می‌رسد؛ گلابی‌ها هنوز نارس هستند.

عضو اتحادیه خرده فروشان میوه و تره بار شهرستان اراک با اشاره به افزایش قیمت پیاز  در میدان خاطرنشان کرد: هر کیلوگرم پیاز در میدان با قیمت 350 تومان و و در بازار با قیمت 450 تومان است.

آقاخانی قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی را در میدان 250 تا 300 تومان اعلام و بیان کرد: قیمت این محصول در بازار 300تا 400 تومان است.


دسته بندي :

مراسم قرعه‌كشي رقابت‌هاي جام حذفي باشگاه‌هاي كشور عصر امروز (یک‌شنبه) در محل آکادمی ملی فوتبال برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، این دوره از مسابقات با حضور 102 تیم از استان‌های مختلف کشور، به صورت تک بازی برگزار خواهد شد.

 علاوه بر تیم شهرداری اراک که در لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور حضور داشته و سهمیه حضور در جام حذفی را دارد، تیم قهرمان باشگاه‌های استان هم در این پیکارها حضور خواهد داشت که یکی از دو تیم هپکو یا ماشین‌سازی اراک است.


دسته بندي :

مهلت انتخاب رشته مجازين كنكور 90 تا روز چهارشنبه تمدید شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، بر اساس اعلام سازمان سنجش، با توجه به هماهنگي‌هاي انجام شده داوطلبان مي‌توانند در اين مهلت براي تهيه دفترچه راهنماي انتخاب رشته به باجه‌هاي پستي مراجعه كنند.

سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org براي انتخاب رشته داوطلبان تا ساعت 24 روز چهار شنبه فعال است.

 داوطلبان بايد به خطاهايي كه سيستم در زمان انتخاب رشته اعلام مي‌كند دقت كنند و براي اطمينان از صحت انتخاب رشته دريافت كدرهگيري 15 حرفي ضروري است.


دسته بندي :

در پایان مهلت تعیین شده از سوی فدراسیون دوچرخه سواری جهت برگزاری تور بین‌المللی میلاد دو نور ،استان مرکزی راضی به برگزاری این رقابتها در زمان مقرر شده است. 
در حالیکه فدراسیون دوچرخه سواری پایان هفته گذشته را به عنوان آخرین فرصت برای مشخص شدن وضعیت برگزاری سیزدهمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری میلاد دونور به اراکی ها اعلام کرده بود، مسئولین استان مرکزی بالاخره با برگزاری این تور در همان زمان تعیین شده موافقت کردند.

پیش از این یک بار تور بین المللی میلاد دو نور بنابر درخواست میزبان از 14 تیر ماه به 10 شهریورماه تغییر زمان داده بود و طبق قوانین حاکم بر اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در صورت تکرار درخواست تعویق یک تور بین المللی میزبان باید جریمه  نقدی آن را پرداخت کند.

به همین دلیل فدراسیون دوچرخه سواری با درخواست مجدد تعویق این دیدارها مخالفت کرد و پایان هفته گذشته را به عنوان آخرین مهلت برای تعیین تکلیف برگزاری این  تور به استان مرکزی اعلام کرد.

مسئولین برگزاری این تور در استان مرکزی در نهایت با توجه به اولتیماتوم فدراسیون دوچرخه سواری با برگزاری این رقابتها در زمان تعیین شده موافقت کردند. به این ترتیب سیزدهمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری میلاد دو نور از 10 تا 14 شهریور ماه در استان مرکزی برگزار می شود.
 


دسته بندي :

همیاری اراک 3   قارچ ملارد کرج 8

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیئت فوتبال استان مرکزی ، در ادامه مسابقات لیگ دسته دوم فوتسال کشور در سالن الومینیوم سازی دو تیم همیاری اراک وقارچ ملارد کرج به مصاف هم رفتند . در ابتدا این دیدار هر  دو تیم جهت احترام به در گذشت کاپیتان اسبق تیم ملی فوتسال ایران مرحوم بابک معصومی دو دقیقه سکوت کردند . که در نهایت تیم قارچ ملارد کرج توانست با نتیجه 8 بر سه میزبان خود همیاری اراک را شکست دهد


دسته بندي :
وضعيت هواي اراك در 104روز امسال در شرايط هشدار بوده است
اراك - كارشناس مسوول سنجش آلودگي هواي اداره كل حفاظت محيط زيست استان مركزي اعلام كرد: وضعيت هواي اراك در 104 روز امسال در شرايط هشدار بوده است. 
  
 
'مهدي مصطفوي' روز يكشنبه در گفت وگوي اختصاصي با ايرنا افزود: اين شهر در سال جاري تنها 43 روز هواي سالم بر مبناي شاخص هاي زيست محيطي داشته است.
وي گفت: از 23 روز سپري شده مرداد ماه امسال، هواي اراك در 18 روز ناسالم و با كيفيت هشدار ثبت شده و مردم اين شهر تنها در پنج روز از اين ماه هواي با كيفيت استاندارد تنفس كرده اند.
وي اظهار داشت: يكي از معضلات موجود در كيفيت هواي اراك افزايش غلظت آلاينده ازون در هواي اين شهر است كه 12روز در مرداد امسال از ساعت 10 صبح تا پنج عصر فراتر از 71 PPB رفته است.
مصطفوي گفت: غلظت ازون در برخي روزهاي اشاره شده به 130 PPBهم رسيده است كه اين مهم آثار زيان باري بر سيستم تنفسي و بروز برخي آلرژي ها دارد.
وي ادامه داد: براساس اعلام مركز پايش آلودگي هواي اراك، غلظت آلاينده هاي هواي اين شهر روز يكشنبه به 116ميكروگرم بر مترمكعب رسيده كه بالاتر از استانداردهاي زيست محيطي و بيانگر شرايط هشدار است.
اراك يكي از هشت شهر آلوده كشور شناخته شده و منواكسيد كربن، دي اكسيد گوگرد، ‌ازون، ‌ذرات معلق و دي اكسيد نيتروژن پنج آلاينده مهم هواي آن است.
كيفيت هوا در شرايط پاك، سالم، ‌ناسالم و ‌بسيار ناسالم،‌ طبقه بندي مي شود و وضعيت
'هشدار' نشانگر كيفيت ناسالم و 'اضطرار و بحران' بيانگر كيفيت بسيار ناسالم است.


دسته بندي :

خبرگزاري فارس: مربي تيم كشتي آزاد نوين چرم البرز گفت: مسابقه نوين چرم البرز و هيئت كشتي مركزي فينال زودرس اين دوره از مسابقات بود كه ما در خانه ميزبان توانستيم به يك پيروزي خوب و شيرين دست يابيم.

بهروز ياري دارنده مدال برنز وزن 74 كيلوگرم كشتي آزاد جهان در سال 1994 و دارنده دو طلاي بازي‌هاي آسيايي و سه طلاي قهرماني آسيا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراك اظهار داشت: تيم هيئت كشتي مركزي از بنيه و قدرت خوبي برخوردار بود و با توجه به جذب نفراتي از تيم دخانيات كه در مسابقات حضور پيدا نكردند تيم قدرتمندي را در اختيار دارد.
وي اظهار داشت: فكر ميكنم در برگشت در كرج بتوانيم بهتر از اين نتيجه بگيريم چرا كه از امتياز ميزباني برخوردار خواهيم بود.
ياري به تفاوت عمده‌اي كه بين تيم نوين چرم البرز و هيئت كشتي مركزي وجود دارد اشاره كرد و تصريح كرد: بيش از 80 درصد از تيم ما كه در اين مسابقات كشتي گرفتند و به پيروزي رسيدند از افراد بومي استان البرز و شهر كرج هستند كه اين مهم كه مي‌تواند به عنوان پايه و پشتيبان يك تيم باشد در كشتي اراك نيست.
وي كه يكي از فني‌ترين آزادكاران 74 كيلوي تاريخ ايران به شمار مي‌رود، بيان داشت: در تيم هيئت كشتي مركزي حتي يك كشتيگير به عنوان مثال در هشت وزن كشتي، اراكي نيست و تمام سرمايه‌اي كه اراك براي حضور در مسابقات هزينه مي‌كند، صرف بازپروري كشتي گيران ساير استان‌ها ميشود.
مربي تيم كشتي آزاد نوين چرم البرز ادامه داد: اميدوارم روزي برسد كه اراك علاقه‌مند به كشتي بتواند با جذب سرمايه‌هاي بومي خودش كشتي را در شهر اراك و استان مركزي بهتر از ديروز انجام دهد و با پرورش كشتيگيران استان خود، پشتوانه خوبي را در آينده كشتي داشته باشد.
ياري با بيان اينكه ما دو كشتي گير غيربومي داشتيم كه هر دو باختند، گفت: كشتي در مسابقات دسته يك به همين شكل است و حرفه‌ايها در ليگ برتر كشتي مي‌گيرند اما اميدوارم با تلاش و تمرين بيشتر نقاط ضعف تيم را در آينده برطرف كنيم تا در سطح كشور پويا‌تر و فعال‌تر شويم.
دارنده مدال برنز كشتي آزاد جهان در سال 1994 با اشاره به اينكه آخرين تيمي كه بسته شد تيم نوين چرم البرز بود، اظهار داشت: ما هفته قبل از آغاز مسابقات تيم را بستيم و اين دير آغاز كردن حق انتخاب را از ما گرفت اين در حالي است كه ساير تيم‌هايي كه در ليگ شركت دارند از هشت ماه پيش خريد و تمرينات خود را آغاز كردند.
وي ادامه داد: اما با درايتي كه هست و با علاقه‌مندي كه اسپانسر تيم مهدي يوسفي‌فرد دارد و حضور به موقع در تمرينات نتيجه‌اي كه ميگيريم بهتر از تيم‌هاي ديگر است.
مربي تيم نوين چرم البرز گفت: داوري اين مسابقات به اعتقاد من كمي ضعيف بود كه بايد با آن بسازيم.
ياري افزود: داورها هم مثل كشتيگيران بايد تمرين كنند اين مسابقات تمريني است براي داوراني كه از كلاس‌هاي درجه پايين‌تر هستند كه بايد از آن در راستاي ارتقاي خود استفاده كنند.
وي ابراز داشت: اميدوارم روزي هم برسد كه داوري پيشرفت كند و ما مشكلي در اين زمينه نداشته باشيم.
دارنده مدال برنز كشتي آزاد جهان در سال 1994 از برگزاري خوب به ميزباني اراك در اين مسابقات تقدير كرد.
مربي تيم هيئت كشتي مركزي نيز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، مسابقات را در سطح بالا ارزيابي كرد و از برگزاري خوب آن احساس رضايت داشت.
نصرالله فدايي گفت: كشتي‌گيران ما با غيرت كشتي گرفتند ولي متاسفانه ضعف داوري مشهود بود و باعث شد ما نتيجه را عليرغم مساوي در برد به امتياز در پوئن واگذار كنيم.
وي افزود: همه آنهايي كه كشتي دوست هستند و كشتي را مي‌شناسند ديدند كه ضعف داوري به ما لطمه زد حق ما باخت نبود.
وي اظهار داشت: با توجه به اينكه هيئت كشتي استان مركزي تازه كار خود را آغاز كرده كشتي‌گيران ما اكثرا از تهران و شهرهاي اطرف هستند ولي بازيكنان بومي هم داريم و روي آنها داريم كار مي‌كنيم.
مربي تيم هيئت كشتي مركزي با بيان اينكه مطمئن باشيد با برنامه پيش خواهيم رفت تا در حد ليگ برتر و قهرماني كه دور از انتظار نيست حضور جدي داشته باشيم، ادامه داد: با وجود اين همه تماشاچي مشتاق كه در ماه مبارك رمضان و بعد از افطار از ساعت 22 تا نيمه شب با شور و هيجان حضور پيدا كردند و تيم استان مركزي را تشويق كردند، هدف اصلي خود را كه كشاندن نونهالان و نوجوانان به سمت كشتي است را دنبال مي‌كنيم.


دسته بندي :

خبرگزاري فارس: در هفته دوم مسابقات ليگ دسته اول كشتي آزاد كشور تيم كشتي آزاد نوين چرم البرز با پيروزي‌ در مقابل تيم هيئت كشتي مركزي ‌به خانه خود بازگشت.

 

به گزارش خبرگزاي فارس از اراك، جمعه شب‌ از ساعت 22 مسابقات در سالن كشتي مجتمع ورزشي پنجم مرداد اراك برگزار شد كه دو تيم كشتي نوين چرم البرز و هيئت كشتي مركزي به مصاف هم رفتند.
ابتدا در وزن 50 كيلوگرم عبدالله فولادوند از تيم ميزبان به مصاف مرتضي مقدم رفت كه كشتي‌گير هيئت كشتي مركزي توانست با نتيجه مجموع 8 بر يك بر ميهمان خود غلبه كند و پيروز از تشك خارج شود.
در وزن 55 كيلوگرم محمد طهماسبي‌زاده از نوين چرم البرز براي كشتي با مسعود داد‌بيات از هيئت كشتي مركزي به روي تشك آمد اين كشتي از هيجان زيادي برخوردار بود كه در نهايت محمد طهماسبي‌زاده از البرز توانست 5 بر صفر ميزبان خود را وادار به شكست كند.
در وزن 60 كيلوگرم وجيد جلالي‌بهار از البرز به مصاف ميزبان خود محمد فاتحي رفت كه در يك كشتي بسيار زيبا 9 بر صفر حريف قدر خود را مغلوب كرد و دومين برد تيم البر را رقم زد.
در وزن 66 كيلوگرم مهدي محرم‌پور از البرز در مقابل مسعود كمدوند از هيئت كشتي مركزي قرار گرفت كه اين كشتي نيز با پيروزي 4 بر 2 البرز به اتمام رسيد.
در 74 كيلوگرم مسعود حيدريان از هيئت كشتي مركزي براي كشتي در مقابل محسن عباسي از البرز بر روي تشك رفت، در اين وزن كشتي‌گير استان مركزي بهتر كشتي گرفت و نتيجه را 2 بر 3 به نفع خود به پايان رساند.
در وزن 84 كيلوگرم يوسف پناهنده از البرز به مصاف مهدي منصوري از هيئت كشتي مركزي رفت كه اين كشتي در مجموع با پيروزي هيئت كشتي مركزي پايان يافت.
در وزن 96 كيلوگرم ميثم گودرزي از البرز و فريدون قنبري از هيئت كشتي مركزي بر روي تشك كشتي رفتند اين دو كشتي‌گير در يك كشتي زيبا و حساس در مقابل يكديگر قرار گرفتند كه در پايان قنبري از البرز توانست با نتيجه 3 بر صفر پيروز از روي تشك كشتي خارج شود.
در وزن 120 كيلوگرم و آخرين كشتي، مهرداد كريمي‌نژاد از البرز مقابل اميد گل‌محمدي‌زاده از هيئت كشتي مركزي بر روي تشك كشتي حاضر شد، اين كشتي كه نتيجه آن بسيار حساس و مهم بود اگر كشتي‌گير استان مركزي مي‌توانست حريف خود را ضربه فني كند در مجموع برنده اين مسابقات بود اما اين امر تحقق نيافت و تنها با برد تيم استان مركزي با نتيجه 4 بر صفر تعداد برد دو تيم در عدد 4 با هم برابر شد.
اما در نتيجه پوئن تيم البرز با 15 پوئن مثبت در مقابل 13 پوئن مثبت تيم استان مركزي به پيروزي رسيد و ‌به خانه بازگشت.
مربي تيم كشتي نوين چرم البرز بهروز ياري دارنده مدال برنز وزن 74 كيلوگرم كشتي آزاد جهان در سال 1994 و دارنده 2 طلاي بازي‌هاي آسيايي و 3 طلاي قهرماني آسيا است كه يكي از فني‌ترين آزادكاران 74 كيلوي تاريخ ايران به شمار مي‌رود، بود.
مربيان تيم تربيت بدني استان مركزي قاسم تركماني، آرش فراهاني و نصرالله فدايي بودند.
حضور پررنگ تماشاگران و برگزاري خوب از نقاط قوت اين مسابقات بود.


دسته بندي :

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی از اجرای طرح پوشش پسران دانش آموز مقاطع تحصیلی راهنمایی و متوسطه برای اولین بار در کشور در مدارس استان مرکزی خبر داد.

به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از خبرنگار مهر،  سیف الله کریم زاده شامگاه سه شنبه با ااعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: طرح پوشش دانش اموزان پسر از ابتدای سال تحصیلی آینده با هدف ساماندهی پوشش دانش آموزان و تقویت فرهنگ ملی در مدارس استان اجرا می شود.

وی ادامه داد: پوشش پسران دانش آموز در قالب این طرح فرهنگی متشکل از پیراهن و شلوار پارچه ای با استفاده از تولیدات پارچه ای داخل کشوربوده که از لحاظ اقتصادی برای خانواده ها بسیار مقرون به صرفه است.

مدیرکل آموزش پرورش یادآور شد: اجرای طرح پوشش دانش آموزان پسر امکان خودکنترلی دانش آموزان پسر مدارس را برای آموزش و پرورش فراهم می کند.

کریم زاده در بخش دیگر سخنان خود از اجرای طرح تعطیلی دانش آموزان مقطع تحصیلی ابتدایی در سال تحصیلی جدید خبرداد و گفت: این طرح باهدف تحکیم بنیان خانواده و جلوگیری از سرخوردگی دانش آموزان از امر تحصیل اجرا می شود.

وی افزود: صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش سفرها و کاهش ترافیک  از دیگر اهداف اجرای این طرح به شمار می روند.

وی ادامه داد: تصمیم گیری پیرامون تعطیلی ۵ شنبه ها ی مدارس راهنمایی و متوسطه هفته آبنده با حضور مدیران کل استانها و مسئولان وزارت آموزش و پرورش انجام خواهد شد.


دسته بندي :

استاندار مرکزي گفت: 52 هزار واحد مسکوني چه به صورت خود مالکي و چه به صورت مسکن مهر و چه به صورت‌هاي ديگر در قالب مسکن شهري و روستايي در سطح استان در دست بهره‌برداري است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه مرکزي - علي‌اکبر شعباني‌فرد در پنجاه و هفتمين جلسه شوراي مسکن استان افزود: استان مرکزي تنها استان در سطح کشور است که مسکن مهر را تاکنون در قالب سه مرحله افتتاح کرده است.

وي با بيان اينکه تا پايان سال‌جاري 2 مرحله افتتاح ديگر از سوي وزير مسکن و شهرسازي صورت مي‌گيرد، ادامه داد: در پيش‌بيني‌هاي انجام شده در جلسات استانداري با معاون عمراني استانداري، ساخت 5 هزار واحد مسکوني توسط انبوه‌سازان را در دستور کار قرار داده‌ايم؛ در جلسات آينده، مکان پروژه و شيوه اجرايي كردن آن اعلام مي‌شود.

وي اظهار کرد: تاکنون 11 هزار و 560 واحد مسکن مهر در مرحله اول آذرماه سال 88 در ساوه، 4 هزار واحد در مرحله دوم دي‌ماه سال 89 در خمين و 3 هزار و 531 واحد در مرحله سوم مردادماه سال‌جاري به طور همزمان در کل استان مرکزي افتتاح شده است.

استاندار مرکزي عنوان کرد: همچنين تا پايان دهه فجر 3000 واحد افتتاح مي‌شود.

وي عنوان کرد: به 2 هزار و 880 واحد از بافت‌هاي فرسوده از محل مسکن مهر وام تعلق گرفته است؛ 2 هزار و 441 واحد نيز به بانک‌ها معرفي شده‌اند.

شعباني‌فرد عنوان کرد: متن اوليه موافقت نامه احداث مترو از مهاجران تا اراک آماده شده است؛ زمان اجرايي آن 15 ماهه است؛ 30 درصد اعتبار مورد نياز توسط استانداري پرداخت مي‌شود؛ با اين خط مترو شهرک مهاجران به اراک وصل مي‌شود.

وي به پروژه 90 هکتاري شهرک علوي ساوه اشاره کرد و افزود: پروژه هزار و 620 واحدي در شهرستان ساوه هنوز در زمينه تاسيسات تصفيه خانه‌اي آب و فاضلاب دچار مشکل است.

 


دسته بندي :

راك - كارشناس دفتر آلودگي هواي اداره كل حفاظت محيط زيست استان مركزي گفت: شاخص كيفيت هواي اراك براي سومين روز متوالي امروز پنجشنبه در وضعيت هشدار قرار دارد. 
  
 
'سيد مهدي مصطفوي' در گفت وگو با ايرنا افزود: براساس گزارش مركز پايش آلودگي هواي اراك، ميزان غلظت آلاينده گرد و غبار به صورت لحظه اي بامداد امروز 125 ميكروگرم بر مترمكعب بود كه بيانگر شرايط ناسالم و وضعيت هشدار است.
وي گفت: ميانگين غلظت آلودگي هواي اراك در شبانه روز گذشته 157ميكروگرم بر متر مكعب اعلام شده است.
مصطفوي ادامه داد: اراك به عنوان يكي از هشت كلان شهر آلوده كشور از اول امسال تا پايان تير ماه 86 روز هواي در شرايط هشدار را تجربه كرده و روزهاي آلوده مرداد ماه نيز در دست آناليز است.
وي گفت: براساس تعريف سازمان بهداشت جهاني حتي يك روز تنفس در هواي در شرايط هشدار براي سلامتي زيان بار است.
وي افزود: در شاخص هاي پايش آلودگي هواي اراك امسال مشكل افزايش ميزان اشعه فرابنفش نيز وجود دارد كه ميزان و كيفيت تابش آن همچنان در اراك در شرايط خطرناك است و مردم بايد با استفاده از كلاه و عينك آفتابي و خودداري از حضور در زير اشعه مستقيم آفتاب، از زيانهاي آن پيشگيري كنند.
منواكسيد كربن، دي اكسيد گوگرد، ‌ازون، ‌ذرات معلق و دي اكسيد نيتروژن پنج آلاينده مهم هواي اراك است.
كيفيت هوا به شرايط پاك، سالم، ‌ناسالم و ‌بسيار ناسالم،‌ طبقه بندي مي شود و وضعيت هشدار نشانگر كيفيت ناسالم و اضطرار و بحران بيانگر كيفيت بسيار ناسالم است


دسته بندي :

منبع : اراک نیوز

همزمان با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، جریان انحرافی در استان مرکزی نیز فعالیت های خود را شدت بخشیده و رسما از فعالیت های خود رونمایی کرده اند.

این جریان در استان مرکزی که پیاده نظام آنان از نیروهای ضعیف در حوزه سیاسی استان هستند در روزهای اخیر با راه اندازی یک رسانه مجعول تلاش خود را برای حمایت غیر رسمی از مشایی و تیم کاری وی در استان آغاز کرده اند.

در این راستا سایت وابسته به جریان انحرافی به مدیریت فردی به نام ح - امینی، با شناسایی نیروهای حامی ولایت در حوزه رسانه های استان با انتشار مطالبی در زمینه جنجال آفرینی خبرنگاران ولایی استان مرکزی در مراسم ضیافت روز خبرنگار در اراک تلاش کرده است که این خبرنگاران را از ادامه سیاست های اصولی خود در مورد افراد و مسایل مختلف منصرف کند.

در این سایت بی نام و نشان منسوب به جریان انحرافی، خبرنگاران نشریه لاله سرخ استان مرکزی که نیروهای فعال در آن از زمره نیروهای باسابقه مطبوعاتی و از نیروهای حامی ولایت در استان مرکزی هستند متهم به جنجال آفرینی در مراسم روز خبرنگار شده و اتهاماتی از سوی این سایت به فعالان این نشریه وارد شده است.

نویسنده و نویسندگان این سایت که هویت آنان کاملا معلوم شده و سابقه فعالیت مطبوعاتی آنان کمتر از شش ماه است، ادعایی را در سایت خود مطرح نموده است که هیچ یک از صدها خبرنگاری که در این مراسم حضور داشتند صدق آن را تایید نمی کنند که این موضوع نشان از نگاه خاص این جریان! و هدف مشخص این افراد برای تخریب خبرنگاران در استان مرکزی خصوصا در این رسانه ( لاله سرخ) دارد.

اقدامات جریان انحرافی که با جریان فتنه نیز دارای هماهنگی های عجیبی است وارد فاز جدیدی شده است به گونه ای که جریان فتنه نیزدر ماههای گذشته تلاش کرده بود که خبرنگاران این نشریه را مورد حمله قرار دهد که با مدیریت صورت گرفته بر روی این جریان آنان در این زمینه ناکام مانند.

این فرد خود را در جلسات خبرنگاران و نشست های خبری، نماینده ویژه رئیس جمهور معرفی نموده است نسبت به جعل عنوان و سو استفاده از این عنوان تلاش کرده است که وجهه رئیس جمهور محترم را زیر سوال ببرد که خبرنگاران لاله سرخ نیز با پیگیری موضوع و کسب اطلاعات لازم کذب ادعای وی را ثابت نموده اند.

جالب اینجاست این فرد به گفته دکتر میرباقری مدتی در کسوت آبدارچی دفتر مشایی و نهاد ریاست جمهوری مشفول به کار بوده است و پس از مدتی نیز از نهاد اخراج گردیده! پس از بازگشت به استان مرکزی خود را بازرس ویژه رئیس جمهور معرفی و با لو رفتن ماهیت حقیقی خود هم اینک در تلاش است که با تخریب خبرنگاران اصولگرای استان نسبت به خوش خدمتی به جریان انحرافی و کسب وجه برای خود اقدام کند.

خبرنگاران لاله سرخ در راستای شفاف سازی فعالیت جریان فتنه و جریان انحرافی که این روزها با یکدیگر پیوندی عمیق خورده اند از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و حق پیگیری قانونی اتهامات وارد شده به خود را محقوظ دانسته و از دستگاه های مسئول می خواهد با پیاده نظام جریان انحرافی پیش از آنکه فعالیت این افراد وارد فاز جدیدی شود اقدام کنند.

گقتنی است این فرد که خود را به مجمع وحدت و اندیشه اسلامی نزدیک کرده است از سوی دکتر میرباقری از این مجمع طرد و  به دلیل ناتوانی در انجام و نگاه سیاسی و سو استفاده از این جایگاه اخراج شده است.

 


دسته بندي :

بازدیدهای به شدت محدود و کاملا کنترل شده شعبانی فرد از ایرنا اما خالی از لطف نبوده است و وی به هر یک از خبرنگاران این نشریه با برنامه ریزی قبلی لوح تقدیر قاب شده و هدایای ۵۰ هزار تومانی تقدیم داشته است.

اینکه بعد از مدت ها استاندار مرکزی از استانداری به قصد بازدید از یک رسانه ( رسانه کاملا خنثی ایرنا) خارج شده است حرکتی مثبت است که امیدواریم در آینده اگر در استان بودند نیز تکرار شود و وسعت بیشتری به خود بگیرد و صرفا بازدیدهای خود را از رسانه هایی که عموما مشکلی در استان نمی بینند که بخواهند آن را منعکس کنند محدود نکنند.

جا داشت استاندار مرکزی که با دست و دلبازی به سراغ ایرنا رفته است به جای حضور در این رسانه در ابتدا از پیشکسوتان روزنامه نگاری استان که  برخی از آنان در بستر بیماری هستند عیادت می کرد، روزنامه نگاری که از قضا پدر سردار شهید است و انتظارش تنها سلامی از سوی کسانی است که اندکی عشق به این استان و مملکت دارند.

هدیه جناب استاندار به صورت خاص در اختیار خبرنگاران ایرنا قرار گرفته است که باید منتظر ماند و دید ایا خبرنگاران خبرگزاری های دیگر هم از آن بهره مند می شوند یا اینکه صرفا به این خبرگزاری تعلق گرفته است. اراك۷


دسته بندي :
اراك - كارشناس دفتر آلودگي هواي اداره كل حفاظت محيط زيست استان مركزي اعلام كرد: شاخص كيفيت هواي اراك در وضعيت هشدار مي باشد. 
  
 
'مهدي مصطفوي' روز چهارشنبه در گفت و گوي اختصاصي با ايرنا افزود: براساس گزارش مركز پايش آلودگي هواي اراك غلظت لحظه اي ذرات معلق در بامداد امروز 173 واحد بوده كه بيانگر وضعيت ناسالم و فراتر از استاندارد است.
وي خاطر نشان كرد: ميانگين غلظت آلاينده هاي هواي اراك در شبانه روز گذشته 182 واحد گزارش شده است.
كارشناس دفتر آلودگي هواي اداره كل حفاظت محيط زيست استان مركزي ادامه داد: وجود مقادير قابل ملاحظه اي از ريزگردها در هواي اراك هم اكنون موجب كاهش ميدان ديد و تيرگي ملموس هوا شده است.
مصطفوي، بيشترين ميزان آلاينده موجود در هواي اراك را ريزگردها عنوان كرد و گفت: بخش اعظم اين آلاينده ها وارداتي است اما شرايط اقليمي شهر اراك و واقع شدن آن در مجاورت كوير ميقان و محاصره از سه سمت با ارتفاعات، مشكلات حمل و نقل و ترافيك و استقرار صنايع متعدد در حاشيه شهر نيز به اين وضعيت دامن مي زند.
وي توضيح داد: شرايط آلايندگي هواي اراك از سوي مركز پايش هواي اداره كل محيط زيست استان مركزي براي هرگونه اقدام به كميته هماهنگي و نظارت مواقع اضطراري آلودگي هوا اعلام شده است.
منواكسيد كربن، دي اكسيد گوگرد، ‌ازن، ‌ذرات معلق و دي اكسيد نيتروژن پنج آلاينده مهم هوا هستند.
با افزايش ميزان آلاينده هاي هوا شاخص كيفيت هوا در شرايط پاك، سالم، ‌ناسالم، ‌بسيار ناسالم،‌ هشدار، ‌اضطرار و بحران قرار مي گيرد.
براساس قانون دستگاه هاي متولي بايد در صورت قرار گرفتن شاخص هواي اراك در هر يك از سه شرايط خطرناك 'هشدار'، 'اضطرار' و 'بحران' تدابيري لازم را براي اعمال محدوديت عبور و مرور و يا فعاليت مدارس، دانشگاه ها و دواير دولتي بيانديشند


دسته بندي :

فدراسیون دوچرخه سواری ایران چهارشنبه را به عنوان آخرین مهلت برای اعلام آمادگی استان مرکزی جهت برگزاری سیزدهمین دوره تور بین المللی میلاد دو نور اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیزدهمین دوره تور بین المللی دوچرخه سواری میلاد دو نور که قرار بود از 15 تا 19 تیرماه در کشورمان برگزار شود با درخواست استان مرکزی میزبان این دیدارها به دهم تا چهاردهم شهریور ماه تغییر زمان داد.

در حالیکه طبق قوانین فدراسیون جهانی دوچرخه سواری، کشورها با ارائه دلیل، تنها یک بار می توانند برنامه زمانی مسابقات بین‌المللی را تغییر دهند، مسئولین استان مرکزی به دلیل مشکلات مالی درخواست دوباره خود را برای تغییر مجدد زمان برگزای این رویداد بین‌المللی به فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان تحویل داده اند.

فدراسیون دوچرخه سواری ایران با این درخواست مخالفت کرده و پایان وقت اداری چهارشنبه 19 مردادماه را به عنوان آخرین مهلت برای آمادگی استان مرکزی جهت برگزاری این مسابقات اعلام کرده است.

برگزارکنندگان تورهای بین المللی کشورمان در استانها در سالهای اخیر به دلیل مشکلات مالی همیشه متقاضی تاخیر زمان برگزاری این رقابتها هستند.


دسته بندي :

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران با ابراز رضایت از پیروزی تیمش مقابل مس کرمان گفت: با توجه به شرایطی که تیم ما داشت، بازیکنانم شاهکار کردند.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، "حسین فرکی" که پس از پیروزی 3 بر 2 دوشنبه شب تیمش مقابل مس کرمان در سالن کنفرانس خبری ورزشگاه شهید دستگردی تهران با خبرنگاران گفتگو می کرد ضمن بیان این مطلب افزود: خوشحالم که توانستیم در هفته دوم لیگ برتر 3 امتیاز شیرین کسب کنیم.

وی ادامه داد: باید از بازیکنانم تشکر کنم که با توجه به شرایطی که قبل از شروع رقابتهای لیگ برتر داشتند با تلاش و همتی که از خود نشان دادند توانستند برابر تیم خوب مس به پیروزی برسند. به نظر من بازیکنانم در این دیدار شاهکار کردند و توانستند به سه امتیاز شیرین دست پیدا کنند.

حسین فرکی انتقال تیم فوتبال نفت به اراک را منتفی دانست و گفت: فعلا صحبتی در این مورد مطرح نشده و نفت در تهران به فعالیتش ادامه خواهد داد.


دسته بندي :

اختصاصي صداي اراك: به گفته ي منابع آگاه سران اصول گرايان استان امروز در اراك گردهم مي آيند تا در جلسه اي محرمانه استرات‍ژي هاي خود براي شركت در انتخابات پيش روي مجلس نهم را مشخص كنند.

اين نشست با دستور جلسه ي راهكارهاي اجرايي وحدت اصول گرايان و بحث منشور اصولگرايي برگزار مي شود.

شايان ذكر است 19 طيف و گروه سياسي در اين جلسه حضور دارند. ميزبان اين جلسه، حزب موتلفه اسلامي استان مركزي است.


دسته بندي :

سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام كرد: متولدان سال‌هاي1340 تا 1372 در شمول مقررات خدمت وظيفه عمومي بوده و بايد وضعيت مشموليت خود را روشن كنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، براساس اعلام سازمان وظيفه عمومي ناجا، برابر ماده 2 و ماده 4 قانون خدمت وظيفه عمومي، هر فرد ذكور ايراني از سن 18 سالگي تمام، مشمول مقررات خدمت وظيفه عمومي شده و در سن 50 سالگي نيز از شمول اين مقررات خارج مي‌شود. بنابراين در حال حاضر افراد متولد 1340 تا 1372 در شمول مقررات خدمت وظيفه عمومي بوده و بايد به وضعيت مشموليت آنان رسيدگي شود.

همچنين برابر ماده 10 قانون خدمت وظيفه عمومي، مشمولان براي انجام برخي از امور، مانند شركت در آزمايش‌هاي رانندگي و اخذ گواهينامه، دريافت هرگونه وام، تحويل اصل گواهينامه‌هاي تحصيلي، صدور پروانه كسب و اجازه اشتغال، ثبت هرگونه نقل و انتقال غير قهري اموال در دفاتر اسناد رسمي و استخدام در سازمان‌ها، مؤسسات و شركت‌ها بايد مدركي دال بر رسيدگي به وضع مشموليت آنان، ارايه دهند.

براساس اعلام سازمان وظيفه عمومي، مداركي مانند كارت پايان‌خدمت، كارت معافيت‌دايم، كارت معافيت‌موقت در مدت اعتبار آن، گواهي اشتغال به تحصيل در مدت اعتبار آن و گواهي صادره از نيروهاي مسلح مبني بر اشتغال به خدمت دوره ضرورت، و نيز گواهي‌هاي صادره از نيروهاي مسلح مبني بر استخدام كاركنان، گواهي اشتغال به خدمت مربوط به افراد متعهد به خدمت در وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و برگ آماده به خدمت (برگ اعزام) بدون غيبت در مدت اعتبار آن، از جمله مداركي هستند كه بيانگر رسيدگي به وضع مشموليت افراد است.

به گزارش ايسنا، كليه وزارتخانه‌ها، ادارات و مؤسسات دولتي و وابسته به دولت، دفاتر اسناد رسمي، بانك‌ها، شركت‌هاي تعاوني، نهادهاي قانوني و مؤسسات خصوصي كه قانوناً انجام امور موضوع ماده 10 قانون خدمت وظيفه عمومي حسب مورد در زمره وظايف آنان قرار دارد، موظف هستند از مشمولان مذكور (متولدين 1340 تا 1372)، مدارك دال بر رسيدگي به وضع مشموليت آنان دريافت كنند.

به گزارش ايسنا، افرادي كه در سن 50 سالگي هستند، از شمول مقررات خدمت وظيفه عمومي خارج شده و شناسنامه آنان در صورتي كه تغييرات سني نداشته باشد ملاك عمل بوده و نيازي به ارايه مدرك دال بر رسيدگي به وضع مشموليت ندارند.


دسته بندي :

حاج علیرضا مرادی طی ارسال نامه ای سرگشاده به استاندار مرکزی که امروز نسخه از آن برای این سایت ایمیل شده است گلایه هایی را از اتفاقات اخیر بعد از مراسم جشن نیمه شعبان اراک وارد داشته است. در این نامه می خوانیم :

السلام علیکم یا شهر الله الاکبر

جناب آقای استاندار استان مرکزی سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

شما به عنوان والی حکومت اسلامی در این استان تعهداتی دارید که موظف به انجام آن هستید

والی حاکمیت اسلامی نماینده مقام شامخ ولایت امر هستند که در این زمان بر عهده پیری زحمت کش در استان می باشد و خدا را شاکریم که حضرت آیه الله دری نجف آبادی با شناخت حوزه مسئولیت به بهترین وجه در خدمت به اسلام و مردم مسلمان هستند و لابد فرق این دو حوزه را شما خوب میدانید !!! بین حاکمیت اسلامی با حکومت تفاوتهایی است که در جای خود باید مطرح شود به زبان ساده تر حوزه امور اجرایی در دست شماست و به تبع آن شما مسئول این حوزه اید

اما به رفتار شما نقدهایی است که در همه جا مطرح هست و من از باب نصیحت رهبران که در آموزه های دینی بسیار بر آن تاکید شده صرفا از باب انجام تکلیف به دور از همه خط بازیها فقط به یکی از آنان می پردازم و امیدوارم که مورد توجه حضرتعالی قرار بگیرد ممکن است سوال شود چرا در این فضا بهتر بود به شکل خصوصی عرضه شود ؟ ! در پاسخ باید بگویم به دلیل تاثیر وسیع کار حضرتعالی در مورد جشن مطربی شب ۱۵ شعبان در اراک اجبار دارم که در این فضا طرح کنم

حناب استاندار : فقط یک بار و در حد پرداختن به یکی از امورات سری به آقا علی علیه السلام بزنید !!! تا بخشی از حوزه وظایف یک استاندار اسلامی را بخوانید چون شما بودند کسانی که در زمان مولا به استانداری رسیدند قیس بن سعد استاندار مصر و بعد هم آذربایجان حذیفة بن یمان استاندار مداین سعد بن مسعود فرماندار مداین یزید بن قیس، والی اصفهان یزید بن حجیه تیمی، کارگزار علی بن ابیطالب(ع) در منطقه ری مالک اشتر محمد بن ابی بکر در این ابلاغ ها و دادن مسئولیت ها ایشان شرایطی را مد نظر داشتند ایمان و تقوا ، لیاقت های فردی ، اصالت خانوادگی ، صلاحیت اخلاقی ، حسن شهرت ،و در منطق اسلام، حاکمان و کارگزاران اسلامی باید از روی ملاک ها و معیارهایی انتخاب شوند. اداره صحیح جامعه اسلامی تنها با تقواگرایی، عبادت، بندگی و خودسازی امکان پذیر است. روشن است که غیرمعصوم ممکن است در این راه با لغزش هایی مواجه گردد و مسیر حرکت نظام با دگرگونی ها و انحرافاتی روبه رو شود. از این رو، یکی از کارهای مهم و اساسی شناخت آسیب ها و راه های رفع آن است. اکنون به برخی از آسیب ها و راه های مقابله با آن اشاره می کنم:

۱٫ روحیه تکبّر و استبدادگری ۲٫ عدم دست رسی مردم به حاکمان ۳ . فراموشی و کم توجهی نسبت به محرومان و مستضعفان ۴ زیاده خواهی از بیت المال و نادیده گرفتن عدالت ۵ رفتار غیر مومنانه از روی جهل یا شهوت و هوای نفس ۶ ) صرف بیت المال در راه غیر اصولی

جناب آقای استاندار : حضور حضرتعالی و معاونان محترم شما در آن جشن ضد فرهنگی و غیر اسلامی و غیر مومنانه تاثیراتی به همراه داشته که هنوز پس از گذشت تقریبا یک ماه از آن نمی شود از کنار آن به راحتی گذشت چرا که عوامل زیر دستی شما به دفاع از این حرکت غلط تحریکاتی ایجاد می کنند که ممکن است نتیجه آن خیلی به نفع سیستم نباشد توهین به منتقدین این کار که اکثرا از متدین اراک و استان هستند کمترین کار ایشان و متاسفانه دفاع از اشتباه بزرگ خود را توجیه گرند با ایشان کاری ندارم چون مستقیم و غیر مستقیم حرفم را گفته ام و عاقل را هم اشارتی کافی است اما از شما سوالاتی دارم

۱ ) جناب استاندار : پس از نزدیک به سه سال از حضورتان در این استان تا کنون چند بار در جلسات موثر مذهبی شهر که سی سال است پاسدار سنگر فرهنگ جامعه بوده اند شرکت نموده اید ؟ شک نیست استاندار کارش بیشتر از این حرفهاست که همه جا که دعوت می شود برود اما !!!!

این جلسات بدون کمترین هزینه برای نظام بیشترین بازدهی را هم داشته اند که کمی انصاف لازم است تا تائید شود

۲) چطور حضور یک والی اسلامی را در یک جلسه مطربی توجیه می کنید این واژه هم بار مثبت دارد و هم منفی خودتان قاضی آن شب دل شکستن امام زمان در اراک جشن مطربی منفی بود یا غیر منفی ( التقاط زن و مرد ، ابزار آلات موسیقی مطرب ، و ) در آن شب در اراک چندین جلسه شادی و جشن بود که از آن می شد بار مثبت شادی مومنانه را استشمام کرد شما و معاونانتان در کدام جشن بودید ؟ یکی را بگوئید

۳ ) نمیدانم چقدر هزینه شده ؟ نقل ها گوناگون است از ۸۰ ملیون تا ۲۰۰ ملیون نقل شده اما به عنوان حاکم اسلامی از شما سوال است هزینه این مبلغ با روش درست بوده یا نه ؟ اگر درست بوده دفاع بفرمائید و اگر غلط !!! چه باید کرد ؟ وقتی امام شما از خرج بیت المال بسیار دقیق بوده اند

۴ ) مدیریت ارشاد استان به زعم شما قانونی است یا از راه تحمیل بر شما بر این جایگاه خدمت تکیه زده اند ؟ که قطعا از راه صحیح برای این خدمت انتخاب شده اند شما به عنوان استاندار برای برگزاری این جشن طرف مشورتتان باید این فرد باشد یا کسان دیگر ؟!!! جرا در مقابل منع مدیر ارشاد استان دستور انجام کار را ازطریق غیر اصولی صادر فرمودید ؟ این تضعیف مدیری نیست که خواسته به مسئولیت قانونی خود عمل کند ضمن اینکه شما تا حالا از هنرمندان استان سراغی گرفته اید که چگونه امرار معاش می کنند ؟ حوزه تئاتر و موسیقی و نقاشی و خطاطی و هنرهای تجسمی و این استان در چه وضعی است و مدیر ارشادتون با چه معضلاتی دست به گریبان است که آوردن مثلا یک هنرمند از مرکز چه معضلاتی بر معضلات ایشان در مواجهه با هنرمندان ایجاد می کند هنرمندان می پرسند استان دارد ملیونی خرج یک هنرمند کند که ملیونها درآمد دارد !!! اما برای هنرمندان خود استان بودجه ای نیست ؟!!!!

۵ )

۶ )

نه اجازه دهید بقیه بماند برای پرسش حضوری اگر توفیق دیدار والی حکومت اسلامی نصیب یک شهروند ساده شود

جناب آقای استاندار : به نظر خودتون اگر شما توفیق داشتید و در زمان مولا امیرالمومنین استاندار بودید از آقا تشویقی دریافت می کردید تا تنبیه ؟ !!!!

به عنوان یک شهروند ساده از خدمات شما و مجموعه مدیریت تحت امرتان ممنونم اما حق نقد و نصیحت را برای خود محفوظ می دارم

کلام آخر : آقای استاندار وفرماندار ،مدیر کل ، شهردار و می خواهید مردم شاد شوند فقط یک شب فقط یک شب از ساعت ۱۲ شب سری به بیمارستان ولی عصر اراک بزنید تا مریضتان که مشکل عصبی دارد و نیاز به مداوای موقت دارد وقتی وارد بخش اورژانس می شود با کف سالن خون گرفته روبه رو شود و برانکاری را سوار شود که یک طرفش لاستیک ندارد و همراه مریض باید مواظب افتادن عزیزش از روی آن باشد و را ببینید شاید راه شاد کردن مردم به غیر از راه انداختن مطربی هم باشد

امید که دلسوزانه بخوانید چرا که من اشک ریختم و نوشتم !!!! یا علی

مرکزی دیلی


دسته بندي :

رییس هیات فوتبال استان مرکزی از برگزاري مراسم قرعه‌كشي رقابت‌هاي جام حذفي باشگاه‌هاي كشور در هفته آينده خبر داد.

محمدرضا غفاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، با اعلام این خبر افزود: این دوره از مسابقات با حضور 102 تیم از استان‌های مختلف کشور، به صورت تک بازی برگزار خواهد شد.

وی گفت: علاوه بر تیم شهرداری اراک که در لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور حضور داشته و سهمیه حضور در جام حذفی را دارد، تیم قهرمان باشگاه‌های استان هم در این پیکارها حضور خواهد داشت که یکی از دو تیم هپکو یا ماشین‌سازی اراک است.

غفاری از برگزاری مراسم قرعه‌کشی جام حذفی در روز یک‌شنبه 23 مردادماه در محل آكادمي ملي فوتبال، با حضور نمایندگان تیم‌های شرکت‌کننده خبر داد


دسته بندي :

به گزارش مرکزی دیلی ، وبلاگ باغ ملی در ادامه دفاع معنی دار خود از فعالیت های فرهنگی شهردار اراک در مطلبی با عنوان ” واکنش سید مرتضی میری،به کارشکنی مسولان ارشاد در صدور مجوز جشن نیمه شعبان ” چنین نوشت :

“سید مرتضی میری” شهردار اراک در جلسه شورای شهر اراک در واکنش به کارشکنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص صدورمجوز برنامه جشن نیمه شعبان و حضور”محسن یگانه” هنرمند معروف کشورمان در اراک گفت:چطور می شود که این خواننده در برج میلاد تهران برنامه اجرا می کند و مجوز این کار را دارد ولی برای اجرا در اراک مشکل دارد؟!

میری افزود:چطور می شود که سی دی آهنگ های وی به صورت قانونی در بازار پخش می شود ولی مسولان ارشاد در اراک مدعی می شوند که این فرد مجوز اجرای کار ندارد؟! وی افزود:مگر خون تهرانی ها از خون مردم اراک رنگین تر است؟!

***

شایان ذکر است مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی،هفته گذشته رسما اعلام کرده بود که همه نهاد ها و سازمان هادر هر حوزه ای اگر قرار است جشنی برگزار کنند باید مجوز لازم را از ارشاد اخذ نمایند.بنابراین خواننده و هنرمندی که دعوت می شود باید مجوز داشته باشد که بررسی این مساله به عهده ماست.

پانوشت مرکزی دیلی : متاسفانه عزیزان مسئول و حتی غیر مسئول در شهرداری اراک و وابستگان آنها در بیرون از شهرداری ، بجای پاسخگویی شفاف و صادقانه به نارضایتی مردمی ، سعی کرده اند جوی را علیه منتقدین فعالیت های شلم شوربای این نهاد خدمتگذار بخصوص درباره افتضاح جشن نیمه شعبان اراک به راه بیندازند که در همین رسانه طی نظرات مختلف بسیاری از مباحث مطرح گردید که با قلم برخی کاربران سایت پاسخ های محکم و مستدلی به آنها داده شد.

از جناب شهردار که بدون شک پیگیر مباحث رسانه ای حول و حوش شهرداری هستند توقع می رفت قبل از شرکت در جلسه شورای شهر و اینگونه فاضات حداقل مباحث مطرح شده در اکثریت وب سایتها ورسانه های فضای مجازی استان را مطالعه می کردند...........كه لطفا به ادامه مطلب توجه فرماييد..


دسته بندي :
 

. جناب شهردار محترم ؛ به نظر شما مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صلاحیت انجام کار فرهنگی و اظهار نظر در این حوزه را دارند و بیشتر آشنا و متبحر در این کارند یا شما به عنوان شهردار و مجموعه تحت امرتان . قطعاٌ هر عقل سلیمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را متولی فرهنگ جامعه دانسته و نه شهرداری را

شهردار محترم شهر اراک جناب آقای سید مرتضی میری ؛ در قرآن کریم می خوانیم که :

یَسْمَعُ آیاتِ اللَّهِ تُتْلی عَلَیْهِ ثُمَّ یُصِرُّ مُسْتَکْبِراً کَأَنْ لَمْ یَسْمَعْها فَبَشِّرْهُ بِعَذابٍ أَلِیم ؛ آیات خدا را که بر او خوانده می شود می شنود، سپس با گردن کشی پای می فشرد، چنان که گویی آن را نشنیده است، پس او را به عذابی دردآور بشارت بده» (سوره جاثیه، آیه ۸ )

جناب شهردار محترم ؛ آیا در قرآن کریم نخوانده و یا به گوش مبارکتان نرسیده است که:

إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَن تَشِیعَ الْفَاحِشَةُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ (نور ـ ۱۹)

کسانى که دوست دارند زشتکارى در حق مؤمنان شایع شود، براى آنها در دنیا و آخرت عذابى پردرد خواهد بود، و خدا مى‏ داند و شما نمى‏ دانید .

جناب شهردار محترم ، از باب یادآوری عرض می نماییم که پیامبر گرامى در هشدار از زشتى این کار فرمود:

من اذاع فاحشةً کان کمبتدئه

گسترش دهنده و پخش کننده کار زشت، بسان کسى است که بدان دست‏ یازیده است.

جناب شهردار محترم ؛ به نظر شما مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صلاحیت انجام کار فرهنگی و اظهار نظر در این حوزه را دارند و بیشتر آشنا و متبحر در این کارند یا شما به عنوان شهردار و مجموعه تحت امرتان . قطعاٌ هر عقل سلیمی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را متولی فرهنگ جامعه دانسته و نه شهرداری را

اما اینکه شما حق طبیعی اظهار نظر کارشناسی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در دعوت نکردن و مجوز ندادن به یک خواننده پاپ ( بخوانید نوعی موسیقی غربی ) را کارشکنی بخوانید از عجایب است . چرا که خود را فراتر از آن دانسته اید که نظر این اداره کل را تمکین نموده و برای نظرشان احترام قائل شوید .

جناب شهردار محترم ؛ آیا اصرار بر درست بودن و بی اشتباه بودن برپایی جشنی (که ان شاء الله برای ارادت به ساحت مقدس امام زمان روحی فداک برپا شده بود ). با آنهمه حاشیه ناپسند و ناروا ، کاری عقلانی است .

جشنی که جامعه مهدوی و ولایی و آنهایی که از اباحه گری و شیوع فساد در جامعه رنج می برند بر آن حاشیه زدند و انتقاداتی بر آن وارد کردند . شاید بتوان گفت که هر عقل سلیمی بدون پیش داوری و تعصب آن انتقادات را وارد دانسته و آن را می پذیرد چرا که بین شادی و بی بند و باری فاصله بسیار است .

البته نویسنده این قلم هرگز به دنبال برپایی جشنی خشک مقدس گونه و عاری از نشاط و شادابی نیست اما ظاهرا عده ای شادابی و نشاط را وارونه معنا کرده اند. در افق دید اینان، هر جمعی که در آن صدای انواع موسیقی با حرکات موزون، مطربی، بزن و بکوب، بیان کلمات هجو و حضور چند چهره ی شناسانده به مردم، بدون توجه به شخصیت رفتاری آنان، شکل گرفت، جمعی شاداب و بانشاط است و الباقی همه افسرده و گوشه گیر!

جناب شهردار محترمt هم از این روست که می گویند: ” لا صغیرة مع الاصرار “؛ یعنی هر گناه صغیره هم اگر اصرار روی آن واقع شد و تأکید و تکرار گردید دیگر نباید آن را صغیره بشمارید، باید کبیره بشمارید.

و چه زیباگفته اند که( هرکس که عمل میکند اشتباه میکند اما عاقل کسی است که ازتکرار اشتباه خود جلوگیری کند )

جناب شهردار محترم ، خداوند تبارک و تعالی میفرماید: انما یتذکر اولوالالباب (همانا خردمندان نصیحت پذیرند )

و باز هم از این روست که معروض می دارد که نگارنده این سطور نه خدای ناکرده پدر کشتگی با شما و یا دیگر مسئولین دخیل در این امر داشته و نه قصد زیر سوال بردن زحمات عمرانی مجموعه شهرداری دارد . چرا که خوب می داند که امیر مومنان و قدوه عارفان امام علی علیه السلام به مومنین امر فرموده که :

هرگز مباد که نیکوکار و بدکار را در کنارت جایگاهی یکسان باشد، که این مایه ی سرخوردگی نیکان از نیکی و خو گرفتن بدان به بدی گردد. هر کسی را به همان جایگاه بنشان که خود بر می گزیند.

البته امیدواریم که شما نیز با پرهیز از اصرار در حمایت از اشتباهات صورت گرفته در این جشن ، سعی در جبهه گرفتن در مقابل متدینین و دلسوزان فرهنگی شهر ار اک را نداشته باشید .

امیدواریم که روح نصیحت و احساس مسئولیت ما در قبال یکدیگر و در قبال جامعه اسلامیمان زنده شود و هم در برابر رفتارهای غلط یکدیگر بایستیم و هم به سوی حق و خیر نصیحت کنیم و هم از نصیحت نصیحت گران دلسوز استقبال کنیم و ناراحت نشویم .

اگر در سرای حقیقت کس است

از این گفتـار پندیش بس است

اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِیَ الذُّنُوبَ الَّتِی تَهْتِکُ الْعِصَمَ کریما ببخش گناهی که آبرویم را می ریزد ‏ا‏


دسته بندي :

یکی از بازدیدکنندگان وبلاگ با نام اراکی در خصوص صحبت های فرماندار سابق اراک و کاندیدای فعلی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در جمع خانواده های ایثارگران مطالبی را مطرح کرده اند که شاید این مطالب و ابهامات در ذهن خیلی های دیگر ایجاد شده باشد.

امیدوارم جناب آقای آصفری بدون موضع گیری نسبت به این سوالات و زدن انگ سیاسی و قصد تخریب به نویسنده این مطلب به صورت شفاف و بدون حاشیه به این سوالات پاسخ دهند.

*******************************************************************

آقای آصفری صحبت های هفته گذشته شما در جمع خانواده های ایثارگران کلّی تردید و تعجب برای اینجانب به وجود آورد با مطالعه و مرور بر فرمایشات شما آنچه که به عنوان اولین موضوع در ذهن متبادر می شود،این است که گویی جنابعالی همین امروز از آن سوی مرزها وارد این کشور شده اید و تاکنون هیچ نقشی در امور نداشته اید.

جناب فرماندار سابق شما خود به عنوان یکی از اصلی ترین کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران و عالیترین مقام اجرایی دولت در سطح شهرستان طی مدت 4 سال و اندی فرمانداری چه نقشی در رفع مشکلات و معضلات داشته اید و چه گام هایی برای رفع آنها برداشته اید که امروز دست پیش گرفته اید که عقب نمانید.

اولین کسی که باید پاسخگو باشد خود جنابعالی هستید،امروز که در انتقاد از استاندار و نمایندگان لب به اعتراض می گشایید آیا فراموشتان شده که همین جنابعالی بارها و بارها در زمان تصدی فرمانداری در حمایت و تعریف و تمجید از این آقایان بارها مدیحه سرایی نموده اید چرا قبلاً که در منصب فرمانداری بودید هیچگاه این جرأت را به خود ندادید به استاندار اعتراض کنید،آیا واقعاً از مسایل و مشکلات که امروز مطرح می کنید آن زمان بی اطلاع بودید؟یا اینکه مصالح و حب مسئولیت اجازه اعتراض به شما نمی داد؟

چطور شده که امروز دایه مهربانتر از مادر شده اید و در رویای رسیدن به صندلی نمایندگی مجلس به یاد مشکلات افتاده اید؟

ما شندیده ایم که ارتباطات جنابعالی با دفتر رییس جمهور محترم بسیار نزدیک و قوی بوده و می باشد پس چرا از این ارتباط خود برای رفع مشکلات حوزه اجرایی تحت مسئولیت خود استفاده نکردید؟

در مورد از بین رفتن دام های اهالی خوب و صبور داوودآباد و حومه نیز خود شما می توانستید به عنوان فرماندار مرحمی بر زخمهای ایشان باشید پس چرا کاری نکردید؟

آقای آصفری حدود 9 ماه از آخرین سفر استانی هیأت دولت به استان مرکزی می گذرد و شما امروز یادتان افتاده که مصوبات سفر دولت مناسب با شأن مردم نیست؟پس چرا همان موقع در جایگاه و منصب فرمانداری لب به اعتراض نگشودید؟

گفته بودید مسائلی که در سفر رئیس جمهور مصوب می شود مطالعه طرح هایی بوده که در حدّ فرمانداری بوده نه رئیس جمهور،پس چرا در زمان مسئولیت شما حتی یک طرح مطالعاتی به همین شکل ارائه نشد؟یا حداقل اگر انجام شده در آن مقطع به مردم اطلاع رسانی نشد؟

در مورد همگرایی مسئولین گفتید شما در جایگاه فرمانداری چه اقدامی برای همگرایی مسئولین شهرستان انجام دادید؟همگرایی مسئولین استان پیش کش.

شما لحظه شماری می کردید برای استعفا از فرمانداری؟!

گفته اید:«وقتي كسي دستش را ببندند و نتواند كاري انجام دهد بايد كنار بكشد وچنين شرايطي براي من بوجود آمده بود»

چرا این حرفها را 1 سال پیش،2 سال پیش یا 3 سال پیش نگفتید و تا لحظه آخری که از لحاظ قانونی می توانستید بر صندلی منصب فرمانداری تکیه بزنید همان جا ماندید؟!

اقدامات سال 86 در فرمانداری خنداب را گفتید و بودجه 1 میلیارد و 600 میلیونی؛آیا این توهین به فرماندار جدید نیست؟

در خصوص سرمایه گذار گفتید؛اگر خاطرتان باشد در فروردین 86 دکتر کریمی شهردار سابق سرمایه گذاری را برای پارکینگ طبقاتی به این شهر آورد که پروژه را 60 به 40 به نفع شهرداری انجام دهد،ولی با مخالفت رییس شورای اسلامی شهرستان و عضو شورای شهر اراک مواجه شد که ایشان اعتقاد داشت این پروژه باید 80 به 20 به نفع شهرداری صورت گیرد؛چرا در آن موقع از ورود آن سرمایه گذار دفاع نکردید؟مطمئناً اگر در آن زمان آن قرارداد بسته شده بود تا الان پروژه  تکمیل و افتتاح شده بود.

از اتفاق نظر و وحدت نمایندگان استان گفته بودید؛آیا اگر شما به مجلس بروید خود چنین وحدتی دارید که بعید می دانم چون از همین الان بر طبل اختلاف می کوبید یا شاید هم جنگ زرگری است و ما بی خبریم؟!

چرا تاکنون مردم این شهر هیچ اعتراض و سخنرانی از زبان فرماندارشان در مورد منافع معدن سولفات سدیم کویر میقان نشنیده اند مگر همین امروز است که منافع آن به شهر دیگری می رود پس چرا قبلاً نگفته اید؟محض اطلاع شما عرض کنم که دیگران گفتند ولی شما چیزی نگفتید.

در قسمتی از صحبت هایتان فرموده اید:«سال گذشته در يكي از شهرستان ها،بالغ بر 9 وزير سركشي كرد در حالي كه در سال گذشته چند وزير براي بررسي مشكلات ودغدغه هاي مردم به شهرهاي اراك،كميجان و خنداب سفر كرده است؟اين مسايل را چه كسي بايد داد بزند؟»

جناب آقا این مسئله احتیاج به داد زدن ندارد با داد زدن که مشکلی حل نمی شود این همه کارگران شرکت صنایع،واگن پارس و غیره داد زدن نتیجه چه شد؟خود شما برایشان چه کردید؟(البته در عمل و گرنه حرف که زیاد زدید)

گیریم که حرف شما صحیح و استاندار و نمایندگان مجلس در این زمینه کم کاری کردن،شما که در سال گذشته خودتان نماینده عالی دولت در شهرستان بودید چرا خودتان برای آوردن وزرا به شهرستان کاری نکردید؟(البته اگر باز نگویید در این کار هم سنگ اندازی شده!)

ضمناً سفر وزرا به شهرستان اگر خروجی مناسبی نداشته باشد چه فایده ای بجز هزینه کردن بیت المال و ... دارد؟

در قسمتی دیگر از صحبت ها گفته اید:«بچه هاي اراك همواره توان و قدرت خود را نشان دادند،عمليات مرصاد توسط بچه هاي اراك و امثال سردار سليم آبادي ها انجام شد حالا چرا بايد در اين شهر اغلب مديران غير بومي فعاليت كنند»

با این حرف شما کاملاً موافقم ولی جناب فرماندار سابق دلیل اینکه اغلب مدیران ما غیربومی هستند خودمان هستیم برای اینکه چشم نداریم ببینیم نیروهای بومی مان در حال رشد باشند؛به محض اینکه متوجه می شویم نیرویی در حال فعالیت و معروف شدن است از ترس به خطر افتادن جایگاهمان شروع می کنیم به تخریب وی و این می شود که بیشتر مدیرانمان غیربومی می شوند و می بینیم که چطور نیروهای غیربومی مان در اینجا هوای همدیگر را دارند و در صورتی که یکی از آنها اشتباهی هم می کند همگی از او دفاع می کنند و اشتباهش را سرپوش می گذارند.ولی ما با نیروهایمان چه می کنیم؟!

آقای آصفری رزمنده پریروز!فرماندار دیروز!کاندیدای امروز و انشاء الله نماینده فردا بنده هیچ وابستگی حزبی و گروهی به فرد و یا گروه خاصی ندارم و همه این سئوالات مانند خوره در ذهن من ابهام و تردید ایجاد کرده و قصد تخریب شما را هم ندارم و آمادگی دارم پاسخ شما را بشنوم که اگر اقناع شدم خود مبلّغی برای تبلیغات شما خواهم شد ولی تو را به خدا پاسخ شفاف و بدون سفسطه بدهید و سریعاً اتهام سیاسی بودن و تخریب به سوالات اینجانب وارد نکنید
دسته بندي :
با تلاش یکی از نهادهای امنیتی استان مرکزی عامل اصلی فراخوان "گردهمایی برای آب بازی در شهر اراک "بازداشت و روانه زندان شد.

گزارشات حاکی از آن است با اقدامات پیشگیرانه در روز جمعه هفته گذشته هیچ گونه حرکت حرمت شکنانه در سطح اراک در ماه رمضان صورت نگرفته است و به شدت با عوامل این حرکات هنجار شکن برخورد شده است.

 موضوع واقعا "آب بازی" است؟!

 

اگر برنامه آب بازی تنها بین پسران یا در پارک بانوان و بین دختران (و بدون انتشار تصاویر) انجام می‌شد کسی اعتراض نمی‌کرد، عصبانیتی هم به وجود نمی‌آمد، نیازی هم به برخورد احساس نمی‌شد. حتی اگر خبری پخش می‌شد که چنین برنامه‌ای در باغی، یا کوه و دره‌ای و دور از چشم اجتماع بین دختران و پسرانی انجام شده و عکس و تفصیلاتی هم از آن منتشر نمی‌شد باز هم چنان حساسیتی به وجود نمی‌آمد.

بنابراین موضوع اصلا «آب بازی» نیست، موضوع «نمایش آب‌بازی دختران و پسران در ملأ عام» است. موضوع دقیقا اینست که عده‌ای برای نشان دادن رفتاری خلاف عرف‌های پذیرفته شده و دهن کجی به قوانین مطابق با عرف، آب بازی بین دختر و پسر را در پارک و در روز روشن، و برای عکس گرفتن و منتشر کردن انتخاب کرده‌اند.

بی‌احترامی به الزامات عرفی یا آن طور که در زبان رسمی متداول شده «هنجار شکنی»، اگر هم مشخصه‌های واضحی نداشته باشد احساس مشترکی بین کسانی که به آداب اجتماعی پایبندی دارند به وجود می‌آورد؛ حس اهانت به شخصیت یا نادیده گرفته شدن شعور. وقتی هنجار شکنی به شکلی اتفاق می‌افتد که علنا هویت جامعه را به سخره می‌گیرد عصبانیت هم به این حس اضافه می‌شود.

مسخره کردن هنجارها و هویت‌ها می‌تواند موضوع جرم شناخته شود و برای جلوگیری از آن هم به راهکار قانونی نیاز است. راه حل در موارد این چنینی، به خصوص آن طور که لقلقه زبان‌ها شده «کار فرهنگی» (تبلیغ و نصیحت و انتشار کتاب و فیلم و برگزاری مراسم و …) نیست. کسانی که در این موارد به لزوم کار فرهنگی اشاره می‌کنند غیر از این که ترس و عدم اعتماد به نفس‌شان را در مخالفت و برخورد نشان می‌دهند به هیچ چیز دیگری اشاره نمی‌کنند.

مذهبی‌های ساده هم اکثرا کلام‌شان را با این که «مخالف شادی کردن نیستیم» شروع می‌کنند. این ها اساسا موضوع را متوجه نشده و در نکته انحرافی ماجرا گرفتارند. اگر مسئله شادی کردن بود با اصلاح شکل آن بر طرف می‌شد، اما به نظر نمی‌رسد که مرتکبین آب بازی مثلا تمایلی به آب بازی بدون افراد ناهمجنس داشته باشند.

دسته دوم مثل همیشه به ادبیات توطئه پناه می‌برند و آب بازی را هم به عوامل استکبار جهانی و صهیونیسم ربط می‌دهند! (مثال) تمسخر هنجارها و هویت‌ها البته سیاسی هست اما نه به شکلی که با ادبیات توطئه و کشف فراماسونری بیان می‌شود، بی‌احترامی به عرف از آن جهت سیاسی است که نظام و قوانین موجود را مسخره می‌کند، و حتی می‌توان گفت که جنبه‌هایی هم از هماوردخواهی پنهان دارد.

روضه کسانی هم که نبودن وسایل تفریح و شادی را دلیل این رفتارها معرفی می‌کنند (مثال) دیگر به غایت مضحک است. مرتکبین هنجارشکنی از بیشترین امکانات رفاهی و وسایل تفریح در نسبت با سایر اقشار اجتماع برخوردارند. مشکل آن جاست که این قشر بسیاری از کارها را (به خاطر ثروت یا تافته جدا بافته دانستن خودشان) می‌توانند انجام بدهند، اما به خاطر قوانین و نظام موجود خیلی از آن‌ها را نمی‌توانند انجام بدهند.

بخواهیم یا نخواهیم جامعه ما در وضعیت تازه‌ای قرار گرفته و «خلل سیاسی ـ اجتماعی»‌ای هم که اخیرا در آن به وجود آمده به وضوح مشدد کوران بوده و به قانون شکنی و هنجارستیزی آشکار دامن زده است. عده‌ای نمی‌خواهند این واقعیت را ببینند، یا نسبت به آن توجه وافی ندارند و یا آن را به مسائل دیگر فرافکنی می‌کنند یا راه حل‌های معکوس می‌دهند. «تجری اراذل و اوباش» تنها نشانه‌هایی از اثرات این کوران هستند.

اولین مانع در فهم مسئله و ارائه راهکار، همین تغافل‌ها و پناه بردن به کلیشه‌ها و حرف‌های تکراری است؛ بحث درباره «حق شادی کردن» یا «توطئه عوامل استکبار» یا «لزوم کار فرهنگی» و حتی فروکاستن آن به دعوای جناحی (مثال) بیش از حد بی‌ربط است. انکار مشکلی که بروز تازه‌ای دارد فقط به تشدید آن کمک می‌کند. اما وضعیت به گونه‌ای است که حرف‌هایی غیر از این‌ها با بی‌اعتنایی یا واکنش منفی مواجه می‌شود
دسته بندي :

اراک - خبرگزاری مهر: انفجار سه کپسول گاز در یک خانه در خیابان مشهد اراک جان امیرسعید بادرستانی جوان 15 ساله اراکی را گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، این حادثه که روز گذشته رخ داد، منجر به مصدومیت پدر 45 ساله امیر سعید شد و وی را روانه بیمارستان کرد.

معاون عملیات آتش نشانی اراک نشتی 2 کپسول گاز و سیلندر پیک نیک را علت حادثه دانست و گفت: واحد مسکونی حادثه دیده گاز کشی شده ولی علمک گاز وصل نبوده و ساکنان آن از کپسول گاز استفاده می کردند.

محسن فضلی با اشاره به اینکه علت حادثه در دست بررسی است افزود: در این حادثه به منزل مسکونی90 درصد خسارت وارد شد.


دسته بندي :
سرمربی تیم فوتسال شهرداری ساوه گفت: رقابت‌های حساس و دشواری در انتظار تیم‌های لیگ برتری است.

رضا عقابی در پایان اردوی یک هفته‌ای تیمش در سرعین اردبیل، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، افزود: تمرینات تیم شهرداری از اوایل تیرماه در ساوه آغاز شد و پس از یک‌ماه کار بدنسازی، یک هفته اردو در سرعین اردبیل داشتیم که مرحله پایانی تمرینات بدنسازی را در این اردو دنبال کردیم.

عقابی با اشاره به جوان بودن و کم‌تجربه بودن بازیکنانش تصریح کرد: در فاصله 25 روز مانده به شروع لیگ برتر، به دنبال برگزاری دیدارهای تدارکاتی با چند تیم مدعی لیگ برتر از جمله پرسپولیس، منصوری و ارم کیش هستیم.

وی با بیان اینکه نزدیک به 80 درصد ترکیب نفرات تیم برای حضور در لیگ برتر مشخص شده‌اند، اظهار کرد: 5 بازیکن امید و 10 بازیکن بزرگسال را تاکنون انتخاب کرده‌ایم و با جذب یک تا دو بازیکن دیگر، ترکیب تیم شهرداری کامل خواهد شد.

وی با اشاره به جدایی دو تن از بازیکنان تیمش به دلیل اعزام به خدمت مقدس سربازی به خبرنگار ایسنا گفت: مرتضی وکیلی و ناصر بابایی دو بازیکن خوب و تاثیرگذار ما بودند که به احتمال فراوان امسال در یکی از تیم‌های مقاومت بسیج کرج یا مقاومت شهرکرد بازی خواهند کرد.

عقابی در خصوص نفرات جدید تیمش افزود: کاظم صادقی دروازه‌بان فولاد گستر تبریز، سعید قاسمی از ارم کیش قم، حسین نیازی از فیروز صفه اصفهان و مصطفی زریفیان از فرش‌‌آرای مشهد نفراتی هستند که تاکنون به تیم شهرداری پیوسته‌اند و بقیه نفرات تیم بومی هستند.

سرمربی تیم فوتسال شهرداری ساوه در پایان لیگ برتر فوتسال در فصل جدید را متفاوت‌تر از سال‌های گذشته پیش‌بینی کرد و ادامه داد: میانگین سنی تیم شهرداری در سال جاری 21 تا 22 سال است که با توجه به جوان بودن تیم و نخستین تجربه حضور در لیگ برتر، هدفمان در لیگ امسال حضور در میانه‌های جدول است.


دسته بندي :
 

یک کارشناس تغذیه گفت:غلات و سبزیجات واجب‌ترین مواد غذایی در ماه رمضان هستند.

بهاره بلالی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مرکزی، با اعلام این مطلب افزود: به دلیل فیبر بالا و آب فراوان، مصرف کافی این گروه‌ها در هر دو وعده غدایی خصوصا افطار و شام به منظور کاهش تشنگی در طول روز، رفع یبوست و ایجاد احساس سیری بسیار لازم است و قرار دادن مقادیر کافی سبزیجات و میوه‌های سبز و زرد و نارنجی در برنامه غذایی افراد بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه لبنیات کلسیم مورد نیاز بدن را فراهم می‌آورد لذا دریافت یک لیوان شیر در وعده افطار و یک لیوان ماست در وعده سحری بسیار مناسب است.

بلالی تاکید کرد: مصرف روغن‌ها و چربی‌ها در حجم و مقدار مناسب، ضمن ایجاد احساس سیری، انرژی کافی را به بدن می‌رساند و با توجه به طولانی شدن روزه در سال جاری که حدودا 16الی17 ساعت طول می‌کشد، مهم ترین اصل حفظ آب بدن روزه داران است.

وی ادامه داد: نوشیدن آب کافی به مقدار 5/1 تا 2 لیتر بین افطار و خواب مانع از کم آبی بدن می‌شود و نکته ضروری این است که نوشیدن آب در میان وعده‌ها به دلیل رقیق کردن شیره‌های گوارشی نفخ و اختلال در هضم را به دنبال دارد و جهت تامین آب از حدود یک ساعت بعد از افطار تا نیم ساعت قبل از سحر باید دست کم 6 تا 8 لیوان آب نوشید.

بلالی با بیان اینکه کافئین باعث دفع آب از بدن می‌شود اظهارکرد: روزه‌داران باید از مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار مانند قهوه و چای پررنگ پرهیز کنند و حتی توصیه می‌شود که از 3 تا 5 روز مانده به ماه رمضان به تدریج دریافت این‌چنین نوشیدنی‌ها را کم کنند زیرا با کاهش ناگهانی کافئین، سردرد های فوری، نوسانات خلق و خو و تحریک پذیری ایجاد می‌شود و در صورت مصرف چای بهتر است کم رنگ باشد.

وی عنوان کرد: وعده سحر به عنوان مهمترین وعده غذایی می‌تواند ویژگی یک صبحانه یا ناهار متوسط را داشته باشد، پس بهتر است در وعده سحر از مواد غذایی استفاده شود که بتواند هم انرژی روزانه را تامین کند و هم از افت ناگهانی قند خون جلوگیری کند و مهمتر آنکه باعث تشنگی نشود.

بلالی تاکید کرد: در وعده سحر از مصرف غذاهای پرچرب و شور نظیر ته دیگ، آش شور، کله پاچه و سیرابی باید پرهیز کرد و از کربوهیدرات‌های پیچیده مانند نان، عدس، جو، غلات، برنج و سیب زمینی استفاده کرد زیرا این گروه تا 8 ساعت در بدن باقی می‌مانند در حالی که کربوهیدرات‌های ساده مانند قند و شکر 3 تا 4 ساعت در بدن می‌مانند و هم چنین از افراط در مصرف پروتئین‌های حیوانی پرهیز شود زیرا هضم و جذب پروتئین‌های حیوانی باعث افزایش تشنگی و نیاز به آب می‌شود.

وی با بیان اینکه در وعده افطار می‌بایست از غذاهای سبک استفاده شود تا فشار کمتری به دستگاه گوارش وارد شود، خاطرنشان کرد: افطار را باید با خوردن خرما، کشمش و عسل و به طور کلی با یک قند طبیعی آغاز کرد تا ضمن مهار و کنترل اشت‌ها، سوخت مورد نیاز سلولها خصوصا مغز تامین شود و همچنین باید از چای کم رنگ و آب ولرم به جای آب سرد و نوشابه استفاده کرد.

این  کارشناس تغذیه در پایان اظهار کرد: مصرف مواد غذایی شیرین مانند زولبیا و بامیه در حد مناسب مجاز است زیرا ذخایر قندی بدن را تامین می کند اما، افراط در مصرف این شیرینی جات، مصرف زیاد آب را به دنبال دارد که در نتیجه کاهش غلظت اسید و آنزیم‌های گوارشی موجب اختلال در هضم و گوارش مواد غذایی می شود.


دسته بندي :

سرمربی تیم فوتبال شهرداری اراک با اظهار رضایت از روند آماده‌سازی پیش از فصل تیمش گفت: تا شروع لیگ آزادگان به آمادگی لازم می‌رسیم.

نادر دست‌نشان در پایان مرحله نخست اردوی آماده‌سازی تیمش در مازندران، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، افزود: پس از برگزاری دو هفته اردوی آماده‌سازی در سواحل دریای خزر که مربوط به تمرینات هوازی و بدنسازی بود، دو روز به بازیکنان فرصت داده‌ایم تا پس از حضور در اراک و عقد قرارداد با باشگاه، به مازندران بازگردند.

وی تصریح کرد: مرحله دوم تمرینات آماده‌سازی تیم شهرداری از روز سه‌شنبه 18 مردادماه در سواحل محمودآباد و فریدون‌کنار آغاز خواهد شد و در این مرحله بیشتر بر روی تمرینات سرعتی و تاکتیکی کار خواهیم کرد.

دست‌نشان گفت: تمرینات تیم در مرحله سوم، روزانه در سه نوبت پیگیری می‌شود که در نوبت عصر به دنبال برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم‌های محلی هستیم تا بازیکنان بیشتر با یکدیگر هماهمگ شوند.

وی با بیان اینکه 80 درصد بازیکنان برای عقد قرارداد مشخص شده‌اند، اظهار کرد: پس از پایان اردوی سه هفته‌ای مازندران، از اواخر مردادماه تا شروع لیگ آزادگان به دنبال برگزاری دیدارهای متعدد تدارکاتی جهت آماده‌سازی هرچه بهتر تیم هستیم.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری اراک در پایان در خصوص قرعه‌کشی لیگ آزادگان به خبرنگار ایسنا گفت: هدف تیم شهرداری اراک حضوری مقتدرانه در لیگ آزادگان و صعود به لیگ برتر است و در این مسیر کاری به گروه‌بندی مسابقات نداریم.


دسته بندي :

 

توجه به فوتبال و باشگاه داري در استان همواره به عنوان يكي از مهمترين مسائلي است كه در چند ماه اخير و از هنگام بحث صنعت نفت در استان مركزي مطرح شده است.
اما در اين ميان و در اين مدت مشاهده مي شود كه هيات فوتبال نقش بسيار كمرنگي داشته و در واقع آنگونه كه بايد نقش خودرا ايفا نمي كند. به همين دليل و با توجه به انتقادات مطرح شده در جامعه به بررسي اين موضوع با غفاري پرداختيم. اما غفاري در اين مصاحبه اين مسئوليت را از دوش هيات فوتبال سلب كرد و گفت: انتقال نفت به استان از مصوبات دولت بوده است. به همين دليل مصوبه دولت را بايد دولتيان پيگيري كنند و مسئوليت آن را به عهده گيرند.
غفاري افزود: نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي و استانداري آن را پيگيري مي كنند و در اين ميان اگر از بنده كمك بخواهند حتما به آنها در زمينه هاي مختلف كمك خواهم كرد تا اين باشگاه در استان مستقر شود.
اما يكي از ديگر از انتقادات مطرح شده از غفاري اين است كه او سطح فوتبال استان را بر روي يك پله نگه داشته و هيچ برنامه ريزي خاصي در اين زمينه نداشته است.
در واقع در دوره رياست غفاري كه با حاشيه هاي بسياري همراه بود و موافقان و مخالفان بسياري داشت، شاهد هيچ پيشرفتي در وضعيت فوتبال استان نبوده ايم.
اما او در پاسخ به اين مسئله اظهار مي دارد: فوتبال استان نزديك به 8 سال است كه نتيجه نمي گيرد كه مي توان يكي از علت هاي آن را نداشتن ساختار باشگاهي پايدار در استان دانست چرا كه تاكنون در استان ساختاري نبوده است كه امتياز باشگاه ها را خريداري كرده و تا پايان آن باشگاه را اداره كند. همانگونه كه در طي اين چند سال مشاهده گرديد، هركسي كه امتياز اين باشگاه را دريافت مي كرد، به دلايل گوناگون از باشگاه داري سرباز مي زد.
وي ادامه مي دهد: از بارزترين نمونه ها در اين خصوص مي توان به باشگاه آلومينيوم اشاره كرد كه به دليل واگذاري آلومينيوم به بخش خصوصي مديران آن ديگر خواستار باشگاه داري نبودند و در اين ميان به تمام رشته هاي آن صدمه وارد شد.
غفاري در پاسخ به اين سوال كه چرا تيم همياري سال قبل و در حالي كه شما اين تيم را بسته بوديد، نتيجه نگرفت، افزود: در آن موقع باشگاه از نظر مالي وضع مشخصي نداشت و البته همچنان در حالت تعليق به سر مي برد و امكان كسر امتياز از اين باشگاه وجود داشت بنابراين ما مجبور شديم حداقل آن را ايستاده نگه داريم.
از همين رو به اجبار تيم را در 15 روز بستيم و پيگير مربي خوب و تراز اول براي آن شديم، ولي متاسفانه به دليل مشكلاتي كه براي «نامجو مطلق» در اراك پيش آمد، ديگر هيچ مربي حاضر به همكاري با تيم همياري نشد و در اين بين «يعقوب وطني» با توجه به سابقه فعاليت در اراك به عنوان مربي، تيم همياري را رهبري مي كرد
البته بعد از برگزاري سه مسابقه،دور جديدي از مذاكراتمان را با مربيان مختلف آغاز كرديم تا اينكه «پورمهدي» كه آخرين انتخاب ما براي مذاكره بود، پيشنهاد سرمربي گري اين تيم را تقبل كرده و به اراك آمد.
وي در خصوص رابطه خود با قمري نيز گفت: قمري زحمات زيادي براي ورزش استان كشيده است و بنده با ايشان رابطه بسيار خوبي دارم.
غفاري در خصوص واگذاري امتياز تيم همياري به شهرداري نيز گفت: خوشبختانه باشگاه شهرداري با حمايت هايي كه از طرف شوراي شهر و ساير ارگان ها مي شود، مي تواند با دوام و پايدار باشد و به عقيده بنده اگر اين انتقال پايدار باشد و همچنين سرمايه گذاري هاي انجام شده درست صورت گيرد، به نظر بنده تيم شهرداري روند خوبي را دنبال خواهد كرد.
غفاري در سخنان پاياني خود و در پاسخ به اين سوال كه آيا شهرداري مي تواند در كنار حاشيه هاي فوتبال استان به ليگ برتر صعود كند، افزود: حاشيه در فوتبال استان وجود ندارد، ولي به دليل صنعتي بودن استان توقعات رو به افزايش است و همه شهروندان بر اين باورند كه تيمي از استان در ليگ برتر حضور داشته باشد.
ولي اينها همه در حالي است كه وقتي به عمق قضيه نگاه مي كنيم به اين نتيجه مي رسيم كه تنها نفع ما از صنعتي بودن استان، دود و آلودگي هاي كارخانجاتش است و ديگر نفعي براي ما ندارند و براي ورزش حرفه اي سرمايه گذاري انجام نداده اند.


دسته بندي :

دومین پیروزی متوالی تیم همیاری در اراک رقم خورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیئت فوتبال استان مرکزی ، در ادامه مسابقات فوتسال لیگ دسته دوم کشور  تیم همیاری اراک پس از پیروزی  هفته گذشته خود  در تنکابن موفق شد در یک بازی سنگین ونفس گیر مقایل حریف مدعی خود به پیروز ی برسد وجایگاه خودرا استحکام بخشد .

 

همیاری اراک 6        فجر قائم گلوگاه ۵


دسته بندي :

داوود فنايي:

اردوي اراك از لحاظ بهداشتي مشكلي نداشت

اردوي تيم فوتبال جوانان كشور در اراك برگزار شد؛اما بيان شده كه جوانان را به جاي يك هتل خوب،در خانه هاي سازماني كارخانه آلمينيوم سازي اراك اسكان دادند كه از لحاظ بهداشتي هم در وضع نامناسبي قرار داشته است.

داوود فنايي،مربي دروازبان هاي تيم ملي جوانان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران درباره اين اردو گفت:اردوي اراك بسيار خوب بود و ما درخانه هاي سازماني كارخانه آلومينيوم سازي اراك مستقر بوديم و بهداشت هم صددر صد رعايت شده بود و مشكلي در اين زمينه نداشتيم.

داوود فنايي افزود:با صلاحديد كادرفني و حمايت مسئولان فوتبال براي انجام چند بازي تداركاتي به اراك رفته و سه روز هم در آنجا مستقر شديم.هميشه شرايط اردوها ايده آل نيست و بازيكنان بايد خود مسائل بهداشتي را رعايت مي كردند تا مشكلي از لحاظ بدني برايشان به وجود نيايد.

فنايي خاطرنشان كرد:كادرفني تيم ملي جوانان در اردوي اراك نفرات اصلي را براي مسابقات مقدماتي آسيايي انتخاب كردند و از امروز در كمپ تيم ملي هم تمرينات خود را ادامه مي دهيم .
مربي دروازبان هاي تيم ملي جوانان درمورد وضعيت قرارداد مربيان تيم ملي جوانان اظهار داشت:كادرفني دغدغه و مشكلي براي قراردادشان با فدراسيون فوتبال ندارند؛زيرا مسئولان فوتبال قول دادند تا چند روز آينده با مربيان تيم ملي جوانان قرارداد ببندند.

فنايي در ادامه تصريح كرد:ما از مسئولان فوتبال مي خواهيم امكانات تيم بزرگسالان را در اختيار تيم ملي جوانان هم قراردهند تا تيم جوان ما در مقابل حريفان خود همچون كره و ژاپن بتواند بازي هاي خوبي را از خود ارائه دهد و سياست باشگاهها بايد در جهت جوانگرايي تيمشان باشد تا نسل ضعيف شده جوانان ما در تيم ملي احيا شود.

فنايي درمورد عملكرد تيم پرسپوليس درنخستين بازيش مقابل تيم فوتبال ملوان بندرانزلي در چهارچوب مسابقات ليگ يازدهم افزود:با اينكه معتقدم مسئولان پرسپوليس برخورد درستي با علي دايي نكردند؛اما هواداران پرسپوليس بايد به حميد استيلي زمان بدهند تا تيم محبوبشان به دوران اوج خود بازگردد./ز


دسته بندي :

به گزارش البرز بالاخره بعد از چند هفته حرف و حدیث هدایت شده و بازارگرمي مسبوق به سابقه درباره برنامه تلویزیونی «نود» این برنامه همزمان با آغاز لیگ يازدهم فردا‌شب روی آنتن شبكه 3 می‌رود.

در طول سالیان اخیر، بارها این برنامه محل منازعه اهالی فوتبال با صدا و سیما شده اما سازمان به‌طور قاطع پشت سر مجری- تهیه‌کننده این برنامه همواره ایستاده است ‌طوری که از حاشیه امن ایجاد شده، مجری برنامه توانست به هرکسی و هر چیزی بتازد و پاسخگو هم نباشد.

این ولنگاری اما موجب اختلافاتی در خود سازمان صدا و‌سیما هم شد و برخی منتقدان معتقد بودند تهیه‌کننده «نود» باید قدری هم پاسخگو باشد اما گوش شنوایی موجود نبود. اینگونه بود که فردوسی‌پور در برنامه زنده مدیران شبکه را بارها و بارها یک بار برای دادن وقت بیشتر، بار دیگر برای فلان آیتم و... تهدید کرد؛ امری که در طول تاریخ سیما بی‌سابقه است.

شما تصور کنید مجری برنامه در تعارض با پخش شبکه 3، ناگهان روی آنتن، مدیر شبکه آقای پورمحمدی را خطاب قرار می‌دهد و از او می‌خواهد که درخواستش را حل کند! مدیران منتقد می‌گویند اگر این نوع اتفاقات که توسط فردوسی‌پور باب شده تبدیل به رویه در سازمان شود، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

در عین حال، همیشه این بحث مطرح بوده که تهیه‌کننده‌ای که سازمان امتیاز آنتن زنده را در اختیارش گذاشته و پول هنگفتی هم از سازمان دریافت می‌کند، آیا نباید پاسخگو هم باشد؟

اصولا یک برنامه تلویزیونی تا چه میزان می‌تواند محل ایجاد نزاع میان اهالی فوتبال شود؟ حد یقف «زرد» بودن کجاست و حریم خصوصی افراد چگونه باید رعایت شود؟

برای مثال چندی پیش که گروه حوادث «وطن امروز» گزارشی را درباره سارقان منزل فردوسی‌پور و میزان پول نقد، دلار، یورو و جواهرات به سرقت رفته وي منتشر کرد، در حالي كه مستندات آن بر اساس اظهارات خود شاکی در دادسرا تهیه شده بود، این مجری جنجالی که كمتر حریمی برای ورزشکاران قائل است، در تماس‌های متعدد با روزنامه تلاش داشت به نوعی روند اطلاع‌رسانی «وطن امروز» تغییر کند! همه استدلال فردوسی‌پور این بود که اگر من اینقدر پول نقد در خانه‌ام داشته‌ام... «بابا! وضع ما اینقدرها هم خوب نیست»... .

این خود نشان می‌دهد که وقتی چنین حساسیتی درباره مطلب منتشره صفحه حوادث یک روزنامه وجود دارد بسیار بسیار بیشتر باید درباره یک برنامه تلویزیونی حساسیت وجود داشته باشد اما متاسفانه اینگونه نیست. یکی از بازیکنان لیگ برتر چندی‌ پیش به «وطن امروز» می‌گفت: فردوسي‌پور كه بي‌محابا به قرارداد، سقف قرارداد و درآمد و همه چيز ما کار دارد، خودش به عنوان تهیه‌کننده چقدر از تلویزیون دریافت می‌کند؟

اين سخن بيراه هم نيست. بنا بر اطلاعات دریافتی، فردوسی‌پور سال گذشته برای «نود»، دقیقه‌ای 60 هزار تومان دریافت می‌کرده که قرار بوده این مبلغ به دقیقه‌ای 100 هزار تومان در سال جاری افزایش پیدا کند که در این صورت، در طول یک سال مبلغی حدود یک میلیارد تومان عایدی او از این برنامه می‌شود که در این صورت باید به او لقب «مجری میلیاردی» داد. اما آیا مجری – تهیه‌کننده برنامه «نود» در ازای این پول هنگفت دریافتی از بیت‌المال، در برابر منتقدان «پاسخگو» خواهد بود یا با دیکتاتوری تمام‌عیار با حمایت سازمان به روش و منش خود ادامه می‌دهد و این برنامه را همچنان به عنوان «تریبون شخصی» در «رسانه ملي» نگه می‌دارد؟
منبع:وطن امروز


دسته بندي :
 

هفته سوم ليگ دسته يك كشتي آزاد روز 4 شهريورماه برگزار مي‌شود.


به گزارش روابط عمومي فدراسيون كشتي، برنامه اين مسابقات به شرح زير است:


گروه الف:
شهيد هاشمي نژاد بهشهر- نوين چرم البرز (ميزبان البرز)
هيأت كشتي مركزي – مجاهدان صنعت برق ايران- گلوگاه (ميزبان گلوگاه)

گروه ب:
شهرداري بجنورد - پيشگامان آسانسور مازندران-(ميزبان ساري)
مهرگان قوچان- وحدت ملاير (ميزبان قوچان)

گفتني است مراسم وزن‌كشي از ساعت 18 تا 18:30 روز قبل از مسابقه با دو كيلوگرم ارفاق برگزار مي‌شود و مسابقات نيز بعد از افطار و از ساعت 22 روز جمعه 4 شهريور ماه برگزار مي‌گردد
دسته بندي :
مجتبی انصافی مدافع سابق تیم های استقلال تهران و مس کرمان و ابومسلم مشهد که با چندین و چند خبر رسانه ای اعلام کرده بود به شهرداری اراک می رود بعد از مدتی حضور در تمرینات فنی تیم شهرداری در اراک و چندین روز تمرین بدنسازی در مازندران سرانجام به دلیل بی انضباطی در اردوی شهرداری ، از این تیم کنار گذاشته شد . نادر دست نشان که به نظم و انضباط بازیکنان در اردو اهمیت زیادی می دهد از ابتدای تمرینات به بازیکنان اولتیماتوم داده بود که در صورت مشاهده کوچکترین بی انضباطی از سوی آنها ، بازیکنان خاطی را از تیم کنار خواهد گذاشت .

حضور بازیکنان غیر بومی برای تست در شهرداری

همچنین خبر رسید که چند بازیکن دیگر از شهرهایی مانند شیراز و... برای دادن تست در اردوی تیم شهرداری اراک در مازندران حاضر شده اند که با توجه به سخت گیر بودن نادر دست نشان بعید است هیچکدام از آنها انتخاب شوند. سایت هواداران
دسته بندي :

اين اتفاق در شرايطي است که اين تيم در اولين روز هاي شروع فصل نقل وانتقالات با نادر دست نشان به توافق رسيده است.

در شرایطی که طی روز های اخیر مسئولین باشگاه فولاد گستر تبریز از عدم حضور این تیم در مسابقات دسته اول جام آزادگان خبر می دادند ، بلخره با پادر میانی مسئو لین استا نی  مدیریت این باشگاه با یکی از مربیان بومی بنام احد شیخ لاری که سابقه مربیگری در تیم های تربیت یزد ، برق تهران و تراکتور سازی را دارد وارد گفتگو شد ند وطبق آخرین خبر ها به توافق کامل دست پیدا کرده اند .

این اتفاق در شرایطی است که این تیم در اولین روز های شروع فصل نقل وانتقالات با نادر دست نشان به توافق رسیده و با هدف صعود به لیگ برتر تمرینات تیم را هم زیر نظر این مربی شروع کرده بودند ، بعد از رای کمیته استیناف و تاکید بر رای صادره اول مبنی برکسر تنها یک امتیاز از تیم نساجی در اعتراض به این رای مدیریت  باشگاه فولاد گسترتصمیم گرفت که ازدور مسابقات فصل جدید لیگ دسته اول کنار بکشد .

فولادی ها اکنون  در شرایطی که اکثر بازیکنان این تیم راهی دیگر تیم های دسته اولی وحتی لیگ برتری شده اند یکبار دیگر باید عزم خود را برای بستن تیم دیگری جزم کنند تا حضور آبرومندانه ای در این مسابقات داشته باشند.


دسته بندي :

عصرایران  - درباره ماجرای آب بازی دختران و پسران جوان در پارک آب و آتش ، حرف و حدیث های زیادی گفته شده است : از این که «مگر اشکالی داشته کار این جوانان؟» تا « این کار طرح دشمن بوده برای از بین بردن حیا در جامعه » .

این که کدام یک از باورهای فوق ، مقرون به واقع است و کدامشان نادرست ، موضوع این بحث نیست و در جامعه ای که تکثر فکری در آن یک واقعیت است ، چنین تضادهایی قابل تصور است.
موضوع بحث حاضر ، خود ماجرای پیش آمده و نقد دیدگاه های موافقان یا مخالفان آن نیست ، بلکه ریشه یابی این ماجرا دغدغه اصلی این نوشتار است ، موضوعی که نه رسانه های دل کباب برای ارزش ها بدان پرداختند ، نه مسوولانی که همه چیز ، حتی باریدن و نباریدن باران را توطئه دشمن می دانند و نه آنانی که گفتند "مگه چیه؟!" .

واقعیت انکار ناپذیر این است که جامعه جوان ایرانی ، با کمبود شدید و جدی "تفریح" و "دلخوشی" روبروست. شور و انرژی جوانی در جوانان ایرانی ، کمتر فرصت تخلیه در مسیرهای صحیح می یابد و این انرژی متراکم یا «در درون جوانان به توده ای از اندوه و افسردگی و ناامیدی  تبدیل می شود» ، یا «در مسیر تبهکاری هایی هرز می رود که هر روز اخبارش را در صفحات حوادث روزنامه ها می خوانیم » ، یا « به شکل رفتارهای هنجارشکنانه ای مانند رانندگی های خطرناک در معابر عمومی و به خطر انداختن جان مردم نمود می یابد» ، یا «در بیهودگی های روزمره مانند ایستادن در سرکوچه ها و گز کردن خیابان ها و پارک ها سپری می شود» یا «ناگزیر در فرار از دنیای واقعی به فضای مجازی و وبگردی های سرگردان طی می شود» و نظایر این ها.

البته این بدان معنا نیست که همه جوانان این گونه اند چه آن که جوانان زیادی هم داریم که انرژی جوانی شان را در مسیر علم و هنر و ورزش و کار و تولید و ... صرف می کنند و منشأ اثر و خدمت و افتخار می شوند ؛ اما نباید به این جوانان بسنده کرد و میلیون ها جوان پرانرژی ، بی برنامه و سرخورده را فراموش کرد.

جوان امروز ما ، وقتی شغلی ندارد تا امرار معاش کند ، وقتی محدودیت های روا و ناروا ، عرصه را بر او تنگ می کنند ، وقتی اماکن تفریحی مانند ورزشگاه ها ، کلوپ های بازی ، استخرها ، سینماها و تئاترها ، کنسرت ها ، انجمن های جوانان و ... یا وجود نداشته باشند ، یا محدود باشند و یا گران و تکراری ، چه کند؟

الان در قرن 21 ، صدها شهر در کشور ما وجود دارند که حتی یک سالن سینما هم ندارند و حتی یک بار هم یک کنسرت موسیقی در آنها اجرا نشده است!
اماکن تفریحی و ورزشی هم که بسیار محدودند و غالباً گران و خارج از توان مالی خیلی از جوان ها . حتی خیلی از شهرهایمان پارک درست و حسابی هم ندارند و اگر هم داشته باشند ، اگر دو تا جوان بخواهند قدمی در آن بزنند هیچ بعید نیست که مورد استنطاق قرار بگیرند که "اینجا چه غلطی می کنید؟"

تازه ، این ها مشکلات عمومی جوانان در حوزه تفریح و سرگرمی است و الا اگر نگاه نزدیک تری به موضوع داشته باشیم درخواهیم یافت که اوضاع دختران جوان در جامعه ایران به مراتب بدتر است ؛ دخترانی که بر خلاف برادران خودشان ، حتی اجازه رفتن تا سرکوچه را هم ندارند و خیلی هایشان افسردگی و بیماری های مفاصل و دردهای ناشی ار بی تحرکی گرفته اند ، دخترانی که آنقدر در اجتماع غایب بوده اند که وقتی به هر دلیلی مانند ازدواج ، قبولی در دانشگاه ، مرگ پدر و ... از بند قیدهای ناروا می رهند ، دچار افراط می شوند ،اعتمادهای نابجا می کنند ، فریب می خورند و به همان اندازه که از کنج نشینی آسیب دیده اند و بلکه بیشتر ، از حضور در جامعه ضرر می کنند و حتی گاه ضرر می رسانند.
 
جوان چه کند؟ از صبح تا شب چگونه وقت خود را پر کند؟ همه اش را کار کند؟ لم بدهد و تلویزیون نگاه کند؟ خیابان ها را متر کند و آمار درختان پارک ها را دربیاورد؟ پی الواطی برود؟ واقعاً چه کند وقتی مدیران جامعه ، برای اوقات فراغت او و برای هدایت انرژی متراکم جوانی اش ، هیچ فکری نکرده اند. همه اش که نمی شود با هیات و مسجد و اعتکاف و مانند این ها به انبوه نیازهای متنوع جوانان پاسخ داد و در تلویزیون حضور جوانان در مجلس عزاداری محرم را پخش کرد و نتیجه گرفت که همه چیز بر وفق مراد است و نمونه اش همین حضور انبوه جوانان در مثلاً اعتکاف مسجد دانشگاه تهران.

شاید اگر نصف انرژی ای که آقایان مسوولان برای طرح هایی مانند "گشت ارشاد" گذاشته اند برای نشاط و تفریحات سالم جوانان می گذاشتند ، اساساً نیازی به چنان طرح هایی نبود.

در فضایی که جوان از یک سو ، با محدودیت امکانات مواجه است و از سوی دیگر انواع فشارها بر او تحمیل می شود و جایگزینی هم برای محدودیت ها عرضه نمی شود ، کاملاً قابل انتظار است که یک عده از همین جوانان ، با هم قرار بگذارند که یک روز بروند در پارک آب بازی کنند . اصلاً فرض کنیم آنهایی که می گویند این کار ، توطئه دشمنان بوده و طرحی بوده که جوانان را به بهانه آب بازی دور هم جمع کنند و اختلاط دختر و پسر را ایجاد نمایند و ... راست گفته اند ؛ در چنین حالتی باز هم برمی گردیم به مساله اصلی این بحث که لابد خلأیی در زمینه تفریح و تخلیه انرژی جوانان وجود دارد که توطئه گران می توانند بر روی آن حساب کنند!

اگر مسوولان به خود نیایند و جوانان و نیازهای آنان را به رسمیت نشناسند و بخشی از ثروت مملکت را صرف رفاه و تفریح و خنده و خوشی  جوانان نکنند ، هیچ تضمینی وجود ندارد که انرژی جوانی آنها در مسیر درست به کار برود ؛ این یک واقعیت جدی است و تعارفی هم در کار نیست.


دسته بندي :

سئوالی که همواره در مورد ورزش و روزه داری مطرح می شود این است که آیا یک ورزشکار می تواند روزه بگیرد؟

در پاسخ باید گفت که ورزشکاران در هر کشوری به دو گروه تقسیم بندی می شوند.

گروه اول ورزشکاران را به نام ورزشکاران ورزش همگانی می شناسیم که در ایران حدود 15 میلیون نفر هستندد و در فضای پارکها و تپه ها و باشگاهها و منازل برای سلامتی عمومی خود روزانه نیم ساعت تا 3 ساعت به ورزش های روزمره می پردازند، روزه برای این افراد مجاز است اما باید شدت تمرینات خود بکاهند تا آب بدن از دست نرود و همچنین در ساعت گرم روز ورزش نکنند و مراقبتهای پزشکی روزه و ورزش را رعایت کنند.

گروه دوم ورزشکاران را حرفه ای ها و قهرمانان ملی تشکیل می دهند که روزانه به 5 الی 10 هزار کالری نیاز دارند تا در تمرینات و اردوهای ورزشی بطور فشرده و منظم آمادگی لازم جهت حضور در مسابقات داخلی و خارجی را داشته باشند. توصیه ای که برای این گروه از ورزشکاران عزیز داریم که هم بتوانند از فواید ارزشمند این ماه معنوی و الهی بهره مند شوند و هم از تمرینات روزمره باز نمانند اینکه پس از صرف مختصری غذای سبک در افطاری که شامل نشاسته بیشتر و کمی هم پروتئین باشد باید از مایعات زیادی استفاده کنند.برای افطاری بهتر است پس از مصرف فرنی یا سوپ و خرما، آب میوه و میوه های خشک و استراحت مختصر سپس به تمرینات حرفه ای خود بپردازند و در غذای سحری نیز توصیه ما مصرف غذای نشاسته ای از جمله برنج، سیب زمینی، ماکارونی، نان با مختصری غذای گوشتی و آب میوه است.

فواید روزه داری از دیدگاه پزشکی

از قدیم الایام اثرات مفید روزه داری در ایام ماه مبارک رمضان همواره عنوان می شد اما آیا دانش پزشکی نوین که بسیاری از اسرار انسان ناشناخته را کشف کرده وعلت بسیاری از بیماری های مرگ زا را شناخته و با بررسی، تحقیق، آزمایش ودارو به درمان آنها پرداخته، در مورد روزه و اثرات مثبت یا منفی آن تحقیقاتی انجام داده است یا نه ؟ اگر بخواهیم به طور واقعی و بدون نظرات شخصی و بدون تعصب و منصفانه از نظر پزشکی آثار عدم مصرف تغذیه به مدت 17 ـ 12 ساعت در کالبد انسان را بررسی کنیم خواهیم دید که برخی از خواص معجزه آسای روزه داری وبه قولی گرسنگی با ایمان معبود، حتی با مصرف دارو نیز قابل مقایسه نیست. اینک به برخی از این فواید اشاره می کنیم:

1.دستگاه قلب وعروق :یکی از مفید ترین فواید روزه داری، بر دستگاه قلبی عروقی است ، قلب انسان در دقیقه به طور میانگین 72 ضربه می زند واز این طریق جریان خون را از قلب به کلیه ، عروق واعضای بدن منتقل می کند یعنی در واقع با انقباض بطن های قلبی ، خون سرشار از مواد غذایی از قلب به ریه ها منتقل می شود و پس از اکسیژن گیری مجدداً به قلب بازگشته وبا پمپاژ بعدی به مغز وکلیه ها وسایر اعضای بدن انسان می رسد. این عملیات به ظاهر ساده وانتقال مواد غذایی توسط خون که از طریق انقباض قلب صورت می گیرد بدین گونه است که قلب انسان در دقیقه72 ضربه ودر روز 50 هزار ضربه ودر سال 18 میلیون بار تپش می کند. در نتیجه می بینیم که این عضو کوچک با این همه فعالیت در طی روز نیاز به استراحت وتجدید قوا دارد تا از بار قلبی کاسته شود.

با روزه داشتن بخشی از فشارهای غذایی به قلب که در طی سال ایجاد می شود کاسته شده وحداقل برای یک ماه به استراحت می پردازد. این استراحت قلبی همراه با تخلیه چربی از قلب وعروق نیز همراه است وبخشی از چربی های رسوب کرده ودر عروق کرونر قلبی که به صورت آترواسکروز( سفت شدن عروق بدن ) تجزیه شده واز داخل عروق کنده می شوند و وارد جریان خون شده وبه صورت کالری وحرارت از بدن خارج می شود.

همانگونه که در بیمارستان به بیمارانی که چربی خون بالایی داشته ویا دچار سکته های قلبی ومغزی     شده اند توصیه می شود از حجم غذای مصرفی کاسته وبه استراحت قلب وآرامش آن توجه کنند، همچنین از آنجا که که تعداد وعده های غذایی در شبانه روز ومیزان مصرف نمک در ماه رمضان کاهش می یابد در نتیجه فشار خون روزه داران نیز در حد متعادل وطبیعی حفظ می شود.

از طرفی در ماه مبارک رمضان که همانا ماه خداوند وپیامبر وقرآن است نوعی آرامش روحی ومعنوی به قلب ومغز دست می دهد که انواع استرس های روزمره واضطراب ونگرانی ها را از قلب وعروق مهار کرده واز فشارهای روحی قلب کاسته می شود.  

2.دستگاه گوارش: این دستگاه که همان دهان ومری ومعده وروده ها وکبد وطحال هستند در طی سال دچار انواع آسیب های غذایی ومسمومیت هاو عفونت های روده ای وانگلی وغیره می شود وحتی دقیقه ای استراحت مکانیکی وعصبی ندارد، زیرا وقتی یک وعده غذا میل می شود واز مری ومعده گذشته وبه روده ها می رسد وسپس مواد تجزیه شده اش از طریق سیاهرگ باب به کبد رفته ودر آنجا سم زدایی وتغییرات گیلکوژنز صورت گرفته و به قلب وریه ها می رود به طور میانگین 8 ساعت طول می کشد وفرد مجدداً وعده های غذایی دیگر را مصرف می کند بدون اینکه رعایت این ساعات بشود.

در نتیجه در تمام 24 ساعت دستگاه گوارش در فعالیت های بیوشیمی وهورمونی ومکانیکی است ومواد قندی وچربی وپروتئینی و ویتامینی را هضم وجذب می کند ومعمولاً غذاهای قندی وچربی را در بدن به صورت بافت چربی باقی می گذارند وسبب چاقی و اختلالات گوارشی می شوند. برای اینکه از این عوارض در امان باشیم یکی از بهترین اقدامات، روزه داشتن همراه با آرامش روانی و ورزش های روزمره وتغذیه صحیح است .

بدین منظور در طی یک ماه روزه داری ورعایت کردن میزان غذای مصرفی در افطار وسحر می توان افزون بر استراحت دادن دستگاه گوارشی ، به ویژه کبد و معده وخروج مواد سمی وزاید از دستگاه گوارش، به خداوند منان نیز نزدیکتر شده وبا پرهیز از غذا خوردن بر میزان صبر واراده وقوت روحی خود افزود. برای اینکه از فواید طبی روزه داری به بهترین وجهی استفاده کنیم باید میزان غذای مصرفی در افطار کم وسبک وقابل هضم بوده ودر طی یک ساعت وآرام آرام میل شود. باید در نیم ساعت اول پس از اذان مغرب مایعات بیشتری مصرف شود وسپس غذاهای نرم از جمله سوپ وفرنی وخرما وچای ودر ادامه غذای جامد، آن هم به گونه ای که پر چرب وسرخ شده نباشد.یعنی مصرف اغذیه به صورت خورشت وکبابی باشد تا هضمی آسان داشته وسوء هاضمه به دنبال نداشته باشد. زیرا حدوداً پس از 8 ساعت نیز باید مجدداً از غذای سحر استفاده کرد وبهتر است غذای سحری کم حجم اما پر انرژی باشد. باید از افطار تا سحر از مایعات بیشتری استفاده کرد. ( مثلاً سوپ، شیر وچای کم رنگ و ولرم وآب میوه و... )

در طی روز نیز بهتر است از تحرکات بدنی به صورت پیاده روی ونرمشه ای سبک خانگی نیز بهره مند شوید زیرا فقط با رعایت تغذیه و ورزش است که می توان بافته ای چربی بدن را از بین برد وقدرت عضلانی دستگاه گوارشی و دستگاه اسکلتی را فزونی داد.

3.بافتهای چربی بدن :کاستن ومتعادل نگهداشتن وزن بدن واز بین رفتن چربیهای زاید در سطوح عضلات بدن وقلب وعروق وکلیه ها وروده ها . زیرا وقتی فرد گرسنه می ماند در حقیقت از بافت چربی ذخیره ای خودش استفاده می شود واگر افرادی که اضافه وزن دارند در طی سال نیز به طور مرتب هفته ای یکبار روزه نگهدارند و وزن خود را کنترل کنند به هیچ وجه دچار چاقی واختلال ریتم بدن نمی شوند.

4.اعصاب و روان :برای اینکه روزه سالم وبا تقوا بگیریم وبه حق نزدیکتر شویم باید با اراده قوی ونیرومند وصبر وامساک از هر نوع منکرات اجتماعی وارد این ماه ارزشمند شویم. وقتی این اتصال به ایزد برقرار شد، هیچ نیرویی قادر نخواهد بود بر مغز و روان شما تسلط یابد وافکار شیطانی را در ذهنتان بپروراند. در نتیجه به روحی سرشار از الطاف الهی دست یافته وبر اعصاب و روان خود فائق می آییم وبر خود سازی وخویشتن داری تکیه کرده وبا ایمانی استوار، فرامین قرآنی را مرور می کنیم.

5.تنظیم تعادل بیوفیزیکی و بیو شیمیایی بدن .

6.متعادل شدن جریان خون ورودی وخروجی به کلیه ها وهورمونهای فوق کلیوی .

7. اثرات مفید بر غدد داخلی بدن:براساس تحقیقات آزماشگاهی، اثرات مفید در هورمونهای هیپوفیز مغز وتیروئید وپاراتیروئید وکلیه وفوق کلیه وتخمدانها مشاهده شده است.چه کسانی نباید روزه بگیرند؟ افرادی که به تأئید پزشک معالج خود دچار زخمهای معده واثنی عشر بوده ویا مجبورند به دلیل بیماری فشار خون ومرض قند وسرطان وعفونتها از داروهای تجویز شده در ساعت مشخص استفاده کنند. در برخی از بیماریهای دیگر نیز به دستورپزشک ، نباید روزه گرفت.

 


دسته بندي :
بازیکنان غیر بومی حاضر در اردوی شهرداری

رسول میر طرقی

صابر میر قربانی

حسین کیانی

روح الله احمدیان

محمود پور اسدلله

سینا دست نشان

علی رضوان گران

لفته حمیدی

علی رحمتی

مرتضی ایزدی

مرتضی فلاحتی

جواد ماهری

امید شاه مرادی

یاسر ثقفی   

علی جوادی

آرمان قاسمی

آرش ....

!!!!

 

بازیکنان اراکی حاضر در اردوی شهرداری

حسین جعفری

حسین احمدلو

ابوالفضل قربانی

ابوالفضل کمانی

میلاد رخشان

حامد بصیری

محمد صفری

احمد عرب زاد

محمد خزایی

حامد بختیاری

اشکان حسن زاده

!!!!

 

این اسامی مربوط به بازیکنان حاضر در اردوی بدنسازی تیم فوتبال شهرداری اراک که در سواحل مازندران در حال تمرین هستند می باشد. اما در یک گفتگوی کوتاه با نادر دست نشان، وی فقط اسامی بازیکنان اراکی حاضر در اردو را به ما اعلام کرد و گفت یک بازیکن اراکی دیگر هم بنام علی چُغا داشتیم که بعد از دریافت پیشنهاد از یک تیم دیگر با سایر اردو نشینان شهرداری خداحافظی کرده است.

البته ما از طریق دوستان داخل اراک متوجه شدیم که علی چُغا هم اکنون در حال تمرین با تیم فوتبال ماشین سازی اراک است که در لیگ استان حضور دارد. ضمنا تعدادی از این بازیکنان اراکی حاضر در اردو نیز جزو نفرات امید هستند و یکی دو تن دیگر نیز در لبه تیغ نادر قرار دارند. ضمنا نام فامیل یکی از بازیکنان غیر بومی بنام آرش ... به درخواست حسین عبدی نزد ما محفوظ می ماند تا از طرف تیم سابقش دچار مشکل نشود.

همچنین طبق شایعاتی که گفته می شد حسین احمدلو بازیکن اراکی در اردو حضور ندارد، مشخص شد که نادر دست نشان یک بار دیگر به وی فرصت حضور در تمرینات را داده است و احمدلو مجددا به تمرینات شهرداری پیوسته است. این اختلاف کوچک میان دست نشان و احمدلو در یکی از تمرینات برگزار شده در اراک بوجود آمد که در آن تمرین حسین احمدلو حاضر به تست دادن نشده بود.سایت هواداران


دسته بندي :
محمد حسین فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: این سفره در موزه مفاخر، موزه حسن پور و حمام موزه چهار فصل در اراک گسترانیده می شود و در کنار آنهم جمعی از خوشنویسان استان به کتابت قرآن می پردازند.
فراهانی محفل انس با قرآن با حضور قاریان ممتاز در کنار آستان مقدس امامزادگان ۷۲ تن ساروق را از دیگر برنامه های فرهنگی در ماه پر برکت  رمضان اعلام کرد.

وی افزود: جشنواره های طبخ آش محلی را هم در این ماه مبارک در مناطق مختلف استان برگزار می کنیم.

در استان مرکزی ۱۴ موزه وجود دارد که سالانه حدود ۱۰۰ هزار نفر از آنها دیدن می کنند.


دسته بندي :

امسال هم مانند سال گذشته نمايشگاه طرح ضيافت با هدف عرضه و تامين كالاهاي سفره افطاري در محل دايمي نمايشگاه بين‌المللي اراك برپا شده است. كالاها در اين نمايشگاه 5 تا 15 درصد زير قيمت بازار عرضه مي‌شوند و از سويي تقريبا تمام كالاهاي موردنياز ماه رمضان در اين مكان عرضه مي‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، از درب اصلي نمايشگاه كه مي‌خواهي وارد شوي تعداد بسيار زيادي خودور پارك شده به چشم مي‌خورد كه گوياي استقبال خوب مردم از نمايشگاه است. از ماشين پياده مي‌شوم و به سمت سالن محل برپايي نمايشگاه راهي مي‌شوم. تا رسيدن به سالن، بازديدكنندگان زيادي به چشم مي‌خورد كه اگر به دستانشان نگاه كني متوجه مي‌شوي برخي خيلي خريد كرده‌اند، برخي تنها يك يا دو قلم و  بعضي‌ها هم تنها بازديدكننده بودند.

پس از چند دقيقه وارد سال شدم كه اولين غرفه، عرضه كننده ماهي است. به همين ترتيب غرفه‌ها كنار هم چيده شده‌اند؛ پروتييني، خشكبار، مواد شوينده و ...

البته ازدحام در نمايشگاه خيلي زياد است و وقتي مي‌خواهي راه بروي مدام بايد مواظب باشي كه به كسي نخوري؛ كاش فاصله بين غرفه‌ها بيشتر بود. نمايشگاه در دو سالن به هم چسبيده برپا شده كه هواي سالن اولي معتدل است، اما وارد سال دوم كه مي‌شوي گرماي هوا را حس مي‌كني.

چون براي من هم مثل خيلي‌هاي ديگر خريد ارزان قيمت خوشايندتر است ريز مي‌شوم روي قيمت‌ها؛

هر کيلوگرم ماهي قزل‌آلا 3700 تومان،

روغن 5/4 كيلوگرمي نيمه جامد 8 و 9 هزار و 500 تومان،

 هر كيلوگرم زولبيا و باميه 2800 تومان،

هر كيلوگرم سوسيس آلماني 2750 تومان،

هر كيلوگرم كوكتل مرغ 3200 تومان،

هر كيلوگرم ران گوسفندي منجمد 9400 تومان،

هر كيلوگرم ران و سردست گوساله 7900 تومان،

هر كيلوگرم سردست گوسفند بدون دنده 9100 تومان،

هر كيلوگرم گردن گوسفند 6600 تومان،

هر كيلوگرم گوشت تازه ران گوساله 10 هزار تومان،

هر كيلوگرم چاي شكسته سيلان 10 هزار و 500 تومان،

هر كيلوگرم چاي سيلان طلا 12 هزار و 500 تومان،

هر كيلوگرم رب گوجه 1600 تومان،

ماست 750 گرمي چرب 700 تومان،

پنير 500 گرمي 1750 تومان،

دوغ چهار ليتري 1750 تومان ،

جعبه  رطب مضافتي 2350 تومان،

روغن مايع سه ليتري سرخ كردني 6 هزار و 800 تومان،

تن ماهي 180 گرمي 1400 تومان،

هر كيلوگرم زيتون معمولي 5 هزار و 500  تومان،

هر كيلوگرم زيتون ويژه با هسته 8 هزار تومان،

هر كيلوگرم قند شكسته شده 1630 تومان،

هر كيلوگرم لپه 1800 تومان،

هر كيلوگرم نخود 1900 تومان،

هر كيلوگرم عدس 1750 تومان،

هر كيلوگرم لوبيا چيتي 2 هزار و 50 تومان،

 و هر كيلوگرم مرغ منجمد 2 هزار و 950 تومان.

راستي بچه‌هايي كه به نمايشگاه بروند دست پر بر مي‌گردند چون در بعضي غرفه‌ها چهار عدد چيپس با قيمت يك هزار  تومان و 11 عدد بیسكويت با قيمت يك هزار تومان عرضه مي‌شود كه دست خيلي‌ها ديده مي‌شد.

البته جمعيت خيلي زيادي در كنار دو غرفه به چشم مي‌خورد؛ غرفه عرضه كننده پنير فله با قيمت هر كيلوگرم 2 هزار و 600 تومان و غرفه شكر با قيمت هر كيلوگرم يك‌هزار و 100 تومان.

خوب نظرات بازديدكنندگان نمايشگاه متفاوت بود، خانمي به همسرش مي‌گفت چند تا روغن جامد بخر؛ قيمت اين روغن در بازار 12 هزار تومان است. بعضي‌ها هم تخم مرغ زيادي خريداري مي‌كردند چون هر كيلوگرم در بازار 2600 تومان بود و در نمايشگاه 2200 تومان.

بيشتر خريداران هم سعي مي‌كردند شكر بخرند كه خيلي‌ها با ديدن صف شلوغ غرفه منصرف مي‌شدند. بعضي از فروشندگان هم خسته شده بودند از گرما و اينكه 8 صبح آمده‌اند اينجا و بايد تا ساعت 10 شب حضور داشته باشند. البته صداي بلند گوي نمايشگاه مدام به گوش مي‌رسيد كه داشت تبليغ برخي غرفه‌ها را مي‌كرد.

خوب من هم مثل خيلي‌هاي ديگر خريد خود را انجام داده بودم و وقت خارج شدن از نمايشگاه بود. خيلي‌ها كه خريد انجام داده بودند بيرون نمايشگاه نشسته بودند روي زمين و پله‌ها و خستگي در مي‌كردند چون تعداد صندلي‌ها خيلي كم بود. به هر حال اين هم از نمايشگاه طرح ضيافت امسال كه البته قرار است تا شانزدهم همين ماه برقرار باشد، اما اميد است در نمايشگاه سال آينده فضاي بين غرفه‌ها بيشتر باشد چون خيلي‌ها از تنگي آن گله‌مند بودند.


دسته بندي :

اراک - خبرگزاری مهر: صدا و سیمای استان مرکزی با تولید چهار برنامه رادیو و تلوزیونی سحرگاهان و افطارهای استان مرکزی را مقابل چشم مردم استان روایت می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ترنم سحرگاهان، رادیو با بزم ربانی، سیمای ماه مهربونی و برنامه سحرگاهان در تلویزیون برنامه هایی است که به مناسبت ماه رمضان از صدا و سیمای استان پخش می شود.

20 برنامه 120 دقیقه ای به مناسبت ماه رمضان با هدف ارشادی تربیتی با عنوان ترنم سحرگاهان در ایام ماه مبارک رمضان از صدای شبکه آفتاب استان مرکزی پخش می شود.

این برنامه رادیویی با آیتم های گفتار، گزارش مردمی و کارشناس موضوعی است که با ساختار پیامی کلامی و آوایی هر سحرگاه تهیه وپخش می شود.

در این برنامه گفتار براساس موضوعات و اشعار و مطالب وصفی، احادیث و روایات، مناجات وهمخوانی و تواشیح، کارشناس نهج البلاغه، تفسیر دعای ابوحمزه و دعای سحر و تعقیبات مشترکه نماز صبح پخش می شود.

سیمای ماه مهربونی عنوان برنامه ای است با مضامین دینی و عرفانی که هر روز در ایام ماه مبارک رمضان قبل از اذان مغرب به صورت زنده از سیمای شبکه آفتاب استان مرکزی پخش می شود.

پخش آرم، مسابقه، سی روز، سی مسجد، گزارش از مشاغل، تواشیح، پخش اذان و مناجات گپ و گفت صمیمانه با میهمان برنامه از جمله آیتمهای متنوع این برنامه است.


دسته بندي :
مسئول فني مركز بهداشت استان مركزي با اشاره به اهميت تغذيه صحيح در ماه رمضان گفت: روزه‌داران بايد تا حدامكان از مصرف زولبيا و باميه خودداري كنند.

عباس اسماعيلي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراك اظهار داشت: مركز بهداشت مصرف زولبيا و باميه در ماه مبارك رمضان را پيشنهاد نمي‌كند، چراكه قند به كار رفته در زولبيا و باميه قند ساده بوده و قند مناسب بايد قند مركب باشد.
وي تصريح كرد: استفاده از خرما، عسل، كشمش، شيربرنج، حليم كم‌روغن، فرني در زمان افطار بيش از مصرف زولبيا و باميه پيشنهاد مي‌شود كه روزه داران بايد به اين مهم توجه كنند.
مسئول فني مركز بهداشت استان مركزي با بيان اينكه ميزان وعده‌هاي غذايي در طول ماه رمضان بايد همانند روزهاي عادي باشد، خاطر نشان كرد: سحر، افطار و شام سه وعده غذايي هستند كه مردم بايد بين صرف افطار و شام خود حداقل يك ساعت فاصله بيندازند.
اسماعيلي گفت: ميزان مصرف آب ماه رمضان بايد بيش از يك ليتر باشد كه مصرف ميوه‌هايي همچون طالبي، كاهو، سبزيجات و ميوه‌هاي ديگر كه نگهدارنده آب هستند، مي‌تواند براي رفع تشنگي و تامين آب مورد نياز مفيد و موثر باشد.
وي ادامه داد: روزه‌داران بايد سحري خود را همانند ناهار از غذاهاي پرانرژي انتخاب كنند و افطار و شام را از غذاهاي سبك تا در طول روز دچار مشكل نشوند.
مسئول فني مركز بهداشت استان مركزي گفت: بهترين چيز براي باز كردن افطار آب گرم و ولرم است، زيرا موجب دفع سموم از طريق ادرار شده و موجب سرحالي و نشاط بيشتر روزه داران مي‌شود.
اسماعيلي افزود: مصرف نان و پنير و سبزي، خرما، سوپ و يا آش رقيق نيز از مواد مناسب براي افطار به شمار مي‌روند.


دسته بندي :

تصمیم دولت در قالب تعطیلی پنج‌شنبه​ها قبل از اینکه به عنوان لایحه​ای از سوی دولت به مجلس ارائه شود، از سوی نمایندگان در طرحی نوشته شد.

هنوز محتوای این طرح عیان نشده بود که مصطفی کواکبیان نماینده سمنان به تصمیمات غیرقانونی دولت اعتراض کرد و در تذکری گفت: دولت در جلسات داخلی​اش تصویب کرده است که روزهای پنج‌شنبه در ماه رمضان تعطیل باشد و مصوبه دیگری هم برای افزایش تعطیلات عید فطر داشته​اند.

وی با اشاره به قانون مدیریت خدمات کشوری که 44 ساعت کار در هفته را برای کارکنان دولت تعیین کرده است، گفت: اما استناد دولت این است که برخی استان​ها به دلیل گرما و وضعیت آب و هوایی​ای که دارند باید از تعطیلات بیشتری برخوردار باشند. وی از هیأت رئیسه مجلس خواست تا دولت را به قانون‌مداری بیشتر دعوت کنند.

محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه امروز را بر عهده داشت، با خنده در پاسخ به کواکبیان گفت: گویا تعدادی از دوستان‌تان با ارائه طرحی، راه را برای این تصمیم دولت باز کرده‌اند!

با این مقدمه بود که مجلس وارد بررسی طرح تعطیلی پنج​شنبه​ها شد. اقبال محمدی نماینده مریوان از طراحان این طرح بود که با اشاره به آلودگی هوا در مناطق مرزی و ریزگردهایی که تنفس و فعالیت را برای مردم سخت کرده است، گفت: باید زمینه​ای را فراهم آوریم که کارمندان در این استان​ها دست کم دو روز از حضور در محل خدمت معاف باشند تا کمتر در معرض آسیب​های جسمی باشند.

او از تعطیلی روزهای پنجشنبه مدارس از سوی وزیر آموزش و پرورش هم یاد کرد و افزود: با این تعطیلی​ها هم در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود و هم بازدهی کار در دیگر روزها بالا می​رود.

به گفته وی برای عمل به قانون مدیریت خدمات کشوری و لزوم 44 ساعت کار در هفته از سوی هر کارمند، می‌توان ساعات کاری حذف شده از روز پنج‌شنبه را به روزهای دیگر اضافه کرد.

اسدالله بادامچیان نماینده تهران مخالف این طرح بود که می‌گفت: با این طرح رسما روزهای پنج‌شنبه تعطیل می‌شود. این در حالی است که همین حالا هم تعطیلات در ایران بیشتر از دیگر کشورهاست. در سالی که مقام معظم رهبری، آن را جهاد اقتصادی نام‌گذاری کرده​اند، چنین طرحی «جهاد اقتصادی» است یا «پسرفت اقتصادی»؟

او که این طرح را مغایر با نام‌گذاری سال جاری و مغایر قانون برنامه پنجم می​دانست گفت: طراحان به مشکل ریزگردها متوسل شده‌اند که نشان می‌دهد از رای‌آوری آن می‌ترسیده​اند! مشکل ریزگرد که مربوط به همه کشور نیست! در این سال ولایت​مداریتان را نشان داده و به این طرح رای ندهید.

در پایان وقتی برای فوریت این طرح رای‌گیری شد، نمایندگان به فوریت آن رای ندادند. بنابراین درخواست تعطیلی روز پنج​شنبه​ها به شکل عادی در مجلس بررسی خواهد شد.


دسته بندي :
مدیر عامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرد: از فردا یارانه نقدی در حساب‌های مردم خواهد بود و قابل برداشت است. 

بهروز مرادی افزود: مبلغ سرانه یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومان در هر ماه است.

مرادی گفت‌: این مبالغ متناسب با تعداد افراد خانوارها به حساب‌های آنها واریز می شود و از فردا می‌توانند برداشت کنند. 

همچنین محمد رضا فرزین معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره علت تاخیر در پرداخت یارانه‌ها گفته بود: با توجه به اینکه پرداخت یارانه ابتدا به صورت دو ماهه بود و در ادامه با درخواست‌های مردم یک‌ماهه شد؛ همزمانی آن با پرداخت حقوق کارکنان دولت باعث افزایش ترافیک تراکنش‌ها در شبکه بانکی و معطلی‌های زیاد مردم می‌شود. 

به گفته فرزین‌، با توجه به درخواست‌های مردمی و همچنین مدیران شبکه‌های بانکی موضوع تغییر زمان واریز نقدی یارانه در ستاد هدفمندی یارانه‌ها بررسی و تائید شد.
دسته بندي :

جزئیات قیمت نمایشگاه‌های ضیافت

قیمت هر بطری 700 گرمی روغن برنج 4700 تومان، تن ماهی 1700 تومان، رب گوجه فرنگی 1300 تومان، روغن زیتون درجه یک 4500 تومان، روغن 3 لیتری سرخ کردنی 6500 تومان، روغن مایع 900 گرمی 1850 تومان، روغن2.5 لیتری مایع 4950 تومان، سس قرمز 530 گرمی 900 تومان و سس مایونز 200 گرمی 650 تومان است.

همچنین قیمت ران گوساله بسته بندی شده 12هزار تومان، مخلوط گوساله بسته بندی شده 11هزار تومان، چرخکرده مخلوط 10500 تومان، ران بره 17500 تومان، سردست بره 17150 تومان، گردن گوسفند 12000 تومان، قلوه گاه بدون استخوان 5800 تومان، راسته گوسفندی با استخوان 13 هزار تومان، ماهیچه گوسفندی 18500 تومان، راسته گوسفندی بی استخوان 22 هزار تومان است.

همچنین هر کیلوگرم نخودلوبیا 2400 تومان، لوبیا قرمز 2000 تومان، لوبیا چشم بلبلی 2500 تومان، لوبیا سفید 2100 تومان، لوبیا چیتی 2500 تومان، ماش 2500 تومان، جو 1000 تومان، عدس 1200 تومان است.

همچنین هر کیلوگرم خرما دشتستان 1300 تومان، خرما مضافتی 2200 تومان و خرما زاهدی 1000 تومان است. قیمت هر پودر دستی 500 تومان، پودر ماشین 750 تومان و مایع ظرفشویی 1100 تومان و سفیدکننده 2000 تومان است.

قیمت کره 100 گرمی 800 تومان، پنیر 100 گرمی 400 تومان، دوغ 850 تومان، قند شکسته 400 گرمی 650 تومان، پنیر سفید 400 گرمی 1350 تومان، شیرکم چرب و شیر پرچرب 830 تومان است. قیمت هر کیلوگرم مرغ منجمد 2900 تومان، مرغ تازه 3100 تومان، گوساله منجمد 7350 تومان است.

قیمت انواع میوه وسبزی

قیمت انگور بی‌دانه شیراز 1400 تومان، آلبالو رسمی 1800 تومان، انگوریاقوتی 1800 تومان، انگور عسگری 1400 تومان، هلوهسته جدا 1200 تومان، خربزه ایوان کیفی 400 تومان، خربزه مشهدی 450 تومان، سیب گلاب 1200 تومان، خیار رسمی 450 تومان، خیار گلخانه‌ای 350 تومان، طالبی 300 تومان، زردآلو 1300 تومان، موز 700 تومان، هندوانه 180 تومان، هلوانجیری 1300 تومان، گیلاس 1500 تومان، شلیل 1100 تومان، شلیل شبرنگ 1500 تومان، آلو 1500 تومان، گلابی 1500 تومان، آلوقطره طلا 1100 تومان است.

قیمت هر کیلوگرم لیموترش 2000 تومان، فلفل دلمه‌ای 450 تومان، بادمجان دلمه‌ای 250 تومان، سبزی خوردن 240 تومان، سیر 3500 تومان، گوجه 600 تومان، کاهو 220 تومان، کرفس 300، غوره آبگیری 400 و کلم سفید 200 تومان است.


دسته بندي :
رییس اتحادیه‌ كباب، حلیم و آشپز اعلام كرد: قیمت مصوب برای حلیم ساده سه هزار و 500 تومان، آتش شله‌قلمكار سه هزار و 500 تومان و آش‌رشته سه هزار و 200 تومان است.

علیرضا فرشید‌رخ با بیان این‌كه 200 واحد صنفی عضو اتحادیه‌ در ماه مبارک رمضان فروش فوق‌العاده دارند، گفت: این واحد‌ها در 18 منطقه‌ تهران هستند و حلیم و آش را 10 درصد ارزان‌تر از قیمت مصوب شده می‌فروشند.

وی هم‌چنین در مورد دایر‌شدن واحد‌های سیار فروش حلیم كه پیش از این وعده آن داده شده بود، اظهار كرد: به دلیل زمان كم برای كارها، دایر‌شدن واحد‌های سیار به سال بعد موكول شده است و ماه رمضان سال آینده این واحد‌ها زیر نظر شهرداری و اتحادیه دایر می‌شوند.

فرشیدرخ در پایان خاطر نشان كرد: واحد‌هایی كه فروش فوق‌العاده ندارند، نباید از قیمت مصوب شده بیشتر بفروشند. 200 واحد منتخب نیز حلیم و آش شله قلمكار را به قیمت سه هزار و 200 تومان می‌فروشند.
دسته بندي :
مسئول دبيرخانه كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان مركزي از تلاوت روزانه يك جزء از قرآن كريم با عنوان سي روز، سي نور در مساجد اراك خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي ذوالفقاري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراك اظهار داشت: طرح سي روز، سي نور به همت كميته آموزش و پژوهش دبيرخانه كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان و در طول ماه مبارك رمضان برگزار مي‌شود.
وي با بيان اينكه در اين طرح روزانه يك جز قرآن كريم توسط قاريان و حفاظ برتر شهر اراك با حضور نمازگزاران و روزه داران مساجد تلاوت مي‌شود، تصريح كرد: اين طرح هرساله همزمان با ماه مبارك رمضان در اراك برگزار مي‌شود و با استقبال بسيار خوب مردم به ويژه جوانان همراه است.
مسئول دبيرخانه كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان مركزي تاكيد كرد: نقش قرآن در رسيدن بشريت به سعادت و كمال انساني نقش بسيار مهم و غير قابل انكاري است كه بايد قرائت قرآن و اجراي دستورات آن به عنوان يك اصل در زندگي همه افراد مورد توجه قرار گيرد.
ذوالفقاري يادآور شد: ائمه اطهار(ع) و بزرگان دين همواره قرائت قرآن و خواندن آن را به همه سفارش كرده‌اند، چرا كه به فرموده امام علي(ع) قرآن چراغي است كه هيچ وقت به خاموشي گرايش پيدا نمي كند و درياهاي معرفت است، لذا وظيفه همه ما است كه با گرايش به سمت قرآن و قرائت آن به اين درياي معرفت توجه بيشتري كنيم.
وي با اشاره به اينكه ماه رمضان بهترين فرصت براي انس هرچه بيشتر با اين كتاب آسماني است، خاطر نشان كرد: ماه مبارك رمضان ماه بهار قرآن و ماه رحمت و خير و بركت است و بايد از اين ماه نهايت بهره را براي انس هرچه بيشتر با قرآن برد.
مسئول دبيرخانه كانون‌هاي فرهنگي هنري مساجد استان مركزي اظهار كرد: در طرح سي‌روز، سي‌نور روزه‌داران مي‌توانند يك ساعت قبل از اذان نماز مغرب و عشا در مسجد حضور يافته و از تلاوت قاريان برتر قرآن مجيد بهره‌ لازم را ببرند.
به گفته وي اين طرح در مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، مسجد امام خميني(ره)، مسجد قدس، مسجد چهارده معصوم(ع)، مسجد امام علي(ع)، مسجد محموديه، مسجد الزهرا(س)، مسجد شمس، مسجد امام جواد(ع) برگزار مي‌شود.


دسته بندي :

روستاها در استان مركزي با مشكل كم‌آبي و بي‌آبي روبرو هستند .
مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي استان مركزي در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت : با توجه به كاهش 20 درصدي نزولات در سال جاري و مصرف بالاي آب در فصول گرم سال 164روستا در استان با جمعيتي بالغ بر 71 هزار و 225 نفر با مشكل كم ‌آبي و بي‌آبي مواجه هستند .

علي‌صفر حيدري اعتبار لازم براي رفع اين مشكل را 171 ميليارد ريال عنوان كرد و افزود : در حال حاضر اقدامات آبرساني به 92 روستا بوسيله تانكرهاي سيار روزانه انجام مي‌شود و در 11 روستاي شهرستان هاي كميجان ، فراهان ، ساوه و آشتيان نيز با جمعيتي بالغ بر 3 هزار نفر كه كيفيت آب نامطلوب بوه دستگاههاي آب‌شيرين كن نصب شده است .
مديرعامل شركت آب فاضلاب روستايي با اشاره به توزيع يك ميليون و 500 هزار بطري آب معدني در روستاهاي داراي مشكل بي‌آبي در سال گذشته افزود : در سال جاري توزيع آب آنها از طريق تانكر سيار با استفاده از اعتبارات بودجه خشكسالي صورت مي‌گيرد و روزانه 44 تانكر 14 هزار و 20هزار  ليتري آب را به 92 روستا انتقال مي‌دهند . حيدري از اجراي طرح جيره‌بندي آب در 72 روستا كه بحث كم‌آبي در اين روستاها حادتر بوده خبر داد و افزود : با تنظيم ساعات آب مصرفي برحسب جمعيت روستايي روزانه دو تا سه ساعت آب براي هر روستا در نظر گرفته شده است .


دسته بندي :
انتخابات در ایران همیشه ساز وبرگ خود را داشته و دارد این که نمایندگان مجلس به صورت قانونی قادر به حل مشکلات مردم می باشند کاملاً درست است اما نه به صورتی که کاندیداها وعده می دهند و مردم نیز انتظار دارند، هرچند تمامی اینها با روح وظیفه قانونی یک نماینده در تضاد آشکار است...نامزدان احتمالی نمایندگی مجلس باید مردم را با وظیفه اصلی و قدرت یک نماینده مجلس آشنا سازند کاری که متاسفانه در شهرهای کوچک رعایت نمیشود و کاندیداهای نمایندگی به جای پرداختن به جایگاه قانونی که قانون اساسی به یک نماینده خواهد داد بیشتر به دادن وعده ها میپردازند

یک نماینده میتواند در مجالس و نشست های تخصصی خود با تفکیک اصول قانون اساسی به صورت حرفه ای و مطالعه شده خود را به چگونگی پاسخگویی به خواسته مردم مجهز ساخته و با پرهیز از شعارهای فریبنده به مخاطبش بگوید: که نماینده برای حل مشکل شهرونتدان و هموطنان خود دو راه قانونی ویک راه فرعی دارد ؛ ... اولاً نماینده می تواند مطابق اصول 71 و 74 قانون اساسی لوایحی متناسب با مشکلات مردم با مشورت با کارشناسان مربوطه تهیه، آن را در مجلس به تصویب رسانده و دولت را ملزم به اجرای آن نماید.

ثانیاً اصول 87،88،89،90 و 54 قانون اساسی نظارت نماینگان مجلس بر قوه مجریه را تضمین می کند. نمایندگان با استفاده از قدرت نظارتی خود می توانند رئیس جمهور و وزرا را به مجلس فرا خوانده و در مورد مشکلات مردم از آنان توضیح خواسته و با اقتدار آنها را وادار به حل مشکلات اجرائی نمایند.ثالثاً با استفاده صحیح از همین اصول، قدرت چانه زنی خود را بالا برده و از رأی خود در جهت حل مشکلات مردم استفاده کند.

آن چه که مسلم است، نامزدهای احتمالی نمایندگی در حوزه های انتخابی اراک- کمیجان و خنداب حضور بسیار پررنگی در مجامع عمومی دارند و سعی دارند تا در اکثر آئین های مذهبی، ملی، مناسبتی، عروسی، عزاداری، فرهنگی، هنری و ورزشی شرکت فعال و پرشوری داشته باشند. در این راه از روش های مختلف و با سخنرانی و یا پرداخت هزینه های جانبی و کمک های سخاوتمندانه به افراد و گروه ها و انجمن ها و سازمان ها، نام خودشان را مطرح می کنند.

اما آنچه در این مدت در سطح حوزه هه انتخابتی شهرستان اراک مشهود است هجوم بی سابقه برخی کاندیداهای نمایندگی به روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته شهری است که این موضوع جای بسی تعجب را در محافل استان برانگیخته است آیا دادن وعده هایی تو خالی و پوشالی در مناطق فوق الذکر که بعضا هیچگونه لازمه اجرایی و توجیه اقتصادی را ندارد و بیشتر به ژست تبلیغاتی شبیه است و دادن هزار وعده بدون کار کارشناسی که در نهایت موجب بدبینی مردم به نظام و انقلاب را فراهم می اورد عملی پسندیده است؟ آیا به دست اوردن کرسی سبز رنگ مجلس دارای اینهمه ارزش گذاری است که برای بدست آوردن آن به هزار وعده پناه برد؟

فی الواقع برخی از کاندیداهای محترم با اگاهی از اینکه در روستاها و برخی مناطق کمتر توسعه یافته شهری با کدخدا منشی و لابی کردن میتوانند بر رای توده مردم موج سواری نمایند فعالیت خود را آنچنان ساماندهی نموده اند که انگار هیچگونه مشکلی در سطح حوزه های شهری اراک – کمیجان و خنداب وجود ندارد و بعد از ابادانی کامل شهرهای اراک-کمیجان و خنداب باید فقط و فقط به روستاها رفت و به یک جهاد همه گیر درانها دست زد

در این میان نقش روحانیون تحصیلکرده ها و معتمدین این مناطق در آگاهی دادن به مردم مناطق فوق در خصوص اینکه جایگاه مجلس چه بوده و چه هست و چه خواهد بود و همچنین وعده های داده شده در زمان انتخابات تا چه حدی واقعی و قابلیت اجرایی دارد و نکته مهمتر تبیین فرمایشات ولی امر مسلمین در خصوص نزدیک نشدن به کانونهای قدرت و ثروت نقشی حیاتی خواهد بود و رسالتی ماندگار .

منبع : هفته نامه افتاب مرکزی

دسته بندي :

رییس اتحادیه خبازان اراک ساعت کاری پخت نان در نانوایی‌های شهرستان را اعلام کرد.

غلامرضا زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، اظهار کرد: نانوایان لواش و تافتون پز در ماه مبارک رمضان صبح‌ها از ساعت 7 تا 12 و بعد از ظهر از ساعت 16تا 20:30 دقیقه به پخت نان می‌پردازند.

وی افزود: ساعت کاری نانوایان سنگک پز نیز در ماه مبارک رمضان صبح‌ها از ساعت 7 تا 12 و بعد از ظهر از ساعت 16 تا 20 دقیقه:30 است.


دسته بندي :

به گزارش خبرگزاري فارس از اراك، علي‌اكبر شعباني‌فرد در اين بخشنامه كه نسخه‌اي از آن به دفتر خبرگزاري فارس ارسال شده، آورده است: فعاليت همه دستگاه‌ها در استان از ساعت 9 صبح آغاز و در ساعت 13 و 30 دقيقه خاتمه مي‌يابد.
در اين بخشنامه آمده است: ساعت فعاليت بانك‌ها بر اساس تصميم بانك مركزي به گونه‌اي تنظيم خواهد شد كه آغاز آن حداقل 30 دقيقه قبل از شروع به كار ادارات و سازمان‌ها باشد.
در ادامه اين بخشنامه آمده است؛ ادارات و بانكها در روزهاي نوزدهم و بيست و سوم با يك ساعت تاخير نسبت به ساير روزهاي ماه مبارك رمضان شروع به كار مي‌كنند.
اين بخشنامه مي‌افزايد: اين تغيير ساعت نظر به تصميم هيئت وزيران در راستاي بند سه اصل 43 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران و به منظور ايجاد زمينه لازم براي استفاده مطلوب كاركنان دولت از فضايل و معنويات ماه مبارك رمضان و به وجود آوردن فرصت مناسب براي خودسازي و بهره‌مندي از بركات عديده اين ماه نوراني انجام شده است.


دسته بندي :

خبرگزاري فارس: مدير فرودگاه اراك از لغو پرواز فرودگاه اراك از امروز به دليل فرارسيدن ماه مبارك رمضان خبر داد.


محمدحسن مرتضوي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراك اظهار داشت: با توجه به فرارسيدن ماه مبارك رمضان و كاهش مسافرت‌ها پرواز فرودگاه اراك به مقصد مشهد مقدس از امروز تا پايان ماه مبارك رمضان لغو شد.
وي تصريح كرد: برقراري مجدد پروازها از فرودگاه اراك از دهم شهريور ماه به بعد آغاز خواهد شد و زائران مشهد مقدس مي‌توانند از اين تاريخ به بعد نسبت به دريافت بليت اقدام كنند.
مدير فرودگاه اراك با اشاره به استقبال بسيار خوب مردم از پروازهاي فرودگاه اراك بيان داشت: خوشبختانه با برقراري مجدد پروازها از تابستان امسال، ميزان استقبال مردم از فرودگاه بسيار خوب بوده است و هيچ مشكلي در زمينه پروازها وجود ندارد.
مرتضوي بيان داشت: ساعت پرواز دوشنبه‌ها از فرودگاه اراك به سمت مشهد 16 و 35 دقيقه و پنج‌شنبه‌ها 13 و 15 دقيقه است.
وي خاطر نشان كرد: تازماني كه استقبال مردم از فرودگاه خوب باشد، برقراري پروازها همچنان ادامه خواهد داشت.
مدير فرودگاه اراك گفت: داشتن فرودگاه حق مسلم مردم اين استان است كه بايد با استقبال خوب خود مانع از تعطيلي اين فرودگاه شوند.
مرتضوي همچنين با اشاره به پيگيري مصوبات سفر دولت اظهار كرد: اجراي عمليات تطويل باند و توسعه فرودگاه در دستور كار قرار دارد.


دسته بندي :

به قلم: مژگان مشیری مقدم

منبع : هفته نامه لاله سرخ

رمضان، ماه ضیافت الهی از راه می رسد و بندگان خداوند آماده می شوند تا در این ماه با رجوع به ضمیر پاک خویش خود واقعی را باز شناسند. ماهی که شیطان در بند فرشتگان قرار دارد تا انسان بتواند بازگشتی دوباره به اصل خلقت خویش نمایدوانسانیت خود را به اثبات برساند.رمضان همیشه ماه مهربانی ها بوده، ماه در کنار هم بودن پهن شدن سفره های افطاری که همیشه بهانه ای بود برای جمع شدن دور هم که گاه تا سحر به طول می انجامید . لحظه شماری می کردیم برای شنیدن ربنا و بعد اذان ،نوای ملکوتی اذان موذن زاده که فضا را عطرآگین می کرد تازه انگار زندگی آغاز می شد. آن روزها دغدغه گرانی وفشار اقتصادی از هم دورمان نکرده بود سفره های افطارمان سرشار بود از شور زندگی از دعاهای زیر لب بزرگترها و ناخنک زدنهای بچه ها.ولی این روزها باتمام لطفی که رمضان با آمدنش می آورد با تمام آن حس خوب که سحرها وغروب هایمان را پر می کند جای چیزی خالی است.  دلشوره داریم انگار، سفره های افطاریمان سال به سال کوچکتر شده و دغدغه هایمان هر سال بزرگتر،در کشوری که به نام اسلام مزین است وبه مسلمان بودنمان می بالیم دیگر کمتر کسی رایارای صله ارحام ودستگیری از دیگران هست  عده ای هم که تنها درپی گشودن سفره افطارند تا در چشم دیگران فرو کنند که چه دست ودل بازند وچه بزرگوار.

این ماه ،ماه بندگان  خداست مردم بایداز احوال همنوع بیشتر خبر بگیرند دست یاری به سوی هم دراز کنند و تیرگی ها را به زمزم عشق الهی بشویند و زلالی را جایگزین آن نمایند ولی افسوس وصد افسوس که هر روز وهر سال و هر رمضان بیشتر از پیش از صفات انسانی والهی فاصله می گیریم مشکلات اقتصادی سر هارا در لاک خود فرو برده ودر این میان هستند کسانی که از آب گل آلود ماهی می گیرند . آنانکه خدا را،انسانیت را، عاطفه رابه فراموشی سپرده اند وهمه ساله با فرا رسیدن این ماه خیلی راحت و علنی تمام  ارزاق عمومی مورد نیاز مردم در این ماه  عزیز را افزایش می دهند و کسی هم یارای مقابله با آنان را ندارد.

افزایش قیمت ها در ماه مبارک رمضان برای همه به صورت سنت و عادت در آمده است یعنی همه به این افزایش قیمت ها عادت کرده اند و میدانند که تمام حرفهای رایج پیرامون مهار قیمت ها و کاهش آن بی فایده است و ثمره ای ندارد.

نیاز مبرم مردم و روزه داران به مصرف بیشتر مواد غذایی در ماه مبارک رمضان، افطاری و سحری دادن به روزه داران، تقاضای بیشتر برای تامین مواد غذایی توسط روزه داران که بخشی از آن کاذب نیز  است و عدم کنترل صحیح دولت و شعارهایی که هیچ وقت اجرایی نشده است مهمترین علل بالا رفتن قیمت هاست .شعارهایی چون مشکل توزیع و کمبود گرانی ارزاق نداریم و مردم نگران افزایش قیمت ها نباشند و ... دیگررنگ باخته است و همه می دانند که نرخ ها در ماه مبارک رمضان در هر صورت افزایش خواهد یافت و مردم نیز عادت کرده اند وناچارندکه هر سال تمام مایحتاج خود را در این ماه گرانتر از سایر ایام سال بخرند. چون بدن برای تحمل روزه و مشقت گرما و گرسنگی و تشنگی نیاز به مواد غذایی دارد و نمی شود با نان وپنیر و هندوانه روزه گرفت.

آنچه که مردم را رنج می دهد نبود وحدت رویه نزد مسئولان برای مهار گرانی و گرانفروشی است در آستانه ماه مبارک رمضان و حتی چند ماه قبل از آن مسئولان شعارهایی را در رسانه ها به صورت کلیشه ای مطرح می کنند مبنی بر اینکه در ماه رمضان گرانی و مشکل توزیع نداریم و با ذخیره سازی کالا سیاست تنظیم بازار اجرایی خواهد شد.

حال آنکه گرانی گوشت قرمز و سفید، میوه، قند و شکر و روغن و حبوبات، لبنیات، سبزیجات، خرما، زولبیا و بامیه و ... در آستانه ماه مبارک رمضان بسیار عادی شده است.

مردم خواهان توجه بیشتر دولت در زمینه کنترل قیمتها و توزیع مواد غذایی ویژه ماه مبارک رمضان هستند و از این بی توجهی یا کم توجهی مسئولین رنج می برند.

وقتی در سال تنهایک ماه مردم به میهمانی خدا می روند، پس چرا حداقل  از پس گرانی های فصلی این ماه برنمی آیند و این همه بی تدبیری از چیست و از کجاست؟ چرا باید کام روزه داران به گرانی‌ها تلخ شود تا مسئولان بیدار شوند؟  مانده ام از چه بنویسم و برای که بنویسم .می خواستم تنها به مناسبت حلول این ماه عزیز از برکاتش بنویسم از شیرینیهایش اما زهی خیال باطل که این همه فشار اقتصادی تمام شیرینی ها را در کاممان تلخ می نماید.این حدیث مکرر و شنیدن توجیه دور باطل را! باور ندارم که بازرسان قیمت ها بتوانند شق القمر کنند چرا که سوال مردم از جنس دیگری است.دستگاه‌هایی که هر یک به بودجه و درآمد زایی خویش می نگرد و یکی نیست محاسبه کند و بپرسد فرآیند واردات اجناس خوراکی چگونه و با چه هزینه ای صورت می گیرد و با چه قیمتی این اجناس به مردم فروخته می شود؟ یکی نیست تا پاسخ دهد که چرا هر سال شکل خاصی از توزیع کالا و اجناس در ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار می گیرد؟ اصلا باید یقه چه نهادی را گرفت؟ وزارت بازرگانی ، وزارت جهاد کشاورزی ، اصناف ، تولید کننده و وارد کننده ، کسبه خرده پا و یا مصرف کننده ها؟ شناسایی کالاهای محدود مورد نیاز مردم، در این ماه و تدبیر برای سامان دادن به بازار خیلی دشوار نیست اما مهم این است که تدابیر ضعیف ، فاقد پشتوانه اجرایی و اتخاذ روش های تسکین دهنده از یک سو و بدفهمی انتظارات تورمی و روش های مقابله با آن نزد مسئولان از سوی دیگر باعث شده تا اقتصاد ایران در برخورد با یک پدیده ماهانه قابل پیش بینی ناتوان شوند. وچه سخت است باور این که اعتماد مردم این گونه مخدوش می شود. به هر حال ببینیم امسال ماه رمضان چه می کنند؟ هرچند دیگر فرصتی نیست  ای کاش امسال هنگامی که صدای ربنا در خانه ها می پیچد  گرانی‌ها، خاطر هیچ روزه داری را آزرده نسازد. حبیب درگاه الهی، حضرت پیامبر اکرم (ص )، ما را خطاب کرده و فرمودند: (پروردگار شما در دوران زندگی تان، لحظه های سودمندی پدید می آورد، پس آگاه و هوشیار باشید و خودتان را در معرض آن لحظه ها قرار دهید)

باشد که بی دغدغه نان اینگونه باشیم


دسته بندي :

 با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و افزایش هزینه حامل‌های انرژی، قیمت شیرینی‌های پر مصرف ماه مبارک رمضان 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

حسن شمس رییس اتحادیه قنادان اراک در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، ضمن اعلام این خبر افزود: در جلسه‌ای با حضور اعضای اتحادیه و مسوولان اداره کل بازرگانی استان قیمت زولبیا، بامیه و گوش‌فیل به عنوان شیرینی‌های پرمصرف در ماه مبارک رمضان مشخص و اعلام شده است.

وی افزود: براساس آنالیز قیمت‌ها و دریافت قیمت‌ها از استان‌های همجوار که با رویکرد یکسان‌سازی قیمت‌ها در کشور صورت می‌گیرد، قیمت زولبیا، گوش‌فیل و بامیه درجه یک در اراک به ازای هر کیلوگرم 3300 تومان و قیمت نوع درجه دو این محصولات به ازای هر کیلوگزم 3 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 شمس با تأکید براینکه قیمت‌های مصوب به صورت کتبی در اختیار تمامی اعضای این صنف قرار گرفته و نصب و اجرای آن از فردا الزامی است، تصریح کرد: قیمت نان فانتزی که از دیگر اقلام تولیدی پر مصرف این صنف در ایام ماه رمضان است نیز با 10 درصد افزایش نسبت به سال قبل به ازای هر کیلو 1300 تومان در نظر گرفته شد.

وی افزایش قیمت شکر از 900 تومان در سال گذشته به 1360 تومان در سال جاری و همچنین افزایش قیمت روغن 10 کیلویی از 23 هزار تومان در سال گذشته به 32 هزار تومان در سال جاری را از آیتم‌های تأثیرگذار در این افزایش قیمت دانست.

شمس با بیان اینکه درصد افزایش قیمت مواد اولیه و حامل‌های انرژی بسیار بیشتر از درصد اعمال شده بر قیمت کالاهای تولیدی این صنف بوده است به خبرنگار ایسنا گفت: در مجموع تعیین قیمت‌ اقلام مختلف شیرینی در سال جاری نسبت به سال گذشته با افزایش 15 درصدی و در خصوص بستنی با افزایش 10 درصدی صورت گرفته است.

وی همچنین تأثیر افزایش قیمت شیر و شکر بر تولید اقلامی همچون بستنی و برخی شیرینی‌ها از جمله زولبیا را از مهمترین دلایل افزایش اقلام تولیدی یاد شده دانست و افزود: قیمت پایه شیر در آنالیز قیمت‌های جدید 600 تومان در نظر گرفته شده است.

رییس اتحادیه قنادان اراک در پایان، با اشاره به انجام اقدامات نظارتی در ایام ماه مبارک رمضان که با همکاری این اتحادیه، بازرسان مجمع امور صنفی و تیم‌های بازرسی اداره کل بازرگانی استان صورت می گیرد خاطرنشان کرد: اقدامات نظارتی امسال گسترده‌تر و کامل‌تر از سال گذشته است.


دسته بندي :

هفته نامه «عطریاس»: هر چه به اسفند ماه نزدیک می شویم، موضع گیری ها و اظهارنظرها در مورد جریان های موجود در کشور بیشتر می شود و طیف های مختلفی بروز می یابند. طیف هایی که برخی فصلی اند و برخی به صورت متناوب در عرصه سیاسی ظاهر می شوند. کشور ما تجربه این گروه ها و طیف ها را به وفور در صحنه تاریخی خود تجربه کرده است. شاید بتوان گفت جریان سوم تیر و گروه موسوم به رایحه خوش خدمت از این دسته اند که در زمان انتخابات رئیس دولت نهم و دهم به عرصه آمدند. چند وقتی از آنها خبری نبود و اکنون با توجه به نزدیکی به انتخابات مجددا ظهور کرده اند. کسانی که شاید بتوان آنها را موج سومی هایی دانست که علیرغم انتقادات وارده به احمدی نژاد هنوز خود را حامی او می دانند. حجت ا... شایان پور چهره اصولگرای اراکی است که اکنون سخنگوی رایحه خوش خدمت است و خود را عضو طیف موسوم به سوم تیر می داند. آنچه در ذیل می آید بخش هایی از گفتگو با این چهره سیاسی استان است.
تشکیل جبهه اتحادسازی در پایتخت چقدر در استان ها می تواند کاربرد داشته باشد و چه تاثیری دارد؟ ائتلاف اصولگرایان (7+8) مطرح شده در صحنه سیاسی کشور، هنوز اعلام موجودیت نکرده است. چیزی که در خبرها آمده، این بود که اسامی گروه ها و احزاب مختلف عضو در این ائتلاف مشخص شده است. به نظر می رسد این جریان اگر شکل گیرد به زودی بحث فراگیری و تشکیل آن جبهه در استان شکل می گیرد. البته هنوز افراد تشکیل دهنده این ائتلاف در استان مشخص نشده اند. قرار است همانند شورای هماهنگی نیروهای انقلاب و جبهه متحد اصولگرایان عمل کنند البته هنوز در استان چنین جبهه ای شکل نگرفته است.
پس طیف حامی احمدی نژاد در این گروه جایی ندارند؟
نظر احمدی نژاد چیزی فراگیرتر از جبهه متحد اصولگرایان (7+8) است.

طیف حامی احمدی نژاد در کجای معادلات سیاسی اصولگرایان جای دارد؟ آیا از گروه اصولگرایان حذف شده اند؟ خیر! این جریان از اصولگرایان حذف نشده است. اما سوم تیر جریان اصولگرایی واقعی بود که در «سوم تیر» بروز و ظهور کرد. این جریان نمی خواهد زیر لقای جریان دیگری باشد، بلکه با همان نام رایحه خوش خدمت نمایندگانی حضورخواهند داشت و البته اکنون با 8+7 هماهنگ عمل می کنند و آقا تهرانی نیز به عنوان نماینده رایحه خوش خدمت در این گروه حضور دارند.
در انتخابات سال 90 ظاهرا اصولگرایان بدون رقیب حضور دارند، چرا که کاندیداهای اصلاح طلب از این صحنه غایب هستند، تشکیل این جبهه در رقابت بدون رقیب چه سودی دارد؟
اینکه جبهه اصلاحات در این رقابت حضور ندارند را قبول ندارم. اعتقاد شخصی من این است که جریان اصلاحات را از جریان فتنه باید جدا کرد. بحث فتنه با جریان اصلاحات جداست. مسائلی که مطرح می شود که جریان اصلاحات می خواهند به نظام برگردند را قبول ندارم. چرا که جریان اصلاحات در درون نظام است و ما آن را در همه رده های نظام می بینیم. در مجمع تشخیص و... اما باید بگویم فلسفه وجودی 7+8 این است که اصولگرایان به یک وحدت نظر برسند، به عنوان مثال این جبهه می بایست حامی دو نفری که از اراک کاندیدا می شوند، باشد و......


دسته بندي :
به گزارش ايرنا، ساختمان ستاد فرماندهي انتظامي استان مركزي، اولين مركز درمان اجباري معتادان كشور در اراك و پاويون دولت در استان بخشي از اين طرح ها را شامل مي شوند. همچنين بهره برداري از دو بوستان شهري، سه بلوار ارتباطي و دو جايگاه سوخت گاز سي ان جي در اراك آغاز شد. همچنين وزير كشور از روند اجراي ساخت تقاطع غير همسطح محيط زيست اراك بازديد كرد. بلوار شهداي دولت به طول دو هزار و 400متر و عرض 40متر است كه با اعتباري بالغ بر 21ميليارد و 760ميليون ريال ساخته شده و براي اجراي آن 57هزار 600متر مكعب خاكبرداري ، 12هزار و 800متر مكعب خاكريزي و 17هزار و 800تن آسفالت ريزي انجام شده است. براي بهره برداري از بلوار كشاورز اراك به طول يكهزار و 700متر و عرض 60متر ، 14ميليارد و 550ميليون ريال هزينه شده است. بهره برداري از بلوار مهارت به طول 890متر و عرض 16متر از ديگر طرح هاي بهره بردراي شده در سفر وزير كشور بود كه براي احداث آن شش ميليارد ريال هزينه شده است . براي احداث اين بلوار 12هزار و 800متر مكعب خاكبرداري، هشت هزار و 540متر مربع خاكريزي و پخش چهار هزار و 700تن آسفالت انجام شده است دو جايگاه سوخت CNGدر دو منطقه شهري قنات ناصري و كمربند شمالي اراك مجموعا با صرف اعتبار20ميليارد ريال از ديگر طرح هايي بودند كه در سفر وزير كشور به اراك به بهره برداري رسيدند. همچنين بوستان شهري كشاورز اراك به وسعت چهار هزار متر مربع و هزينه 720ميليون ريال با حضور 'محمد نجار' به بهره برداري رسيد. مرحله دوم بوستان شهري شهداي گمنام اراك نيز با مساحت 80هزار مترمربع و صرف اعتبار هشت ميليارد و 700ميليون ريال به بهره برداري رسيد. مركز اقامت درمان اجباري معتادين در زميني به وسعت پنج هزار و 500 متر و زيربناي يكهزار و 200 متر مربع با 12 ميليارد ريال اعتبار احداث شده است. ستاد جديد فرماندهي انتظامي استان مركزي نيز در زميني به مساحت 10 هكتار با 10 هزار متر مربع زيربنا با اعتباري بالغ بر 80 ميليارد ريال ساخته شده است
دسته بندي :
فصل جدید رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاههای کشور قرعه کشی شد و طی آن 28 تیم حاضر در این رقابت ها در گروه الف و ب قرار گرفتند.بازی ها به صورت دوره ای از یازدهم شهریور آغاز می شود و در پایان تیم های قهرمان مستقیم به لیگ برتر صعود می کنند.تیم های دوم هم درقالب بازی پلی آف بصورت رفت و برگشت به مصاف هم می روند و تیم برنده به عنوان تیم سوم به لیگ برتر صعود می کند.

گروه اول: پيكان تهران، استيل‌آذين سمنان، گسترش فولاد تبريز، ابومسلم مشهد، فولاد يزد، صنعت ساري، اتكاء گلستان، ايرانجوان بوشهر، مس رفسنجان، شهرداري اراك، پيام مخابرات فارس، شهرداري بندرعباس، داماش تهران، سايپا شمال.

گروه دوم: پاس همدان، آلومينيوم هرمزگان، نساجي مازندران، شهرداري ياسوج، تربيت يزد، نفت مسجد سليمان، شيرين‌فراز كرمانشاه، گل‌گهر سيرجان، برق شيراز، شهرک صنعتی كاوه ، ماشين‌سازي تبريز، داماش دورود، استقلال جنوب، نيروي زميني.

طبیعتا بعد از مراسم قرعه کشی این بحث به راه می افتد که گروه الف سخت است یا گروه ب؟ گروهی گروه الف را سخت از گروه ب می دانند و عده ای هم عکس این نظر می دهند و این نشان می دهد نمی توان ارزیابی دقیقی از دو گروه داشت و به نظر می رسد دیدگاهها بر اساس نام تیم ها صورت می گیرد.در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاههای کشور گاها تیم هایی به لیگ برتر صعود می کنند که در ابتدای فصل هیچ کس شانس صعود برایشان در نظر نمی گیرد و برخی مواقع تیم های از صعود به لیگ برتر باز می مانند که تعجب برانگیز است.از آنجایی که در این پیکارها موفقیت تنها با صعود به لیگ برتر معنی پیدا می کند بیش از نیمی از تیم های شرکت کننده با انگیزه صعود به لیگ برتر کار را دنبال می کنند.

با این حساب می توان گفت هر دو گروه سخت و هر دو گروه آسان است.البته عدالت در این بازی ها زمانی به اجراء درمی آید که تیم ها در یک گروه قرار بگیرند.در چنین شرایطی تیم های مدعی صعود با همه حریفان دیدار می کنند و با شایستگی لیگ برتری می شوند.اما اکنون تیم هایی که لیگ برتری می شوند با نیمی از حریفانی که در این بازی ها حضور دارند رویارو نمی شوند.

در گروه الف عطش تیم های چون پیکان، استیل آذین، گسترش فولاد، ابومسلم و شهرداری اراک برای صعود به لیگ برتر زیاد است، در عین حال نباید دیگر تیم های از جمله شهرداری بندرعباس و داماش تهران را دست کم گرفت چون این تیم ها هم برای صعود به لیگ برتر سرمایه گذاری کرده اند.در گروه ب هم پاس همدان، آلومینیوم هرمزگان و نساجی مازندران در زمره مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر به شمار می روند.


دسته بندي :

تیم فوتبال نفت تهران که بعد از صحبت‌های فراوان در پایتخت ماندگار شد، برای رقابت های لیگ برتر آماده می شود.

در اواخر فصل پیش زمزمه هایی مبنی بر انتقال نفت به استان مرکزی و شهر اراک مطرح شده بود که این اتفاق رخ نداد و نفت در تهران ماندنی شد.

نفت در لیگ دهم نیز در ثانیه های پایانی دیدار با شاهین بوشهر موفق شد، خودش را نگه دارد و با خوش اقبالی مواجه شد تا به لیگ دسته اول سقوط نکند.

حسین فرکی هم به کار خود ادامه می دهد و نفتی ها امیدوار هستند تا جایگاه مناسبی را بدست آورند.

سوشا مکانی(استیل آذین)،مجتبی زارعی(پرسپولیس)،میثم خسروی(فولاد خوزستان)، رضا معقولی(فولاد خوزستان) و یعقوب کریمی(استقلال تهران) به نفت آمده اند.

سیامک کوهنورد، مهدی محمدزاده، محمدامین حاج محمدی، سجاد بیرانوند و حسین آشنا هم از این تیم جدا شدند.

بازیکنان جذب شده
بازیکنان جدا شده
گزینه‌های طرف مذاکره
درآستانه جدایی

مکانی
زارعی
خسروی
معقولی
کریمی
کوهنورد
محمدزاده
محمدی
بیرانوند
آشنا
-


دسته بندي :

رییس اتحادیه صنف قصابان شهرستان اراک  با بیان اینکه  کمبودی در توزیع گوشت گرم در بازار وجود ندارد، گفت: گوشت سرد در نمایشگاه"طرح ضیافت" عرضه می‌شود.

امیر زندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه مرکزی، عنوان کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت گوسفندی‌ در بازار با قیمت 15 هزار تومان، گوشت گاوی 11 هزار تومان، گوشت مخلوط گاو 10 هزار تومان، گوشت قلوه گاه 8 هزار و 500 تومان و هر کیلوگرم گوشت ران 10 هزار تومان است.

وی خاطرنشان کرد: در نمایشگاه طرح ضیافت هر کیلوگرم گوشت سرد گوسفندی با قیمت 8 هزار و 500 تومان و گوشت منجمد گاوی با قیمت  8 هزار و 400 تومان  عرضه می‌شود. البته به دلیل نبود امکانات لازم گوشت گرم در نمایشگاه عرضه نمی‌شود.

رییس اتحادیه صنف قصابان شهرستان اراک تصریح کرد: گوشت گرم اراک به صورت روزانه تامین می‌شود و قیمت پایه آن را دامدار تعیین می‌کند که در صورت اشباع بازار قیمت ثابت می‌ماند و در صورت کاهش قیمت افزایش خواهد داشت‌. در واقع قصابان در تعیین قیمت اولیه نقشی ندارند و دامدار آن را تعیین می‌کند.


دسته بندي :

كارشناس و مربي هندبال پس از صعود پنج پله‌اي ايران در رقابت‌هاي جوانان جهان گفت: اين تيم حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشت و مي توانست نتيجه‌ بهتري بگيرد.

  

ايرج رضايي در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: صعود پنج پله‌اي تيم ملي جوانان ايران نسبت به دوره گذشته نشان مي‌دهد اين مجموعه عملكرد مثبتي داشته است. البته استخوان بندي اين تيم در رده سني نوجوانان به رتبه دهم رسيده بود و مي‌توانست در جام جهاني جوانان در بين هشت تيم برتر جاي گيرد.

وي ادامه داد: يك تيم براي شركت در رقابت‌هاي جهاني حداقل بايد در چند تورنمنت خارجي حاضر شود، اما اين تيم بدون هيچ بازي تداركاتي مناسبي به يونان رفت و اين نتيجه‌ را گرفت، از طرفي چند بازيكن كليدي هم نتوانستند به جام جهاني بروند و همه اين موارد موجب شد ايران به جايگاه واقعي‌اش نرسد.

رضايي دليل موفقيت تيم جوانان را حضور بازيكنان در ليگ برتر دانست و گفت: اين موفقيت مديون حضور ملي پوشان در تيم‌هاي ليگ برتر است. زيرا بلافاصله پس از بازي‌هاي ليگ اين اردو تشكيل شد. به نظر من همين عامل موجب صعود پنج پله‌اي ايران شد.

مربي و كارشناس هندبال تاكيد كرد: مشكلي اصلي در سازمان ورزش و نبود تشكيلات منسجم براي تيم‌هاي ملي است. هنگامي كه يك تيم بدون بازي تداركاتي عازم رقابت‌هاي جهاني مي‌شود، نمي‌توان انتظار زيادي داشت و ملي پوشان ايران تا همين جا هم كولاك كردند.


دسته بندي :

فیلم تلویزیونی «یکی بود یکی نبود» به کارگردانی مشترک حسین معطی و امیربرومندی در اراک تصویربرداری شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی، فیلم تلویزیونی «یکی بود یکی نبود» به مناسبت ماه مبارک رمضان در بافت سنتی شهر اراک تصویر برداری شد.

خلاصه داستان این فیلم، داستان پسربچه‌ای است به نام محمد که می‌خواهد قهرمان قصه‌های مادربزرگش شود و یک دوستی به نام علی دارد که تصمیم می‌گیرند با هم دیگر به این هدف برسند که در این جریان با اتفاقاتی مواجه می‌شوند.

از بازیگران این پروژه می‌توان به نوش‌آفرین جمالو، محمد مهدی حیدری، سینا حاتمی، مهدی پیله‌وری، محمد مصباح، نگار ادریس پور، لیلی عسگری اشاره کرد.

سایر عوامل اصلی این فیلم عبارتند از: تهیه کننده: جعفرحیدری، نویسنده: امیربرومندی، مدیر تولید: کوروش عقیلی، تصویربردار: کوروش مرشد سلوک، صدا برداران: محمد ربیع خاوری و متین صالحی، بازیگردان: حسین احمدی.

گفتنی است، این فیلم از شبکه سراسری در ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد.

 


دسته بندي :

خبرگزاري فارس: شهردار اراك از افتتاح و بهره‌برداري از فاز دوم پارك شهداي گمنام اراك همزمان با سفر وزير كشور به اراك خبر داد.


سيدمرتضي ميري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراك اظهار داشت: فاز نخست پارك شهداي گمنام اراك سال گذشته مورد بهره‌برداري قرار گرفت و فاز دوم اين پارك نيز به مساحت هفت هكتار در هفته آينده با حضور وزير كشور مورد بهره‌برداري قرار مي‌گيرد.
وي تصريح كرد: همچنين همزمان با سفر وزير كشور به اراك بلوار شهداي دولت( بلوار قديم الهيه) به طول 2 هزار و 500 متر، بلوار 60 متري كشاورزان (مبارك‌آباد) به طول يك هزار و 200 متر و چند پروژه عمراني ديگر افتتاح مي‌شود.
شهردار اراك همچنين از بهره‌برداري پروژه محيط زيست تا پايان سال جاري خبر داد و خاطر نشان كرد: اين پروژه كه يكي از پروژه‌هاي تقاطع غير هم‌سطح در اراك است، به منظور كاهش آلودگي هوا به مديريت اداره كل راه و ترابري استان مركزي و به پيمانكاري جهاد نصر در حال اجرا است.
وي افزود: اين پروژه در حال حاضر از پيشرفت فيزيكي قابل قبولي برخوردار است و با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته تا پايان سال به بهره‌برداري خواهد رسيد.
ميري ادامه داد: به منظور كاهش آلودگي و روان‌سازي ترافيك در شهر اراك اجراي 23 پروژه تقاطع غير هم‌سطح در شهرداري اراك در دستور كار قرار گرفت كه بخشي از اين پروژه‌ها همچون فاز نخست پروژه ميدان جهاد افتتاح و به بهره‌برداري رسيده است.
وي با اشاره به تقاطع ميدان انقلاب گفت: ساخت اين تقاطع كه به دليل وجود تاسيسات شهري به طول انجاميد، يكي از پروژه‌هاي مهم شهرداري در راستاي كاهش آلودگي و روان‌سازي ترافيك است كه اين پروژه نيز در سال جاري مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت.
شهردار اراك ادامه داد: اصلاح هندسي برخي از ميادين همچون امام حسن(ع) در ورودي بهشت زهرا (س) در دستور كار قرار دارد.
وي در ادامه با اشاره به لزوم ايجاد پايانه موقت درون شهري در اراك بيان داشت: ايجاد پايانه موقت درون شهري براي جابه‌جايي در اراك ضروري است، تا بدين وسيله بخشي از مسيرهاي طولاني اتوبوس‌ها كاسته شود.
ميري گفت: يك بخش از منطقه سه ميدان حد فاصل ميدان ولي عصر(عج) و سرداران شهيد و ميدان جهاد به ايجاد پايانه موقت شهري اختصاص خواهد يافت و شهرداري به دنبال اين است خط خط تندرو را درسطح شهر اراك عملياتي كند.
شهردار اراك در خصوص وضعيت تيم شهرداري اراك گفت: مربي و سرمربي تيم فوتبال شهرداري اراك مشخص شده و تيم هم اكنون در اردو به سر مي‌برد.


دسته بندي :
به گزارش مرکزی دیلی و به نقل از سایت شهرداری اراک ، مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اراک با اعلام خبر فوق گفت: این نمایشگاه به مدت ۱۷ روز از تاریخ ۹۰/۵/۴ لغایت۹۰/۵/۲۰ در محل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری دایر می‌باشد. محمد عسگری تصریح کرد: این نمایشگاه با بیش از ۳ هزار جلد کتاب، با موضوعات گوناگون تاریخی، روان‌شناسی، علمی، پزشکی، کامپیوتر، شعر و ادب، رمان، دینی و کلیه موضوعات عمومی برای علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی برگزار می‌گردد. وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را اطلاع‌رسانی و ارتقاء سطح دانش و آگاهی مردم، هم‌چنین ترغیب و تشویق جوانان و شهروندان اراکی به فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی عنوان نمود. مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری از دیگر اهداف برگزاری این نمایشگاه را شناساندن این سازمان به همشهریان عزیز اراکی اعلام نمود. محمد عسگری از تهیه و توزیع بن خرید کتاب با تخفیف ۲۵% بین کلیه سازمان‌ها و ادارات دولتی نیز خبر داد. گفتنی است این نمایشگاه برای علاقه‌مندان به کتاب از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ و ۱۷ الی ۲۳ برپاست


دسته بندي :
‘غلامحسین کاتوزیانی’ روز پنج شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: به رغم تحریم ها، اغلب مواد اولیه لازم برای تولید امسال خریداری و انبار شده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی، فروش تولیدات آذرآب در سه ماهه نخست امسال را ۳۲۰میلیارد ریال اعلام کرد.
وی افزود: پنج هزار میلیارد ریال قرارداد کار در آذراب وجود دارد که عمده این قراردادها مربوط به طراحی، ساخت و نصب تجهیزات مراحل ۱۳، ۱۴، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۲، ۲۳و ۲۴پارس جنوبی است.
وی اضافه کرد: قراردادی به ارزش یکهزار میلیارد ریال نیز برای پروژه ستاره خلیج فارس در شرکت آذرآب دردست انجام است که شامل ساخت و نصب هفت بویلر سیکل ترکیبی و بویلر ۲۷۰تنی است.
وی توضیح داد: این شرکت امسال بیش از ده هزار تن کار را برای شش شرکت صنعتی استان مرکزی برون سپاری کرده که اشتغالزایی و ارزش افزوده قابل ملاحظه ای دارد.
کاتوزیانی گفت: شرکت آذرآب با تامین زمینی در بلاروس بستر ساخت کارخانه سیمان با ظرفیت سالانه سه هزار و ۳۰۰تن را فراهم کرده که در صورت پرداخت تسهیلات ۱۴۰میلیون یورویی بانک توسعه صادرات ظرف سه سال عملیات اجرایی آن انجام می شود.
وی افزود: شرکت آذرآب برای طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره)شازند بیش از ده هزار تن تجهیزات مکانیکال ساخته و نصب کرده است.
وی، فعال سازی ظرفیت های کاری و توان فنی و مهندسی شرکت آذرآب را از هدف های مهم امسال عنوان کرد و گفت: این شرکت در ظرفیت کامل قابلیت پذیرش یکصد هزار تن کار و تولید را دارد و اینک تنها با ظرفیت ۳۵هزار تنی فعالیت می کند.
شرکت آذرآب اراک یکی از شرکتهای مادر تخصصی و تجهیزات ساز کشور است که در زمینه طراحی ، ساخت و نصب انواع مخازن تحت فشار ، مولدهای بخار، تجهیزات نفت و گاز ، مولدهای حرارتی، صنایع سیمان، قند، روغن سازی، گچ و معدن فعالیت دارد.
دسته بندي :
عباس رجایی’ روز پنج شنبه در نشست بررسی مشکلات کارخانه آذرآب اراک افزود: بیش از یکهزار و ۳۰۰واحد صنعتی بزرگ و متوسط در شهرستان اراک وجود دارد که اگر بتوانند صندوق تامین سرمایه تشکیل دهند در حل معضلات نقدینگی و تامین منابع مالی خود گامی اساسی و زیربنایی برداشته اند.
وی گفت: واحدهای صنعتی مادر تخصصی اراک از امکانات و توان بالای خدمات فنی و مهندسی بهره مند هستند که باید بنا به نیازهای جدید و فناوری نوین ، شاخص های جدید کاری را ابداع و فعال کنند.
عضو کمیسیون جهاد اقتصادی مجلس تصریح کرد: صنایع بزرگ استان باید در کنار ساخت تجهیزات سنگین در تجاری سازی تولید نیذ وارد شوند و این مهم نیازمند برنامه ریزی و مشارکت عملیاتی تمامی صنایع اثرگذار است.
رجایی توضیح داد: شرکت آذرآب باید در کنار ساخت تجهیزات نیروگاهی در عرصه نیروگاه داری و قدرت آفرینی تولید و تجارت مطرح باشد و این مساله برای خوشه ریلی واگن پارس در مدیریت خطوط ریلی و متروی کشور و شرکت هپکو در تبدیل شدن به قطب ماشین آلات و تجهیزات راه سازی و کشاورزی نیز مصداق دارد.
وی افزود: مشارکت صنایع اراک در توسعه شهری و رفاه اجتماعی مردم از مسایلی است که باید بیشتر در کانون توجه صاحبان صنعت قرار گیرد.
وی، با بیان اینکه صنایع آذرآب از حوزه های مهم و موفق تولید کشور است گفت:باید در سایه تعامل با مدیران استانی و کشوری زمینه استفاده حداکثری از ظرفیت های تولیدی این شرکت برای رونق اقتصاد و افزایش درآمد سرانه ملی و اشتغالزایی فراهم شود.
قائم مقام شرکت آذرآب اراک نیز در این نشست گفت: این واحد صنعتی با استفاده از توان و تلاش مسوولانه و جهادی نیروی انسانی و مدیریت هوشمندانه توانسته تحریم ها را دور زده و خطوط تولید پررونق داشته باشد.
‘غلامحسین کاتوزیانی’ افزود: این شرکت طی دو سال اخیر نه تنها تعدیل نیرو نداشته بلکه علاوه بر جذب نیرو و اشتغالزایی با برون سپاری کار،‌ رونق تولید برای شرکت های خصوصی منطقه را هم در پی داشته است.
وی، با بیان اینکه یکی از مشکلات آذرآب بدهی های سنوات قبل به تامین اجتماعی است افزود: تامین اجتماعی در صورت امکان با درازمدت کردن اقساط بدهی این شرکت را در پیشبرد امور و تولید یاری دهد.
وی اظهار داشت: شرکت آذرآب ۲۴۰میلیارد ریال طلب از وزارت نیرو و کارخانه سیمان بنیاد مسکن دارد که در صورت وصول آن بسیاری از مشکلات قابل حل است.
وی، خواستار حمایت های لازم دولت و مجلس برای اخذ تسهیلات از بانک توسعه تجارت برای ساخت کارخانه سیمان در بلاروس شد و گفت:اجرای این پروژه ارزش افزوده بالایی به همراه دارد و در بازدهی این شرکت تاثیرگذار است.
کاتوزیانی خاطر نشان کرد: هم اینک اغلب تجهیزات بویلر و نفت و گاز مراحل مختلف پارس جنوبی توسط متخصصان اذرآب ساخته شده و یا در دست انجام است اما اخیرا صحبت سپردن کار مراحل ۲۰و ۲۱ به کشور کره شده درحالیکه شرایط و توان ساخت تجهیزات این مناقصه در آذرآب وجود دارد.
وی ، آمادگی شرکت آذرآب را در ساخت و مدیریت پروژه های نیروگاهی استان مرکزی اعلام کرد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: این سازمان بیشترین تعامل را با واحدهای تولیدی در پرداخت بدهی ها دارد و با وجود اتخاذ تصمیم عادلانه در اقساط بازپرداخت بدهی بیمه ها ، تلاش خود را برای درازمدت کردن اقساط خواهد داشت.
‘کیومرث طهماسبی’ افزود:بخشودگی جرایم در حوزه اختیارات دولت است و لایحه آن برای تحویل به مجلس تهیه شده و در صورت تصویب در خانه ملت آذرآب می تواند از این امتیاز بهره مند شود.
رییس اداره کار و امور اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: شرکت آذرآب با دو هزار نیروی کار مشکل کارگری ندارد و در فضای آرام و با مدیریت توانمند پرداخت به موقع حقوق و مزایای پرسنل خود را دنبال کرده است.
‘ناصر شیخی’ افزود: شورای اسلامی کار این واحد نقش مهمی در ایجاد تعادل و پیوند کارگران و کرفرما دارد و سال گذشته نیز آذرآب به عنوان واحد نمونه صنعتی استان مورد تقدیر قرار گرفت.
وی ، با بیان اینکه هم اینک در شرکت آذرآب ۱۸۰نفر مشمول بازنشستگی هستند گفت: می طلبد این شرکت در تامین و جایگزینی نیروهای متخصص و ماهر از توان کاریابی مراکز اشتغال بهره ببرد و از امکانات معافیت از مالیات استفاده کند.
رییس سازمان بازرگانی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: با توجه به شکل گیری کمیته های پایش تجارت و صنعت در استان ، آمادگی کامل برای پیگیری اعطای تسهیلات پروژه سیمان بلاروس به آذرآب از طریق بانک توسعه صادرات وجود دارد.
‘اصغر عالیخانی’ افزود: با ادغام وزارت خانه های صنایع و معادن و بازرگانی بستر مناسب برای حمایت های زیربنایی از صنعتگران و تسهیل امور فراهم شده است .
در این نشست مقرر شد که از طریق نشست مشترک نماینده اراک ،‌مدیران صنایع بزرگ استان و وزاری مربوطه مساله اخذ مطالبات صنایع دولتی دنبال شود.
دسته بندي :
 به گزارش خبر مرکزی و به نقا از سایت آفتاب آنلاین با خبر شدیم که تعدادی از اعضای شورای شهر اراک جهت بازدید و احیانا پیگیریهای امور محوله (آنهم در کشور ایتالیا) به این کشور سفر کرده اند
نظر به اینکه شهر اراک با بسیاری از مشکلات عدیده از جمله نبود پارکینگ طبقاتی – عدم تعریض برخی خیابانها در مناطق پرجمعیت به علت کمبود بودجه روبرو است این سئوال پیش می آید که اینگونه سفرها با چه هزینه هایی انجام میشود و در ثانی چه اهدافی از این سفر و سفرهای قبل برخی از اعضای محترم شورای شهر به دیگر نقاط دنیا نصیب شهر و استان شده است  از طرفی با عنایت به اینکه این گونه سفرها هزینه هایی را بر شهرداری و شورای شهر تحمیل میکند جای دارد این عزیزان خروجی اینگونه مسافرتها را برای افکار عمومی بیان دارند  تا  مردم از فعالیتها و زحماتی را که اعضای محترم به جان خود میخرند و برای حل آنها به سفر فرنگ میروند موکلین خود را آگاه سازند تا هر گونه شک و شبه ای  در خصوص اینگونه سفرهای جانبی بر طرف گردد


دسته بندي :

بيست و چهارمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر هندبال باشگاه‌های کشور با حضور نمایندگان 12 تیم شرکت کننده قرعه‌کشی شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)-منطقه مرکزی، در این دوره از مسابقات دو تیم از شهر اراک به نام‌های هپکو و راه‌و‌ترابری حضور دارند و این برای اولین بار است که به طور همزمان دو تیم از استان مرکزی در بالاترین لیگ یک رشته ورزشی حضور دارد.

تيم‌هاي فولاد مبارکه سپاهان، شهرداري زرند، هپکو اراک، سنگ آهن بافق، ثامن الحجج سبزوار، دانشگاه صنعتي اروميه، ذوب آهن اصفهان، مس کرمان، فولاد نوين اصفهان، پارسيان، راه و ترابري اراک و فولاد اکسين خوزستان تیم‌های حاضر در این مسابقات هستند.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی فدراسیون هندبال، این پیکارها از یازدهم شهریورماه آغاز و تا اردیبهشت سال آینده ادامه خواهد داشت.

برنامه هفته نخست این مسابقات به شرح زير است:

جمعه 11 شهريور

فولاد مبارکه سپاهان اصفهان- فولاد نوين اصفهان

ذوب آهن اصفهان- سنگ آهن بافق يزد

مس کرمان- راه و ترابري اراک

ثامن الحجج سبزوار- هپکو اراک

فولاد اکسين خوزستان- دانشگاه صنعتي اروميه

شهرداري زرند کرمان- پارسيان


دسته بندي :

'رييس سازمان امور اقتصاد و دارايي استان مركزي گفت: مهلت ثبت نام از مشمولين سهام عدالت كه تاكنون ثبت نام نكرده اند تا پايان شهريور ماه امسال تمديد شد.

حسن ميرزاخاني'  افزود: براساس اطلاعيه دبيرخانه ستاد مركزي توزيع سهام عدالت، مشمولين مراحل مختلف طرح توزيع سهام عدالت بايد با در دست داشتن دعوتنامه و اصل شناسنامه و كارت ملي خود و افراد تحت تكفل با مراجعه به شركت هاي تعاوني عدالت نسبت به اين مهم اقدام كنند.
وي اضافه كرد: در اطلاعيه مذكور، مهلت تعيين شده به عنوان آخرين فرصت براي دريافت سهام عدالت تعيين شده و كساني كه در اين زمان به شركت هاي تعاوني عدالت مراجعه نكنند به معناي انصراف از سهامداري تلقي مي شوند.
وي بيان كرد: از آغاز طرح توزيع سهام عدالت 763 هزار و 614 نفر در قالب شش گروه مجزا مشمول دريافت سهام عدالت شناخته شده اند كه در مرحله نخست مشمولين كميته امداد، بسيج و بهزيستي، مرحله دوم روستاييان، عشاير و اقشار كم درآمد، مرحله سوم شاغلين و بازنشستگان دستگاه هاي اجرايي، مرحله چهارم ايثارگران، مرحله پنجم زنان كارگر سرپرست خانوار و مرحله ششم خادمين مساجد، حسينيه و امامزاده ها شركت داشتند.
ميرزاخاني گفت: تاكنون 730 هزار و 801 نفر از مشمولان سهام عدالت استان به شركت هاي تعاوني عدالت شهرستان ها مراجعه و ثبت نام كرده اند.


دسته بندي :

دور چهارم سفره‌هاي استاني رئيس‌جمهور بعد از ماه رمضان آغاز مي‌شود. سفرهايي كه همواره گفته مي‌شود سرشار از دستاوردهاي استاني و شهري و روستايي براي مردم كشور است. در اين ميان اما اغلب نمايندگان معتقدند در اين سفرها طرح‌هايي تصويب مي‌شود ولي از ميان همه مصوبات آنهايي اجرايي مي‌شوند كه خود مسئولان استاني هم مي‌توانند آن را پيگيري كنند و معمولا طرح‌هايي كه نياز به اراده ملي دارد در حد همان طرح روي كاغذ باقي مانده است.

پيرامون اين موضوع و برخي ديگر از موضوعات گفت‌وگويي با محمدحسين مقيمي نماينده مردم خمين در مجلس شوراي اسلامي انجام داده‌ايم. اين گفت‌وگو را بخوانيد.
نظر شما درباره حذف 4 صفر از پول ملي چيست؟
به دلايل مختلفي و به‌خصوص مشكلات مان جنگ پول ملي تضعيف شده است. براي انجام يك معامله بايد مبلغ بسيار بالايي رد و بدل شود. به همين دليل به‌نظر مي‌رسد تصويب اين قانون مي‌تواند آثار خوبي در پي داشته باشد.
يعني حذف صفرها مي‌تواند آثار مثبت اقتصادي داشته باشد؟
حذف صفرها به‌خودي خود نمي‌تواند اثري روي اقتصاد ما داشته باشد. اقتصاد ما اول بايد از اين گرفتاري‌هايش رهايي يابد. در برنامه چهارم و پنجم توسعه رشد اقتصادي كشور را 8 درصد در نظر گرفتيم و در سال‌هاي اخير همواره اين رشد كمتر بوده است. امسال بايستي علاوه بر 8 درصد عدم‌موفقيت سال‌هاي گذشته را نيز جبران كنيم. كه براي اين كار نياز به تحرك و تحول و فعاليت‌هاي جدي در عرصه اقتصاد داريم. اين كار نياز به تحقيق، تفكر و تصميم منطقي در راستاي سند چشم‌انداز دارد.
در مجموع قرار بوده است كه 2 و نيم درصد از رشد اقتصادي كشور مربوط به افزايش بهره‌وري و 5 و نيم درصد نيز مربوط به فعاليت‌هاي اقتصادي باشد كه با اين روش‌هاي تصميم‌گيري، و اين‌كه مجلس قانوني را تصويب مي‌كند و دولت يا برخي مسئولان آن را اجرا مي‌كنند ما به بهره‌وري مورد نظر برنامه دست پيدا نخواهيم كرد. بهره‌وري ماني اتفاق مي‌افتد كه همه نهادهاي موجود در نظام در تعامل سازنده باهم كار كنند. همديگر را درك كنند و براي مردم فكر و كار كنند. هر كجاي سيستم اين‌گونه كار نكند ما از قافله عقب خواهيم ماند. در امر سرمايه‌گذاري نيز بايد بسيار جديتر وارد شويم.
سياست‌هاي كار نيز توسط مقام معظم رهبري ابلاغ شد كه كاري بسيار طولاني بود و اميدواريم دولت و همه نهادهاي مردمي كه در بخش اقتصادي به‌صورت خرد و كلان وجود دارد براساس اين سياست‌ها به رشد اقتصادي دست يابند و در كنار انجام همين سياست‌هاي اشتغال، رهنمودهاي رهبري و ايجاد اشتغال و غيره است كه حذف صفر از پول ملي مي‌تواند به رشد اقتصادي منجر شود.
دور چهارم سفرهاي استاني رئيس‌جمهور بعد از ماه رمضان آغاز مي‌شود. 3 دور گذشته را در حوزه انتخابيه‌تان چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟
گزارش‌هايي كه آقاي رئيس‌جمهور مي‌دهند نشان مي‌دهد كه مصوبات سفرهاي استاني خيلي خوب به نتيجه رسيده است اما نمايندگان نسبت به انجام اين مصوبات گله‌مند هستند. در واقع مصوباتي از مجموع مصوبات اين سفرهاي دولت اجرا شده كه درون استان تصميم‌گيري مي‌شد و بدون سفر استاني هم به اجرا مي‌رسيد.
اما در اين ميان برخي از مصوبات به‌خصوص در بخش‌هاي اقتصادي، مصوباتي كه نياز به سرمايه‌گذاري بخش خصوصي دارد و يا مصوباتي كه براي اجرايي شدن عزم ملي مي‌طلبد روي زمين مانده است.
بخش خصوصي؟
بله بخش خصوصي همواره جايي سرمايه‌گذاري مي‌كند كه سودش تضمين شده باشد. جايي مي‌رود كه قبلا در آنجا سرمايه‌گذاري شده باشد و نتيجه هم گرفته باشد ولي مصوبات رئيس‌جمهور اگر چه در استان ما خوب بوده است ولي به اجرا درنيامده است يا پيگيري نمي‌شوند و اگر هم پيگيري شوند سرعت اجرايي شدنشان بسيار كند است. البته بايد توجه داشت كه شهرستان خمين سابقه صنعتي كمي دارد و اگر فعاليتي در اين شهرستان انجام بگيرد مشكلات بيشتري خواهد داشت.
چه مصوباتي در استان يا حوزه انتخابيه داريد كه هنوز اجرايي نشده است؟
راه‌آهن شهرك صنعتي خمين به اراك يكي از مصوبات دور اول سفرها بود كه هنوز اجرايي نشده است. نيروگاه 500 مگاواتي، سد نيشتر، پتروشيمي خمين نيز هنوز اجرايي نشده است.
قرار بود از 792 ميليارد تومان طرح آمايش صنعت بخشي به خمين برسد با اين‌كه سازمان صنايع و معادن استان و استانداري برنامه‌ريزي كرد و طرح‌هاي خوبي را نيز تصويب كرد ولي هنوز اين طرح‌ها اجرايي نشده است و هر كدام از طرح‌ها در جايي با مشكل مواجه است. برخي در بانك صنعت و معدن برخي در وزارتخانه صنايع و معادن و برخي هم به‌دليل تحريم تاكنون اجرايي نشده است.
از آن سو دولت تصويب كرد كه شهرستان خمين جز شهرستان‌هاي كمتر توسعه يافته است ولي تا امروز معاونت برنامه‌ريزي و نظارت و راهبردي اين موضوع را ابلاغ نكرده است كه واحدهاي صنعتي بتوانند از تسهيلات و تخفيفات مالياتي برخوردار شوند.
با توجه به پيش‌شرط‌هاي سيد محمد خاتمي براي حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات آينده، آرايش سياسي اصلاح‌طلبان را در انتخابات مجلس نهم چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟
جامعه ما كاملا سياسي است و افرادي نيز با تعلقات خاص سياسي به‌دنبال اين هستند كه براي اعتلا و پيشرفت كشور در چارچوب قانون اساسي و با توجه به تعلقات فكري و ذهني كه دارند امور كشور را به پيش ببرند. در واقع طبق گفته‌هاي مقام معظم رهبري كشور متعلق به همه مردم است و جريان اصلاح‌طلبي و اصولگرايي نيز تعريفي از آرايش سياسي كشو است. اگر اين 2 جريان برنامه‌هاي خوبي براي خود ارائه دهند حتما مورد استقبال قرار مي‌گيرند و مردم با شناخت آنها به آنها راي خواهند داد.
به نظر مي‌رسد همه جريانات معتقد به نظام و در چارچوب نظام اگر شرايطشان فراهم شود كه در انتخابات شركت كنند و از امكانات مساوي برخوردار باشند، مي‌توانند در عرصه انتخابات مجلس حضور مؤثر داشته باشند.
و مردم هم به خوبي مي‌دانند به چه كسي راي دهند. و با توجه به معضلات جامعه هر كس كه باعث كم شدن اين معضلات شود قطعا راي خواهند گرفت.


دسته بندي :

نتايج اوليه كنكور 90 هفته آينده اعلام مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،  نتايج اوليه كنكور سراسري 12 و يا 13 مرداد ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني http://sanjesh.org  اعلام مي‌شود.

 داوطلبان حدود 3 الي 4 روز پس از اعلام نتايج اوليه براي تهيه پرينت كارنامه خود از طريق سايت سازمان سنجش مهلت دارند،  پس از آن حداكثر به مدت يك هفته به مجازين براي انتخاب رشته مهلت داده مي‌شود تا با ورود به سايت سازمان نسبت به تكميل فرم انتخاب رشته اقدام كنند.

 داوطلبان مي‌توانند 100 رشته را انتخاب كنند.


دسته بندي :
 

رييس مجمع امور صنفي شهرستان اراك گفت: نمايشگاه طرح ضيافت با هدف تامين مايحتاج ماه مبارك رمضان ، فردا (جمعه) در اراک افتتاح مي‌شود.

علي محصولي در گفت‌و‌گو با  خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه مرکزی، با بيان اين مطلب افزود: نمايشگاه طرح ضيافت كه در محل عمومي نمايشگاه بين المللي برپا شده، در روزهاي برپايي (هفتم تا شانزدهم مردادماه) از ساعت 10 صبح تا 9 شب به صورت يك‌سره پذيراي عموم روزه‌داران خواهد بود.

وي ادامه داد:در اين نمايشگاه 103 غرفه در 2 سالن به عرضه مواد غذايي از جمله برنج، گوشت منجمد، ماهي، عسل، خرما، چاي، مرغ، لبنيات‌ و شيريني‌جات مي‌پردازند.

رييس مجمع امور صنفي شهرستان اراك  خاطرنشان كرد: كالاها در نمايشگاه با قيمت  10 تا 15 درصد كمتر از بازار به مردم عرضه مي‌شوند و غرفه‌داران، نمايندگان كارخانجات و شركت‌هاي پخش خواهند بود.


دسته بندي :

'مديركل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان مركزي اعلام كرد: اين استان از آغاز سفرهاي تابستاني تا كنون ميزبان 97هزار و 500مسافر بوده است.

محمد حسين فرمهيني فراهاني' افزود: از ابتداي تيرماه دوميليون و 602هزار مسافر از مسيرهاي ارتباطي استان مركزي عبور كردند.
وي گفت: در اين مدت بيش از 60هزار نفر از موزه ها و اماكن تاريخي استان مركزي ديدن داشتند.
وي افزود: سرچشمه محلات و باغ هاي گل و گياهان زينتي با 75هزار گردشگر و سراب هاي شهرستان شازند با 27هزار گردشگر و پس از آن مسجد جامع ساوه و بيت قديمي امام خميني و قلعه سالار محتشم در خمين بيشترين بازديدها را در بين جاذبه هاي تاريخي ، طبيعي و مذهبي استان به خود اختصاص داده اند.
وي گفت: ستاد تسهيلات سفر تابستانه استان مركزي تاكنون شش نشست كارشناسي داشته و اقداماتي از جمله بازديدهاي مستمر از اماكن و خدمات بين راهي، استقرار كيوسك هاي اطلاع رساني در مبادي ورودي شهرها و برپايي برنامه هاي شاد فرهنگي در جاذبه هاي گردشگري را انجام داده است.
وي اظهار داشت: در اين مدت 225بازرسي از رستوران هاي بين راهي صورت گرفته كه به 9واحد خدمات بين راهي اخطار كتبي و به 11واحد تذكر داده شده است.
وي افزود: دربارزسي هاي تابستانه همچنين سه دفتر خدمات مسافرتي و سه مركز اقامتي در استان نيز اخطارگرفتند و موظف به رفع نواقص خود شدند.
مديركل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مركزي برگزاري تورهاي ارزان‌قيمت گردشگري را از ديگر برنامه هاي طرح تابستانه سفر عنوان كرد.
فراهاني گفت: هماهنگي لازم با دفاتر مجري سفرهاي ارزان ‌قيمت انجام شده و قرار است كه براي تورهاي درون و برون استاني و درون شهري برنامه ريزي شود.
وي افزود: فرم نظرسنجي از گردشگران استان در واحدهاي اقامتي و پذيرايي و اجراي تورهاي استان‌گردي و معرفي جاذبه‌ها با همكاري دفاتر خدمات مسافرتي در قالب طرح تابستانه سفر پيش بيني شده و قرار است نمايشگاه هاي صنايع‌ دستي نيز در تمامي شهرستان‌هاي استان در فصل تابستان برپا شود.
وي،اجراي مسابقه استان‌شناسي با هدف معرفي جاذبه‌هاي گردشگري از طريق صدا و سيماي مركز استان مركزي و توزيع گسترده اقلام تبليغي و اطلاع رساني از جاذبه هاي استان در قالب نقشه، بروشور، و سي‌دي را از ديگر فعاليت هاي ستاد تابستانه سفر عنوان كرد.

 


دسته بندي :

برنامه 5 هفته نخست ليگ برتر فوتسال اعلام شد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی، بر اساس برنامه اعلام شده از سوی کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال، فصل جدید این مسابقات از  هشتم شهریورماه در شهرهای مختلف کشور آغاز خواهد شد.

 

بر این اساس تیم شهرداری ساوه به عنوان تنها نماینده استان مرکزی، در هفته نخست در اهواز، میهمان تیم شرکت ملي حفاري ايران خواهد بود.

 

نماینده ساوه در هفته دوم این پیکارها پذیرای لبنيات ارژن شيراز خواهد بود.

 

لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور با حضور 14 تیم و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

 

.........